Bij Examens ea Openbaar Optreden Burgert. Standen Loop der bevolking Landb en Deeteeh Gemengd Jlteuws Laatste berichten Marktberichten x 4 i INGEZONDEN MEDE DEELING Uit hef Binnenland. AXEL. Ter graanmarkt van Zaterdag waren de prijzen als volgt: tarwe f4,00 a 5, rogge f4 a 5,00 wintergerst fo,oo, a f0,00 zomergerst f o, a i o, haver 4,a 5,erwten 6, a 8,00 paardenboonen f a dui- venboonen fo a bruineboonen f a lijnzaad f7 a 9, groen vlas f2,a 3, gebookt vlas f 3,00 a f 7,00 gezwingeld vlas f0,30 a 0,35, aardappels f o,— a o.o, stroo f6 a 7, boter f 1,50 a 1,55, eieren f 3.50 a 4 HULST, 6 Juli. Graanmarkt. Middenprijs per 100 kgr. Tarwe f 6 a 9,, rogge f 4 a 5,00. wintergerst f5 a 6,oo, zomergerst f6 a 6,00, haver f 5 a 5,50, erwten 16 a 8,00 br. boonen f 7,00, a 8,oo, duivenboonen f8,00 a 9, paardenboonen f 7 a f 8,00 Boter per kgr. f o.oo0,00. ROTTERDAM, 6 Juli. Veemarkt. Op de veemarkt van heden waren aangevoerd 408 vette runderen, 294 vette en graskalveren, 447 schapen en lammeren, 1198 varkens. NAGEKO REN ADVERTENTIES^ Hentenisfö zal, ten verzoeke van den heer EDM. C. VERBIST, op Woensdag 15 Juli 1931, X 44.56 A. TARWE X X X X X X X ZOMERGERST, H WEB, ZWARTE BOO NEN, BRUINEBOONEN, ERWTBN, AARDAPPBLBN VLAS, en KOBBEBTEN, in den Willem Hen- kwam hij voor het erf van den landbouwer J. Ramondt in botsing met een auto van den bakker M uit Westdorpe. Genoemde bakker, die ook in de richting Neuzen reed, wilde het erf van Ramondt oprijden. Juist op hetzelfde oogenblik wilde de motorrijder de auto pas- seeren waardoor een botsing volgde. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor De schade echter aan motor en auto was niet gering. Daar beide heeren het er niet over eens konden worden, wie de schuldige was, werd de politie opgebeld, die vlug ter plaatse was en van een en ander proces-verbaal op maakte. Gouden Bruiloft. Maandag jl. vierde het echtpaar Piet VermoetEmerence Thienpondt onder groote belangstelling, zijn 50-jarig liuwe lijksfeest. Man en vrouw, die resp. 81 en 83 jaar oud zijn verheugen zich beiden nog in een uitste kende gezondheid. Wielrennen. Onze renner Ranschaert, die Zondag deelnam aan een 100 K.M. koppelwed strijd op de wielerbaan te Orleans «Frankrijk) wist den eersten prijs te behalen. Zijn koppel- genoot was de Belgische renner Hagelsteen. Lezing over Bloembollenteelt. Naar wij ver nemen zal Donderdagavond a.s., in hotel Rot terdam, alhier, door den heer A. Roozen Jr. ver tegenwoordiger van de bekende bollenkweekers Fa. Roozen van Bakel uit Sassenheim, een le-* zing worden gehouden over Bloembollenteelt. Schoolreisje. Gisteren maakten de leerlin gen der Openbare school alhier onder leiding van hunne onderwijzers en van leden der ou- dercommissie hun jaarlijksch uitstapje. De reis ging ditmaal naar Blankenberghe. Jammer ge noeg werkte het weer ditmaal niet mee. waar door uiteraard veel van de aantrekkelijkheid van ht strandbezoek verloren ging. Dat de jeugd zich desondanks geamuseerd heeft, valt wel niet te betwijfelen. Ten circa half 11 bracht een autobus de laatste afdeeling toeristjes uit Selzaete thuis. Wolkbreuk .Gisterenmiddag is er in de wijk Zandstraat zoo'n geweldige regen gevallen, dat de meeste huizen onder water stonden, het land stond op verschillende plaatsen blank. Naar men ons mededeelt is er sinds menschen heugenis niet zoo veel water gevallen. De re gen hield wel een uur aan en het water stroom de uit de lucht. Riolen en sloten konden het water danook niet verzwelgen. Vee-uitvoer .Doordien er uitoreidingswerk- zaamheden aan de quarantainestallen en het slachthuis te Selzaete verricht moeten worden zal de invoer van vee uit Nederland bestemd voor deze inrichtingen vanaf 10 Juli tot nader order voor varkens en herkauwers verboden zijn. WESTDORPE. Gedurende Juni 1931. Huwelijks-voltrekkingen. 