Bij eiken aankoop van minstens',! 50 et. een lot cadeau. j Burgert. Standen Leep der bevolking Buitenland. Prootncienteuws. Jfandelsbericiten Rechtszaken. Kerknieuws. Sociaal JTieuws. EEN GOUDEN HEERENHORLOGE. Boekhandel „De Zeeuwsche Koerier", Sas van Gent. FEU ILLETON, Do Bedolaros van Saint-SuÊpico. Ten bate van den Hanze-Landdag, welke op Zondag, 27 September 1931 te Hulst wordt gehouden, zullen wij, zoo lang onze voorraad lo ten strekt, bij iederen contanten aankoop van 50 ct. 1 lot cadeau geven in de loterij, georganiseerd door het Comité van bedoelden Hanze-Landdag P r ij s De voorwaarden der verloting staan op het lot vermeld. biet opvolgen van genoemd advies. Bedoeld advies zou bij uitvoering een uitgave van de schatkist hebben gevergd van achttien millioen gulden. Afgewacht dient te worden of en zoo ja in welke mate nog zal worden overgegaan tot een steun verleening aan de suikerbieten. In elk geval kan thans een grootere uitzaai van w.'ntertarwe tegemoet worden gezien, dan anders het geval zou zijn geweest. Opzienbare crisismaatregelen in Engeland De Engelsche bank is ontheven van haar verplichting om goud af te geven; de gouden standaard is dus voorloopig opgeschort. Het disconto is van 4y2 tot 6 procent ver hoogd. De Londensche beurs bleef Maandag gesloten om het parlement de gelegenheid te bieden die wetgevende maatregelen te treffen, welke vc.or de bescherming van Engelands financieelen toe stand noodzakelijk zijn. Sluiting Brusselsche Beurs. In verband met de beurssluiting te Londen, bleef Maandag jl. ook de Brusselsche Beurs ge sloten. Deskundigen voor de schatting der pachtwaarde z Door Ged. Staten is benoemd tot deskundige voor de schatting der pachtwaarde in den cala miteuzen Adornispolder de heer H P J Rottier te St. Jansteen, erwijl de heer D Luteijn Pz. te Nieuwvliet door genoemden polder daartoe is aangewezen. 1 TER NEUZEN. Het Nose-fonds. Naar gemeld wordt zijn voor het op te richten Nose-fonds reeds f 1097,87 in gezameld. De markt. De, dank zij de door „TerneuzeB Khmop" gevoerde actie, herleefde weekmark zal Woensdag 7 October feestelijk werden her opend. Voor de mooist versierde kramen zullen medailles beschikbaar worden gesteld. Het ligt voorts in de bedoeling op dien dag uit verschillende gemeenten autobussen naar Terneuzen te doen rijden. hebben gereden terwijl hij verkeerde onder zoo danigen invloed van het gebruik van alcohol houdenden drank, dat hij niet in staat moest worden geacht dat rijtuig te kunnen besturen. Subsidair was hem ten laste gelegd, dat hij als- toen de vrijheid van het verkeer heeft belem merd of in gevaar gebracht, tengevolge dat hij zelf met zijn auto in de sloot is gereden. Ver dachte en ambtenaar O.M. waren ;'n hooger be roep gekomen. Eisch vrijspraak, waarbij mr. Kuipers zich aansloot. Ch van W, 29 jaar, chauffeur te Zaamslag, was door den Kantonrechter te Terneuzen ver oordeeld tot f 25 of 10 dagen hechtenis op 26 Juni jl. Tevens werd hem voor den tijd van 1 maand zijn rijbewijs ingetrokken. In eeisten aanleg werd hem ten laste gelegd dat hij op 11 Mei jl. in dé gemeente Terneuzen met een auto de vrijhe'd of de veiligheid van het verkeer heeft ingevaar gebracht gepleegd bij herhaling Verdachte was tegen het vonnis in hooger be roep gekomen. Eisch bevestiging doch f 25 of 25 dh. De ver dedigster, mej mr. Bolle, bepleitte vrijspraak cf een lichte straf. DE MAASBODE is het familieblad bij uitnemendheid. De rechtbank te Arnhem heeft failliet ver klaard G. C. van der Wal, handelende onder II. van den Broek en Co., commissionnairs in ef fecten te Anrhem Het passief bedraagt 1V2 mil- loen gulden. Het actief f 900.300. Het diaco- nessenhuis te Anrhem, dat een nieuw zieken huis laat bouwen, is belangrijk bij dit faillisse ment betrokken. Politierechter te Middelburg. In de zitting van 18 Sept. deed de politierech ter uitspraak in de jl. Dinsdag behandelde zaak tegen M. de J. 53 jaar werkman te Driewegen verdacht van beleediging van den rijksveld wachter A. Gansens te Ovezande op 16 Augus tus 1.1. De officier van Justitie werd niet ont vankelijk verklaard. Arrondissements-Rechtbank te Middelburg