Bij Pijnen -J- Loop dor bevolking Mijnhardt's Poeders. «ér Op voorstel van den voorzitter worden alsnü de notulen in dien geest veranderd De agenda vermelde vervolgens: I Ingekomen stukken I Van Ged. Staten inededeeiing, dat op hot verzoek om vergoeding van het door de gemeen te geleden verl'es in verband met de overne ming van het gemeentelijke eïectrisehe net door de N.V. P.Z.E.M. afwijzend is beschikt. De heer Stallaert merkt op, lat door den heer v Rompu lid van Ged. Staten die vergoeding, zoo goed als zeker werd toegezegd. De voorzitter voert hiertegen aan, dat n'et Ged. Staten afwijzend op 't verzoen hebben be schikt. doch de Provinciale Staten in hun ver gadering van 28 Juli jl. II Vaststellen rekening van het G E B. III Idem gemeentereken'ng dienst 19)0 IV. Idem driejaarlijksche rekening van het R.K. Schoolbestuur. Voormelde drie rekeningen waren in handen gesteld eener commissie van onderzoek. Bij monde van Mej. v. Eerdenburg en tien heer Koster werd verklaard, dat de kommissie geen op- of aanmerk ngen had, waarom de re keningen aldus werden vastgesteld met alg. st. V Vaststellen Ambtenaren reglement. Zooals is medegedeeld had elk lid een regle ment in druk ontvangen om zich te kunnen oriënteeren. Het werd artikelsgewijze behan deld. Alle artikelen konden de goedkeuring der leden wegdragen, behalve de artikelen 28 en 29 welke e enlangdurige discussie ontlokten. De heer Koster achtte den tij d van uitkee- ring van het wachtgeld, vastgesteld in artikel 29, aan een ambtenaar, wiens tak van dienst wordt opgeheven, (zie art 28) te lang, want had zoo'n ambtenaar b.v. tien dienstjaren, dan ont vangt hij ook tien jaren wachtgeld en dit vindt spreker onredelijk. Mej. v. Eerdenburg en de heer v.d. Wielen stelden voor het bepaalde in art 29 sub 1 en 2 betreffende den tijd van uitkeering van het wachtgeld te reduceeren tot co de "helft van den diensttijd. Hoewel d evoorzitter pleitte voor het behoud van hetartikel in zijn tegen woordigen vorm, werd het toch in den geest der voorstellers met algemeene stemmen veranderd. VI Aanbieding rekening algm. Armbest. Het voorstel van den voorzitter om in de volgende vergadering een Commissie van Onderzoek te benoemen, werd met alg. st. goedgevonden Bij de rondvraag betuigt de heer Koster er zijn volle tevredenheid over, dat de notulen thans in druk verschijnen: het is een mooie verbete ring! en iïïformeert naar dn kosten hiervan De secretaris antwoordt, dat die f 5.50 per tien exemplaren bedragen. De heer Koster vindt het bedrag nog al aan den hoogen kant, doch kan hierover heenstappen aangezien het een lofwaardige verbetering is. De heer Stallaert informeert hoe het staat met het huisje dat beschikbaar is gesteld voor 't. Wit-Gelë Kruis. Het is thans ontsmet, doch men ziet niet dat er veranderingen worden aan gebracht voor 't gestelde doel De voorzitter belooft informatie te zullen in winnenn bij de Vereeniging. d De heer Stallaert meent, dat, als 't Wit-Gele Kruis het huisje niet mocht willen aanvaarden, men dit dan zoo gauw mogelijk moet verhuren of afbreken, vult de voorzitter aan. Nu er niemand meer het woord verlangt, wil de voorzitter een woord van afscheed en dank brengenn aan de leden, die heengaan Hij dankt hen voor de aangename samenwerking en hoopt, dat zij van de zittingsperiode de aange naamste herinneringen zullen 'olijven behou den en dat het hen bestendig wèl moge gaan. Hierna volgt sluiting. BRESKENS. Oudheidkundige vondst. Dezer dagen heeft het vaartuig van H. van Haneghem alhier een fra'aien stoottand van een mammout aan wal gebracht, zoo meldt de Breskensche Courant. De lengte, langs de kromming gemeten, is 190 c.m. Het voorwerp is aangekocht voor het Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen te Middelburg. Daar het van belang is