St. Antonius - triptiek. Burgert. Standen Posterijen Leep der bevolking Gemengd Jlteuws Boekhandel „De Zeeuwsclie Koerier" Ingezonden Mededeeling. Springende handen en lippen kKLOOSTERBALSEP Verkrijgbaar in den SAS VAN GENT. Uit hef Binnenland. dernemingen der verschillende landen morden uitgeschakeld. Het overblijvende deel, de rendabelst werken de fabrieken, zouden den verbruiker ten goede komen. Stelt U deze ontwikkelingspolitiek eens voor. Zeker de internationale trasten zullen ook stopzetting van bedrijven doorvoeren, maar de stopgezette bedrijven zullen door het bcog houden van de prijzen wel schadevergoeding ontvangen, rente enz Maar wat zal er met de arbeiders derzelve geschieden? Wij zagen dit reeds in de Lucifersindustrie, in de Margarineindustrie enz. En dan het land, dat arm is aan grondstof fen? Wat zal daar met de menschen worden ge daan? Bij intern, trasten, die ver over de grenzen van een land heenreiken, blijven de -.rbeiders zonder beschermende wettelijke bepalingen aan de nieuwe machthebbers overgeleverd. Dat is wel de tragedie der moderne eeuw, de eeuw van de RATIONALISATIE EN TRUST VORMING. Wij leven, zoo vervolgt spr. in een volslagen gekkenhu's. Hij licht dat uitvoerig toe De uitschakeling der christelijke beginselen leidt tot volslagen anarchie. Zonder vakbewe ging zouden de mill-oenen arbeiders weerloos aan de macht der geldmagnaten zijn overge leverd. Spr. wijst dan op enkele der jongste successen, door de vakbeweging bereikt, o a. cp het verhinderen van de invoering van Zonde gs arbeid in de Duitsche glasindustrie. Wij moe ten om iets te bereiken schouder aan schouder den strijd voeren, aldus spr. Dan mogen wij hopen, onze cultuurgoederen te handhaven. Er moet nog meer eenheid komen in de loonactie, meer interesse voor internat'onaal werk. Spr. wijst dan op het apostolaat der arbeiders. Op de beginselen neergelegd in Reruin Novarum en Quadragesimo Anna. Met klem spoort hij de aanwez'gen aan om met deze feestverga dering als uitgangspunt met nieuwen ijver de katholieke beginselen te propageeren. In schrille kleuren schildert spr. dan nog den vloek der werkloosheid, d e den arbeider om laag drukt. Dertig millioen menschen gaan daaronder gebukt. Er is iets fout in de wereld, die aan de men schen geschonken is om hun einddoel te berei ken. Daarin moet verandering komen. Kerk en Staat moeten daartoe meehelpen. De grondwet der Kerk ligt gereed. Zij behoeft slechts uitge voerd te worend. De verandering moet echter uitgaan van het binnenste van den i ensch. Spr. wijst dan op de waarde van de n mschen ziel, die grooter is dan die van die irdsche goederen. Het leger der werkloozen neemt steeds toe. Voortdurend grooter wordt de nood. Bidden wij met meer aandrang en vertrouwen dan ooit het „geef ons heden ons dagelijksch brood". Spr. feliciteerde dan de jubileerende ver- eeniging mede namens het hoofdbestuur. Hij vertelde onder welke omstandigheden de af- deeling werd opgericht en wijst op de zegen rijke gevolgen, die zulks gehad heeft. Daarin ligt een krachtige aansporing om op den in geslagen weg voort te gaan. Met grooten na druk wees spr. op de onschatbare verd'enste der redding van slechts één ziel. De redachte daaraan moet voldoende zijn om met de uiterste krachtsinspanning het propaganda werk te bevorderen. Eindigend, wees spr. er dan nog op, dat in de 50 jaar, dat de vakbeweg'ng bestaan, meer is bereikt dan door welke wereldrevolutie of we reldmacht ook. Daaruit blijkt, dat de wereld kan worden veroverd zonder dat er bloed be hoeft te vloeien. Met een aansporing tot ver trouwen sluit spr. dan zijn zeer belangwekken de, door de aanwezigen met de grootste aan dacht gevolgde toespraak. (15) in één nacht beter met den snel verzachtenden AKKER's bijt niet! .Geert goad zoo goed." (Nadruk verboden). TER NEUZEN. Huwelijks-aangiften. 18 Dec. Judocus Duu- rinck, 23 jaar jm en Octavia Prudentia de Bak ker, 24 jaar jd. Geboorten. 12 Dec. Willy Gustaaf, z. van Prudent Florimondus Rijckaert en Charlotte Cornelia Paulusse. 15 Dec. Cornells, z. van Iza- ak Hamelink en Suzanna Dubbeldam. 17 Dec. Cornells Jacob, z van Albert Roos en Jantje Luidenga. Cornells Michiel, zoon van Cornelis Levinus Hamelink en Jacomipa Anna de Doel- der. 18 Dec. Johan, zoon van Johannes Adrianus de Kok en Suzanna Johanna Kolijn. Overlijden. 