Loop der bevolking Rechtszaken. Roeken Cijdsckr. Gemengd Jiteuws. Solternii [HEERENBAAI De Parker Duofold H I- Ingezonden Mededeeling lekerTrUscke Heewtbaai, maar dan a ECHTE FR1ESCHE Uit hef Binnenland. Uit hef Buitenland. De Zeeuwsche Koerier HET KONINKLIJK ZOMERSLOT Het feeërieke zomerpaleis van het Roemeens che vorstenhuis, te Sinaia, nabij Boekarest, waa r onlangs het huwelijk plaatsvond van Konink Carols zuster prinses Ileana met aarthertog Anton van Habsburg. Frdinand, ezoon van Johannes Augustinus Fre- derik van Rossum en Elisa Maria Mathilda van der Steen. Overlijden. 31 Aug. Maria Baart, 60 jaar echtg van Dominicus Alphonsus IJsebaort. 1 Sept. Willem Breeweg, 56 jaar echtg. van Maatje Wal hout. Maria Johanna Catharina üijsserinek, 67 jaar echtg. van Desiderius Josephus Verschrae- gen (wonende Sas van Gent) 3 SepL. Maartjc van der Bent, 44 jaar, dochter van Joost en Sara Josina Scheele. 4 Sept. Willem Rouw, 79 j. weduwn. van Willemina Deij. ■'X (9) TER NEUZEN. In de afgeloopen week hebben zich in deze gemeente gevestigd: GTh. A E Boso electricien N Kerkstr. 31 (Sluiskil) van Belgisch Congo) R. Donze, dienstbode O 54 van Zaamslag. S den Hollander, onderwijzer, P 44a van Hoek H P M en E P M Maas zonder beroep Noord straat 50, van Lokeren. G E De Meurichy, zonder beroep, N Kerkstr 40 (Sluiskil) van St. Gllles-Waes ambtshalve. L A De Craemer, dienstbode, Oostkade 1 (Sluiskil) van België ambtshalve. J B d eJonge, zonder Benedenweg 31 (Sluis kil) van Kruinigen. J Sarens, roeier Belg. Loodswezen. Vlooswijk- straat 36, van Antwerpen. W B v d Velden werkmeester. Axelschestraat 73 van Dordrecht. Vertrokken e A Vermeer, zonder beroep, Axelschestraat 121 naar Bunschoten. R Cannaerts, dienstbode, Westkclkstraat 8 naar Hontenisse. D Sanderse, kantoorbed. Schoolweg 3 naar Vlissingen. A HenSrikse, zonder. Axelschestraat 30 raar Middelburg. AAM Maas, zonder Noordstraas 50 naar Etten en Leur. M C de Jong, zonder Axelschestraat 56 naar Dongen. J Daane zonder, Van Steenbergenlaan 53 naar Brussel. G G Zonnevijlle, onderwijzeres, Scheldekadc 45 naar Den Haag. G Verschelling, dienstbode Grenulaan 10 naar Vlaar dingen. J D Hamstra Pik. inspecteur Dir Bel. Grenu laan 10, naar Vlaardingen. J J de Bukviel, marechausse, Nieuwstraat 41, naar Kruiningen. B M M v d Bergen dienstbode, Westkolkstr 8, naar Hulst, O Capel, electriciën, Donze Visser straat 9, naar Goch (D.) A J Michielsen, bakkersknecht, Kanaalweg 94 (Sliskil) naar Biervliet. A W Kaan, zonder, Vlooswijkstraat 5, naar Oostburg. Politierechter te Middelburg. In de zitting van 28 Aug. jl. werden o.a. de volgende zaken behandeld: A. D, 50 jaar, loondorscher ie Hoek wegens schennis van de eerbaarheid te Ter Neuzen op 23 Juli jl. Eisch: 14 dagen gevangen*'sstraf. Uitspraak: 14 dagen met 3 jaar proeftijd en f 25 of 25 d. J F E, 27 jaar, landbouwer te Stoppeldijk, we gens mishandeling van de F de Smet te Stop peldijk op 14 Juli jl. Eisch en uitspraak f 10 of 10 d.h. F der W., 23 jaar boerenknecht te Hengstdijk wegens mishandeling van J. A Warrens, door hem zoodanig te slaan, dat hij bloedend ver wond werd, gepleegd in den nacht van 19 op 20 Juli jl. te Stoppeldijk. Eisch en uitspraak f 10 of 10 dh. J. P. van J 19 jaar, landbouwer te Hontenis se, wegens mishandeling van Josephus de Waal door hem te stompen