Vacantie In Uw koffer of fietstasch PUROL Landb en Veeteelt Kerknieuws. Rechtszaken. Sport en Spel. INGEZONDEN Ingezonden Mededeellng (16) gen gesteld worden, waarvan de beantwoording j in het belang der gemeente kan zijn. De leden zijn het hiermede eens en bij accla matie worden als afgevaardigden aangewezen de Burgemeester en Weth. Schelf out. VI. Benoeming schatter dranklokalen. Deze functie is vacant, de vergoeding be draagt f 10 1 Met alg. st. wordt daarvoor benoemd P Buys- grave. VII Aanwijzing leden onderzoek Gemeentere kening 1930, Eelectriciteitsrekening 1930 en Alg Armbest. 1930. Ind eze Commissie worden benoemd de hee- ren de Waal en van Deursen, die hierover na derhand rapport zullen uitbrengen. VIII. Bespreking Electriciteitsbedrijf en stroomprijs. Deze bespreking wordt op voorstel van den voorzitter in geheime vergadering gehouden. Hiermede is de agenda afgehandeld. ST. JANSTEEN. Burgemeester. Naar gemeld wordt, hoopt bur gemeester Geirnaerdt zich in den loop der vol gende week alhier te komen vestigen OVERSLAG. Diamanten Huwelijksfeest. Dezer dagen vierde het echtpaar D. de Coninck-Pollet wonende aan de Roode Sluis zijn 60-jarig huwelijksfeest Des morgens werd in de kerk op het Belgisch gedeelte der parochie een H Mis uit dank baarheid opgedragen, waarna liet diamanten echtpaar omringd van een stoet van kinderen kleinkinderen en achterkleinkinderen plechtig op het Gemeentehuis werd ontvangen cn ge complimenteerd De krasse oudjes, die beiden 83 jaar oud zijn, verrichten nog steeds hun werk met, opgewekt heid De belangstelling van de ingezetenen was groot. KOEWACHT. Wielerfeest. Aan het wielerfeest uitgeschre ven door de rijwielclub „De Herleving", alhier, namen 460 liefhebbers deel. De prijzen werden als volgt toegekend.: Ringsteken. Ie prijs E Baert, alhier; 2e fiets club Bosehkapelle3e G de Schepper 4e A de Guchtenaire, beiden alhier. Kwade trien steken le prijs fietsclub Boseh kapelle; 2e Fr Roegist 3e C de Schepper: 4e E Fermont, allen alhier. Ringwerpen. le prijs G Cerpentier; 2e J van Megroot; 3e A de Schepper; 4e fietsclub Bosch kapelle. n De prijz envoor de grootste club: le prijs fietsclub Bosehkapelle met 40 leden; lietsciu^ Absdale met 20 leden. Uit de loterij, die tevens hieraan verbonden was, waarbij twee rijwielen verloot werden, trok ken: le prijs D Missegehers alhier, 2e J Morres te Bosehkapelle. DE BEWEERDE BEVOORRECHTING VAN DE A.T.O. DOOR DE NEDERLANDSCHE SPOORWEGEN. EEN TEGENSPRAAK. Inzake de in het bekende telegram van de Vereenigde Bodediensten in Zeeuwsch-Vlaan deren aan den Minister van Waterstaat ge uite beschuldiging aan het adres der Nederlandsche Spoorwegen, als zou op de Spoorwegstations de reisroute der goe deren in de vrachtbrieven eigendunkelijk wor den gewijzigd en zoodoende de A.T.O. opzette lijk worden bevoorrecht, wijst men er ons van A.T.O.-zijde op, dat deze bewering met de waar heid in strijd is. Wel is het vaak voorgekomen, dat de afzenders, nadat hun de voordeelen van verzending per A.T.O. waren uiteengezet, zelf de reisroute hebben gewijzigd. Een dergelijke wijziging moet intusschen steeds door den be trokken afzender worden geparafeerd en nu schijnt het een enkele maal te zijn voorgeko men, dat deze paraaf ontbrak. Hieraan hebben klaarblijkelijk de bodediensten het motief ont leend voor hun beschuldiging. Men merkte voorts op, dat het uiteraard mogelijk is bij een proot bedrijf als dat van de spoorwegen, dat de een of andere ambtenaar zijn boekje te buiten gaat, doch de betrokkene stelt zich in dat geval aan ernstige gevolgen bloot en zal zich dus in zijn welbegrepen eigen belang