Hei nieuwe jero-metaal PropineieniQuws Binnenland mmm Hl GE R O lm i LMETA J al te lang gehad. De voorzitter: Ik betreur het ten zeerste, dat U ervan afziet. Een tweede vrije stemming heeft het volgend resultaat: 2 stemmen op den heer de Leux .2 op wethouder Marquinie, 3 op den heer de Meijer, 3 op den heer Neeteson en 1 op den neer van Goethem. De heer Neeteson: Het zal misschien de stem ming vergemakkelijken als ik verklaar, dat ik de goe^e bedoeling van de heeren, die op mij gestemd hebben, zeer op prijs stel, doch, dat ik een eventueele benoeming niet zal aannemen. De voorzitter: Dat moet rk ook ten zeerste be treuren, mijnheer Neeteson. Bij de derde stemming worden 9 stemmen uitgebracht op den heer de Meijer, 1 op wet houder Tak en 1 op den heer de Leux, zoodat de heer de Meijer gekozen is. Desgevraagd verklaart de heer de Meijer zijn benoeming te aanvaarden. D^voorzitter vestigt er de aandacht op, dat noch wethouder Tak, noch-wethouder Marqui nie een benoeming mogen aannemen. Alsdan wordt gestemd voor het tweede lid. Bij eerste stemming worden op den heer van Goethem 4 stemmen uitgebracht, 1 op den heer Machielsen, 5 op den heer de Leux, 1 op den heer Kaas en 1 op den heer Seijbel, zoodat nie mand de volstrekte meerderheid heeft. Een tweede vrije stemming bezorgt den lieer van Goethem 4 stemmen, den heer de Leux 6 en den heer Kaas 1 stem, zoodat de heer de Leux gekozen is. Deze verklaart, op de vraag van den voorzitter, zijn benoeming te-aanvaar den. Bij de stemming voor het derde lid verkrijgen de heer van Goethem 8 stemmen en de heeren Kaas, Machielsn en Seybel ieder 1 stem. Ook de heer van Goethem neemt zijn benoe ming aan. RONDVRAAG. De voorzitter: Heeren, de agenda is doorloo- pen, verlangt iemand nog het woord om vra gen te stellen? De heer de Leux: Ik zou willen vragen uf de raadsleden de begrooting en de memorie van toelichting thuisgezonden zullen krijgen. De voorzitter: Ik zal daar met de wethouders over spreken. De heer de Meijer meent, dat de voorzitter hierover zelf kan beslissen en niet eerst met de wethouders behoeft te spreken. De voorzitter antwoordt, dat zulkt een goede gewoonte is. De heer de Meijer zegt, dat het hier gaat om een algemeen belang. Spr. meent, dat de voor zitter hierop ja of neen heeft te zeggen. An ders moet de Raad erover oordeelen. De heer de Leux heeft een vraag gesteld. De burgemeester heeft die te beantwoorden. De voorzitter: Ik kan U daar nu geen ant woord op geven. Alles, wat hier behandeld wórdt, is overigens algemeen belang. De heer de Leux merkt op, dat het overleg met de wethouders dan toch vlug moet geschie den, wil men de stukken tijdig thuis krijgen. Het vorig jaar is besloten, dat de raadsleden de begrooting enz. thuis zouden krijgen. Als ik geweten had, zegt spr., dat zulks dit jaar nog niet zou geschieden, had ik er al lang over ge sproken. Spr. wijst dan op de wenschelijkheid, dat de raadsleden en vooral ook de leden dei- Commissie van Onderzoek de stukken op hun gemak kunnen bestudeeren. Als de Commissie dan bijeenkomt is ieder georiënteerd. De voorzitter merkt op, dat hij geen weige rend antwoord heeft gegeven. De heer de Leux: Dat is ook niet gezegd, doch er moet niet te lang worden gewacht. De voorzitter: Ik zal deze aangelegenheid in de eerste vergadering behandelen. Zij zal in den door U gevraagden zin geregeld worden, zie ik aankomen. Waar niemand verder het woord vraagt, sluit de voorzitter de vergadering. Kon. Onderscheidingen. Bij Kon. besluit zijn ter gelegenheid van de verjaardag van H.M. de Koningin een groot aantal onderscheidingen toegekend. Wij vermelden daarvan: Benoemd tot ridder in de orde van den Ned. Leeuw: Mr. D J Wolfson, officier van justitie bij de arr.