de vroegere dieren wereld en de geologische gesteldheid van deze streken in alle bijzonderheden te leeren ken nen, is vanwege het Zeeuwsch Genootschap aan de Breskensche visschers het verzoek gericht alle opgehaalde groote en ook kleinere beende ren en tanden aan wal te brengen en tegen be looning af te staan aan het Zeeuwsch Genoot schap. Gemeenteraad. Vrijdagmiddag kwam de Raad dezer gemeente in voltalige vergadering bijeen. Een verzoek van een 40-tal hondenliefheb bers om verm'ndering van het tarief der hon^ denbelasting zal behandeld worden bij begroo ting 1932 Aan den heer A. W. Klaaijsen, onderwijzer aan de O. L. school I wordt wegens zijn be noeming tot onderwijzer te Arnhem eervol out. slag verleend. De rekening 1930 wordt voorloopig vastgesteld De begrooting voor 1932 wordt den Raad aan geboden. Vastgesteld wordt de verordening op de pen so neele belasting. Aan den gemeente-opzichter wordt wegens buitengewone werken, gedaan tijdens het uit voeren van het rioleeringsplan, een gratificatie verleend. De Bouwverordening wordt xangenomen, zoo als zij door B. en V/. ter tafel gebracht is. De behandeling van de Algemeene Politiever- ordenipg wordt, gezien den weinigen tijd, die de leden hadden, uitgesteld tot een volgenden vergadering. EVEN RUST TIJDENS DEN TOCHT Lindbe rgh en zijn echtgenoote arriveerden voor een kort oponthoud te North Haven tijdens hun vlucht naar het Oosten, om afscheid te nemen van de vader en moeder van mevrouw Lind bergh. Daarna kwam ter tafel het concept-ambte narenreglement. Besloten werd hierover Maandag nogmaals te vergaderen en alsdan ook het model Samsom te bespreken. OOSTBURG. Een goede vangst. Te Oostburg heeft rif heei I de Hullu een levenden otter gevangen, welk dier met den staart 1 meter lang was. De roo- ver had reeds belangrijke schade aan vischnet- ten toegebracht. ST. JANSTEEN. Gemeenteraad. In de Vrijdag jl. gehouden raadszitting werd een advies van A. de Vliegere e.a. om de biljarts vrij te stellen van personeele belasting naar B. en W. gerenvoyeerd voor cn- derzoek. De begrooting der Gezondheidscommissie te Hulst voor het dienstjaar 1932 werd goedge keurd. Een verzoekschift van C. L. Ringood e.a. pach ters van het Burgerlijk Armbestuur alhier, om vermindering van pacht werd voor kennisge ving aangenomen. Het verzoek van J Engelen o mrestitutie van door hem betaalde kosten bij demping van een gedeelte straatsloot ad f 57,50, werd, als zijnde niet op zegel gesteld, eveneens voor kennisge ving aangenomen. Inzake het adres van het dagelijksch bestuur van de Z.L.M. van 2 Juni 1932 betreffende de st'chting van een cursus Landbouw Huishoud school te St. Jansteen werd besloten volgens advies van B. en W. De gemeentebegrooting voor 1932 werd vast gesteld voor den kapitaaldienst op f 180 en voor den gewonen dienst op f 58733,56. De voorzitter sprak bij de rondvraag tot het scheidend h'd H. Vergauwen die 20 jaar lid van den Raad was, woorden van afscheid. De heer Schiffer sluit zich' hierbij aan. CADZAND. Gemeenteraad. De Raad dezer gemeente kwam Maandagavond jl. in voltallige vergade ring bijeen. Het verzoek van de plaatselijke vereeniging „Gemeentebelang" om, in de kom der gemeente een verordening op de maximumsnelheid van motorrijtuigen in het leven te roepen, werd af gewezen. Aan het verzoek van den Nederl. Bond van arbeiders in het landbouwbedrijf om aan de be trekkelijke werkgevers een opwekking te zen den geen Belgische arbeiders in dienst te ne men, terwijl inwonende arbeiders werkloos rond loopen, zal worden voldaan. De gemeenterekening 1930 werd voorloopig vastgesteld op f 38.498 in ontvang en f 33.828 in uitgaaf; de rekening van het gemeentelijk dec triciteitsbedrijf met een totaal van f 7.836 aan inkomsten en uitgaven. Den