Bekendmaking. Pianos en Orgels, Een Hotstede, LOUIS F. KALFSVEL Schulpenpad 27 Sas van Gent Landt en Veeteelt üurgerl. Standen Marktberichten DEKKLEEDEN Middelburg. Rex Bronnen. ANTOINE MES INGEZONDEN A dvoriontiön. Zoekt Iff voordeel. MINERAAL WATER Ingezonden Mededeeilng MIDDELBURG, 3 september Boter en eieren aangevoerd door Walchersche boerinnen (oflficieele prijsnoteering)boter fo,68, kipeieren f5,10, eendeieren <5,50, ganseieren f6. OOSTBURG, 2 Sept. Koninklijke Vlaamsche Stadsschouwburg - Gent BRBNGT TER ALGEMEBNE KENNIS: OP 10NDAG, 6 september 1931 van des namiddags 3 uur tot 1 uur na middernacht; OP MAANDAG, 7 September 1931 van des voormiddags 10 uur tot 1 uur namiddernacht OP DIN8DAG, 8 September 1931 van des voormiddags 10 uur tot 1 uur na middernacht; Prima nienwe waterdichte GEBKLIkTE DEkkLEEDEN IZ. P. CLARISSE. SchoondiJko. Bazar PETIT BROXELLES SELZAETE Vergelijkt afwerking en prijzen. Instel op Woensdag 9 Sept. 1931 Verblijf op Woensdag 16 Sept. 1931, (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie). AAN. DE KIEZERESSEN EN KIEZERS DER ONAFHANKELIJKE LIJST Gezien de houding aangenomen door den heer A. A. MARQUINIE Nummer I van de On afhankelijke lijst, en de unfaire handelswijze door hem gepleegd om zijn wethouderszetel te bemachtigen, hebben wij besloten hem niet verder te erkennen als lid onzer fractie en drin gen er op aan, dat hij zijn mandaat ter beschik king zal stellen. Wij vertrouwen, dat hij aan dezen, door ons met het volste recht gestelden eisch, zal vol doen. Om verder de door hem valschelijk verspreide berichten den kop in te drukken, dlene het volgende: Er is door ons geen enkele vergadering be legd zonder MARQUINIE uit te noodigen. Op één na heeft hij zealle bijgewoond, reden zij ner afwezigheid „ik moet mijn duiven wach ten". Op elke door hem bijgewoonde vergadering heeft hij zijn volste medewerking verleend aan alle door ons genomen besluiten om tot een op lossing te komen voor de Wethouders benoe ming. Marquinie heeft zelfs zijn Wethouderszetel vrijwillig aangeboden aan No 2 onzer lijst den Heer L. de Meyer, indien hij daardoor de goede zaak kon dienen, en verklaarde op onze laatste vergadering, dat hij de laatste zou zijn om te onderhandelen en eenige toezegging of belofte te doen. DE CANDIDATEN DER ONAFHAN KELIJKE LIJST. (9, randt niet op d£ timy Wat elke maand te doen geeft. In moes- en bloemtuin, kelder en keuken. Nadruk verboden. (Ie helft September Zij, die bakken en ramen bezitten, kunnen den geheelen winter door kropsla hebben. Het zaad daarvoor: broeigeel kropsla, moet onder glas worden gezaaid. De aarde moet zuiver zijn wijl de plantjes anders weg zouden vallen. Heb ben de plantjes twee blaadjes, dan werden ze op de bakken gezet. Doch hierover later, eerst iets over het zaaien. De grond moet dan zuiver zijn, maar tevens ook goed vochtig. Het zaad mag maar even onder den grond komen, daar het anders kon verstikken. Na het zaaien legt men er een raam op, en bedekt het met een mat tegen de zon. Als de grond te veel uit droogde vóór het zaad opgekomen is, zou men er op moeten gieten, wat nadeelig is voor de plantjes Sommige meloen- en komkommer- bakken zullen thans wel leeg zijn en opgeruimd kunnen worden. In deze bakken kan men uit stekend porselein zaaien, hetzij voor dadelijk gebruik of voor den inmaak. Voor dat doel wordt de aarde in den bak eerst goed omge spit en vochtig gemaakt, want de bakken zul len wel droog zijn. Dan maakt men den prorui gelijk en zaait het zaad. De grond wordt dan vastgeplakt met een platte schop en goed ever- goten. Wanneer