Maandblad Sola Maspice, D. E. Wollert Hz. St. DE MAASBODE Abonnementsprijs Van der Graaf Co. N.Y. Amsterdam - Rotterdam - Brussel. AANBESTEDING Een zakenman slecht gaan, Weekblad „DE BINNENVAART Gemengd Jlieuws. Loop der bevolking BurgerL Standen Onderwijs Boeken Gijdsehr. De Parker Duofold A dvmrton tÊön. Practische Gemeente-politiek Mariastraat 2a - DEN HAAG. Uit het Binnenland. De Zeeuwsche Koerier Het bouwen van een Wounbuis aan de Statioas- straat te Sas van Gent. voor In kleur van zilver tafel gerei. Niet poetsen en niet vlekken. Steeds voorhanden bij eenige orgaan voor R.-K Raadsleden en allen, die belang stallen in practische gemeente politiek. Dit maandblad houdt U op de van alles, wat er ep bet der gemeente-politiek omgaat. Abonnementsprijs f 2.25 per jaar franco per poot. Uitstekende voorlichting. Hoogst deskundige medewerker Goevlucht voor ongehuwde Moeders. Hieraan is verbonden A. Verloskundige Afdeeling B. Afdeeling ter verpleging van zuigeliagen. Mariastraat 2 a DEN HAAG. 's OCHTENDS en 's AVONDS RIJK GEÏLLUSTREERD. DE MOOISTE NEDERLANDSCHE COURANT DE VOORNAAMSTE KATHOLIEKE COURANT 35 CENTS PER WEEK f 1.50 PER MAAND f4.50 PER KWARTAAL Van onzen invloed als het bekendste HandetsinFormafie-Bureau wordt door den Handel en de Banken steeds meer gebruik gemaakt voor het incasseeren en regelen van achterstallige- en betwiste handelsvorderingen. Aanranding met niet-alledaagseh slot. Dezer dagen heeft, aldus de „Tel" onder de gemeente Diemen e enaanranding plaats ge had. Omstreeks één uur werd een meisje van 19-jarigen leeftijd op een stille plek, grenzende aan het water, aangerand door een jongen man uit Amsterdam. Hij greep het meisje aan en er ontstond een worsteling, waarbij de kleeren van het slachtoffer gehavend werden. Het meisje verzette zich heftig en het einde was, dat het tweetal in het water viel. Zij krabbelden er uit en de aanrander bleek daardoor aanzienlijk af- ge koeld te zijn. Hij sprong op zijn "ijwiel en reed weg, doch even later brak de trapper van de fiets. Omwonenden, die op het hulpgeroep van het meisje waren toegeschoten, wisten den dader te grijpen en waarschuwden de politie. Daar men het te warm vond, om den aanrander, die zich verzette, eenigen tijd achtereen in be dwang te houden, bond men hem eenvoudig met behulp van een koetouw, aan een boom yast. Hij werd later door de politie naar het raad huis overgebracht en is ter beschikking van de Justitie gesteld. Valsche bestellingen, aan leveranciers. Den laatsten tijd spelen zich aan de deur van de pastorie van het Begijnhof te Amsterdam vreemde tooneelen af. Gedurende reeds vijf ach tereen volgende Vrijdagen en Zaterdagen ver- srhijnen allerlei leveranriers aan de deur, die alle mogelijke waren komen afleveren. Banket bakkers laten groote taarten brengen, commes tibleszaken leveren opgemaakte schotels af en loopknechten van handelaren in dranken ko men met allerlei flesschen aan de deur. Al deze artikelen zijn echter noch door den deken,, noch door een der andere inwonenden van 2ijn huis besteld. De leveranciers echter veweren, dat hun tele fonische bestellingen zijn opgegeven met de cp dracht deze onverwijld aan de pastorie van het Begijnhof af te leveren. Hier weet men echter yan nites, zoodat de leveranciers onverrichter- zake moeten terugkeeren. Het schijnt dus een grappenmaker te zijn, die iederen Vrijdag en Zaterdag zijn vernuft op deze wijze meent te moeten laten schitteren, waarvan talrijke le- yeranciers in de stad de dupe worden. Zaterdag jl. kwamen er plotseling 16 taxi's voor de deur, die alle weer leeg konden vertrek ken. De deken heeft, zoodra dit spel begon, aangifte gedaan bij de politie. Tot nu toe is zij er nog niet in geslaagd den grappenmaker cp te