en te schoppen te Hon tenisse op 12 Juli jl. Eisch en uitspraak f 10 of 10 dh. I A F, 41 jaar, venter zonder vaste woon plaats, wegens diefstal van een hemd, toebe- hoorende aan P. K. Kayser, te Axel op 15 Juli jl Eisch 2 maanden. Uitspraak: 14 dagen gevan genisstraf. C K, 24 jaar, arbeider te Biervliet, wegens mis handeling van A. M. de Meijer te Biervliet in de nacht van 13 po 14 Juli jl. Eisch f 25 of 10 d. Uitspraak f 15 of 15 dh. C P O, 50 jaar, landbouwer te Biervliet we gens diefstal van een hoeveelheid bruine straat klinkers, toebehoorende aan de gemeente Bier vliet, te Biervliet in April 1930. Eisch en uitspraak f 25 of 25 dh. J M F, voornoemd, wegens huisvredebreuk in de herberg van M. M. Sanders te Sluis op 15 Juli jl. Eisch 14 dagen, Uitspraak f 25 of 25 dh; A J 37 jaar, fabrieksarbeider te Breskens, we gens mishandeling van J A de Ruijsscher te Breskens in den nacht van 4 op 5 Juli jl. Eisch en uitspraak f 10 of 10 dh. Arrond Rechtbank te Middelburg. Inde zitting van 4 September werd o.a. dë volgende zaak behandeld: J P van G., 18 jaar, arbeider te Aardenburg en A B. de K. 20 jaar, arbeider te Aardenburg, werden verdacht da* zij op 24 Juni jl. te zamen en in véreeniging 3 kippen hebben weggenomen toebehoorenden aan PB Galle. Eisch één maan d gevangenisstraf voor Ieder. „Het Gezin" Inhoud: Mededeelingen van het Hoofdbe stuur Voor het Christelijk Huisgezin: A F Jansen S.J.: O, die Radio Uit Boek en Blad Notulen van de Centrale Raadsvergadering (Vervolg). „De Dietscbe Gedachte" Inhoud: Het Memorandum van den Raad van Vlaanderen over de buitenlandsche politiek van België door H M. 2 De Tiendaagsche Veldtocht herdacht, door E Besse. 3 Jong oud en Zonneblom, door René óe Clercq 4 „Groot Nederland en wij". Een bedenkelijk geschrift door Gerda van Arkel. 5 De Avondpost en het Groot-Nederland- sche „Mud", door Mr A Loosjes. 6 Niet twee flaters maar één zeer ernsige fout 7 De rede van Dr Moller op den Dietschen Landdag. 8 De Gentsche Hoogeschool van 1578 tot 1548 9 Rozen uit het Zuiden. 10 Distels, door J van Scherpenzeel. 11 Staatkundige aanmerkingen van een Bel gischen Schoolmeester op het hulpwoord Heb ben door J Immerzeel Junior. 12 Boekbespreking. 13 Uit boek en blad. IË Een aap in bed. Een familie aan den Stationsweg te Alphen a.d. Rijn had een aap, en prachtdier, zóó uit het oerwoud van Sumatra in het Zuid-Hol- landsch polderland geïmporteerd. Of deze over gang nu te groot was, aldus de „N.R.C.", of dat de eerste zomersche dagen in het begin van de ze week bij het beest, dat, ondanks zijn manne lijke goedaardigheid naar den naam „Metha" luistert, herinneringen opwekten aan het vrije leven op de groote Soenda-eilanden is niet ko men vast te staan, maar plotseling was hij ver dwenen. Hoe men ook zocht, Metha was en bleef weg. Tot 's-avonds in de aangrenzende Oranjestraat een angstkreet weerklonk, welke de heele buurt in rep en roer bracht. Een bewoonster van deze straat, die zich ter ruste wilde begeven, had bij het opslaan van de dekens een aap in bed ge vonden Men begrijpt de ontsteltenis, die zich bij deze ontmoeting van de dame in kwestie meester maakte. Niemand is graag in, nog minder ech ter bij den aap gelogeerd en dies zocht zij een goed heenkomen naar de openbare straat, waar hulpvaardige buurtbewoners haar den