Weet De Zeeuwsche Koerier de hoogste uitkeeringen verstrekt? een zaafc in Kroideniersen Brutterswaren, Reclame BONTE'S SPECULAAS Permanent Wave. 35 in dat de ongevallen verzekering van Vergelijkt onze verzekering met die van de andere bladen in dit ge vest. Geen enkele komt de onze nabij. A. de Martelaere-Gelderland. ANNIE KLEIN, Adverteert in De Zeenwsche Koerier Rechtszaken. Sport en Spel. Sociaal JTieuws. Gemengd Jtieuws. Laatste berichten JtTarklbertchlen INGEZONDEN. A dvmrton tl An, Dinsdag 17 November 1931 Sas van Gent. m (9) Uit het Binnenland. MIDDELBURG, 12 November Boter en eieren aangevoerd door Walchersche boerinnen (officieele prijsnoteering)boter f0,65, kipeieren f7,50, eendeieren <7,00, ganseieren f Een eerste-klas nieuw adres. ZATERDAG 14 NOVEMBER zal openen Wsstdam 3 Sas van Gent. VRAAGT UW WINKELIER Een pond BONTE'S SPECULAAS een half pond TOFFEE'S samen oent. Let vooral op de kwaliteit van onze Speculaas. Let steeds op de verpakking. bOÜWKJNOl^ - E>gRt.A4 CTL&RCQl Inqftzouden Medeëeeling het bisdom telt, toegediend 7200 doopen of ruim 27 per duizend zielen, en werden aan 219443 communicanten uitgereikt 866.1613 H. Communiën of gemiddeld ongeveer 40 t er per soon. Voor onze parochie werden in datzelfde jaar op 2454 katholieken maar 55 kinderen gedoopt of slechts ruim 22 per du'zend zielen; en wer den op 2060 Communicanten slechts 30.200 H. Communiën uitgereikt of gemiddeld per per soon ongeveer 15. In de beide zeer gewichtige zaken van goede zeden en godsdienstig leven bestaat er alhier dus een beduidende achterstand m<>t de alge- meene gemiddelde cijfers van ons bisdom, en daarom worden de geloovigen dringend ver zocht de christelijke zeden in het huwelijk goed te onderhouden en veelvuldig de il. Commu nie te ontvangen. Het gebed wordt verzocht voor madame Ma rie Louise Poppe-van Renterghem overleden in het R.K. Z:ekenhuis te Sluiskil. P. DOENS, Pastoor. Arrond. Rechtbank te Middelburg. In de zitting van Maandag 9 Nov. werd o.a. het volgende vonnis uitgesproken. diefstal: P J C., 42 jaar, koopman te IJzen- dijke, gedetineerd 6 weken gevang, met aftrek van het voorarrest, met opheffing van het be vel tot gevangenhouding. VOETBAL. K. N V B 3e Klasse A. 2 uur Sassche Boys-Hansweert (Mesu) 2 uur Zeelandia 2-Axel (Odem) 2 uur Hulst-Middelburg 2 (C Koster) 2VB, le Klasse B 2e uur Cl'nge-Hulst 2 (Huybrechts) 2e klasse B 2 uur Hontenisse-Phivo (Stroecken) 2 uur Oranje-Sluiskil (Vellekoop) 2 uur Stoppeldijk-Axel 2 (Harms) 2e klasse C. 2 uur Breskens 2-T. C Sluis 2 (van Uxem) 3e klasse B. 2 uur Sluiskil 2-Sassche Boys 2 (Aarssen. 2 uur Koewacht-Stoppeldijk 2 (K'nt) De vooruitzichten voor a.s. Zondag Het eerste elftal der Boys krijgt bezoek van Hansweert en zal z'n puntenaantal wel met twee weten te vermeerderen vooral daar het elftal vermoedelijk weer eens compleet zal zijn Daar Hulst en Axel "Beiden een moeilijken wed strijd voor den boeg hebben zou het niet en- mogelijk zijn dat de Boys hun voorsprong we ten te vergrooten. De reserves moeten nar Sluiskil 2. Indien de voorhoede er in lukt om een paar doelpunten te maken komen de Boys met beide puntjes naar Sas waardoor ze meteen de eerste plaats zouden innemen. Vooruit Boys, Zondagavond moeten beide elf tallen aan de leiding staan. Supporter. Hanze in het bisdom Breda. In Bergen op Zoom heeft de Bredasche dio cesane Hanze Maandag jl. haar jaarvergade ring gehouden onder voorzitterschap van den heer E. Lockefeer uit Hulst. Om 9 uur 's mor gens heeft kapelaan Johng in de kerk der H.H. Martelaren van Gorcum een H. Mis opge dragen, waronder toewijding van den bond aan het H. Hart. Om 10 uur ving