de ramen op den bak liggen, legt men er een mat over voor de zon. Voo.v- loopig blijft de bak dicht; komt het zaad op, dan gaat de mat weg, en worden de ramen cp luchten gezet. Veel of weinig luchten hangt van het weer af. Men kan nu nog In het laatst der maand zelfs, andijvie planten. Evenwel ver wachte men daarvan geen groote, dikke stron ken, maar werkt het weer mee, is de nazomer groeizaam, dan kunnen ze toch nog vrij dik worden. De andijvie, die vroeg gezaaid is, kan nu wellicht al worden opgebonden, wat noodig is, om ze van binnen geel te doen worden. Men doe dit, als de planten, ook het binnenste, goed droog zijn, anders gaan ze rotten. Is men met het opbinden begonnen, rdan kan men in de ruimte, die daardoor tusschen de planten ont staat, nog jonge planten zetten. Wie van zijn stokboonen zaad wil winnen, wat natuurlijk al leen aan te bevelen is, als men goede soort heeft, dient voor dat doel van eenige stokken in 't geheel niet te plukken. Zoo krijgt men zaad van de éerste boonen, die daarvoor wel het best geschikt zijn. Zoodra de boonen rijp wor den, trekt men de wortels los; ze zijn dan bij droog weer weldra geheel rijp en men kan ze plukken. Men moet ze niet te lang laten han gen, er kon regenachtig weer komen, wanneer ze niet zoo gemakkelijk weer droog zijn te krij gen. De snijboonen rijgt men aan een draad en hangt ze zoo op. Hoewel dit bij sla- of suiker- boonen moeilijker gaat, omdat ze kleiner zijn, is het toch ook aan te bevelen. Men zal de boo nen op e endroge plaats het best goed houden. Hebt u al zorg gedragen voor nieuwe aard beibedden? Neen? Doe het dan onverwijld. In dien ge ieder jaar een derde gedeelte opruimt, dan worden uw planten niet ouder dan 3 jaar, en dat is gewenscht. De nieuwe planten moeten echter op een andere plaats komen. Men kan daartoe van de oude bedden planten scheuren maar men krijgt dan geen planten en doet dit dus alleen, wanneer zich geen of niet voldoende uitloopers gevormd hebben. Zijn die er wel, dan neemt men de jonge plantjes, welke zich aan de u:tloopers (ranken) hebben ontwikkeld, en wel het liefst die, welke het dichtst bij de bladoksels zitten. Deze hebben immers den langsten groei tijd gehad en zullen daarom de sterkste plan ten geven. Zet de planten niet te dicht o;* el kaar: op een bed van een Meter breed drie rijen èèn in 't midden, de beide andere een decimeter van den kant In den bloementuin: De Zona leperken, in den volksmond Geraniums ge noemd, moeten nu nog eens opgeknapt worden, daar de eene bloem harder groeit dan de ander Ze zullen dus misschien wat onregelmatig op de perken staan, grooteren aan den kant en kleine ren in het midden. Men neemt alle potten er af en bindt ze opnieuw aan. Wortels, die zich on der aan den pot bevinden, worden afgesneden, de gele bladeren en uitgebloeide bloemen ver wijderd Dan worden de planten goed begoten en wat goed verdunde gier er op gedaan. Ein delijk kan men ze weer op het perk zetten, de groote in het midden, de kleine aan den kant Spoedig zal men kunnen zien, dat ze opnieuw gaan groe-en en bloeien Silene pendule.: een perk hiervan trekt in 't voorjaar 'eders aan dacht, daar het dan met roode bloempjes als overdekt is, Er zijn ook witte Silena s die ech ter niet zoo goed voldoen als de roode. De Si- lena Compacta is de beste, deze blijft laag bij den grond en vormt breede planten. Thans zaait men ze in de open lucht. Na 't opkomen worden ze evenals de Vergeet-mij-nietjes ver- speend of verplant. Men mag ze evenwel niet vóór den winter op de perken zetten: de onder vinding leert, dat ze spoedig bevriezen. SAS VAN GENT Gedurende de maand Augustus Huwelijks-aangiften. 