noodigen bijstand verleenden. Onder leiding van Metha's eigenares verd een expeditie afgevaardigd, die alle woningen in de Oranjestraat aan een nauwkeurig onder zoek onderwierp, maar de vluchteling liet zich niet meer zien. De toestand werd bepaald précair, want de Oranjestraat-bewoners durfden niet naar bed voor enaleer Metha gevonden was. Het zag er naar uit, dat eenige honderden menschen dezen koelen nacht op straat zouden bivakkeeren en ten einde raad verzon de eigenares van het dier daarom een list, welke de opgewonden gemoe deren althans voorloopig tot rust wiste te bren gen. Zij nam een jute zak verdween daarmee in een donkeren gang tusschen de vele wonin gen en deed, alsof zij den vluchteling arres teerde. De straat trok opgelucht naar bed, maar den volgenden ochtend werd Metha door een op lettend voorbijganger in een hoogen boom ge signaleerd en sindsdien is de rust *n de buurt opn'euw verstoord. t Eiken avond voor het naar bed gaan, sl&an thans de bewoners van de Oranjestraat te Al phen aan den Rijn voorzichtig het dek p van hun legerstede, zich daarbij in postuursiellend om bij den eersten glimp van Metha die zich ook zonder klapperboomen blijkt te amuseeren, de vlucht te kunnen nemen. Het gevaarlijke loodsvak Bjj ruwe zee kwam Zondag middag om kwart over één de Lingestroom van de Hollandsche Stoomboot Maatschappij gezagvoerder de heer van Os, voor IJmuiden aan. De loodsbood zette een jol uit met drie roeiers en den loods Kui per, om dezer af te zetten op de Lingestroom. Juist op het moment, dat de loods naar de touwladder sprong, werd de jol door een golf naar beneden getrokken. De loods viel in de zeer woelige zee. De eerste stuur-man v.an de „Lingestroom", de heer Visser had de tegen woordigheid van geest direct een lijn uit te wer pen, die door Kuiper werd gegrepen, waarna de ze in de loodsjol kon worden geheschen. Communisten tegen een geestelijke. Toen te Erden aan den Moezel de deken zich naar de kerk begaf om biecht te hooren, tracht ten communisten van buiten deze plaats, hem in de uitoefening van zijn ambt te storen, Onder het geroep: „Leve Moskou" drongen zjj in de kerk en wilden den priester te lijf gaan. Toen zij later de kerk weer verlieten, werden zij door een aantal inwoners opgewacht en op een pak slaag onthaald. De politie heeft de ordever stoorders gearresteerd. j» het puikje op het gebied van vulpenhouders is ver- krijgbaar in den Boekhandel DE MAASBODE, de grootste en beste courant van Nederland bevat voor „elck wat wHs" Ons Nageslacht. W e de jeugd van tegenwoordig Eens aandachtig gadeslaat, Vindt allicht het een en ander Waar hij stom verbaasd van staat- Jongelui in onze dagen, 't Is toch om den dood geen grap Meisjes net zoo goed als jongens. Zijn ontzettend flink en knap. Over heel wat vreemde zaken Spreken ze met veel beleid Wat ze kennen, wat ze kunnen 't Is voorwaar geen kleinigheid. 't Wordt een mensch van ouden stempel Voor zijn oogen geel en groen Als hij ziet wat onze jong'ren Tegenwoordig zoo al doen. Fietsen doen ze, zwemmen doen ze Voetbal doen ze, nou en óf Roeien, loopen, turnen doen ze Zwetsen doen ze, luid en grof. Rooken doen ze, fuiven doen ze. nonsens doen z^op elk gebied. Dansen doen ze, flirten doen ze. Maar iets doen dat doen ze nletl t Jè' 1 -4

Zeeuwsche Koerier | 1931 | | pagina 6