daarna de vergadering aan, waar de voorzitter der plaatselijke af deeling, de heer J. Speekenbrink, de aanwezigen ver welkomde. Daarna heeft de heer Lockefeer ?n de openingsrede gewezen op de huidige crisis en wat daaruit kan voortkomen cn de houding en plichten van den middenstand in deze en tevens het bestaansrecht van den middenstand verdedigd. De beschuldigingen aan het adres van dezen den laatsten tijd geuit, als zouden de prijzen kunstmatig hoog gehouden worden, wees spr. terug. Hij hoopte echter, dat de re geering den nr'ddenstand zou betrekken in het gemeen overleg om tot verlaging der produc tiekosten te komen. Spr. memoreer ,1e tenslotte het voorontwerp-Bedrijfsradenwet van minister Verschuur en betoogde het belang vanpubliek rechterlijke bedrijfsordening ook voor den mid denstand. Met een opwekking tot solidariteit besloot spr., de beste wenschen uitsprekend voor het welslagen van deze vergadering. Blijkens het daarna uitgebracht jaarverslag is het ledental sinds 1 Januari 1930 met 212 tot 1562 gestegen, vooral tengevolge van het stichten van enkele nieuwe afdeebngen. waar voor de bondsadviseur, den weleerw. heer v. d. Weygaart, in het bijzonder werd dank gebracht Het aantal afdeelingen bedraagt thans dertig. Het jaarverslag van den penningmeester werd vervolgens uitgebracht, waarbij werd me degedeeld, dat de commissie van onderzoek geen decharge kon voorstellen. Een nieuwe comissie werd daarom benoemd. De begrooting voor 1932 werd goedgekeurd. Bij de bestuurs verkiezing werd de voorzitter herkozen, terwijl in de plaats van den heer v. Mansfeld, d:e zich niet meer verkiesbaar stelde, werd gekozen de heer M. v. Goethem, Sas van Gent, thans toe gevoegd bestuurslid. In zijn vorige vergadering had het bondsbestuur als toegevoegd lid geko zen den heer J. Speekenbrink. Telegrammen werden gezonden aan Mgr. Hopmans en H. M de Koningin. In de middagvergadering is de voorgestelde statutenwijziging vrijwel onveranderd goedge keurd. Daarna kwamen in behandeling voorstellen der afdeelingen Breda en Sas van Gent om te trachten te komen tot een wettelijk verbod van het cadeaustelsel. Het hoofdbestuur ver klaarde zich bereid te bevoegder plaats steun te zullen zoeken ten einde daartoe te gera ken. De vergadering ging hiermede accoord. Dezelfde afdeelingen hadden nog voorstel len ingediend, bedoelende te komen tot ophef fing van het rijksinkoopbureau en het inkoop bureau van de vereeniging van Ned. Gemeen ten en om een onderzoek in te stellen naar den omvang der gemeentelijke inkoopen met achter stelling of uitschakeling van den plaatselijken middenstand. Het hoofdbestuur zal te dezen actief zijn. Breda vroeg verder, dat het hoofdbestuur er bij de regeering op aan zal dringen, dat de wet op oneerlijke concurrentie daadwerkelijk zal worden toegepast op bedrijven, die in strijd daarmede handelen. Het hoofdbestuur zal aan het verzoek voldoen doch vroeg om feiten. In dit verband werd ook de kwestie van den in voer van Belgisch brood besproken. Tenslotte zal op verzoek van Breda het hoofdbestuur po gingen aanwenden om tot een landelijke actie te komen tot afschaffing van het korting stelsel. Nadat daaïop door enkele aanwezigen nog verschillende aangelegenheden naar voren wa ren gebracht heeft de voorzitter de vergadering onder dankzegging gesloten. Na den gemeenschappelijken maaltijd in Thalia bood de afdeeling Bergen op Zoom in „De Hollandsche Tuin" een feestavond aan. DE BANKOVERVAL TE SCHIPLUIDEN, Vier der daders gearresteerd. De Centrale Recherche te Rotterdam is er in geslaagd den brutalen roofoverval, die Zater dag jl. in het kantoor van de Boerenleenbank te