8. Kamiel Bruggeman 24 jaar jm. en en Alice Leonie Neyt, 25 jaar jd. 10 Jan Hennink 36 jaar jm. en Cornelia Maria Neeteson 26 jaar jd. Huwelijksvoltrekkingen. 6. Remon Alouisius van Hootegem, 28 jaar jm. en Leonie Maria Jo hanna Ongenae, 23 jaar jd. Franciscus De Mees ter, 22 jaar jm. en Leonie Marie Winne, 21 jaar jd. Arie Li.ttooij 25 jaar jm. en en Jacomuia Stouthamer 24 jaar jd. 13. Maurice Eduardus Wijne 23 jaar jm en Bertha Madeleine van der Steen 23 jaar jd. 18. Petrus Josephus Desiré van Eerdenburgh 32 jaar jm. en Catharina Maria Nelen 24 j. jd. 27. Jan Hennink 36 j. en Cornelia Maria Neeteson. 26 jaar jd. Geboorten. 7 Aug. Ria Pharailda. acchter van Eduardus van de Putte en Esther Delsaert. 17. Maria Adriana Cornelia, dochter van Marijnus Corftelis Christiaan Maas en Catharina Wilhel mina Henri ette Diks. 21. Maria Huberta, doch- te van Theodoor Petrus Sarneel en Emma Cle mentina van Laere. 29. Annie Marie, dochter van Willem de Groote en Wilhelmina Cathali- na Versprille. Overlijden. 5. Josephus Adolf Genetello 23 jaar zoon van Petrus Genetello en Marie So phia Bockstael. Eugenie Saelens, 59 jaar echtge noote van Camilus Augustinus Koene. WESTDORPE. Gedurende de maand Augustus. Huwelijks-aangiften. 6. Gustar van Kaele 23 jaar jm van Sas van Gent en Brigetta Maria Audenaerd 19 jaar jd. Huwelijks-voltrekkingen. 11. Alphonsus Ja cobus Leonardus Wille, 29 jaar jm en Juliana Honorina de Guytenaer 26 jaar jd. 13. Camillus Soethaert 26 jaar jm en Magdalena Hortensia Louisa Laurijs "26 jaar jd. Emilius De Meule- naere 29 jaar jm. van Wachtebeke en Elodie Marie de Clercq 34 jaar jd. 20. Gustaf van Haele 23 jaar jm van Sas van Gent en Brigetta Maria Audenaerd 19 jaar jd. Geboorten. 13. Marie Josée dochter van Johan nes de Frankrijker en Magdalena Maria David. 31. Lisy Valentina Wilhelmina, dochter van Al fred Stephanus de Causemaeker en Juliana Eu genie van Voren. Overlijden. 3. Elvira de Grof 22 jaar dochter van Eduardus de Grof en van Esther de Guy tenaer. 24. levenloos aangifte van Richardus Aloysius Maria Vercauteren en Magdalena Ma ria Kerckhaert. 26. levenloos aangifte van Al fred de Bock en Lima Ludovira Maria Losie. Aangevoerd door handelaren boter f0,67 kipeieren f5,.eendeieren f5,ganseieren f o. Part. prijs: boter f0,77, kipeieren f6,00 poelje f4,50, eendeieren f6,00. Veilingsvereeniging Avilcultura». Aan voer 175 K.G. boter, prijs f 1,001.60 Het staat dus vast dat het tooneeljaar in aen Koninklijken Vlaamschen Schouwburg zal openen met het wereldgekend succes: De Zang der Woestijn, Amerikaansche Show-operette in drie bedrijven en negen tafereelen, van Sig- mund Romberg. Voor deze grootsche operette worden niet min dan vier nieuwe schermen geborsteld, meer dan honderd nieuwe kostumen worden speciaal ervoor vervaardigd. Bijna de geheele operette afdeeling zal er in optreden en het zal tevens als debuut gelden voor den Heer Piet de Keyzer, de nieuw aange worven tenor. Als gasten zullen tevens hunne medewerking verleenen: de Heeren A. Borgers en Rich Door man, de eerste als barieton, de tweede als nas. De regeling der balletten werd toevertrouwd aan de balletmeesteres Mary Brouillard, die tevens de verschillende solodansen zal uitvoe ren. Ook zal voor deze gelegenheid de eerste maal gebruik gemaakt worden der nieuwe belichting apparaten. Kortom de Zang der Woestijn be loofd iets schitterends te worden. De aanvra gen naar plaatsen en abonnementen is dan ook buitengewoon, alhoewel wij met zekerheid kun nen