4. Gustaaf Marie de Clercq, 23 jr. jm en Brihetta Rottier 21 jaar jd. Geboorten. 2. Ria Maurits, d van Oscar Alouis Notschaele en Maria Christina Lucia van den Branden. 14. Cecile Melanie Ernestine, d van Eduardus Kalle en Brigitta Emma Prudentia Govaert. 17. Johannes Petrus Maria, z van Pe trus Augustinus Eggermont en Emerence Jo sephine Maria Plasschaert. 21. Evert, z van Evert Rutters en Anna Maria Elisabeth de La- voir. 27. Suzanna Martha Cyrilla, d. van Isi- dorus Aloysius Hemelsoet en Mathilda Adolphi na Prudentia Kindt. Overlijden. 10. Johanna Marie de Beule, 79 jaar, echtg. van Charles Ludovimis Selis. 11 Levenloos kind van het vrouwelijk geslacht van Cyrillus Anthonius Pluym en Eiisa Rosalie de Ridder. PHILIPPINE. Huwelijks-vol trekkingen. 17 Juni. Prosper de Vriendt, 28 jaar jm. en Madelena de Graeve 24 jaar jd. Geboorten. 29 Juni. Agnes Louisa Adriene Dochter van Alexander Petrus Rammeloo en Marie de Wispelaere. Overlijden. 30 Juni. Eduardus Ceulenaere 76 jaar, weduwnaar van Julia Augustina Marie van Haelst. Kjt 4^ J AXEL. Gedurende de maand Juni zijn in deze ge meente Ingekomen: Adolfo Krochmal, Chef machinist, Sluiskil P 67, van Selzaete (B.) Corn, van der Graaf, onderw., Kerkdreef E 91, van Schermerhorn. Bern. Fr. Sturms, arbeider, Armendijk H 44, van Hulst. J. Jansen van Rosendaal en gezin, aibeider,, Buitenw. H 10 van Nieuw en St. Joostland. A G Bolleman geb. v. Kerkvoort, zonder be roep, Koestraat D 76, van Zaamslag. Janna Dees, dienstmeid, Nieuwendijk I 85, van Zaamslag. Suzanna Scheele, idem, Kijkuit K 60, van Zaamslag. Guiseppina Spagnol, weefster, Sassing Q 28a, van Sas van Gent. Catha M. den Hamer, zonder beroep, Water vliet, van Zaamslag. (8) blijft men kalm en helder door het gebruik van Mijnhardt's' Zenuwtabletten Glazen buisje75 ct Hendr. P. Oggel, onderwijzer, Noordstr. B 18 van Middelburg. Irma Eeckhoudt, dienstbode, Sluiskil P 67, van St. Gilles (B.) P. J. Voorbraak en gezin, Ass. bij 's Rijks belast., Stationstr. G 27 van Meerlo. Vertrokken: G. P A Ruysch van Dugteren en gezin, predi kant, Markt C 48, naar Zonnemaire. Maria L. J. van Leuven, dienstbode, Drie- schouwen A 30, naar Rotterdam. Abraham Moes,, timmerman, Oosterstr. E 44, naar Hilversum, Janna de Putter, dienstbode, Beoostenbleij M 7, naar Zaamslag. G. Ritzen Boele, electricien, Sluiskil P 85, naar Bruxelles. Cornelia van Eek, dienstb., Drieschouwen A 30a naar Stoppeldijk. Jan Ringelberg, arb., Oudenweg I 12, naar Breskens. Louisa van Overmaire, dienstbode, Water vliet L 13, naar Ter Neuzen. Julia van Overmaire, dienstbode, Watervliet L 13, naar Boschkapelle. Frangoise Dees, dienstbode, Nieuwendijk 185, naar Ter Neuzen. Joseph Bracke, dienstkn., Reigersbosch L 9, naar Koewacht. Janneken Dregmans, zonder beroep, Station straat G 22, naar Zierikzee. Johannes D Zoutman, handelsreiziger, Noord str. B 15, naar Alphen a.d. Rijn. Izaak Luteijn, wagenmaker, Kerkdreef E 8, naar Woerden. Neeltje de Putter, zonder beroep, Magrette N 56 naar Hoek. Krijn A. Hamelink, slager, Spui N 104, naar Poortvliet. P v d Ameele en gezin, Ass. bij 's Rijks belast. Prins Hendri.str. EE 38 naar Vlaardingen. Catlina de Fe ij ter, zonder beroep, Doorndijk O 57, naar Ter Neuzen. Maarten M. Millenaar, slager, Buthdijk J 18a naar Blankenberghe. PHILIPPINE Ingekomen. 