In de zitting van 19 Sept. werden de volgen de zaken behandeld.: A P de M, 29 jaar, chauffeur te Breskens, was door den kantonrechter te Oostburg op 18 Mei jl. veroordeeld ot een geldboete van f 20 subs 10 dagen hechtenis. Hem was in eersten aan leg tenlaste gelegd dat hij op 13 Mei jl. te Groe de als bestuurder van een auto daarmede zou 113) Hoe belangrijk, hoe dringend die mededee- lingen ook zijn mogen, die ge aan mijnheer den abbé d'Areynes hebt te doen, ik kan op het oogenblik nog niet toestaan, dat hij ze verne men zal, maar wanneer ik bij u eenig vertrou wen verd'en, dan kunt ge mij die mededeelin- gen doen en ik zal hem zoo spoedig mogelijk en getrouw naar de waarheid overbrengen wat gij mij gezegd hebt. Gilbert Rollin stampvoete van ongeduld. Dokter Leblond zag dat zeer goed, maar hij deed alsof hij er niets van gemerkt had. Ik moet mijn neef, den abbé d'Areynes zelf spreken, zeide Gilbert Rollin op hoogen toon. In de eerste plaats verzoek ik u wat zachter te spreken, mijnheer, zeide de dokter, nog al tijd even kalm, gij zoudt den slaap van mijn patiënt kunnen storen en wat betreft hem te spreken, ik herhaal u dat het onmogelijk is. Och kom. Onmogelijk! Hij zal toch niet zoo ernstig gewond zijn, dat hij mij niet kan aanhooren. Ik heb een bericht dat hij terstond moet vernemen, in zijn eigen belang zoowel als in het mijne. Er zijn berichten, waarmee men iemand doo- den kan, zeide de gepensionneerde officier van gezondheid, waarbij hij den klemtoon op ieder SCHREEUWEND OM EEN PRIJS Ieder jaar wordt er, traditiegetrouw, een wedstrijd gehouden voor ie „luidste" stads-omroepers van Engeland, Deel nemers in actie. vrjpx woord legde en Gilbert strak aanzag. Deze sidderde. Hij begon zich ernstig ongerust te voelen. Had de dokter die woorden: „Er zijn berich ten waarmee men iemand dooden kan, zender nevenbedoeling gesproken of maakte hij daar- me2 e entoespcling op den dood van graaf Em manuel d'Areynes? Hoe dan ook, die woorden waren voldoende geweest om een einde te maken aan de trotsch -bevelende houding van Gilbert Alsof hij niet van die anders wel zichtbare ongerustheid scheen op te merken, hernam de dokter, terwijl hij hem een stoel aanwees: Wees zoo goed te gaan zitten en mij te zeg gen wat voor gesprek u met mijn patiënt ver langt. Gilbert had zich intusschen weer hersteld van zijn schrik en zijn stem klonk nog tven bits en uit de hoogte, toen hij zeide: Maar mijnheer, ik zou wel eens willen weten met welk recht gij u met de zaken van onze fa milie zoudt willen inlaten. Dat ben ik in het minst niet voornemens mijn heer, maar ik heb een onbetwistbaar recht cm te handelen zooals ik doe. Welk recht? Mijn recht als geneesheer, die verantwoorde lijk is voor het leven van zijn patiënt en die over dien patiënt alleen te beveien heeft. Dat recht is lang zoo onbetwistbaar niet. Gij zoudt toch groot ongelijk hebben het te betwisten en dat zal ik u dadelijk bewijzen. Daar ben ik wel eenigszins nieuwsgierig naar Luister dan. Welnu? Gij komt hier naar aanleiding van den dood van mijnheer den graaf d'Areynes. Terwijl de dokter deze woorden sprak gaf hij een wenk aan Raymond Schloss, die nog altijd in de schaduw zat. De Lotharinger schoof zijn stoel bij de tafel en plaatste zich zoo, dat het volle licht der lamp op zijn gelaat viel. Gilbert herkende hem. Raymond Schloss, riep hij uit, terwijl hem een rilling door de leden ging. Ja mijnheer Gilbert Rollin antwoordde Ray mond. Ik ben het ik heb de reis gemaakt van Fenestranges naar Parijs om aan mijnheer den abbé Raoul d'Areynes den dood van mijn diep- betreurden meester te komen meedeelen. En vroeg Gilbert terwijl in zijn stem een ge huichelde ontroering wist te leggen, is mijn neef bekend met dat treurige bericht? Neen, mijnheer, want er zijn berichten, waar mee men iemand dooden kan, heeft de dokter zooeven tot u gezegd en dat bericht Is er een van. Indien mijnheer Raoul nu vernam, dat zijn oom, mijnheer de graaf d'Areynes, niet meer in leven was, dan zou zijn pas gesloten wond zich weer kunnen openen en hij zou ster ven evenals graaf Emmanuel stierf bij het le zen van den brief, door u geschreven en die het valsche bericht inhield dat zijn neef dood was. Gilbert begreep nu, dat hij verdacht werd. De woorden van den opper jachtmeester na men daaromtrent den laasten twijfel bij hém weg. Hij moest zich verdedigen, maar dat was niet TERNEUZEN, Huwelijks-aangiften. 