Rectificatie. Stillen de hoest Maken los Rrouincienieuws. Stadsnieuws. JTandelsberiehten Kerknieuws. Gemengd Jsteuws. Rechtszaken. De Parker Duofold In een deel van onze oplaog is onder de midde'en ter be reiking van he' doel van onze nieuwe u tgaoF (zie le pagina le kolom) een storende zet fout blijven staan. Men gelieve onder: 5e te !ez?n: door een uiterst lagen abonnements prijs. Uit hef Binnenland. Uit hef Buitenland. sigen De Zeeuwsche Koerier DE WERELDSTAD IN VERDIEPINGEN. De fantastische wirwar van straten rond het station der Central Railroad Cy. aan de Park Avenue te New York. i dat ze daar wel tegen kunnen, er zijn er ook voor welke men een vrij hooge temperatuur noodzakelijk acht; terwijl de eerste in zulk een ongunstig geval reddeloos verloren gaan, em de laatste er goed afkomen. A priori, van te voren, valt daar dus in vele gevallen niet met zeker heid te zeggen; de ondervinding moet dit lee- ren. Op zulk een ondervinding nu laat men het natuurlijk liever niet aankomen. Maat ze wordt toch door de omstandigheden wel eens opge drongen, en dan is het goed aan anderen mee te deelen, hoe men er bij stond, en welke plan ten door een lichte vorst al dan niet gedeerd werden. Zij, die al eenige jaren planten heb ben verzorgd, zullen ongetwijfeld ervarngen heben opgedaan, aangename en ninder aan gename, waarmee ze niet alleen zelf in de ko mende jaren hun voordeel kunnen doen, maar ook anderen van dienst kunnen zijn. lagenenden MVdedeeling (7) MIJN HARDT'S SALMIAK-TABLETTEN Doozen 20 en 30 ct. Bij Apoth. en Drogisten Vliegdiensten op Zeelaud. Onder presidium van den Commissaris der Koningin van Zeeland vergaderde de lucht- vaartcomité's „Schouwen-Duivelanri" cn Wal cheren" in een der zalen van de Abdij te Mid delburg, in welke bijeenkomst ook een verte genwoordiger van de K.L.M. tegenwoordig was. Plannen werden besproken ter voorbereiding van een vliegdienst Rotterdam—„West Schou wen" (Zier.kzee-Vlissingen)De voorloopige be sprekingen betroffen voor een deel de tarieven, die een belangrijke verlaging zullen ondergaan, wat den dienst Rotterdam-Westerschouwen be treft. In de eerste heift van de volgende maand wordt te Middelburg wederom een vergadering belegd, waar dan ook afgevaardigden uit Z - Vlaanderen aanwezig hopen te zijn, teneinde plannen te beramen om ook Zeeuwsen-Vlaan deren, Oostelijk en Westelijk deel, in te schake len in het Zeeuwsche luchtnet. TER NEUZEN. R. BL Kiesvereeniging. Op 2de Kerstdag werd alhier een vergadering der R. K. Kiesvereeni ging gehouden. De samenstelling der contacts commissie, bestaande uit de heeren Weijnen, F de Meijer, P van Bouchaute, M Moerings tn J van der Sneppen, die over verschillende zaken advies zal moeten uitbrengen, verd oedge- keurd. Tot afgevaardigden naar de vergaderin gen der Rijkskieskringorganisatie werden ge kozen de heeren J van Rompu en Jac. van der Sneppen. De contributie werd op 25 cent ge handhaafd. Getracht zal worden de tekorten te dekken door van sommigen een hoogere bij drage te vragen. De vergiftigingszaak. Donderdagmiddag werd door de Rechtbank te Middelburg in behande ling genomen het ingediende verzoekschrift tot invryheidsstelling van M J M te Terneuzen, in voorarrest, verdacht van vergiftig<ng. Na de behandeling werd mejuffrouw M on middellijk in vrijheid gesteld. Wegverbetering. Dat de kwestie van den weg Driekwart-Ph:lippine de belangstelling heeft zoowel van de betrokken gemeentebesturen als van de wegencommissie uit Ged. Staten bib kt wel uit het feit, dat Dinsdag jl. ten Raadhuize te Philippine door de evenbedoelde organen de ze aangelegenheid in een gecombineerde ver gadering is besproken. Handelsregister. Wijzigingen. Zeeuwsch-Vlaanderen (Ter Neuzen). Adriaansens-van Haelst, Hontenisse, Wals oorden A 65, winkel in kruidenierswaren en ma nufaeturen