Stadsnieuws. Sociaal JTieuws. Sport en Spel. 958eStaatslolerij Rechtszaken. Burgert. Standen Boeken Gijdschr. Loop der bevolking Gemengd Jiteuws. Marktberichten Uit hef Binnenland. Uit het Buitenland. HULST, 23 Nov. Graanmarkt. Middenprijs per 100 kgr. Tarwe f 11 a 12,, rogge f4 a 5,00. wintergerst f5,50 a 6, zomergerst f 5 a 7,00, haver f 4 a 5,50, erwten 9 a 112,50 br. boonen f 7,00, a 9,duivenboonen f7.00 a 9, paardenboonen f 7 a f 8,00 Boter per kgr. f 1,100,00. ROTTERDAM, 23 Nov. Veemarkt. Op de veemarkt van heden waren aangevoerd 562 vette runderen, 259 vette en graskalveren, 444 schapen en lammeren, 954 varkens. de aanmelding voor steun gevraagd, die door voorzitter en secretaris worden verstrekt. Ten slotte werden nog enkele wenschen geuit ten aanzien en naar aanleiding van de verbetering van het Kerkpad, waarmede de voorzitter be loofde, zooveel mogelijk rekening te zullen hou den. De vergadering werd daarna gesloten. St. Nicolaas. Gisterenmiddag om 4 uur bracht St. N;colaas ook aan onze stad een bezoek. Omstuwd door een macht van kinderen, deed de goede Sint, hoog te paard gezeten en ver gezeld van twee Pietermannen, die uit een cn- uitputbare zak steeds maar lekkers strooiden, een rondgang door de kom der gemeente. Kleine dreumesen, op vaders- of moertvs arm gezeten, werden door den. kindervriend persoon lijk toegesproken en nog wat in de hand ge stopt. Om half zes begaf Sint zich weer naar het filiaal der R. K. Coöperatie, aan welker initia tief dit bezoek te danken was en die met vol doening op dezen uitstekend geslaagden mid dag mag terugzien. R. K. Vrouwenbond. Vrijdagavond as. ten kwart voor zeven houdt de R. K. Vrouwenbond, alhier, een algemeene ledenvergadering. De agenda luidt als volgt: 1 Notulen. 2 Inzameling van' kleed'ngstukken voor de armen en 2 stuks liefdewerk. 3. Verspreiden van de Kandelaar. 4 Aftreden van de Presidente Mej. J. van Acker (wegens vertrek). Voorgestelde candida- ten worden jngewacht bij de bestuursleden tot Donderdagavond. 5 Na half acht demonstratie van de Maggi produkten. R. K. BOND VAN SPOOR- EN TRAMWEG PERSONEEL „ST. RAPHAEL". Vergadering te Eindhoven. Maandag werd te Eindhoven de najaarsver gadering gehouden van den Ned. R. K. Bond van Spoor- en Tramwegpersoneel St. Raphaël". De voorzitter van den Bond, de heer J. Helle- mons, hield de openingsrede, waarin hij o.a. het hoofdbestuurslid, den heer G. H Haen uit Zwolle huldigde, die 25 jaar bestuurslid 's. Pastoor Donders, adviseur van den Bond, sloot zich bij deze huldiging aan" en spelde hem het eerekruis Pro Eceles:a et Pgntifice op de borst. De bondsvoorzitter, de heer J Hellemons, werd bij acclamatie herkozen. K.N.VB 3e Klasse A Programma voor de maand December Volgens de Sportkroniek luidt het program ma voor de 3e Klasse A voor de maadn Decem ber als volgt: 6 December: yi'ssingen 2-Sassche Boys.. De Zeeuwen-Middelburg 2 Zeelandia 2-Hansweert 13 December: Axel-Sassche Boys. Middelburg 2-Vlissingen 2 Hulst-De Zeeuwen 20 December Hansweert-Middelburg 2 Sassche Boys-De Zeeuwen. Zeelandia 2 -Hulst 27 December De Zeeuwen-Axel Hulst-Sassche Boys Vllssingen 2-Hansweert. SUPPORTER Eerste Klasse Eerste Lijst. Trekking van 23 November, f 5000 No 16741 f 1000 No 4994 f 400 No 10704 f 100 No 2939 7144 11358 14006 15341 19819 20532 Eerste Klasse Tweede Lijst Trekking van 24 November f 20.000 No 11902 f 1500 No 1,9792 f 400 No 3374 5353 7096 10294 f 200 No 275 20896 f 