De Hanze-Landdag te Hulst* Stadsnieuws. Kerknieuws. Sport en Spel. Rechtszaken. Jtandelsbericklen 95Ze Staatsloterij Boeken Zijdsekr. De Parker Duofold Organisatie of ondergang. Een succesvolle opwekking tot landelijke organisatie. De Zeeuwsche Koerier ér •V.AXT Op waardige wijze heeft Huist gisteren dank zij o.a. de goede zorgen van de plaatse lijke V.V.V. de deelnemers aan deze réunie der Zeeuwsch-Vlaamsche Middeenstanders ont vangen. Met vlagvertoon, beiaardspel (helaas was 't nog imitatie maar 't was toch een im posant vertoon) en concerten op de Markt heeft het aan dezen middenstandsdag luister bijge zet en het den réunisten aangenaam en gezel lig gemaakt. De stemming gewichtige factor voor het welslagen van zoo'n dag liet danool. niets te wenschen over en wel alle deelnemers zullen de overtuiging hebben opgedaan, dat het te Hulst goed vergaderen is. Ook en niet het minst de hoffelijke en sympathieke wijze, waarop het Hulstersch gemeentebestuur de deel nemers aan zoo'n betooging officieel pleegt te recipieeren, maakt dit bekoorlijk plekje van Zeeuwsch-Vlaanderen, waar zooveel aan de rij ke historie van deze gewesten herinnert, tot een aantrekkelijke verzamelplaats. Voeg l iarbij de weelde van een stralenden najaarsdag en het zal duidelijk zijn, dat het den talrijken Land dagbezoekers goed was, gisteren te Hulst te zijn Uit alle deelen van Zeeuwsch-Vlaanderen wa ren ze opgekomen, de mannen van het klein bedrijf, om te getuigen van hun hou en trouw aan de organisatie en te doen blijken van hun vasten wil om hun standsbelangen tot het uiter ste te verdedigen. De contact-Commissie d.i. de Commissie, die tot taak heeft, het contact tusschen de ver schillende plaatselijke Hanze-afdeelingen te verstevigen waarvan het initiatief voor de zen Landdag was uitgegaan en die de leiding had, mag danook stellig tevreden zijn over het resultaat van haar oproep althans naar om standigheden. Want men mag niet uit het oog verliezen, dat de Hanze in Z.-Vlaanderen nog slechts een 200-tal leden telt en dat aan het saamhoorigheidsgevoel onder de Zeeuwsch- Vlaamsche middenstanders tot .lusverre in het algemeen nog heel wat ontbrak. Het is ongetwijfeld ook een gelukkig denk beeld geweest, aan dezen Hanze-Landdag vast te koppelen een auto-zegening voor heel het ge west, welke een demonstratie op zichzelf het cachet van den dag verhoogde en vele mid denstanders in de gelegenheid stelde op gemak kelijke wijze het punt van samenkomst te berei ken. Zoo ving dan deze dag die naar goeden Roomschen trant, des morgens op kerkelijke wijze was ingezet onder bemoedigende voor teekenen aan. Na de Hoogmis vormde een concert op de markt de feestelijke opening. Successievelijk begonnen dan de deelnemers van buiten te arri veeren en spoedig was het historisch markt plein in een parkeerterrein voor auto's herscha pen daverden de straten van het geronk der mo toren. Half 2 had de eerste officieele plechtigheid plaats: De ontvangst der afdeelingsbesturen ten stadhuize. In de historische ruimte van de Raadszaal wachtte burgemeester Truffino met zijn beide wethouders, de hecren Burm en Lockefeer de Middenstandsaanvoerders op en getuigde hun in een hartelijke toespraak van zijn sympathie voor hun streven. Hij wees op de gevaren, die de maatschappij bedreigen en op de groote taak, die de middenstand onder deze omstandigheden te vervullen heeft. Alleen georganiseerd zal de middenstand aan zijn moo:;e roeping kunnen beantwoorden. Zorgt daarom, Uw organisatie krachtig te maken, zoo was zijn raad, waarbij hij den wensch voegde, dat onder Gods zegen deze dag den stoot zou mogen geven tot een nieuwen opbloei van den Middenstand in Zeeuwsch-Vlaanderen. De heer M van Goethem, voorzitter van de contactcommissie, dankte den burgemeester voor diens sympathiek woord. Wijzend op de noodzakelijkheid van den steun der overheid sprak hij den wensch uit, dat tot in de kleinste gemeente van Z.