De Zeeuwsche Koerier Vrijdag 18 September 1931 Rast, kalmte en zelfbeheersching Tweede Blad Sociaal JTienws. Prootncienteuws. Loof der bevolking Rechtszaken. De Bedelares van Saint-Sulplco. (9) 46z [Jaargang. No. 3821 FEUILLETON. Ingezonden Mededeeling. keeren weer terug na het gebruik van Mijnhardt's Zenuwtabletten. Glazen Buisje 75 et. Bij Apoth. en Drogisten DE PRINS VAN WALES speelt golf tij dens zijn verblijf in het Bakisehe plaatsje Chiberta. van Belastingpersoneel Het bestuur van den Bond van Administra tief personeel bij 's-Rijks belastingen in Neder land, afd. Zeeland, zendt ons het volgend ccm muniqée: De af deeling Zeeland van den Bond van Ad- ministrat.ef Personeel bij 's-Rijks belastingen in Nederland, hield Zaterdag jl. te Middelburg een goed bezochte vergadering. Behandeld werd de beschrijvingsbrief voor de Algemeene verga dering van dien oBnd, welke op 18 en 19 Sept a.s. te Utrecht zal worden gehouden. O.m. wer den uitvoerige besprekingen gevoerd over de slechte promotie kansen, welke thans voor dit corps ambtenaren bestaan. Bij de laatste sala risherziening, welke tot stand is gekomen in overleg' met de Regeering en onder uitdrukke lijke bepaling dat de groep administratief per soneel bij 's-Rijks belastingen een gelijke salaris positie zou hebben als het administratieve per soneel bij andere d ensten werd geconstateerd, dat aan doorvoering van deze gelijkstelling \er schillende bepalingen in het „Ambtenarenbe- sluit-Belastingdienst" in den we g stonden.. Sindsden is bij alle be langrijke Rijksadministratiën: Departe menten van Algemeen bestuur, Rijksver zekeringsbank Rijkspostspaarbank, Radsn van Arbeid e.a. de gecombineerde rang klerk/adj. commies ingevoerd, en dus zou op grond van de uitgesproken gelijkstelling ook voor het admi nistratieve belastingpersoneel de invoering van deze gecombineerde rang hebben plaats ge vonden, indien de titulatuur in het „Ambtena- renbesluit" daartoe geen belemmering ware ge weest. Een herziening van het Anibtenarenbe- sluit in dien zin, is reeds lang aan het adminis tratieve belastingpersoneel i nuitzicht gesteld. De werkzaamheden van dit personeel hebben zich zoodanig ontwikkeld, dat vele adj. vommie zen en rijksklerken zijn belast met arbeid, die bij_ alle andere Rijksdienst resp.aan commiezen en adj. commiezen wordt opgedragen, terwijl ruimschoots over geëxamineerde adj. commie zen en rijksklerken wordt beschikt om 'old >en- detcommiezen en adj. commiezen aan te stellen Ook de bevordering tot ontvanger behoort se- dert geruimen tijd tot hooge uitzondering, waar door dit corps ambtenaren eveneens aanmerke lijk in zijn positie wordt geschaad. Sedert 1929 vindt een vaste aanstelling tot Rijksklerk slechts sporadisch plaats, niettegenstaande oen zeer groot aantal tijdelijke rijksklerken op een vaste aanstelling wachten. De positie van de zg. rijksklerken z/v wordt door deze factoren zoo ernstig benvloed, dat een herziening van het salaris van deze groep dringend jargent is. Het is begrijpelijk, dat deze toestand noch in het' belang van de betrokken ambtenaren, noch in dat van de dienst is, zoodat er onder de admi nistratieve belastingambtenaren een gerecht vaardigde oritevredenheide is ontstaaan en men met alle geoorloofde middelen poogt, deze, in vergelijking met andere takken van dienst, mis plaatse achtestelling te doen beëindigen. TER NEUZEN. Hoog bezoek. Dinsdag 22 September a s. be- Ill) Vrees niets mijnheer, fluisterde Raymond ik fcal voorzichtig zijn, maar ik bid u. laat mij door een kier van de deur slechts even een blik op hem werpen. Nu