is per 1 November 1931 opgeheven Thans alléén beëedigd makelaar in assuran tiën J E Fricot Zoon, Hulst, Stationsweg E 42, handel in granen, zaden en peulvruchten Han delsnaam gew in: Louis Fricot NV Jzerhandel voorheen Firma Gebrs Taze- laar, Noordstraat 19 Benoemd comm: A A Ramondt Opheffingen Zeeuwsch-Vlaanderen (Ter Neuzen) Beurtvaartdienst Nieuw Namen-Rotterdam, Clnge D 52. V: A. van Denderen, Clinge; Cl Bruggeman, Overslag A 27,handel in aardap pelen. V: Wed Cl. Bruggeman-Herman, Over slag; C. de Ridder-van den Berglie, Grenulaan 40, groothandel in aardappelen en fruit. V: C. de Ridder, Bergen-op-Zoom Audiëntie. Z H Exc. de Bisschop van Breda zal Maan dag en Zaterdag a.s. geen audiëntie verleenen. Beroofd van 2000 gulden. Donderdagmiddag is in het portaal van een kantoor aan de Heerengracht te Amsterdam een vrouwelijke kantoorbediende beroofd van een aktetasch, waarin zich een bedrag van bij na 2000 gulden bevond. De juffrouw, die juist de trap was opgegaan, die naar het kantoor op de eerste verdieping leidt, struikelde daar en kwam te vallen. On middellijk schoot een onbekende man op haar toe, echter niet zooals bleek met de bedoeling om haar weer op de been te helpen. Hij greep haar aktetasch en maakte zich daarmee uit de voeten. De juffrouw riep hulp en aanstonds werd een vervolging van den beroover geor ganiseerd. De man is echter ontkomen. In de tasch bevonden zich 75 b ljetten, te zamen een waarde vertegenwoordigend van f 1973. De politie heeft een uitgebreid onderzoek in gesteld, doch heeft tot nog toe geen spoor van den dader gevonden Een geheel gezin in de vlammen omgekomen. Te Tilburg heeft zich in den nacht van Maan dag op Dinsdag een vreeselijk drama afge speeld. Kort na middernacht brak door een tct nu toe onbekende oorzaak brand uit in het hart van de stad op de Heuvel is de woning van J. Roeien. Binnen enkele oogenblikken stond het geheele pand, een café, in lichte laaie Alle bewoners nl. de 40-jarige man, zijn 26- jarige vrouw, 2 kinderen van resp 2 en 1 jaar en de 26-jarige dienstbode, Johanna Broeders, kwamen in de vlammen om. Groote schat uit de middeleeuwen? Uit Belgrado wordt gemeld: Het gemeentebestuur van Prizren stelt een ernstig onderzoek in naar het verhaal van een verborgen schat uit de middeleeuwen, welk ver haal door den 87-jarigen blinden Stanka Di- mitsj aap het gemeentebestuur is gedaan. Dmitsj is de laatste overlevende van een beroemde familie ter plaatse en hij heeft het gemeentebestuur aangeboden het eeuwen lang bewaarde geheim mede te deelen. Toen de Turken, aldus verklaarde hij, in de veertiende eeuw Servië teisterden, hebben zijn rijke voorvaderen een grooten schaü, bestaan de uit goud, zilver en juweelen, in een klooster verborgen, dat stond op de plaats, waar nu Prizren ligt. Thans wordt naar de juiste plaats gezocht om naar den schat te zoeken. Drama van den waanzin Te Luik heeft een afschuwelijk drama plaats gehad Een man die plotseling krankzinnig gewor den was, kwam op de gedachte om zich te krui Hij vervaardigde hiertoe in een der bijge bouwen van het ziekenhuis, waar hij knecht was, een kruis met twee groote planken, ging er op liggen en begon met zich in een der Voeten een reusachtigen, roestigen spijker te slaan De krankzinnige verloor hierbij het be wustzijn en werd kort daarna gevonden door een geneesheer, die hem naar een krankzinni gengesticht liet vervoeren Hier stierf de man na enkele dagen tijdens een nieuwen aanval van waanzinnigheid, doch niet tengevolge hiervan zooals de autopsie heeft uitgemaakt Hij moet namelijk door een der bewakers van het gesticht mishandeld zijn en hierin wordt de oorzaak van zijn dood gezien Tegen dezen „oppasser", die inmiddels ont slagen is, wordt een gerechtelijk onderzoek in gesteld Om een erfenis van f. 12.000,000 Een erfenis van bijna