3 Juni. Pieter Egbert Schieman van Ter Neuzen. Petrus Vincent van Bassevelde wonende alhier Posthoorn B 5. 19 Juni. Ivonne Julie Maria Dhooge van Oudenbosch wonende alhier Gentsche Breedstraat A no 111 23 Juni. Marie Sophie Ploegaert van Ter Neuzen Nieuw straat 5 thans Philippine Eiland D no 11. 29 Juni. Elisabeth Maria van Voren van 's-Gra venhage thans Philippine Vaartst.raat A 64. Vertrokken: 12 Juni Martha Frederika AL bicher naar Gent Avenue Elisabeth 12. 16 Juni rinck, benevens een aantal andere werkplaat sen van firma's op het gebied van metaalbe werking en eenige particuliere woningen. Om trent de oorzaak van den brand tast men nog in het duister. Droevig einde van een rijtoer Zondagmiddag heeft te Someren-Einn een bijzonder droevig ongeluk plaats gehad. Ter ge legenheid van de kermis aldaar waren enkele personen in een vrachtauto bestuurd door v d. L., aan het toeren. Op zeker oogenblik verloor de vader van den chauffeur, de 68-jarige P v. d. L., die ook op den vrachtwagen zat, het evenwicht, sloeg achterover van den auto en kwam onder de wielen terecht. Een der achter wielen ging den ongelukkige over zijn hoofd. Zeer ernstig gewqnd werd de man opgenomen en binnen gebracht bij een tweeden zoon, die juist tegenover de plaats woonde, waar het ongeluk plaats vond. n allerijl werd geeste lijke en geneeskundige hulp ingeroepen; doch de laatste mocht niet meer baten. De man heeft nog slechts enkele minuten geleefd. Uit het politie-onderzoek is gebleken, dat den bestuurder van den vrachtauto geen schuld treft. Stand van het fruit eg de Warmoezerij- gewassen. Het onderstaand overzicht betreffende den stand van het fruit en de warmoezerijgewassen op 23 Juni 1931 is, onder medewerking der Rijkstuinbouwconsulenten, samengesteld naar gegevens, verstrekt door de correspondenten der directie van den Landbouw. Het fruit. De vruchtboomen hebben rijk, doch kort ge bloeid; hierdoor schijnt de bevruchting onvol doende te zijn geweest. De vruchtzetting heeft eveneens geleden door het optreden T.an insec ten. De boomen, die met carbolineum bespoten zijn, onderscheiden zich in dit opzicht gun stig. Zoowel appels als peren hebben steik ge ruid. De stand van beide gewassen is slechts vrij goed. In Gelderland en Utrecht leveren de kersen die tijdens den bloei door zware regens hebben geleden slechts V3 tot £e helft van een nor malen oogst. Elders is de stand hoogstens vrij goed. Ook de pruimen hebben veel te lijden van in sectenschade, dientengevolge staat het gewas matig tot vrij slecht. TT Druiven en perziken onder jlas i rtoonen Adrianus Voerman naar Lille (F) rue Roland een goeden stand; van de natuur-perziken is Mana Voerman idem, idem de stand matig tot yrij g0€d De roode en witte bessen vertoonen een goe den stand. De zwarte bessen hebben in som mige streken sterk geruid; deze staan goed tot vrij goed. De kruisbessen dragen belangrijk minder dan in 1930. Men schrijft dit vooral toe aan de omstandigheid, dat veile bessen het vorig jaar in verband met de lage prijzen niet geplukt zijn Op enkele plaatsen hebben de frambozen van de vorst geleden. De stand is vrij goed. De warmoezerij-gewassen. De komkommers hebben nogal invloed on dervonden van het koude weer en de betrekke lijk geringe hoeveelheid zonneschijn. Het ge was is slechts goed