goed. De opper jachtmeester sloo pop de teenen naar de deur en door de smalle opening zag hij naar Raoul d"Areynes die rustig sliep. Arme mijnheer Raoul, stamelde hij met voch tige oogen. Mevrouw Leblond deed zacht de deur weer dicht. De opgewondenheid van Raymond was eens klaps geweken. Hij keerde naar de tafel terug en Madeleine herinnerde den dokter eraan dat het ontbijt nog altijd stond te wachten. Komaan, mijnheer Schloss, zeide hij, eet met ons mee wees sterk. Gij, een krachtig man, zult u toch n'et door een oude vrouw zooals ik be schaamd willen laten maken. Ik heb ook ver driet, zeker, mijn hart is overvol, maar ik weet het te beheerschen. Hoe grooter de droefheid is, des te meer moed zullen wij toonen. Raymond zag in, dat de brave vrouw gelijk had. Hij liet zich door haar bedienen en na een oogenblik stilte, vroeg dokter Leblond hem: zoekt de Commissaris der Koningin deze ge meente. IJZENDIJKE Gemeenteraad. Vrijdag vergaderde de ge meenteraad. Een verzoek van den ANWB als buitengewoon lid toe te treden tegen een contributie van f 25 wordt met 6 stemmen afgewezen. Alleen de heer Comma'ert vóór. Naar aanleiding van een verzoek van een in gezetene om zijn kind op gemeentekosten in een inrichting te Ooegstgeest te plaatsen wordt besloten met den verzoeker te onderhandelen. De winkeliersvereniging Ons Belang ver zoekt de winkelweek op 17 October ten otad- huize te openen. De voorzitter heeft er niets op tegen. Behandeld wordt het verzoek van een ande ren ingezetene zijn kind te doen verplegen op gemeentekosten. Besloten wordt den heer de Kreyger te be richten, dat hij zich wenden moet tot de ver- eeniging waarvan hij lid is. Blijk het, dat die vereeniging financieel daartoe niet in staat is, dan kan deze zich tot het gemeentebestuur om een bijdrage wenden. Een verzoek van H de Witte en anderen de biljartbelasting te doen vervallen wordt aange houden. De voorzitter ziet de billijkheid van 'iet ver zoek in, doch het loopt hier over een bedrag van f 434. Hij vindt het vreemd, dat v;oeger, toen deze belasting nog aan het rijk was, nooit geprobeerd is deze belasting op te heffen, maar niet zoodra is ze aan de gemeente gekomen of dadelijk komt men er op af. Na onderzoek is hem geblekenn, dat alleen Schoondijke en Wa terlandkerkje deze belasting niet meer heffen De heer Carpreau vraagt of het mogelijk is het bedrag te halveeren. B en W. zullen het artikel der Personeele belasting bestudeeren en op de volgend vergadering met een voorstel komen. Bij de rondvraag vraagt de heer Cammaert naar de jaarwedde van den gemeentearts en wil daarover iets te berde brengen. De voorzit ter staat hem dit niet toe en zege, dat bij de behandeling der begrooting daarover gesproken kan worden. Hij meent, dat de rondvraag daar niet voor is; deze dient wel om kleinigheden te behandelen, doch niet voor interpellaties. De voorzitter stelt voor bij de rondvraag geen be langrijke punten te behandelen, welk voorstel aangenomen wordt met 6 tegen 1 stem (de heer Cammaert) De heer Schijve vraagt naar een betere afwatering van de markt, die bij grooten regenval aan één zijde geheel blank staat. D eheer Cammaert vraagt of de Varkens markt nog lang in zijn tegenwoordigen toestand moet blijven liggen. De voorzitter antwoordt, dat ter verbetering een post op de begrooting is uitgetrokken. TER NEUZEN. In de afgeloopen week hebben zich in deze gemeente gevestigd: P. Maas, werkman P 59 van Hoek. J F Kense, zonder beroep, Markt 9, van Hoek. C J A Aertssens, timmerman, Axelschestraat 121, van Venlo. J Littooij geb Stouthamer, zonder