100 No 5941 16720 17470. Politierechter te Middelburg. In de zitting van 17 November werden o.a. de volgende personen gedagvaard' L A B., 35 jaar, fabrieksbaas te j?erneuzen, wegens mishandeling van J en C Feterman te Terneuzen op 17 Augustus 1931. E:sch en uitspraak, vrijspraak. M de F., 53 jaar, werkman te Hoek, wegens mishandeling van P Vinke te Hoek op 9 Oct. 1931. Eisch f 5 of 5 d- Uitspraak f 3 of 3 d. R M J., huisvrouw C L de B., 31 jaar, zonder beroep te Clinge, wegens mishandeling van M L Lernout te Clinge op 15 Oct. 1931. Eisch en uitspraak f 10 of 5 d. P de V., 50 jaar, werkman te Hulst wegens beleediging van den gemeente-veldwachter Cortvriendt te Hulst op 10 Oct. jl. toen deze hem wegens openbare dronkenschap opbracht Eisch en uitspraak f 10 of 5 d. J L van B., 22 jaar, arbeider te Groede, we gens mishandel'ng van D Robijn te Groede op 14 Oct. jl. Eisch en uitspraak f 10 of 5 d. Arrond. Rechtbank te Middelburg. Zitting van 20 November 1931. De volgende zaken werden o.a. behandeld: P van W., 22 jaar, erbeider te Melick, werd ten laste gelegd dat hij op 4 Oct jl. te Sas van Gent een rijwiel, toebehoorende aan A. F. Mannaert, welk rijwiel hij had gehuurd, heeft verduisterd. Eisch: 6 maanden gevangenisstraf. Tegen H A v C., 25 jaar, onderwijzer te Clin jz, gedetineerd, werd terzake van ontucht ge- eischt 6 maanden gev. straf met aftrek voor arrest. (Nadruk verboden). TER NEUZEN. Huwelijks-aangiften. 7 Nov. Jeroen Nolet (van Yerseke), 27 jaar, jm. en Cornelia Con- stantia Neve, 22 jaar jd. 12 Nov. Marinus Ple- ter Schooff (van Westdorpe), 31 jaar, jm en Pieternella Lijcia van Hoeve, 27 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 12 Nov. René Alexander van Kouteren (van Ossenisse), 28 j. jm. en Anna Catharina de'3ruijn, 22 j jd. Florentinus Anthonius van Cleemput (van Den Helder) 24 j jm. en Johanna Catharina de Meester, 27 j jd. Franciscus Eugenius Boshui zen (van Harelbeke), 30 j jm an Johanna Ma ra Adriana van Gaaien, 26 jaar jd. Geboorten. 9 Nov. Georg Peter Werner, zoon van Georg Zapf en Barbara Maier. 10 Nov. Jo hannes Geertrudes, zoon van Jan van de Velde en Geertruij Cornelia Hamelink. Augustus, z van Johannes van Fraeijenhove en Rosalia Ma ria Audenaerd. Overlijden. 9 Nov. Marie Louise Van Ren- tergem, 64 jaar, echtg. van Bernardus Poppe (wonende Sas van Gent). 10 Nov. Suzanna Ma ria Leenhouts, 48 jaar d. van .Abraham en Neeltje Johanna Cijsouw. 11 Nov. Augustus van Fraeijenhove, 18 uur, z van Johannes en Rosa- 1 a Maria Audenaerd. PHILIPPINE, Gedurende de maand October 1931. Huwelijks-voltrekkingen. Dirk Jacobus Ha melink, 24 jaar jm., kleermaker en Coralie Me lanie Mar'e Segers, 22 jaar, jd. zonder beroep. Geboren. Agnes Stephanie Mathilda, d. van Octave Emil Cornelis en Forra Adriana Elisa beth Francisca Wiskerke. Overleden. Anna CamTia Maria, dochter van Edmond van Durme en Emma Dooms, 1 jaar. Alle Boeken en Tijdschriften zijn ver krijgbaar bij den Boekhandel van >DE ZEEUWSCHE KOERIER» Het bekende populair godsdienstwetenschap- pelijk en Apologetisch weekblad „De Bazuin" herdenkt haar 20-jarig bestaan met de uitgave van een feestnummer, waarvoor tal van autori teiten zeer waardeerende bijdragen leverden- Zoo o.a. Mgr. Appgenent, b;sgchop van Haarlem, en Dr. G v. Noort, deken van Amsterdam, weike laatste het blad noemt: „het beste godsdiensti ge en apologetische weekblad, dat Nederland bezit". De prijs bedraagt franco per post