-Vlaanderen het diepe besef zou mogen doordringen, dat door samenwer king tusschen overheid en middenstand het plaatselijk zoowel als het algemeen belang ten zeerste wordt gebaat. Ten slotte sprak nog wehouder Lockefeer in zijn kwaliteit van diocesaan voorzitter van de Hanze. Ook. deze spreker bracht den burge meester dank voor de officeele ontvangst. Met klem betoogde hij, in aansluiting aan 's-burge- meester's woorden, de noodzakelijkheid van krachtige aaneensluitng va nden middenstand, wil zij in de nieuwe maatschappij, die op de puinen der oude straks zal verrijzen, niet uitge schakeld worden Als steunpilaar van de maat schappij zal de middenstand mogen rekenen op steun van de overheid doch in de eerste plaats zal hij hebben te wakenvoor zijn eigen belangeni Een kort samenzijn besloot deze begroeting door de Hulstersche overheid. 't Was i.ntusschen tijd geworden voor 't Flech t:g Lof, dat ten 2 uur een aanvang nam en dat door een talrijke schare Landdagbezoekers werd bijgewoond o mnog eens in het bijzonder Gcds Zegen over den dag af te smeeken. Inmiddels was, onder leiding van de regelings commissie, die haar verdienstelijk doch zwaar werk op voortreffelijke wijze verrichtte, de „op- marsch" der motorrijtuigen begonnen. Terstond nadat het Lof geëindigd was ving de zegening aan. Oo kHulst kende dezen dag zijn verkeersagent, die de verschillende auto's en motoren, welke in een lange file naderden, op ordelijke wijze naar de plaatsen dirigeerde, waar resp. deken Rops en kapelaan van den Bruele de zegening verrichten. Ruim 160 \oer tuigen kwamen zich onder St. Ohristoffel's be scherming stellen. Tijdens de zegening werden door den sterken Philips' luidspreker kerkelij ke hymnen vanuit den kerktoren uitgezonden. Nog was de zegeningsplechtigheia niet ge ëindigd, toen het reeds weer tijd begon te vor- den voor de vakvergaderingen, die op een 7-tal plaatsen resp. voor bouwpatroons, schilders, sla gers, smeden, wagenmakers, bakkers en winke- lirs waren aangekondigd. ««.tui (Wordt vervolgd) uitbreiding harer complexen tot een bedrag van 1.000.000 gulden. De aanbesteding, welke reeds plaats gehad moet hebben, is gqgund aan de firma Stulemeyer te Breda. Voor de ouden van dagen. Op initiatief van de heeren H Colsen en J C van Doeseiaar, zal ook hier de ouden van dagen eenautoritje aan geboden worden. Men is reeds doende een en ander te prapareeren. R.K. Volksbibliotheek Zondag a.s. zal alhier de R.K Volksbibliotheek geopend worden Alle Zondagen na de Hoogmis zullen de boeken te bekomen zijn in het St. Josephspatronaat. DE MAASBODE is het familieblad bij uitnemendheid. Straatartisten Zaterdag en Zondagavond wer den alhier door een drietal straatartisten, in een zoogenaamd openluchtcircus op de kleine markt uitvoeringen gegeven. Een en ander trok nog al veel toeschouwers. Vooral de jeugd profi teerde van deze zeldzame gratis-voorstelling. Wielrennen. Onze plaatselijke renner, die gis teren deelnam aan een 100 KM koppelwedstrijd op de wielerbaan te Kapellebrug, behaalde den 4den prijs. Hij eindigde den wedstrijd rnet den renner de Schepper, daar zijn koppelgenoot Bo gaert een val deed, waardoor hij den wedstrijd moest staken. Als voorwedstrijd moest Bogaert-Ranschaért een achtervolging over 20 ronden betwisten te gen Hamerlinck-de Buycker, Geen van beide koppels wist de overwinning te behalen, daar zij na 20 ronden te hebben gereden gelijk stonden. Kerkbericht van Sas van Gent. Woensdag 30 September, om 7 uur uitreiking der H. Communie en om 8 uur gezongen H. Mis voor den heer en madame Joseph de Roeck- Dankers. Donderdag 1 October, om 7 uur uitreiking der H. Communie en bij de Eerw. Zusters de H. Mis tot zekere intentie; om 7,45 uur gezongen H. Mis voor madame Vercauteren-van Goethem. Donderdagavond biechthooren van 5,30 tot 7,30 uur. Vrijdag 2 October, eerste Vrijdag der maand, toegewijd aan het H. Hart van Jezus; om 7 uur gezongen H. Mis voor mej. Ooleta Johanna Feyen; om 7,45 uur gezongen H. Mis voor mej. Irma Wauters. Vrijdagavond om 6 uur Lof ter cere van het H. Hart. Zaterdag 3 October, om 7 uur gezongen jaar getijde voor den heer Petrus Cocquit; m 7,45 uur gezongen H. Mis voor madame Maria Jo- sepha de Bock-de Blinde. Zaterdagavond biechthooren van 5,30 tot 7,30 uur en om 6 uur Lof. Zondag 4 October, gezongen Vroegmis voor mej. Marie Urbanie Alice Goossens met alge- meene H. Communie na de preek der leden van den Bond van het H. Hart; om 10 uur de Hoog mis voor het geestelijk en stoffelijk welzijn der parochie. In de maand October, vanaf