sporen, daar hij alles per telefoon afhandelt en zelf onzichtbaar blijft. Door een koe aangevallen. Te Nieuwolda (Gr.) werd mevr, ADoorn- kamp, toen zij in e enweiland liep, door een koe aangevallen. In bewusteloozen toestand en met een hersenschudding werd zij opgenomen. i het puikje op het gebied |j van vulpenhouders is ver krijgbaar in den Boekhandel n PHILIPPINE. Ingekomen: Maria Johanna Maas van Hoofd plaat wonende alhier Vaartstraat A. 53, dienstb Leon E M David en gezin van Westdorpe, Mos selpolder D 3 landbouwer. Jacobus van Limmen en gezinvan Nieuwveen, Kerkstraat A 30 los arbeiderMargaretha C. van Hij f te dienst bode van Almelo, wonende Markt A. 171 Leont'us van Hoecke, los arbeider van Wachtebeke (B) en gezin Haven D 36. Arth. R. van de Vijver, landbouwer van IJzendijke, Bouch, Haven C. 33 Vertrokken: F Maurice Lauret en gezin naar Hoek Maurits fort. landbouwersknecht. Emiel Gustaaf Lecleir, landbouwersknecht naar Bou- chaute (B) Station. Madelena de Graeve zonder beroep naar Bouchaute (B) GRAAUW. Gedurende de maand Juli 1931. Huwelijks-aangiften. 24 Juli. Petrus Johannes Maenhout, 25 j., jm. en Martha Catharina Daal man, 23 jaar, jd. Huwelijks-voltrekkingen. 15. René Johannes Verstraaten, 36 jaar jm en Cheriedina Maria Kindt, 24 jaar jd. Geboorten. 11. Albertus zoon fan Joseph Al- phons van Damme en Emma Maria Maas. Overlijden. 20 Juli. Paulina Crombeen, doch ter van Pieter Crombeen en Petronella Mang- nus 76 jaren. PHILIPPINE Gedurende de maand Juli 1931. Huwelijks-aangiften: 29. Edmond Maurits de Vriendt, 24 jaar jm. en Maria Roëgiest 24 jaar jd. Huwelijks-voltrekkingen. 28. Arthur René van de Vijver, 26 jaar jm. en Gabriëla - Caesarina Maria Mattheeuws 27 jaar jd. Geboorten. 11. Tully Gustaaf Maria dochter van Albert Petrus Emelie Rammeloo en Alice Pieters. 15. Friela Mathilda Adolf, dochter van René Petrus Pieters en Alma Johanna de Mul. BOSCHKAPELLE. Gedurende de maand Juli 1931. Huwelijks-aangiften. 9. Theodorus Maas (van Stoppeldijk,) 27 jaar jm en Florentina Mei. 22 jaar jd. Huwelijks voltrekkingen. 15. Eduard van Wa terschoot (van Hontenisse) 31 jaar jm en Mar- garetha Catharina Maria van Damme, 25 jaar jd. 28. Theodorus Maas (van Stoppeldijk) 27 jaar jm en Florentina Mei 22 jaar jd. Geboorten. 12. Macharius Maria, zoon van Jo sephus Giele en Philomena Frederica de Silva 14. Augustinus Servinus Aloysius zoon van Pe trus Augustinus de Bakker en Leontina Maria Theresia Jacobs. 30. Juli Cyrillus Benedictus Marie zoon van Emile Alphons Mei en Leonie Susanna Vermeulen. Examen hoofdakte. Geslaagd te Rotterdam voor het examen hoofdakte, de heer J. C. de Ridder te Axel. Examen Fransch L. O. Voor het examen Fransch L. O. slaagde te Utrecht, mej. S. A. Versluijs, Hoek. Dezer dagen slaagde voor het toelatings examen der eerste klasse van de R.K. Kweek school St. Gerardus Majella te Bergen op Zoom, mej. M. Goossens, leerlinge van de MU.L.O.- school, pensionaat St. Joseph te Hulst. Rijkskweekschool te Oost burg. Bij beschikking van Z.E. den minister van O., K. en W. zijn tot kweekelingen bij de Rijks kweekschool te Oostburg benoemd de volgende leerlingen: Klasse I: Fenijn te Breskens, J. Verschoore te Groede, D. Kareis te Waterlandkerkje, Jan na Labijt te Nieuwvliet, J. Haars te Eede, D. Meeuse te Waterlandkerkje, L. Vercouteren te Retranchement, H. Willemsen te Biervliet, J. de Bliek te Nieuwvliet, S. Lucieer te Nieuwvliet (m), C. de Visser te Draaibrug, J. Snoep te Nieuwvliet, J. Fremouw te Oostburg, R. Oemil- de te Aardenburg, G. Callaert te Heille, Ma. Wisse te Breskens,, J. de Smidt te Breskens, G. van der Vlugt te Groede, A. van der Linde te Hoofdplaat. Klasse II: J. C. Haartsen te Schoondijke, P. de Hullu te Oostburg, A. W. Kaan té