een millioen pond ster ling en een groot landgoed zuilen binnenkort worden verdeeld tusschen de leden "an een ze kere fam'lie Clarke te Sheffield Dit vermogen werd ongeveer achttien jaar geleden nagelaten door John Clarke, die te Loughborough (Leicestershire) is overleden Honderden personen heeten Clarke en maak ten aanspraak op de erfenis Thans wordt gemeld, dat de rechthebbenden zijn vastgesteld Het gaat om een familie Clar ke, die in Sheffield en South Yorkshire woont 8000 p st aan juweelen vermist Uit Londen wordt gemeld: Bij het vervoer van juweelen ter waarde van acht duizend pond sterling van Hatton Garden naar Regenstreet zijn deze verlooren gegaan Een juwelier te Hatton Garden verzond de ju weelen als aangeteekend postpakket Toen het pakje op de plaats van bestemming aankwam, bleek, dat de juweelen vervangen waren door stukjes katoen en papier De politie stelt een onderzoek in Arrond. Rechtbank te Middelburg. In de zitting van 18 December werden o.a. de volgende zaken behandeld: I J R., 44 jaar, landbouwer te Schoondijke, was door den Kantonrechter te Oostburg op 1 Oct. jl. vrijgesproken van de hem ten laste gelegde overtreding van de Motor- en Rijwiel- wet (het niét hebben van ten minste 2 rem men, voldoende aan de vereischten, aan zijn auto) gepleegd te Schoondijke op 22 Juli, jl. De Ambtenaar van het O M was tegen dat vrijsprekend vonnis in hooger beroep gekomen Eisch: f 10 boete of 5 d h Mr F. W Adriaanse verdachte's raadsman vroeg vrijspraak, daar hij het ten laste gelegde niet bewezen achtte. I JR, voornoemd, was door denzelfden Kan tonrechter op 1 October jl eveneens vrijgespro ken van een zelfde ten laste legging, gepleegd te Schoondijke op 29 Juli jl. De Ambtenaar van het O M was in hooger beroep gekomen. Eisch: alsvoren. F D, 38 jaar, werkmaan te Ter Neuzen was op 10 November 11. door den Kantonrechter te Ter Neuzen ontslagen van alle rechtsvervolging terzake van ten laste gelegde overtreding van de Leerplichtwet ten opzichte van zijn school plichtig kind, gepleegd op 15, 16, 17, 14 en 18 Sept. 11. De Ambtenaar van het O. M. was in hooger beroep gekomen. Eisch: f 10 b of 5 dagen h A CTT., 26 jaar, landbouwer te Hoofdplaat, was door den Kantonrechter te Oostburg op 10 Sept. jl. ontslagen van alle rechtsvervolging ter zake van ten laste gelegde overtreding van de Motor- en Rijwielwet (met een auto in de be bouwde kom met te groote snelheid rijden) ge pleegd te Biervliet op 12 Aug. jl. De Ambtenaar van het O M was in hooger beroep gekomen. Eisch: Vernietiging van het vonnis van den kantonrechter, f 5 boete of 5 d ii F J F de W., 46 jaar, koopman te Sluiskil, was door den Kantonrechter te Ter Neuzen ent slagen van alle rechtsvervolging ter zake van ten laste gelegde overtreding van de IJkwet (ongeijkte gewichten op zijn groentenkar aan wezig hebbende) gepleegd te Sas van Gent op 6 Nov. jl. De Ambtenaar van het O M was in hooger beroep gekomen. Eisch: bevestiging van het /onnis van den Kantonrechter. Th de L, 37 jaar, werkman te Wachtebeke (België) werd ten laste gelegd, dat hij op 1 Sept jl een valsche aangifte heeft gedaan bij den Rijksveldwachter Dieleman, zeggende, dat hij op het postkantoor te Sas van Gent aan het loket 100 francs had gedeponeerd ter verkrij ging van een belastingmerk en voor transactie ter voorkoming van een gerechtelijke vervol ging, terwijl hij wist, dat zulks niet gebeurd was Eisch: 1 maand gevangenisstraf .v In de zitting van 18 Dec werd oa. het volgen de vonnis uitgesproken: overtreding Veiligheidswet: A C., 46 jaar fa brieksdirecteur te Sluiskil, bevestiging van het vonnis van den kantonrechter, ontslag van alle rechtsvervolging en gedeeltel ke vrijspraak. het puikje op het gebied van vulpenhouders is ver krijgbaar in den Boekhandel OVERSCHOTJE

Zeeuwsche Koerier | 1931 | | pagina 2