16 Sept. Reinier Scheele 26 jaar jm. en Florentina de Zeeuw, 23 jaar jd. 17. Louis Frederlk Voet, 30 jaar jm. en Tetje Aaltje Gerarda Elzinga 43 jaar jd. Geboorten. 11. Johannes Anthoni, zoon van Hermanus van Liere en Pieternella van den En- de. 16. Teuntje, dochter van Huibergt Ribbens en Geertje Meinema. 17. Adriana Suzanna Chris tina, dochter van Samuel Johannes Mielen en Cornelia Johanna Haak. Maria Catriena Pieter nella, dochter van Petrus Joannes Damen en Maria van de Ven (wonende Tilburg) Hermanus Pieter, zoon van Cornelis Zweemer en Cornelia Servasia Jansens. 18. Adriaan Levinus, zoon van Aarnout Jan Rouw en Jacomina Neeltje Kroon Overlijden. 11 Krina de Jonge, 3 jaar, doch ter van Willem en Francoise de Eokx. 13. Pieter nella Adriana Elisabeth Hoek,, 9 m. dochte van Arie en Elisabeth Meeusen. 16. Robert Ee nignus De Witte, 5 jaar zoon van Achille en van Germaine Nimmegeer. 17. Rosalia Cornelia de Smit, 47 jaar echtg van Aloijsius Schelfout. TERNEUZEN In de afgeloopen week hebben zich in dez< gemeente gevestigd: K. Himke, electricien, Veldstr. 7 (Sluiskil van Essen (Dl) P J v d Linde brievenbesteller, Veldstr. 2 Sluiskil van IJzendijke. A de Zeeuw, bootwerker. Dr. Buijzestraat van Rotterdam. J Buscop, marechaussee, Nieuwstraat 41, vai Kruinlngen. L. Hoever, huishoudster, Grenulaan 40, van Duitschland. H Vanhoucke, loods Belg Loodsw., Niéuw- straat 50, van Vlissingen. M Buder, dienstbode. N J Hartestraat 7 van Middelburg. E. H. Elzinga-de Blaeij, zonder beroep, Nooid- straat 14, van Kruiningen. S M Wauters, dienstbode, Bovsnweg 51 (Sluis kil) van Hulst. Vertrokken: A de Bree, schippersknecht, Roeiersgang «i, naar Hoek. A Th M Boerbooms, zonder beroep, Kersst; 9 naar Hulst. L J Achtenberg, winkelchef. Dijkstraat 6 nat- Sittard. M Pijpelink, dienstbode. Axelschestraaï 10 naar Hoek. Kerkwijding. Heden is te Schoondijke de kerk van den 1 Petrus, die nog slechts was ingezegend, doo Z H E Mgr P Hopmans, bisschop van Breda, in gewijd. Een adres van de katholieke arbeiders in Zeeuwsch-Vlaanderen. In de Zaterdag en Zondag jl., in Z. Vlaande ren gehouden vergaderingen van de Katholiek Werkliedenvereenigingen werd onderstaande r solutie aangenomen en verzonden aan Z.Excei lentie den Minister van Arbeid Handel en Nij verheid. De Kringen Oostburg, Axel en Hulst van den Bredaschen Dioc. Werkliedenbond, bestrijkend 28 Gemeenten in Z. Vlaanderen, in vergaderin bijeen op 19 en 20 September 1931 besprekend de werkloosheidsvoorziening en het euvel, da - talrijke Belgische arbeiders in Z. Vlaanderen gemakkelijk. Toen ik schreef hield ik mij overtuigd dat do abbé dood was, stamelde hij, en ik kon niet vermoedenz Waar heeft men u dat gezegd, dat de abbé d'Areynes dood was? vroeg dokter Leblond. In de kerk Saint-Ambroise. Inde^erk? Ja, ik ging er heen om te hooren of de eers o vicaris al in Parijs teruggekeerd was, en een koster deelde mij mede, dat de abbé d'Areyn s door een geweerschot verwond en gestorven was. Hij had het gehoord van mijnheer den pastoor en ik meende dus op dat bericht te kunnen vertrouwen. En zonder iets te doen om nadere Inlichtin gen te verkrijgen, hernam de dokter op stren gen toon, zonder de moeite te nemen naar h :b huis van uw neef te gaan, hetgeen toch uw plicht als bloedverwant was, hebt gij zond een'ge inleiding aan den graaf d'Areynes ge schreven: „Raoul is dood". Men zou kunnen ge looven, mijnheer, dat gij daarmee een bijzond' r doel beoogdet, een doel dat gij dan maar al te goed bereikt hebt. Ik twijfel er sterk aan, of uw geweten op dit oogenblik wel gerust is. Gilbert deed geen moeite een verontschuldi ging te v'nden en antwoordde hooghartig: Ik heb op uw verdachtmaking alleen dit te antwoorden mijnheer, dat de wijze waarop gij u vermeent mijn gedrag te beoordeelen, beledi gend voor mij is. (Wordt vervolgd).

Zeeuwsche Koerier | 1931 | | pagina 2