zeggen dat de roep die verspreid wordt als zouden er voor de Zondagen geene abonnemen ten meer te verkrijgen zijn onwaar is. Nog eiken dag komen ontelbare vragen toe, d e steeds met de meeste nauwkeurigheid on derzocht worden, teneinde zooveel mogelijk een ieder voldoening te geven. Na „De Zang der Woestijn" komt als inzet van het gesproken tooneel „De Maskerboetseer- der" van A. Crommelijnck. Het locatiebureel is open vanaf Zondag 6n September eiken dag van 10 tot 12 V2 uur. ABONNEMENTEN: De abonnementen mogen worden afgehaald van af Zondag 6 September van 10 tot 12.30 uur. Maandag 7 en Dinsdag 8 September van 10 tot 12.30 en van 5 tot 7 uur. Woensdag 8 Septem ber en volgende dagen van 10 tot 12.30 uur. Er wordt bijzonder op aangedrongen dat ALLE abonnementen afgehaald zijn, ten laatste op Zaterdag 12 September, vóór 12 30 uur. De Burgemeester der gemeente SAS VAN GENT Gelet op de artt. 41 en 43 van het Reglement van Politie voor de Gemeente Sas van Gent, afgekondigd den 6 Augustus 1903 dat gedurende de a.s. kermis* dat is van den 6den tot en met den 8sten September a.s. de gewone open bare vermakelijkheden zullen mogen plaats hebben en dansmuziek geoor loofd zal zijn, en wel dat jongens of meisjes benedon ien leeftijd ven 16 Jaren niet wof- den toegelaten in de danszaal, tenzij onder geleide hunner ouders of oversten dat jongens of meisjes beneden den leeftijd van 16 Jaren deelneming aan den dans niet wordt toege staan en zal bij overtreding van een dezer bepalingen de verleende ver- gnnning worden ingetrokken wanneer het hoofd van het bedrijf die over treding toelaat en dat het sluitingsuur gedurende bovengenoemde kermis voor de kof fiehuizen, herbergen en tapperijen wordt verschoven tot één uur na middernacht. SAS VAN GENT, den 3den Sep tember 1931 De Burgemeester voornoemd, 50 L. W. G. HOEFNAGELS. ad f 1.30 per vierkante meter. Zeer goede circa 4 X 6 Meter f 13,50 per stuk, ook grootere en kleinere maten ver krijgbaar. Schrijf even en kom U zonder eenige verplichting bezoeken. Aanbevelend, 20 of bij mijnheer CLEMENT DHAENE-Dullaert, Oostdam Sas van Gent. Alle photoartikelen aller merken. Amateurswerk in de 24 uren. Phonos en phonoplaten en aller hande Bazarartikelen. Kosteloos aanleeren aan alle amateurs van ontwikkelen, af drukken met kunstlicht zonder donkere kamer. 16 Vraagt ook bij ons prijsopgaaf nij aankoop, inrulling of reparatie. Wij staan U steeds gaarne met orijsopgr.af en condities zonder eenige verplichting ten dienste. De Notaris E. B. DÜMOLBYN te HontoniSSO zal, ten verzoeke van Mej. de Wed. en Erven van wijlen den Heer J, VAN ESBROECK te Stoppeldijk, in het openbaar verkoo- pen bestaande uit WoODlialS, Scbonr en verdere gebouwen, Erf, TolD, Bouw en Woiland aan het Vogelfort in den Stoppeldijk- en Pauluspolder onder de gemeente Stoppeldijk, ter geza menlijke grootte van 32,77,25 H.A. (73 gem- !Ó4 roeden), benevens 20,14 A. grond aldaar, in erfpacht bij van Campen en Mahu. En zulks bij en bij telkens des namiddags 2l/f uur(N,T.), in het café bij den Heer D. de Schepper te Stoppeldijk. Te veilen in zeven koopen, Betaling koopsom zes weken na toewijzing. Aanvaardinggebouwen en erf uiterlijk 1 Mei 1932, bouwland roo- ven oogst 1931 en weiland uiterlijk 1 December 1931. Nadere inlichtingen ten kantore van genoemden Notaris, alwaar van af 20 Augustus afdrukken der per ceels-omschrijidng en kaarten ver krijgbaar zijn. 43 Verkrijgbaar tegen den prijs van fl 1.70 per kist 15 flesschen */i L. fl 1.50 25 flesschen J/4 L. Zich beleefd aanbevelend 50

Zeeuwsche Koerier | 1931 | | pagina 3