beroep, Vlooswijkstraat 21, van Sas van Gent. A L Verbraeken, zanger. Walravenstraat l, van Deurne (B) T v Sluis geb. Bos, zonder beroep. Van Steen bergenlaan 21, van Brouwershaven. LHuizinga, zonder beroep, Axelschestraat 43 van Amsterdam. E Hofman, dienstbode Axelschestraat 108 van Zaamslag. D Th. H Donker, zonder beroep, Nieuwstraat 43 van Huijbergen. G Fuchs, dienstbode, Nieuwstraat 3, van Es sen (Duitschland) PR v. Driel, dienstbode, Tholenstraat 127, van Antwerpen. t G den Exter, baggermeester, Vluchthaven van Gent (B) Vertrokken H L J Willemsen, zonder beroep, Grenulaan 41 naar Delft. A. W. Versluijs, schippersknecht, Vischsteeg 8 naar Rotterdam. R F L Verstraeten, zonder beroep, Stations weg 39, naar Huijbergen. C E Everaert, zonder beroep, Steenkamplaan 60 naar Gent (B). J P van Sprang, zonder beroep, Noordstraat 16 naar Schoonhoven. M M Versmesse, dienstbode, P 102, Sluiskil, naar Assenede (B) M Wolfert, hotelknecht, Nieuwstraat 56, naar Axel. L Stielstra. elcetricien, Dekkerstraar, 27, naar Zaamslag. H K Hut, electro-monteur, Van Bovenstraat 36, naar Apeldoorn. A. W Verschelling, kantoorbediende, Grenu laan 5 naar Middelburg. Politierechter te Middelburg In de zitting van Dinsdag werden o.a. de volgen de zaken behandeld: D M d'H., 26 jaar, landbouwer tc Koewacht werd verdacht dat hij in den nacht van 27 op 28 Juli jl. te Stekene (B.) J Roegies heeft ge slagen en met een mes gestoken. Mr P C Adriaanse, vroeg vrijspraak of bij schuldigverklaring een voorwaardelijke straf. Eisch 14 d gevang of f 14 Uitspraak 14 d voorw proeftijd 3 jaar. P A van W. 31 jaar, werkman te Philippine werd verdacht dat hij op 19 Juli jl. te Philip pine F de Mul heeft getrapt en met een bier glas heeft geslagen. Eisch en uitspraak f 20 of 20 d.h. Th. H., 28 jaar, klompènmakersknecht te Clinge, wegens mishandeling van L Mange, door hem tegen het hoofd te slaan en te stompen. Eisch f 10 of 10 dh. Uitspraak f 10 of 5 d.h. C B de N., 43 jaar, landbouwer te Overslag, werd beklaagd dat hij op 16 Juli jl. te Axel J de Putter heeft beleedigd. Eisch en uitspraak f 10 of 10 dh. Ade B, 58 jaar, landarbeider te Clinge werd ten laste gelegd dat hij op 27 Juni jl. te Clinge een kip, toebehoorende aan M C de Burger heeft gedood. Eisch en uitspraak f 10 of 10 dh. J. van H.„ 27 jaar, wegwerker te Clinge, werd verdacht dat hij op op 20 Juli te Clinge G van Goethem heeft beleedigd Eisch en uitspraak f 10 of 5 d. H J C, 54 jaar, slager te Terneuzen, werd ver dacht dat hij op 20 Juli jl. te Axel den mare chaussee de Beule heeft beleedigd, toen deze hem een oproeping uitreikte in verband met een door hem gepleegde overtreding. Eisch f 15 of 15 dh. Uitspraak f 10 boete of 10 dh. J P van G, 18 jaar, werkman te Aardenburg werd verdacht dat hij op 6 Juli jl. te Aarden burg e entaschje, inhoudende ongeveer f 3 toe behoorende aan C M de Roos, heeft weggeno men. Eisch en uitspraak f 10 of 10 dh; J D H 32 jaar, wiedbaas te Axel, werd ten las te gelegd dat hij op 27 Juli M G den Engels man heeft beleedigd. Eisch en uitspraak vrijspraak. J F H, 78 jaar zonder beroep te Eede, werd op het kasteel Fenestranges, departement Meurthe et-Moselle in Lotharingen. Op zijn kamer in het hotel teruggekeerd schreef Raymond een langen brief aan dokter Pertuiset, waarin hij, zonder een enkele bijzon derheid te vergeten, zijn aankomst te Parijs en de aankomst ten huize van den vicaris meedeel de. Bij dien brief sloot hij het certifcaat in en verzond hem met de laatste post naar Lotharin gen. LV. Raymond besloot voorloopig te Parijs te blij ven en daarom werd tusschen