Kampeerders in Uw tent PUROL Loop der bevolking Boeken Zijdzchr. Gemengd Jlteutvs. VARIA De Parker Duofold Adv ertentiën. Uit het Binnenland. Ingezonden Mededeeling Losse opmerkingen. De Zeeuwsche Koerier lia Harte, 24. Adriana Martha, dochter van Pieter Krijn de Jonge en Martha Hamelink. TER NEUZEN. In de afgeloopen week hebben zich in deze gemeente gevestigd: A Vermandei, zonder beroep Noordstraat 8, van Sas van Gent. WHamelink, dienstbode, O 207 van Saam slag. J Mechielsen, dienstbode, Markt 25 van Zaam slag. A Rouw geb Deij zonder beroep, Dekker straat 46, van Hoek. J A 'Callier, zeekapitein, Grenulaan 32 van Antwerpen. Vertrokken: J Does, zonder beroep, 2de De Feijterser. 2 naar Bergen op Zoom. M de Kunder, stoker M.T. Mart. Eijkestraat 8 naar Haelen. J C de Ridder dienstbode 0207 naar Zaamslag J E Colpaert stoker M T Lange Kerkstraat 92, naar Sas van Gent. J E L Marteijn, bakkerskn. Kanaalweg 94 (Sluiskil) naar Zuiddorpe. PJ Marteijn stoker M T, L Kerkstraat 92, naar Biervliet. JAS Lauret geb. van Leuven, zonder beroep, Kanaalweg 94 (Sluiskil naar Aardenburg F Mihalka bankwerker Westkolkstraat 18, haar Duitschland (ambthalve) E Muller monteur Westkolkstraat 18 naar Duitschland (ambtshalve) W Ruge, ingenieur, Westkolkstraat 18 naar Duitschland (ambtshalve) G Blendinger, monteur, Westkolkstraat 18 naar Duitschland (ambtshalve) P L v. Leemput landbouwersknecht O 56, naar Hontenisse. S M Wallaert, dienstbode N Kerkstraat 4 (Sluiskil) naar Clinge (B) ambtshalve) T Benard, Technisch,Ambt, R W, E 17 naar Alkmaar. C van Doorn, winkelier, Baandijk 31, naar Amsterdam. Alle Boeken en Tijdschriften zijn ver krijgbaar bij den Boekhandel van >DE ZEEUWSCHE KOERIER f Kruimels van 's Meesters Disch. door Prof Dr. Jos. Keulers. Derde ver meerderde druk. Uitg. J J Romen Zoon Roermond* Ingen. f 1,25, geb. f 2, Wij meenen dit boekje niet beter bij onze le zers te kunnen introduceeren dan door hun het voorwoord af te drukken van den schrijver bij den eersten druk. De volgende drukken (dit is reeds de derde) zijn beduidend vermeerderd. „Toen de Chananeesche vrouw Jezus bad om de genezing harer dochter, antwoordde Jezus ontwijkend: „II? ben alleen gezonden tot de verloren schapen van Israël". En toen zij bleef aanhouden, voegde Hij er aan toe: „Het is niet goed het brood der kinderen te nemen en het voer de honden te werpen". Nu hervatte de vrouw zeer fijn „Zeker, Heer, maar de hondjes eten toch van de kruimels, die van de tafel hunner meesters vallen" (Matth. 15, 21 v lgg") Het brood van Jezus'leer en leven voedt het menschdom. Dat brood wordt ons ge broken in de H. Evangeliën, in het onder- rich der Kerk en zoovele vedheven en die pe geschriften, die Jezus verheerlijken. Wat meer is, Jezus zelve breekt dat brood door het licht der genade en door.de H. Eucha ristie. In dit boekje worden enkel maar aange boden eenige kruimeltjes, die van den disch des Meesters vallen, enkele eenvoudige en losse gedachten over Jezus'leven en leer. Moge de lezer met den eenvoud en de gre tigheid der Chananeesche vrouw deze „Kruimels" aannemen! INHOUDSOPGAVEN „Het Gezin.": y Mededeelingen van het Hoofdbestuur. Agen da's Voor het Christelijk Huisgezin: J des. Boer: Een Leekepreek voor ouders van groote gezinnen over Maria. (Slot) AF Jansen SJ: Het geluk is niet vervan ons J W F van Mee geren: Ouders, zijt verstandig en voorzichtig bij de beroepskeuze uwer kinderen II - Gezins belangen: Vooroefeningen Moderubriek Kroniek Bondsnieuws Rectificatie Onze Uitgaven. Noodlottige brand te Heenvliet. n den nacht van Donderdag op Vrijdag heeft in den polder Heenvliet onder de gemeente Heenvliet een brand gewoed, die een noodlottig verloop heeft gehad. Omstreeks 1 uur is door tot nu toe onbekende oorzaak brand uitgebro ken in de woning van de weduwe C den Bakker aan den Drieëndijk. Deze woning is een betrek kelijk klein huis met aangebouwde landbouw- schuur. Omstreeks half twaalf was de 27-jarige zoon I den Bakker thuis gekomen en op dat oogen- blik was alles in