daarvan onthouden. Van een opzettelijk bevoorrechten der A.TO. belangen door de Nederlandsche Spoorwegen op de boven aangegeven wijze is derhalve geen sprake. nëri. Onder de H.H. Missen collecte met open schaal ter bestrijding van de onkosten van het Triduum en daarna de reliquie van O.L. Vrouw. Om 6 uur plechtig Lof met H. Sacraments processie en preek, waarbij verzocht worden: maagdekens, de besturen der katholieke ver- eenigingen of dezer plaatsvervangers met hun ne vaandels, de prefecten en onderprefecten van den Bond van het H Hart en de H. Familie het patronaat de Jonge Werkman, de E. K., de meisjes K.J.V., de sectie der zangeressen, hot zangkoor, de Eerw Zusters, de Edelachtb. heer Burgemeester en het Kerk en Armbestuur. Zij die een vaandel hebben te dragen worden om 5.45 uur in de kerk verwacht. Bij gunstig weer begeven de overige goloovi- gen zich door het patronaatsgebouw naar de speelplaats der katholieke jongensschool. Als sluiting Te Deum en benedictie in de kerk. Bij deze plechtige processie met het Aller heiligste worden alle parochianen, ook de schoolkinderen, beleefd uitgenoodigd. Maandag 27 Juli, o m 7uur de H Mis ter eere van de H Moeder Anna,om 8 uur gezongen H. Mis voor mevrouw Johannes Stevens. Dinsdag 28 Juli, om 7 uur uitreiking der H. Communie en om 8 uur gezongen H Mis voor mej. Irma Wauters. Woensdag 26 Juli, om 7 uur de H. Mis vcor mej. Maria Urbanie Alice Goossens; om 8 uur gezongen jaargetijde voor den heer Petrus Ver mast. 2 Donderdag 30 Juli, om 7 uur uitreiking der H Communie en om 8uur gezongen H. Mis vcor de overleden familie van den heer en mevrouw Van Acker-Verhelst. Vrijdag 31 Juli om 7 uur gezongen H Mis voor mej Coleta Johanna Feijen; om 3 uur gezongen H Mis voor mevrouw Maria van Waes-van Acker en overleden ouders. Zaterdag 1 Augustus, om 7 uur de H Mis voor den heer Constantinus de Koek en over leden familie; om 8 uur gezongen II Mis vcor den heer August Florent Marie de Meijer en overleden ouders. Zaterdagavond biechthooren van 5,30 tot 7,30 en om 6 uur Lof. Zondag 2 Augustus, om 7 uur gezongen V.roeg mis voor den heer Eugenius Aloysius Petrus van den Hemel als lid van den Bond van het H Hart met algemeene H Communie dezer le den na de preek en van die van den R.K. Vrou wenbond tgen de vervolgingen van dezen lijd tegen de H Kerk en Z H de Paus; om 10 uur de Hoogmis voor het geestelijk en stoffelijk weizijn der parochie. Nieuwe leden voor den Bond van het H Hart of voor de H Familie, van minstens 15 jaar oud worden verzocht hunne namen op te geven in ee daarvoor bestemde bussen achter in de kerk Op Zaterdag 1 Augustus om 10 uur wordt het toelatingsexamen voor het klein Seminarie Ypelaar te Ginneken gehouden. Zijn voornemens een christelijk huwelijk aan te gaan de heer Franciscus de Meester te Rieme en mej. Leonie Winnen alhier, 2e roep; de heer Romanus Aloysius van Hootegern te IJzendijke en mej. Leonia Maria Joanna On- genae alhier, 2e roep; de heer Alphonsus Steyaert te Assenede en mej. Magdalena Claeijs, onlangs alhier, le roep P. DOENS, pastoor. Audiëntie. Z. H. Exc. de Bisschop van Breda zal Zon dag, Dinsdag, Donderdag en Zaterdag der vol gende week geen audiëntie verleenen. Een heerlijke tijd van ontspanning en dit vooral wanneer gij weet gewapend te zijn tegen doorzitten, zonnebrand, smetten en stukloopen, omdat aanwezig is een doos of tube van de heerlijk verzachtende en genezende Indoozen van 30-60-90 ct. Tube 80 ct Verkrijgbaar bij Apothekers en Drogisten Gevonden, aan de Westkade alhier, een por- temonnaie met eenig geld, Terug te bekomen bij de gemeente politie. Kerkbericht van Sas van