f 3 per jaar TER NEUZEN. In de afgeloopen week hebben zich in deze gemeente gevestigd: L Eijke geb Van der Swan, zonder, Burg Geillstraat 33 van 's Gravenhage. C M M Hamelink-Segers, zonder. Kanaalweg 111 (Sluiskil) van Philippine. H J Kasteleijn en gezin, bankwerker, Bei e- denweg 3 (Sluiskil) van Middelburg P H Koeman, controleur Plantenziektenkun digen d enst, Blokken 7, van Amsterdam. R E van Kouteren, schippersknecht, Korte Dijkstraat 1, van Ossenisse. W van de Linde, bakkerkn., Noordstraat 80, van 's Gravenhage. N. van Drongelen geb. Verheijke, zonder, Markt 21, van Hoek. Vertrokken: L Gerling, leerl. verpleegster, Axelschestr. 58 naar Poortvliet. J Mechielsen, dienstbode, Markt 25, naar Zaamslag. J Barholomeus en gez;n, hoofdonderwijzer, Axelschestraat 104, naar Sappemeer. C J Verbrugge en gezin, venter, O 84, naar Zaamslag. E Stéendijk-Dielman, zonder, Burg. Geill straat 34, naar Zaamslag. M W E Millenaar en gezin, Van Bovenstraat 13 naar Westdorpe. Th. E F v Hauwe, zonder, Korte Kerkstraat 13 naar Heer. PHILIPPINE. Gedurende de maand October 1931. Vertrokken: Marie Renilde Vermeulen en kinderen, naar Ter Neuzen. Bertha Melanie de Decker, Markt A No 69, naar Gent, Nijverheidslaan 306. Coralie Melanie Segers, Kerkhollaan A No 22, naar Ter Neuzen, Sluiskil. GERAFFINEERD GEVAL VAN CHANTAGE. Oude man een bedrag van f 700 afgeperst. Reeds een viertal dagen, aldus de „N. Tilb. Crt." trok het de aandacht van de politie in Kaatsheuvel, dat een drietal jongelui, de 17-ja rige L. en V. en de 24-jarige S., hoewel twee hunner wegens een ongeval buiten werk waren en u:tkeering ontvingen volgens de Ongeval lenwet, een leventje van pleizier leidden. Het drietal maakte goeden sier, tufte met een prachtauto in de omgeving stad cn dorp af, dronk champagne, trakteerde zich op fijne sigaartjes en b'ertjes, kleedde zich als heeren. De uitkeeringen van de Ongevallenwet zijn nu niet zoo royaal, dat het niet iedereen op moest vallen, dat hier andere bronnen van inkomsten moesten aanwezig zijn, d'e de hee ren in staat stelden op zoo'n ruimen zoet te leven. Aandachtig werden de gangen van de heeren nagespeurd, wat leidde tot de ontdekking, dat zij bij avond nu en dan een bezoek brachten bij den alleenwonenden B., 71 jaren op de Regtvaart aldaar. Avond op avond werd in het geheim gepost in de omgeving, oorspronkelijk echter zonder resultaat. Door nauwkeurige recherche was vast ko men te staan, dat L. 's avonds meermalen bij B. verscheen en dat omwonenden uit opge vangen woorden konden vermoeden dat hier iets gebeurde, dat niet in orde was. Toen eenige dagen later B. zich bij den agent van politie van den Dungen vervoegde om werk, viel het dezen niet moeilijk, van hem te weten te ko men dat hij door enkele personen tot voor een bedrag van plm. f 700 was afgezet. B. deelde tevens mede, dat de bezoeken meestal 's avonds geschieden en de bewuste personen zich uit gaven als mannen die met de politie te maken hadden. Op 9 November ongeveer 6 uur des avonds had zich genoemde agent verdekt in de woning van B. opgesteld. L. verscheen en de agent kon uit het gesprek, "gevoerd tusschen B. en L. op maken, dat hier op zeer geraffineerde wijze van den angst van B. gebruik gemaakt was :.m hem geld af te persen. Toen L. op het punt was z:ch te verwijderen, kwam de agent voor déh dag en arresteerde den jongeman, die bij foul- leering bleek gewapend te zijn met een geladen revolver en groot