orde. Het vuur greep onmid dellijk na het uitbreken van den brand zoo snel om zich heen, dat drie kinderen' van de weduwe dep Bakker, die op de bovenverdieping sliepen, niet meer uit het brandende huis konden ko men. De weduwe en haar oudste zoon, die in het benedengedeelte van het huisje hun nacht verblijf hadden konden zich redden Het schijnt dat de 16-jarige zoon Maarten den Bakker van de kinderen, die boven sliepen, den brand liet eerst bemerkt heeft. Volgens mededeelingen van ooggetuige heeft hij nog getracht het raam te openen en daar door te vluchten. Dit is echter niet gelukt en niet zijn beide zusjes, de 12-jarige Hugorina en de 7-jarige Willy zijn op vreeselijke wijze in de vlammen omgekomen. Het huisje is geheel afgebrand en omtrent de oorzaak is nog niet bekend. De verslagenheid in het dorp is zeer groot. Het huisje stond op ongeveer veertig meter afstand van de nabij gelegen boerenwoningen. De verkoolde lijken van de drie slachtoffers zijn later uit de puinhoop van het huis te voor schijn gehaald. Nad/r wordt nog aan de „N.R.C." gemeld: Vermoedelijk is er kwaadwilligheid in net spel. De oudste zoon van de weduwe Den Bak ker, de 27-jarige I den B., is Donderdagavond cm 11 uur thuisgekomen, en de brand is niet cm 1 uur, doch reeds om 12 uur ontstaan. Hij zegt, zich door een dakraampje in veiligheid te hebben kunnen stellen; zijn 16-jarige broer en zijn zusjes konden niet meer door het raampje gered worden. ^onderdagavond was I. de B., gesommeerd, een schuld te betalen binnen tweemaal 24 uur; hij zit zwaar in de §chuld. Het huis was pas weer bij een nieuwe maat schappij verzekerd. De vorige verzekeringsmaat schappij wilde de verzekering niet verlengen, omdat Den B vijf broedmachines had, die slechts twee meter van de schuur stonden. Nader wordt nog gemeld, dat op last van den subsituut-officier van justitie te Rotterdam, ur. Reumer, de oudste zoon van de wed. C. den Bak ker js gearresteerd, op vermoeden van brand stichting. Een geval van kinderverwaarloozing Dezer dagen werd in de tweede Wittenbur- gerdwarsstraat te Amsterdam een gezin op straat gezet. Een politieagent, ontdekte, dat zich in een kistje een kind van 7 maanden be vond, dat in zeer vervuilden toestand verkeerde Men waarschuwde den G. G. en G. D. en deze oordeelde het noodzakelijk om het kind naar het Binnengasthuis te brengen. Ook de moe der, die aan vallende ziekte lijdt, moest daar ter verpleging worden opgenomen. De vader van het gezin bevindt zich bij de werkverschaf fing. Door kinderen een ijzeren staaf op de rails gelegd. De trein Den Bosch-Nijmegen, die Woensdag om 19,49 uit den Bosch vertrekt, had voorbij Orthen eenige vertraging, doordat de machinist een ijzeren staaf op de rails ontdekte. Geble ken is, dat twee spelende kinderen dien daar hadden neergelegd. Als kinderen met vuur spelen. Zaterdagmiddag is te Gerwen, gemeente Nu- uen, de boerderij van den landbouwer van M. tot den grond afgebrand. Ook de geheele inboe del en landbouwinventaris werd een prooi der vlammen. De oorzaak is te wijten aan het met lucifers spelen van kinderen in de schuur. Verzekering dekt de schade. JV Daad van een zwaarmoedige Een verschrikkelijk gebeuren, heeft zich te Utrecht in de Koppelstockstraat afgespeeld. Een daar wonende vrouw had voor eenige we ken haar moeder door den dood verloren, en was daarover zoó trooteloos, dat zij de hand aan zich zelf heeft geslagen. Zij plaatste een ladder tegen den achterkant van fiaar woning, beklom het dak, en wierp zich van daar naar beneden. Vrijwel onmiddellijk trad dé dood in. De vrouw was gehuwd en moeder van vijf kin deren. (15) De ware democratie Over het woord democratie is al ooit heel wat geboomd. Het is afgeleid van demos, dat volk beteekent. Onder democratie verstaan we derhalve: actie ten bate van het volk of volks gezinde actie. Hoewel men in zekere kringen het begrip enger gemaakt heeft en er speciaal mee aanduidt: actie ten bate yan de lagere volksklassen, moeten we het begrip toch blij ven zien