-rechtbank, C E de Jonge, directeur der registratie en domeinen, ir. J J van Leeuwen, hoofdingenieur van den Prov. Waterstaat in Zeeland, allen te Middelburg. Benoemd tot Minister van Staat: dr. J. Th. de Visser, oud-minister van Onderwijs, Kun sten en Wetenschappen. Tot ridder in de orde van Oranje-Nassau: I. Jhr. J. van Vredenburch, rijkslandbouwconsu- lent honorair voor België, te Cappellen vbij Antwerpen) Tot ridder in de orde van Oranje-Naussau: I. de Groot, oud-hoofd eener openb. lagere school te Neuzen, W. J. Anthonisse, lendbouwkundig opzichter en Rijksschatter te Hontenisse, J. ae ,Waal, te Hontenisse, oud-dijkgraaf van het wa terschap Lamswaarde c.a., G. J. de Jonge te Vlissingen, directeur van den Prov. Stoomboot- dienst op de Wester-Schelde, L. J. den Hollan der, voorz. van de gewest, landstormcommissie „Goeree en Overflakkee" en burgemeester van Middelharnis. De eere-medaille, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau is toegekend in zilver aan: L. Masclee, koster bij de Ned. Herv. kerk te Gost- burg, mej. M. L. van Dorsselaer, huishoudster bij de familie van Waesberghe te Hulst tteij be vordering), T. van Veen, letterzetter ie i3res- kens. Wethoudersverkiezingen. SLUIS. Gekozen de heeren J. B. Albregts en W. J. M. Hoegen, ieder met 4 stemmen. BKESKENS. Herkozen de heer Iz. Cappon en gekozen de heer L. Bruijnooge. MIDDELBURG. Gekozen de heeren mr. A. A. de Veer en J. Onderdijk, beiden met 15 van de 17 stemmen. OOSTBURG. Herkozen de heeren F. J. van de Plassohe en E. HL. de Miliano. Genoemde heeren zijn benoemd als afgevaav digden naar de vergadering /an cte waterlei ding. AARDENBURG. Gekozen de heeren: 1. C. J. Blondeel met 4 stemmen (2 st. op den heer Wijffels en 1 st. blanco). 2. A. I. Catsmar met 4 st. (3 st. op den beer Hollebrand). SCHOONDIJKE. Tot wethouders zijn herkozen de heeren J. M. Risseeuw en Anth. Luteijn Anthz. HULST. Herkozen Ch. J. Burm en Em. Lockefeer. Hontenisse: A. Adriaansens-Buijsrogge en J Staal. ZAAMSLAG. Herkozen A. de Feijter en S. van Hoeve Jz. AXEL. J. M. Oggel. C. Th. v. d Bilt WESTDORPE. Herkozen A. de Beleir, E. Kalle. WESTDORPE Gemeenteraad. In de onder voorzitterschap van burgemeester F Hendrikse gisteren gehou den eerste zitting van den nieuwen Raad wer den de Raadsleden beëedigd (de heer de Tonge legde de belofte af) De voorzitter hield een toe spraak, waarin hij wees op de moeilijke jaren, die men o.a. in verband met de groote werk loosheid tegemoet gaat en den wenseh uitsprak, dat de verschillende partijen door samenwer king tot heil der gemeente werkzaam zullen mo gen zijn. De wethoudersverkiezing had tot lesultaat, dat eerst gekozen werd de heer E. Kalle met 5 stemmen en 2 blanco, daarna de heer A de Be leir met dezelfde stemmenverhouding Nadat de notulen waren voorgelezen en on gewijzigd goedgekeurd van de vergaderingen van 7 en 20 Augustus werden de volgende inge komen stukken medegedeeld: 1 Goedgekeurd terugontvangen van Ged. St. het raadsbesluit tot het aangaan eener leening ad f 30.000.— 2. Idem wijzigingsbesluiten oegrooting 1931. 3 Verzoek A de Clercq uit Terneuzen om als oud-ingezetene va Westdorpe in aanmerking te mogen komen voor uitvoering van werken in de gemeente. Deze stukken werden voor kennisgeving aan genomen. Daarna werden de gemeenterekening 1930 en de rekening G.E.B. 1930, overeenkomstig het advies der Commissie van Onderzoek als aan geboden vastgesteld eerstgenoemde voor den ge wonendienst in ontvangst op f 48.058.11 en in uitgaaf op f 42.065.081/2, latende derhalve een batig slot van f 5993,02 y2 en voor den kapitaal dienst: afd I (gew. dienst) in ontvangst en uit gaaf op f 12.726,01 en afd II in ontvangst en uit gaaf op f 2553,47. B ij de Rondvraag informeerde de heer de Maertelaere, hoe het staat met de steunregeling De voorzitter antwoordde, dat een verzoek weg