Mmister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw zal worden verzocht den termijn te verlengen, waarin hij zijn steunregeling voor werkloozen van 7 Januari 1931 geldig verklaard heeft voor werklooze landarbeidei's in deze ge meente, welke termijn 1 Augustus jl. verliep. Besloten werd de uitbreid:ng van net laag spanningsnet in de richting «Ier duinen op te dragen aan den laagsten inschrijver, A. Ver- duijn te Cadzand voor f 406. Aan het eind der vergadering richtte de voor zitter eenige waardeerende woorden tot het lid van den Raad, dat met September a.s. niet te rugkeert. Een huldiging. Vfijdag was het 25 jaar gele den dat de heer C van den Heuvel benoemd is tot schipper van de reddingboot. De Zuid-Hollandsche Maatschappij schonk hem een'pendule, waarop staat „De Z.-Holland sche Maatschaappij tot het redden van schip breukelingen aan schipper C. van den Leuvel 1906-1931". De heer v. d. Heuvel is reeds in bet bezit van twee groote zilveren medailles, een gouden van België en 'n idem van den Koning van Engeland, alsmede twee gouden horloges. De burgemeester heeft hem persoonlijk zijn ge- lukwenschen aangeboden. (Midd. Crt.) AXEL.1 Autorit. In navolging van andere gemeenten, zal ouden van dagen in de gemeente Axel een autorit worden aangeboden. Deze week zijn reeds een paar vergaderingen gehouden ter voorbereiding onder voorzi.tterscnap van bur gemeester F. Blok. Ook een bijeenkomst van auto-bezitters heeft plaats gehad en de opge worpen plannen kunnen verwezenlijks worden De tocht zal plaats hebben op Donderdag 10 September a.s. en gaat vanuit Axel naar Sas van Gent, Ter Neuzen, Zaamslag, Hulst, Axel. •Het vertrek heeft plaats om 1 uur vanaf het diaconessëhuis „Zorgvlied". Ook zal nog een tractatie aan de oudjes plaats hebben. Hopen wij nu maar, dat deze tocht door prachtig weer begunstigd moge worden. TER NEUZEN. Wethouderbenoeming, Door den heer D. Scheele is thans bericht ingezonden dat hij de benoeming tot wethouder dezer gemeente aan neemt. Inspecteur der directe belastingen.. Bij be schikking van den minister van Financiën is de inspecteur der directe belastingen enz. J. A. Struyck, toegevoegd aan het hoofd van de in spectie Nijmegen, 1ste afdeeling, verplaatst naar Ter Neuzen, en aangewezen als hoofd van de inspectie der directe belastingen, invoerrech ten en accijnzen aldaar. SLUISKIL. Industrie. Naar wij vernemen, zal de Azötefa briek haar productie uitbreiden en op volle ca paciteit gaan werken. Ingezonden Mededeeling (6) Doos 45 ct. Bij Uw Drogist. TER NEUZEN. In de afgeloopen week hebben zich in deze gemeente gevestigd: L Gerling, leerling-verpleegster, Axelsche- straat 58, van Poortvliet. E Ph J Waelput, geb. Boddaert, zonder, Nieuwe Kerkstraat 16a, Sluiskil, van Koe wacht. J Th Schenk, geb Hemelaar, zonder, Piers- senspolderstraat 20a, Sluiskil, van Vlissingen J J Verlinde, timmerman, Steenkamplaan 10 van Axel. F R Kohier, zonder, Schoolplein 4 van Dord recht. G. van der Meulen geb. Taekema, zonder: Burgemeester Geillstraat 14, naar Leeuwar den. Vertrokken A. Beckers en gezin, spoorwegambtenaar, Van Bovenstraat 45, naar St. Nicolaas (B J J Vermeulen, tankbediende, Dijkstraat 71, naar Wemeldinge. G J Vlek, zonder, Grenulaan 19a, naar Haar lem. A van Doezelaar en gezin, loondorscher, P 59 naar Hoek. H M Hulstaert, zonder, Javastraat 13, naar Rotterdam. M Riemens' en gezin, werkman, P 56, naar Hoek. C P Florussen geb Jansen, zonder, O 74, naar Heemstede. SAS VAN GENT. Over Augustus 1931. Aangekomen: P M van der Linden, zonder, van Vreeswijk. R P Geilleit, onderwijzeres van Hooge en La- ?- mm mm j* f*-r liM. - De Engelsche Marine neemt proeven met het starten van een catapult vliegtuig van een onderzeëer af. De machine wordt met opgevouwen vleugels naar buiten gebracht.

Zeeuwsche Koerier | 1931 | | pagina 2