als: recht van en aaedezeggenschap voor allen Aardig vonden we dit nog eens uiteengezet in het orgaan van het Bisdom 's-Bosch, waarin een vaste rubriek elke week in den vorm van een samenspraak actueele zaken kort bespro ken worden. We laten het stukje hier volgen. Democratie is een mooi woord maar als je de communisten en dergelijke hoort zou je zeggen dat zij daarvan de alleen-yerkoop nebben. Nou, in den vorm mogen ze gerust het mono polie daarvan hebben, maar echte en hechte democratie is ouder dan het communisme, is zoo oud minstens al het Christendom. Hierzoo de bewijzen: Go<l de zoon wordt mensch enkiest de armoede. Zijn apostelen, de steunpilaren van de Kerk zijn twaalf een voudige drommels. Zijn kerk zet hij wagenwijd open voor arm en rijk. Zijn leer brengt de stan den bijeen en alle zielen zijn voor Hem gelijk. Ware democratie is medezeggenschap VAN al len, is recht VOOR allen en niet alleen voor 'Jw huid en voeten eischen gedurende het kampleven een bijzonder goede verzorging, want zonnebrand, smetten, doorzitten en stukke voeten, kunnen U veel pijn en last veroorzaken. Daarom altijd Indozen van 30-60-90 ct. Tube 80 ct. Verkrijgbaar bij Apoth. en Drogisten één bepaalde klas. Deze democratie vindt ge sinds eeuwen in de kerk van Rome. Goed, maar waarom schelden ze dan juist zoo op de kerk als de beschermvrouw van het kapitaal? Och, 't is nogal eenvoudig. Zij voelen zeer goed dat juist de Roomsche kerk met haar eeuwenoude democratie hun meest beduidende tegenstander is, die hen slaat met hun eigen wapenen, 't Is haar zin voor de werkelijkheid, haar voortvarende ijver, haar diepgaande prin ciepen, haar eeuwenoude traditie, die evenzoo- vele struikelblokken zijn voor de vaandeldra gers van het Communisme. Men heeft al twin tig eeuwenlang naar een stok gezocht om de kerk te slaan. Vroeger was ze TE democratisch nu is ze kapitalistisch, zoo zeggen ze. Trek nu het een maar van het andere af dan geloof ik te mogen zeggen: De kerk predikt de juiste de mocratie, voortvloeiend uit de leer van Chris tus, die wijsheid is. Humeur. Hij, die zwaartillend is, Heeft aldoor iets te klagen, En krijgt daardoor veel meer Dan noodig is te dragen. Hij, die blijmoedig is, Heeft steeds iets, wat verheugt, En die geniet gewis Altoos van eigen vreugd. Om welke reden men zoo al drinkt. Er wordt gedronken: 's winters als het door dringend koud is, om warm tg worden; 's zo mers, als het snikheet is, om een beetje af te koelen; bij regenachtig weer, om zich de tries tige bui van het lichaam te schudden; bij mooi weer, omdat men er zich zoo goed toe gestemd gevoelt; als men veel te doen heeft, om frissche krachten voor den arbeid bijeen te garen; als men niets te doen heeft, om de verveling te ver drijven; in droefheid, zorg, en toorn, om die alle weg te drinken; in vreugde, vriendschap en liefde, om op 't voortbestaan daarvan een glas te ledigen; in slechte tijden, om zich te troosten; in goede tijden, omdat men het geld er toch voor bij de hand heeft; als men dorst heeft, om dien te lesschen; als men te veel heeft gedronken, om weer wat op te knappen; als men honger heeft, om dien te stillen en als men geen honger heeft om dien wat op te wak ken. Men zou het ook beknopter samen kunnen De aankomst der Indische prinsen aan station D.P. te Rotterdam vatte; men drinkt, als men een zouten haring gegeten heeft en.als men geen zouten haring gegeten heeft. Eenige snelheden per seconde. Een slak legt af 0.0015 Meter Een paard in stap 1,2 Meter Een mensch in stap 1.6 Meter Een vlieg 1.7 Meter Een paard in draf 2.5 Meter De wind 4.5 Meter Een zeilschip 4.5 Meter Een wielrijder 5 a 8 Meter Een personentrein 10 Meter Een sneltrein 20 Meter Een postduif 38 Meter Een orkaan z 38 Meter Het licht 300 Meter 't Geluid in de lucht 333 Meter 't Geluid in water 1525 Meter De aarde in haar loop 0 mde zon 34000 Meter Het licht 300mille Ij het puikje op het gebied van vulpenhouders is ver- i krijgbaar in den Boekhandel O O

Zeeuwsche Koerier | 1931 | | pagina 3