knipmes. L. werd naar het politiebureau gevoerd waar binnen korten tijd ook V. en S. werden binnen gebracht. Uit het gehouden onderzoek is ge bleken, dat het drietal, afzonderlijk of in ver- eeniging op meerdere tijdstippen tusschen 15 October en 3 November bij B is geweest en hem met bedreiging van aangifte van niet te noe men handelingen waarvan inmiddels geble ken is dat deze slechts op fantasie berustten geld hebben afgeperst tot een bedrag van ongeveer f 700. Het bleek voorts, dat B. om aan de rischen der jongelui te voldoen achtereenvolgens zijn spaarbankboekje had leeggehaald, terwijl hij de laatste bedragen van f 50 en f 200 bij zijn notaris had opgenomen. De aangehoudenen hebben alle drie een volledige bekentenis afge legd en zijn ter beschikking van de justitie ge steld. Een zonderling heer. Dezer dagen is een jongmensch te Middel burg de ouderlijke woning ontloopen. Na zich van Middelburg naar Kruiningen per auto te hebben doen vervoeren, heeft hij zich aldaar vervoegd bij een motorhandelaar aan wien hij voorgaf een motorrijwiel te' willen koopen. Deze heeft hem toen 'n motorfiets ter waarde van ongeveer f 850 gegeven ten einde die motor te probeeren. Van deze gelegenheid heeft de jongeman gebruik gemaakt er van door te gaan In België aangeland raakte de motor zonder benzine en aangezien het jongmensch geen cent op zak had, heeft hij het voertuig aan den weg achtergelaten en ia te voet naar Antwer pen vertrokken. Blijkbaar heeft hij toen het verkeerde van zijn handelingen ingezien f.n is hij weer naar Nederland teruggekeerd, doch werd hij door de inmiddels gewaarschuwde ma réchaussée bij het overschrijden van de grens aangehouden en naar Middelburg terugge bracht, alwaar, hij ter beschikking van de Jus titie is gesteld. Moordaanslag op zijn vrouw en zelfmoord. Zondagmiddag, te omstreeks 5 uur, heeft een ongeveer dertigjarige koperslager in de Piel er Nieuwlandstraat te Amsterdam een aanslag gepleegd op zijn 28-jarige vrouw, van wie hij gescheiden leefde. De man heeft daarop zelf moord gepleegd. De man was zijn vrouw, die hij met hun bei de k'nderen verlaten had, bij de familie gaan opzoeken. Toen hij bij de woning van deze in de Pieter Nieuwlandstraat kwam. wilde de vrouw juist de trap afgaan. Zonder een woord te zeggen trok de man een revolver cn loste een schot op de vrouw, die een schampschot aan het hoofd kreeg. Daarna richtte hij het wapen op zich zelf en schoot zich door het hoofd. De man was on middellijk dood. Bij onderzoek bleek, dat de revolve" slechts twee kogels had bevat, waaruit blijkt, dat de man, die den laatsten tijd bij zijn ouders in het woonwagenkamp aan den Hemweg woonde, zijn vrouw had opgezocht met het voornemen haar en zich zelf van het leven te berooven. De politie heeft het lijk van clen man in be slag genomen. De toestand van de vrouw, die zich in het ziekenhuis heeft laten verbinden, is goed. Gemaskerde inbreker op Zondagmorgen. Terwijl Zondagmorgen de mannelijke bewo ners naar de kerk waren, heeft een brutaal lieer schap kans gezien ongemerkt in de woning van W. E te Grevenbicht binnen te dringen. Uit een kist wordt een bedrag van f 200 aan bankpapier vermist terwijl een hoeveelheid zil ver- en goudgeld onaangeroerd gelaten bleef, Ook een horloge, dat de dief op zijn onderzoek in de woning in een der laden gezien heeft bleek niet van zijn gading Een slapend jonge tje dat in huis was, schrok den inbreker niet af Op zijn