16 Dec. Willem Kasper van Dron gelen, 53 jaar, echtg van Johanna Leijntje Mi- chielsen. - 'tK- t Ter gelegenheid van het zevende eeuwfeest van het zalig afsterven van den grooten volks heilige St. Antonius van Padua, verscheen bij de St. Laurens Boek- en Kunsthandel (Theo Hanou) te Rotterdam EEN PRACHTIGE RE PRODUCTIE VAN EEN DRIETAL TAFEREE- LEN UIT HET LEVEN VAN DEN H. ANTONIUS, ontworpen en uitgevoerd door den jongen kun stenaar, pater H. Randag O.F.M Zij stellen voor: De Prediking aan de visschen; Het wonder met den ezel; De verschijning van het kind Jezus Deze triptiek, bestaande uit drie platen in vierkleurendruk, is door bovengenoemde firma in den handel gebracht in een fraaien map voor den uiterst lagen prijs van f2 - (ingelijst in sierlijke lijst met passepartout f 6.50) 's Is een uitstekend geschenk bij Communie feesten. EEN VREEMD VERVOERMIDDEL De inb oori ngen, die aan den oever der Sutley-rivier (Himalaya) wonen, steken in opgeblazen ossenhuiden den stroom over. P. T. en T. Benoemd met ingang van 16 December 1931 tot adjunct-commies bij den post-, telegraaf- en telefoondienst de kantoorbediende le klasse W. van Vessem, van het post- en telegraaf kantoor te Axel. TER NEUZEN. In de afgeloopen week hebben zich ln deze gemeente gevestigd: J L de Regt, landbouwersknecht, Lange Kerk straat 41, van Hoek. L. M. de Koeijer, fabrieksarbeider, Kanaal- weg 17, Sluiskil van Westdorpe. M A de Koeijer geb Verbrugge, zonder, Ka- naalweg 17, Sluiskil, van Hoek A V M Narvin geb Verstraeten, zonder, Bur gemeester Geillstraat 14, van Gent (B) C J Compiet en gezin, fabriekarbeider, Veld straat 23, Sluiskil, van Hontenisse. A W Verschelling, kantoorbediende, Grenu- laan 5, van Middelburg. D Wolfert, landbouwersknecht, P 90, van Hoek. Vertrokken: N v Drongelen-Verheijke, zonder, Markt 21, naar Hoek. G F v Pamel en gezin, handelaar, Woonwa genkamp, naar Hoek. A C Kesteloo, bakker, Zandstraat 10, naar Hoek. E Dobbelaar, zonder, Markt 25, naar Axel. Een koopman, die gemuilkorfd moest worden. Een zonderling geval heeft zich Donderdag in een perceel aan den De la Reyweg te Am sterdam afgespeeld. Daar vervoegde zich bij de vrouw des huizes een koopman, die eenige stuk ken zeep te koop aanbood. De vrouw weigerde iets te koopen, maar de man hield aan en wenschte het huis niet te verlaten. Een broer van de vrouw kwam er bij en probeerde met 'n zacht lijntje den man uit het huis te krij gen. Langzamerhand drong hij den koopman naar de deur, maar op een gegeven oogenbhk greep de koopman den bewoner bij zijn bee- nen en deze viel achterover. In zijn val sloeg hij echter zijn handen uit en zijn rechterhand kwam daarbij tegen het gezicht van den koopman. Deze was blijkbaar zeer teleurgesteld over het feit, dat hij zijn artikelen niet verkoopen kon en beet in een aanval van woede in den pink van den oewo- ner. Deze beet kwam zoo goed aan, dat het topje van den pink geheel afgebeten werd. Het merkwaard'ge van het geval :s nu, dat dit topje ondanks zeer nauwkeurig onder zoek door de politie niet teruggevonden is. Het vermoeden ligt voor de hand, dat de koopman het ingeslikt heeft. Toen de politie van het geval in kennis werd gesteld, heeft zij den koopman, den 26-jarigen A. B., in een logement aangehouden en gear resteerd. De gewonde is aan den Centralen Post ver bonden. REUZEN DER TECHNIEK. Een impon ;erend gezicht op een der groote hoogpvepbedrijven te Dortmund. I Franschman beroofd en in de struiken gegooid in de Scheveningsche Boschjes. In het struikgewas langs het verhoogde voet pad aan den Scheveningschen weg is Donder dagavond omstreeks half acht een man in be- wusteloozen toestand gevonden Een loopjongen kwam tegen dien tijd over het voetpad en bemerkte ter hoogte van de Israëliet'sche begraafplaats, dat er iemand tus schen de struiken lag, die óf dood óf bewuste loos moest zijn. Hij waarschuwde de politie, die ter plaatse een onderzoek instelde. Het bleek, dat de man verschillende verwondingen had opgeloopen eir vermoedelijk in het slruik- gewas was gegooid, tengevolge waarvan hij het bewustzijn verloor. De Geneeskundige Dienst vervoerde hem naar het ziekenhuis, waar zijn wonden verbonden werden en ook langzamerhand het bewustzijn terugkeerde. Bij zijn verhoor door de politie verklaarde hij een Franschman te zijn 40 jaar oud en tij delijk verblijf houdende te Rotterdam. Hij deelde verder mede, dat hij Donderdagavond omstreeks half zes op het voetpad wandelde, toen hij door twee mannen werd aangesproken Voordat hij zich kon verdedigen, hadden zij hem beetgepakt en met vuiststegen op het hoofd en in de maagstreek neergeslagen. Later hadden zij hem in de struiken gegooid, zijn portefeuille was uit zijn zak gehaald en op den grond gegooid. Het slachtoffer verklaarde, dat er twee biljetten van 1000 Fransche en zeven van 100 Belgische francs waren gesto len Voorts miste hij nog een gouden horloge met ketting en een gouden ring. Van de daders kon hij geen enkel signale ment opgeven, zoodat de politie tot nu toe in het duister tast naar de daders van dezen overval De verwondingen van den Franschman zijn slechts onbeduidend DE MAASBODE is voor den zakenman de ideale courant.

Zeeuwsche Koerier | 1931 | | pagina 13