is naar het Departement Voorts wordt cm gezien naar gelegenheid tot werkverschaffing. De heer de Jonge informeert opnieuw naar den wegstoestand te Stroodorpe. De voorzitter antwoordt, dat opdracht is ge geven tot het aanleggen van enkele goten. De kwestie der straatverlichting komt in orde als het opgezonden besluit tot wijziging van liet contract met de P.Z.E.M. goedgekeurd zal zijn terugontvangen. De kwestie van den reinigings dienst is in onderzoek. Ten slotte werd nog op een vraag van den heer de Jonge geantwoord, dat men nog steeds doende is o meen slachtplaats voor noodslach ting te stichten. Men zoekt nog naar een ge schikte plaats. Hiermede was deze eerste zitting geëindigd. TERNEUZEN Gemeenteraad. Gisterenochtend 9 uur kwam de Raad in zijn nieuwe samenstelling voor het eertt bijeen. a De voorzitter opent om ongeveer 9 uur de ver gadering. Allereerst worden de leden van den raad beëedigd. Hierna spreekt burgemeester Huizinga den nieuwen raad toe.. Ee zeer belang rijke taak wacht u allen, aldus spr., vooral in een groeiende gemeente als de onze, die reeds 10.400 inwoners telt. Tot het besturen dezer ge meente worden thans geroepen diverse heeren die reeds in den raad zitting hadden, en ook verschillende andere heeren, die in de eersten een niet onbelangrijken steun zullen vinden. Er ligt veel werk in de toekomst: Spr noemt het havencomplex, aan welke belangrijke aange legenheid ook voor den raad veel arbeid vere bonden zal zijn. Ook de reorganisatie van den publieken dienst wacht dezen raad Toen wij in 1927 onze vorige periode begon nen, had niemand kunnen denken, dat net ein de worden zou als deze in '31 geworden is, er waren toendertijd zelfs gunstige perspectieven. Dit in tegenstelling met den huidlgen toestand, wanneeer onze verwachting echter rusten mag in ons geloof, kunnen wij met moed deze nieu we periode ingaan. Wanneer in dit tijdvak de gewenschte o ver- Tafellepels Tafelvorken Dessertlepels Dessertvorken Soeplepel f Sauslepel Groentelepef Aardappellepel Vraagt voor de overige artike len het geïllustreerdeiprijsboekip „ZILMETA". Complete cassettes vanaf 136.96 m -mzma HAI^TRA 3H eenkomst met den Zuidelijken nabuur tot stand komt, zullen zich zeker nieuwe perspectieven voor Terneuzen openen; wij zouden op die wij ze voor onze stad een veel gunstiger toekomst ontsloten zien. Met dezekerheid, dat Gods zegen onmisbaar is bij aller werk, verklaart de voorzitter de ver gadering geopend. Hierna volgt wethouders benoeming. In de eerste vacature is benoemd dhr. L. J Geelhoed met 8 stemmen (4 stemmen werden uitgebracht o pdhr. J. J. de Jager; 3 op dhr L. J. van Driel) In de tweede vacature wordt benoemd D Scheele met 8 stmmen (dhr. de Jager 5 stem men, 2 stemmen blanco) Dhr. L. J. Geelhoed (V.B.) neemt zijn benoe ming aan; dhr. D Scheele (Vrij A. R) vraagt uit stel van beslissing Hierna sluiting der zitting. Plannen voor een weekmarkt. In een vorige week alhier gehouden vergadering van de win keliersvereniging „Ter Neuzen Klimop" is een bestuursvoorstel beproken om te Terneazen een weekmarkt te vestigen en wel op Woensdag Met 32 stemmen tegen 3 en 3 blanco werd be sloten, hiervoor te gaan ijveren. De opvolger van Mgr. Nolens als Kamerlid De heer J H Maenen, lid van Gedeputeerde Staten van Limburg, is opvolger op de lijst voor leden der Tweede Kamer in de vacature van wijlen Mgr. dr. W. H. Nolens. V f b Nieuwe frankeerzegels. Over eenige weken zullen op de postkante* ren verkrijgbaar worden gesteld frankeerzegel# van 36 cent' en van 70 cent. Aan het zegel van 36 cent bestaat behoeft^ voor de frankeering van een luchtpostbrief be neden 5 gram naar Ned.-Indië; het zegel vafi. 70 cent dient voornamelijk voor de verzending van postpaketten van 7-9 K.G.

Zeeuwsche Koerier | 1931 | | pagina 3