aftocht door de schuur, passeerde de ongewenschte bezoeker de vrouw des huizes, die jhter de woning haar werk verrichtte. In het voorbijgaan gaf de man, die een zwart roasker droeg, de vrouw een duw en vluchtte daarop door de tuinen weg Van den dader is nog geen spoor ontdekt. Kind in een tobbe met kokend water Het kindje van C R., te Achtwaal, onder Zun dert, geraakte in een onbewaakt oogenbiik in een tobbe met kokend water. Met hevige won den overdekt werd de arme kleine or in deernis v/ekkenden toestand uitgehaald „Dag Tante". Te Buitenveldert werd Zondagmiddag een 48 jarige dame, toen zij zich naar de kerk begaf, aangesproken door een jongen man, die plotse ling haar hand greep onder den uitroep, „dag tante". Toen bleek, dat hij zich „vergiste" maak te hij zijn verontschuldigingen en verwijderde rich Eenigen tijd later bemerkte de aangespro kene, dat zij van een harer vingers een ring miste, welke door zijn glinsterenden steen zeer de aandacht trok. Vermoedelijk is deze door den pseudo-neef bij zijn hartelijke begroeting „per ongeluk" geannexeerd. De ring was echter een markt-exemplaar en zijn waarde slechts enkele dubbeltjes. Voor den imitatie-neef dus een strop Grootste brugspanning ter wereld. Uit Stockholm wordt gemeld: Men is thans begonnen met den bouw van de brug, die over de baai, van Traneberg de ver binding moet vormen tusschen Stockholm en de Westelijke voorsteden. Deze brug zal de grootste spanning van de wereld hebben. De brugbouw heeft nl. een leng te van 181 meter. De brug, die in 1933 voltooid zal zijn zal ruim 5 millioen kronen kosten. Doodelijk ongeluk met handgranaat. Uit Metz wordt gemeld, dat een onderoffi cier als aandenken aan zijn diensttijd een handgranaat mee naar huis had genomen. Een tienjarig broertje van den onderofficier vond den granaat en bewerkte deze met een hamer. Plotseling explodeerde de handgranaat en het knaapje werd letterlijk in stukken ge scheurd. Het interieur van de woning werd door den sterken luchtdruk geheel vernield. AXEL. Ter graanmarkt van Zaterdag waren de prijzen als volgt: Middenpr p ioo K.G. Tarwe Regeeringsprijs. rogge f4,50 a 6,, wintergerst f6,50 a f7,00 zomergerst f 6, a i ,7 haver 6, a 6,00 erwten 9, a 13, paardenboonen f8 a 9, dui- venboonen f 9 a 9, bruineboonen f o a aardappels f VLAS: bosjes 5 a 7 cent per K.G. met kop 2 a 5 cent per K.G. gelaafd geen han del, lijnzaad slag f8 a f 10 per 100 K.G. Lijnzaad zaai geen handel. Eieren 26 stuks f 1,82. Slachtvee aangevoerd IQ, verkocht 8 Varkens aangevoerd 52, verkocht 37. HOES, 24 Nov. Boter f 0.50, eieren 5.80. Aanvoer V. P. Z. 7851, 6,10 per 100 stuks. Prijzen voor vette koeien eerste kwaliteit f0,70 a 0,80, tweede f 0,55 a 0,60, derde f0,35 a 0.50; kalveren ie kwaliteit f 1,20 a 1,32 tweede f 0,80 a 0,91, derde fo,68 a 0,80 schapen eerste kwaliteit f 0,60 a 0,68, tweede f0,45 a 0,68, derde f0,40 a 0,45 lammeren f0,72 a 0,90; varkens eerste kwaliteit f0,38 a 0,40, tweede f0,32 a 0,37 derde f0,28 a 0,32, export o,o,— Vlas. Aangevoerd uitsluitend schoon. Van blauw 850 K.G. prijzen 50.5;; van dauw-rood 2000 K.G. prijzen 00—00. Lijnzaad: voer f79, mosterdzaad, geel, 13 15, blauwmaanzaad 2426, karwijzaad 2123, kanariezaad o00. Aardappelen Zeeuwsche bonte en blauwe 4,004,50, Zeeuw. Eigenheimer 3.203,20, blauwe 3.25—3,50, Brielsche 3,503,80, Drielingen 2.202.60, YVestlandsche ronden 68, eerstelingen 3,003,25.

Zeeuwsche Koerier | 1931 | | pagina 3