Gent. Zaterdag 25 Juli, dag van aanbidding, alge meene -H. Communie der schoolkinderen; om 6.45 uur de H Mis voor mej Maria Urbanie Alice Goossens; om 7,30 uur de H. Mis voor mej. Eme lie de Krom-de Causemaecker en overleden ouders; om 8 uur gezongen H Mis voor de over leden familie Puylaert-Cattoir. Zaterdagmid dag biechthooren van 3 tot 7,30 uur en om 7,30 uur Lof met preek. Zondag 26 Juli, sluitingsdag der Plechtige Aanbidding; om 7 uur de Vroegmis voor het geestelijk en stoffelijk welzijn der parochie; om 10 uur de Hoogmis voor de overleden paroc-hia- Zeeuwsche Landbouw-Mij. Na de officieele ontvangst ten ra^ÏKiuize van Wissekerke werd Dinsdagavond in hotel De Kroon de vergadering van het hoofdbestuur der Z. L. M. gehouden onder voorzitterschap van mr. P Dieleman. Deze stelde in afwijking met de agenda aan de orde het rapport der Commissie inzake destructie van vleesch. Dit rapport werd toegelicht aoor den heer L W de Waardt uit Middelburg en leidde tot de conclusies, dat de landbouworganisaties in Zeeland zonder meer de uitvoering niet >p zich kunnen nemen en dat het rapport en de ver zamelde gegevens ter beschikking dienen te worden gesteld van de vereeniging van Neder landsche gemeenten. Mocht deze vereeniging een oplossing van het vraagstuk bestudeeren dan kan nader worden overwogen, in hoeverre de landbouw organisaties bij de uitvoering be trokken kunnen worden. Bij de vele door den voorzitter gedane mec-e- deelingen kon de heer dr. Molhuijzen secretaris van het K N L C mededeelen, dat nog geen antwoord is ontvangen inzake de pogingen van het Belgisch vlasbazenverbond om te komen tot een vlascongres. Bij eene mededeeling over de tertiaire wegen bracht de heer Gast nog eens weder naar voren de wenschelijkheid van rijkststeur. voor ver betering van die wegen. De voorzitter zegde toe dat ten spoedigste eene commissie ter dezer zake zal worden in gesteld. Aan de orde kwam nu de bespreking van de tarwewet, waarbij de heer Dees vroeg hoe het staat met de afname van den tarweoogst 1930 waarover hij klachten had vernomen. De heer v. d. Weel, zeide, dat 3300 ton is af genomen doch nog 8000 tot 9000 ton geleverd kan worden. Er is echter strijd over de afna me. Spr. acht het niet in het belang van de zaak om daarover uit te wijden, maar liet wel uitkomen, dat e afname niet naar v/ensch gaat in de praktijk en er veel graan dreigt te be derven. Op een vraag uit de vergadering zeide spr., dat alle tarwe, die niet over de Vita gaat, als buitenlandsche tarwe wordt aangemerkt en bij vermaling steeds met 20 pet vita-tarwe moet worden vermengd. Bij de verkiezing van leden van het Dag. be stuur werd voor de afdeeling Hulst gekozen in plaats van den heer Vogelvanger, de heer Baron Collot d'Escurry en herkozen voor Wal cheren de heer C Franse en voor Tholen de heer C A H Stoutjesdijk. De heer mr. van Dusseldorp, lid van Ged. Staten, gaf de verzekering, dat de landbouw crisis de volle aandacht van het college heeft, doch de financiën zijn ook bij de provincie wei nig rooskleurig. Politierechter te Middelburg. In de de zitting van 21 Juli waren o.a. de vol gende personen gedagvaard. Sa Ca de R. 18 jaar dienstbod? te Oostburg, wegens diefstal van 2 bankbiljetten van f 10 toebehoorende aan P Gazan te Oostburg cp 15 April jl. Eisch en uitspraak 1 maand gevangen, voorw proeftijd 3 jaar. E H D echtgenoote van E M A T A van H 23 jaar zonder beroep te Selzaete tB), wegens mishandeling van haar echtgenoote te West- dorpe op 20 Juni jl. en wegen beleediging van Fl. de Bakker te Westdorpe op 20 Juni jl. en we gens beleediging van Julema Talboom te West dorpe op 17 