a.s. Donderdag, wordt het Rozenhoedje dagelijks in de kerk ge beden en wel onder de H. Mis van kwart voor acht of onder het Lof, waarbij geloovigen en bij zonder de schoolkinderen beleefd worden uit- genoodigd. Men wordt ook verzocht om het Rozenhoedje dagelijks in den huiselijken kring te bidden. Zijn voornemens een christelijk huwelijk aan te gaan: de heer Richardus Petrus Renique en mej. Agnes Alphonsina de Causemaecker alhier, 2e roep. Het gebed wordt verzocht voor madame Maria Louisa van Hoecke-de Caluwé, die overleden is en voor Clara v. d. Walle overleden te Ertvelde P.DOENS,Pastoor. Sas. Boys II—Sluiskil II 1—3. Gisteren speelden de Sassche reserves een wedstrijd tegen Sluiskil II, welke wedstrijd met 3-1 door laatstgenoemde club werd gewonnen. In het Boys-elftal speelde verschillende nieu we krachten. Terreinkeuring. Gisteren werd door den Hoofdconsul van c'en OVERBEVOLKING IN DE BABY-BOX KNVB het terrein gekeurd van Sassche Boys. i Naar we vernemen aal de eerste competitie- wedstrijd vermoedelijk plaatshebben op 4 Oc tober a.s. Supporter Politierechter te Middelburg In de zittng van 22 September is o.a. de vol gende zaak behandeld. mishandeling: A L D te Axel. eisch 14 d. gev uitspraak 14 d gev met e enproeftijd van 2 jaar Geldleening. De firma Ls van Waesberghe-Janssens te HuM sloo.t met de gemeente Hontenisse eene 4 pet. obligatieleening groot f 47.725. Wederom een uitkeering van de Hanzebank Naar men aan het „Huisgezin" meldt, zal de. credietvereeniging „De Hanzebank" in het be gin van 1932 wederom 7y2 Pet aan de crediteu ren uitkeeren. Vijfde Klasse Tweede Lijst. Trekking van 23 September f 1000 No 2189 2882 4270 5750 8211 10381 .f 400 No 16879 18733 f 200 No 5217 6881 17714 f 100 No 456 1815 2153 3397 10546 11337 14928 16292 Vijfde Klasse Derde Lijst. Trekking van 24 September, f 50.000 No 19417. t f 1000 No 4479 14998 f 400 No 6656 20480 f 200 No 18857 19519 f 100 No 479 622 1107 2668 3172 13138 14175 15696 18939. Vijfde Klasse Vierde Lijst, f 1000 No 8948 10637 f 400 No 2262 2531 16727 17794 20444 f 200 No 3646 f 100 No 1329 5088 7286 8299 9925 9962 10874 14150 17861 Alle Boeken en Tijdschriften zijn ver krijgbaar bij den Boekhandel van »DE ZKEUWSCHE KOERIER Vrouwengids, wegen en Wendingen Onder redacie van M Kasteel Baltusseu Uitg J J Romen Zonen, Roermond Prijs ingen f 3,75 gebonden f 4,75 Dit boek, geschreven voor Katholieke vrou wen en meisjes, wil een steun zijn voor haar die inzien, dat wij leven in een wereld, waar ge tracht wordt, die vrouwelijke deugden op den achtergrond te dringen, wier beoefening nood zakelijk is om het waardevol en gezond gezins leven instand te houden of te helpen herstellen Tal van gezaghebbende schrijvers behandelen een groot aantal onderdeelen van de positie der vrouw in de moderne maatschappij Het boek is ingedeeld in drie hoofdstukken: Vrouw en we reld, vrouw en kind, Vrouw in huis, welke elk weder zijn onderverdeeld Zoo schrijft o.a. pater Hyacintti Hermans OP over: „Het Tongemeisje van gisteren, heden en morgen", Dr. Fr Feron over „Zelfheiliging", Mevr. M Kasteel-Baltus- sen over „Maatschappelijk werk" M Levelt- Hoogvelt over: „Apostolaat in Indië", Piet Kas teel over: De harmonie der harten" Mr Dr Witteman „De Rechtspositie der Vrouw in het huwelijk", Haganus: „De vrouw en de politiek" M Bonni- ke: De vrouw in het parlement. Wij noemen ver der nog bijdragen over „Opvoeding" „De rnoder ne jeugdbeweging en de moeder", „Roeping en Huwelijk'", „Prettige werkjes voor onze knde- ren", „Mond en tandverzorging bij kinderen., „Sfeer in huis", „Bloemen en Planten in huis', Ziekenverpleging in eigen hu's", „Vaar digheid met de naald", „Fijne recepten' Wij hebben slechts een greep gedaan. Men moge eruit zien, hoe uitgebreid de stof is, die behandeld wordt. Een waardevol werk, dat iedere katholieke vrouw en ieder katholiek me sje gelezen een ste vgi houvast kan bieden in de zoo ontstellend verwarde hedendaagsche mentaliteit op het ge bied van het vrouwenvraagstuk. Propaganda werk van de beste soort, waaraan vooral erk onze kathol'eke bibliotheken hare medewerking mogen verleenen. •J***"'*' het puikje op het gebied van vulpenhouders is ver krijgbaar in den Boekhandel

Zeeuwsche Koerier | 1931 | | pagina 3