Schipluiden plaats had en waarbij, zocals bekend, een bedrag van f lfOOO werd geroofd nadat de kassier was neergeslagen, nagenoeg tot volledige klaarheid te brengen. In verband met dezen roofoverval zijn gear resteerd de 27-jarige machinebankwerker J. v. d. L., de 32-jarige J J M D. en het 23- jarig meisje M M B. De laatste twee zijn in Amsterdam gearresteerd. V. d. L. heeft een volledige bekentenis af ge* legd. Van het gestolen geld is oen bedrag van f 5600.reeds teruggevonden- De politie hoopt dezer dagen nog een vierde arrestatie te kun nen verrichten, nl. van den 39-jarigen M. S., die verdacht wordt van medeplichtigheid. P (Buiten verantwoordelijkheid van de Redactie) Een ongezonde toestand. j Mijnheer de Redacteur, Met plaatsing van het volgende zoudt U me zeer verplichten. Ik lees in Uw courant van Woensdag jl., dat de bakkers te Sluiskil en in de Zandstraat den broodprijs hebben verlaagd, zulks natuurlijk in verband met de Belgische concurrentie. Dat lijkt me een heel bedenkelijke en onge zonde taktiek. Bedenkelijk, wijl in dezen tijd, waarin het bakkersbedrijf door zware lasten bij onvoldoende bescherming in het gedrang dreigt te geraken, alleen eensgezind optreden redding kan brengen en elke actie op eigen gelegen heid (dus onorganisatorisch, zooals ook in het bovenbedoelde geval) uit den booze moet wor den geacht en in strijd met de belangen van het bedrijf als zoodanig. Ongezond noem ik het, wijl de graanprijzen in geen enkel opzicht een prijsverlaging van het brood wettigen, integendeel de opgaande graanmarkt eer een verhooging zou doen ver wachten. Nogmaals ik betreur de houding van de bè- trokken bakkers ten zeerste. Er biijkt weer eens overduidelijk uit, hoe organisatie in onzen tijd een bestaansvoorwaarde is. Mogen de betrokkenen dat beseffen vóór zij en met hen vele hunner collega's de ernstige gevolgen van hun handelwijze ondervinden. U dankend voor de plaatsruimte hoogachtend, X. DE SALARISKORTING DOOR DE TWEEDE KAMER AANVAARD. In haar gisteren gehouden zitting heeft de Tweede Kamer de salariskorting van de Rijks ambtenaren aanvaard. De Regeering is echter bereid gevonden, den aftrek nog 3 maanden (tot 1 April) te verschuiven. Aangevoerd door handelaren: boter f0,62 kipeieren f 7,00, eendeieren f6,poelje f5. Part. prijs: boter f0,75, kipeieren f8,50 poelje f6,eendeieren f8, 00STBUR6, u Nov. Veilingsvereeniging Avilcultura>. Aanvoer 118 K.G. boter; prijs f0.75-1.39 Op de graanmarkt was tamelijke aanvoer, handel gewoon. De prijzen waren gerst fó.507.00, haver 6.507.00 erwten 12 14.00, bruine boonen 9.0011,00, maanzaad 23—24. De Notaris J. FANOY te Axel, zal ten verzoeke van den Varempé polder (Dijkgraaf dhr. J. APERS) op v.m. 11 uur verkoopen staande te Overslag, Roode Sluis, aan den dijk van dien polder. Vergaderen bij L. van Regen mortel, Roode Sluis. 19 Betaling contant. II, Ondergeteekende maakt bij m deze aan het] geacht pu bliek van Sas van Gent bekend, dat hij morgen, Boter, Kaas, Eieren, Vleeschwaren, Tabak, Sigaren, Sigaretten enz. Hopende door een prompte en nette bediening zich het vertrouwen waardig te maken, 50 Aanbevelend, 5 Ondergeteekende, geeft aan de-Dames van SAS VAN GENT en omstreken, beleefd kennis, dat zij zich van heden af, knnnen laten Permanenten, met het allernieuwste toestel. Mooie golven nette bediening concurreerende prijs. Dames die gepermanent zijn en de watergolf noodig hebben, kunnen ook door mij bediend worden. Beleefd aanbevelend, 50 Coiffense, Stationsplein 9, en 40 VOOR TERNLU2&W en OM3TRLK&n qRATie> AÖV1EZEÏ1 EN IN LICHT irtC,En ARCHITECT AXELÖCHE6TR TERJN&412E.N

Zeeuwsche Koerier | 1931 | | pagina 3