Juni jl. Eisch en uitspraak 1 maand gevangen. A A de N, 25 jaar schippersknecht te Ter Neuzen, wegens mishandeling van F II Tee- klenburg te Ter Neuzen op 13 Juni jl. Eisch en uitspraak 1 maand gevangn. Arrond. Rechtbank te Middelburg. n de zitting van 21 Juli jl. werden o.a. de vol gende zaken behandeld: Tegen H D C 31 jaar, schaapherder te Wach- tebeke, gedetineerd, werd wegen schennis der openbare eerbaarheid, gepleegd te Overslag op 11 Juni 1931 3 maand, gevangenisstraf geeischt P B, 44 jaar brillenkoopman te Bergenop Zoom, werd ten laste gelegd dat hij op 4 Maart jl. te Biervliet heeft opgelicht voor een bedrag van f 20 Emma van den Hemel, zeggende dat hij voor haar man kwam, die in Rotterdam werkte en hij hem deze f 20 zou ter hand stel len. Eisch bekrachtiging van het vonnis der recht bank van 5 Mei jl. 1 maand gevang. In de zitting van 21 Juli werd o.a. het vol gende vonnis uitgesproken: e endier pijn of letsel aandoen: M de P., 19 jaar landbouwersknecht te Eede, 14 dagen ge vangenisstraf. SASSCHE BOYS—TILBURGSCH ELFTAL Op Zondag 2 Augustus a.s.. zullen de Sassche Boys hunmieuw terrein officieel in gebruik ne men. Teneinde dezen dag een eenigszins feeste lijk karakter te geven en de Boys teveils te hul digen voor het behaalde kampioenschap, heeft zich een feestcommissie gevormd, bestaande^ uit de heeren: A. Stouthamer (Voorzitter), L. Kalfsvel (Secr. Penningm.) A. Marquinie, F. Ver cauteren en L. v. d Hemel Op het feestprogramma komen o.a. voor: een concert te geven door de „Vereenigde Vrienden een ballonwedstrijd voor kinderen, een prono- stiekwedstrijd, enz enz. De clou van den dag zal evenwel zijn de wedstrijd tegen Tilburg. Uit het hieronderstaand overzicht van het Tilburgsch elftal, dat bijna uitsluitend uit eer ste klas spelers bestaat, blijkt dat de Boys hier voor een uiterst zware taak staan, doch daar staat tegenover dat zij van deze spelers heel wat zullen kunnen leeren J MES. doelverdediger van T.A.C., heeft dit seizoen de minste doelpunten tegen sich zien maken. P VAN SON de beste speler van N.O.A D., was verschillende malen reserve voor het Ned Elftal HEERKENS wordt beschouwd - als de beste achterspeler uit de Zuidelijke tweede klasse. E VAN ROESEL de bekende NAC-speler kwam 9 keer uit voor het Ned.-Elftal o.a. tegen Bel gië, Duitschland, Italië, enz. Voor het Zuidelijk Elftal werd h ijniet minder dan 20 maal ge kozen. H JONGEN kwam meermalen uit voor het I Zuidelijk elftal en speelde ook in een der Ned. Keurelf tallen. II BERTENS, Reserve voor het Zuid-Eelftal, speelde vroeger in het R.K. Ned. Elftal J DE LEEUW en-jonge kracht van nog geen 18 jaar, in wie verschillende kenners een toe komstig internationaal zien. VAN GOOL Oud R.K. eerste klas speler, komt thans uit in.de Zuidelijke tweede klas. ABERTENS zorgde door z'n enorm hard schot dat N.O.A.D. in 1928-29 het kampioen schap in de Zuid. le klas behaalde. J SCHELLEKENS speelde 15 magj voor het Zuid Elftal en kwam in het Oranjeshirt uit tegen Duitschland. C *^AN BERKEL wordt beschouwd als de beste linksbuiten uit de Zuid eerst? klas. Het lijdt ge entwijfel of al de voetballiefheb bers uit Zeeuwsch-Vlaanderen zullen deze spe lers aan het werk willen zien. Het terrein der Boys zal op 2 Aug ongetwijfeld te klein zijn. Het restant der loten van de door de feest commissie uitgeschreven loterij zal op het ter rein tijdens den wedstrijd verkocht worden. Onmiddellijk na den wedstrijd wordt dan over gegaan tot de trekking. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie). Mijnheer de Redacteur. In aansluiting op een ingezonden schrijven van „Komeet" 1.1. Maandag, mag ik misschien het volgende opmerken: Op het oogenblik is men met de slooping der Sassche Wielerbaan begonnen. Een buitenstaan der zou nu natuurlijk verwachten dat bij dit karweitje eenige Sassche werkeloozen v/èl zou den varen, door hieraan eenige flinke daggel den te verdienen. Zoo'n buitenstaander is ech ter ook niet bekend met den geest, die sommi gen hier in Sas bezielt, 't Werk nl waar positief Sassenaren naar dongen, werd onderhandsch aan een Belgische aannemer gegund, die van zelfsprekend maling heeft aan Sassche werke loozen en zijn eigen mannetjes meebrengt. Wel waren er bij de heeren eigenaars der wie lerbaan, leden, die vóór Sassche werkkrachten pleitten. Maar dit viel nu eenmaal niet in het kader der meerderheid. „Maar waarom al dat onlogisch gedoe?", zal men zich afvragen. Wil men misschien hiermede de een of an dere overheidspersoon dwars zitten? Indien dit het geval is, zien de heeren dan niet in, dat, daargelaten de min of meerdero mate kleinzieligheid die uit deze handelwijze zou spreken, de direct, en alleen benadeelde, de Sassche arbeiders, dus hun medeburgers, zijn' En eenieder weet toch, dat verscheidene van die H H aandeelhouders ook van hun medeburgers moeten leven. O! heerlijke inconsequentie.! ARGUS Mijnheer de Redacteur! Dezer dagen was ik voor een begrafenis te Sas van Gent. De omstandigheden waaronder deze plechtigheid plaats vond, mogen op veler verzoek hieronder volgen. De stoet, cp gebruikelijke wijze door de lijk koets voorafgegaan, nadert het stedeke vanaf de noordzijde Heel even hier 'n angstig oogen blik, de paarden gewend aan den breeden Rijks stratweg passeeren de zeer smalle toegangs weg, doch het loopt goed af. De koets rolt verder en bij de eerste bochr, begeleid door een politieman, die wij volgen over een plein en geplaveide straten, welke ons wel even den ouderdom van &et stadje in her innering brengen, doch langs den kortsten we;1,' ons doen uitkomen op een flinke, goed onder - houden oprijlaan, die uitloopt op de algemeene begraafplaats. Hier wordt halt gehouden. De houding van onzen politieman is beleefd en correct en door geroutineerde dragers wordt de draagbaar in gereedheid gebracht. Het op het eeste gezicht zeer goed onderhou den RK deel van het kerkhof laten we links liggen, voor protestanten is de rechtsche toe gangsweg bestemd. Het hek wordt ontsloten. Hebben we tot hiertoe een aangenamen in druk van het stedeke behouden, dien indruk wordt totaal bedroven door wat iedereen nu gaat opmerken. Deze toegangsweg en het straks të betreden kerkhof bij de bocht waar de brui ne beuk staat, is zeer slecht onderhouden en wordt grondig ontsiert door het vele onkruid dat hier welig opschiet. Op de paden en tus- schen de graven, overal een wildernis. Hoe zou hier met een beetje goeden wil en met weinig kosten, alles anders kunnen zijn. Met blank gegrinde paden en enkel? gazons van geschoren gras met hier en daar een enkel perk van witte rozen, jasmijn, of mimosa en wat passende heesters. Hoe zou dan deze oppervlakte van eenige roe den gronds, reeds van ouds door zware heggen omsloten, ons dan een aspect vertoonen van orde, vrede en rust. Ook door anderen is meermalen op den slecht onderhouden toestand gewezen, doch blijk baar zonder weerklank te vinden. Laat door overheid en-of particulier initia tief, dan nu, iets mogen worden gedaan, opdat de beteekens van ons plechtig „ter aardebe- stelling" niet ontaarde in „wegstoppen onder onkruid" Metdank voor de plaatsing dezer regelen. Hoogachtend, G. Sportliefhebbers vinden in DE MAASBODE alles, wat zij kunnen wenschen.

Zeeuwsche Koerier | 1931 | | pagina 2