hem, Madeleine en dokter Leblond afgesproken, dat hij daar aan huis zou eten, onder uitdrukkelijke voor waarde van den dokter, dat hij zijn aanwezig heid voor den abbé verbergen zou en zich niet zou vertoonen, alvorens de gepensionneerde of ficier van gezondheid er verlof toe gaf, hetgeen Raymond plechtig beloofde. Hij zou tenminste in de nabijheid van den ge wonde zijn en daarmee stelde hij zich voorloo pig tevreden. Raoul d'Areynes nam langzaam in beter schap toe. Op den tweeden dag van de aanwezigheid van Raymond Schloss te Parijs, zat deze met het gezin Leblond en Madeleine om zeven uur aan het diner, toen er eensklaps gebeld werd. Madeleine ging open doen en dokter Leblond riep haar nog na: Denk er aan Madeleine, niemand toelaten. x k jl.t (Wordt vervolgd) Denkt gij lang in Parijs te blijven, mijn vriend. Ik denk het wel, antwoordde Raymond, in elk geval wenschte ik het volkomen herstel van mijnheer Raoul af te wachten, tenrnrnste, zoo dokter Pertuiset mij niet terugroept. Dan zult ge nog wel wat geduld moeten heb ben, de genezing kan lang duren Hoe lang? Daaromtrent kan ik nog niets met zekerheid zeggen, maar ik geloof wel, dat ge beter zoudt doen naar Fenestranges terug te. keeren, dan zal ik u schrijven als onze zieke op de been is. Missch;en, zeide de opperwachtmeester, ter wijl hij het hoofd schudde. Wij zullen ziefi in elk geval, zelfs al besluit ik niet te wachten, zal ik toch een paar dagen te Parijs blijven. Ik moet den notaris van wijlen mijnheer den graaf nog spreken en ook moet ik een certificaat la ten opmaken, waaruit blijkt dat een ziekte mijn heer Raoul d'Areynes verhindert, zich naar Fe nestranges te begeven. Dat stuk moet voor den kantonrechter opgemaakt worden. Mijnheer Raoul is de executeur testamentair van zijn oom, wij hebben dus die actie noodig om in zijn plaats te handelen bij het regelen der na latenschap. Voor dat certificaat zal ik heden nog zorgen, antwoordde dokter Leblond. Ik zalmen verkla ring opmaken, die door een mijner collega's me de laten onderteekenen en daarna doen legali- seeren. Daar zal ik u zeer erkentelijk voor zijn, dok ter. Dus daarover behoeft ge u niet bezorgd te: maken. De opperwachtmeester wendde zich nu tot Madeleine. Weet ge hier in de buurt ook een hotel, waar ik een kamer zou kunnen huren? vroeg hij. Er is er een in de straat, daar zal ik u heen brengen, antwoordde Madeleine. De hotelier is een braaf man, ge zult u bij hem wel spoedig thuis gevoelen. Dank u. Inmiddels hadden zij het ontbijt gebruikt en Raymond vertelde nu eenige bijzonderheden omtrent den dood van graaf Emmanuel terwijl Madele ne met tranen in de oogen verhaalde, hoe zij den abbé voor dood op de trap van het huis had gevonden. Vervolgens bracht zij Raymond naar net ho tel, waarvan zij gesproken had en waar men hem terstond een goede kamer gaf. Nadat Raymond daar zijn valies had uitge pakt, begaf hij zich naar den notaris, met wien hij de noodige schikkingen trof en tegen vier uur was hij terug in de woning van den abbé. Dokter Leblond had intusschen ook zijn be lofte gehouden; het certificaat lag gereed, door een dokter mede-onderteekend en gelegaliseerd door den commissaris van politie en den maire van het arrondissement. Dit certificaat verklaarde, dat de abbé Racul d'Areynes, eerste vicaris van de parochie Saint- Ambroise, ernstig gewond lag en daarom niet kon voldoen aan de oproeping van den presi dent van het tribunaal te Nancy als executeur- testamentair van mijnheer den graaf Emma- lel d'Areynes, overleden den 3en Juni 1871

Zeeuwsche Koerier | 1931 | | pagina 5