Tèrnëüzcn; W. G R. Trapman te Aardenburg. Klasse III: J. J Almekinders te Sluis, W. C Uyt den Bogaard te Sas van Gent, F. Klaaysen te Breskens, P. H J Meliefste te Breskens. Alle Boeken en Tijdschriften zijn ver krijgbaar bij den Boekhandel van >DK ZEEUWSCHE KOERIER» Mcedersehapszorg. Inhoud Vergeetachtigheid. De huid van den mensch Het Kraambed. Boekbeoordeeling. Vacantie. In memoriam Zuster Mathilde Borret. De borst voeding. Oorontsteking. Leekepreekjes. Vragei bus. Tijdschrift voor R.K. Ouders en Opvoeder Inhoud: Commensaal: Brieven van 'n permanente heer-op-kamers A.B.H.: De Graalbeweging; N Gabriel: St. An tonius; Theo Bosman: Verzorging der spraak in het gezin; Het kind in*de Letterkunde; Gerh. Krekelberg: Religieuse Folklore in 't gezin; Leo Tolstoi over z'n kinderjaren; Wat er bij on binnenkwam; Nalezing 3 i. Practische Gemeente Politiek. Inhoud: Voorzitter van de Raadsfractie. Aanmaning tot eenheid. De bevoegdheid van den burgemec ster met betrekking tot danspartijen e.d. Artt. 124 en 265 der gemeentewet. Vacantiegedach ten en.... de nieuwe Ambtenarenwet. Gemeen telijke finantieele beginselen. Boekzaal. Inhoud: L JM Feber: In kenterend getij.; Gerard Knu velder: Een geniale snoever; Kees van Hoek Een begaafde Charlatan; P Placidus, O Cap 'n Belangrijk historisch werk; W v d O: Van misdadigers en boeven; Uit boek en blad: Op gang; Roeping; Verscheidenheden: Literair stiefkinderen; Mary Arden 1901-1931; Sinclair Lewis verfilmd. Het Gezin. Inhoud: Mededeelingen van het Hoofdbestuur; Agen da's; Voor het Christelijk Huisgezin: A. F. Jai sen S.J.: Vier treden tot het geluk in een rijmpje; Mevr. M. E Steyger-AsperslachOude. liefde; Peter; Brief van Joseph de Maistre aai zijn dochter Constance; W.: Waar moet Europa belanden?; Gezinsbelangen: De kindertoeslag regeling in de collectieve arbeidsovereenkomst in de Brabantsche Steenindustrie 1931-1933 De kunst van opvoeden: Gemoedelijke praat jes; Overheid en Gezin: 7e Intern. Congres van Christelijke Volkspartijen. Uit Boek er Blad; Kroniek. Architect J. HENNINK zal op Woensdag 12 lagnstas des a.m. 3 nar in Hotel ROTTERDAM te Sas van Gent in het openbaar aanbeste den in massa en perceelen Bestek en i teekening ten kantore verkrijgbaar tegen betaling van f i. Inlichtingen alle werkdagen van 89 uur v.m. 20 (3) 20 TER NEUZEN. De meisjes worden na haar moe derplichten vervuld te hebben, zoo noodig aan een goede betrekking geholpen. De kinderen kunnen tot den leer plichtigen leeftijd in de St. Anna- stichting blijven. Alle correspondentie te richten aan het Secretariaat. 30 die niet adverteert omdat zijn zaken moet ook geen medicijnen innemen als hij ziek is. Ondergeteekende wonende te verzoekt U voor hem een weel saand kwartaal abonnement op de Maasbode te not< erer 66 II Het officieel orgaan van het Onderwijsfonds voor de Binnenvaart te Amsterdam. Dit weekblad beslaat de geheele Binnen- en Rijnvaart van ons land en komt bovendien op de kantoren van alle groote scheepvaart maatschappijen. Het heeft tot zijn lezers ie. Alle bij het Onderwijsfonds voor de Binnenvaart aangesloten binnenscheepvaartorganisaties. 2e. De leden van de Nederlandsche Vereeniging van Gezag voerders bij de Binnenvaart. 3e. Directies der Binnen- en Rijnvaartreederijen en der groote scheepvaartmaatschappijen. 4e. Directies van alle scheepswerven in den lande. 5e. Scheepsagenten, scheepsmakelaars, motoren- en machine fabrikanten, scheepsbevrachters, assuradeurskantoren, haven kantoren, honderden particuliere schippers enz. enz. Abonnementen en advertenties worden aangenomen door den Boekhandel »DE ZEEUWSCHE KOERIERSas van Gent. Abonnementsprijs f 1,25 per 3 maanden. Ook losse nummers verkrijgbaar h 10 cent. 50

Zeeuwsche Koerier | 1931 | | pagina 4