tot vrij goed. Bij de meloe nen deden deze omtandigheden eveneens gel den. Deze vertoonen dientengevolge een vrij goe den stand. De tomaten staan goed. Het cijfer, dat de stand voor de sluitkool in onderstaande samenvatting als goed aangeeft, heeft in hoofdzaak betrekking op de vroege teelt, waarvoor de planten onder glas gekweekt zijn. De stand van de bloemkool loopt nogal uit een. Gemiddeld is deze vrij goed. De vroege aardappelen zijn voor een groot deel in sterke mate aangetast door de aardap pelziekte, die dit jaar bijzonder vroeg is opge treden en in het algemeen groote schade aan richt. De stand van de vroege aardappelen is dientengevolge matig tot vrij goed. De boonen hebben nogal geleden van het koude en natte weer. De stand varieert van goed tot vrij goed. De erwten leveren een normaal gewas. Sla staat vrij goed. De aardbeien hebben rijk gebloeid, doch ver moedelijk door het koude weer, liet de vrucht zetting te wenschen over. Hoewel het gewas vaak mooi is, vreest men, dat de pluk zal te genvallen. Samenvatting: De gemiddelde stand der verschillende gewassen kan worden aangeduid door de volgende cijfers, waarbij de tusschen haakjes geplaatste cijfers aangeven hoe de stand gemiddeld in Juni van de laatste 8 jaren was. Bij de vaststelling dezer cijfers is reke ning gehouden met den omvang der teelt in de verschillende deelen des lands, terwijl de volgende schaal als grondslag is genomen: 100 is uitmuntend, 90 is zeer goed, 70 is gced, 60 is vrij goed, 50 is matig, 40 ls vrij slecht, 30 is slecht, 10 is mislukt. Appelen 60 (54) Peren 58 (53) Kersen (vroege) 52 (66) Badmeester verdronken. Bij de heropening van de Leemputten onder Dorst heeft een droevig ongeiuK plaats gehad. De badmeester v d Valk uit de Kloosterlaan te Breda had in de damesafdeeling al meerdere malen een 13-jarig meisje gewaarschuwd, dat niet in het diepere gedeelte mocht gaan zwem men. Op een gegeven oogenblik verkeerde ze in gevaar. De badmeester slaagde erin haar te redden, Op het oogenblik echter, dat hij het kind overgaf aan behulpzame handen, zakte hij zelf weg in de diepte. Spoedig werd naar hem gedoken en men slaagde erin hem boven te brengen. De levensgeesten waren echter reeds geweken. Hij was gehuwd en vader van 5 kinderen. In angstige spanning. Zondagnacht heeft in <üe rivier de Maas te gen het Middelaarhuis aan de andere sijde der rivier tegenover het dorp St Agatha vermoede lijk een vreeselijk ongeluk plaats gehad. Omstreeks 11 uur heeft de knecht van den heer Berger, de 25-jarige de Bruin, zich naar de Maar begeven teneinde met een roeiboot den 27 jarigen v d Hooge, knecht bij den heer A te St Agatha over te zetten. Sindsdien heeft men niets meer van beiden vernomen. Hedenmorgen is de roeiboot te Cuyk komen aandrijven en de pet van een der vermisten opgevischt, zoodat het vermoeden bestaat, dat beide personen verdronken zijn. Men denkt, dat de boot, waarin sevens het rijwiel van een der vermisten was geplaatst, gekanteld is en dientengevolge de beide inzit tenden te water zijn geraakt en verdronken. Men is bezig naar de vermisten te dreggen. Een duiven-ramp-vliicht. Men meldt uit Roosendaal: Van de 1800 duiven, welke deel namen aan de vlucht van uit Valladolid (in Spanje) en verleden week Zondag (28 Juni aldaar werden losgelaten, zijn tot nog toe slechts 5 duiven op haar hokken teruggekeerd, nl. respectievelijk te Luik, Tilburg, Maastricht, Luik en Gent. Aan deze vlucht werd deelgenomen van uit Frank rijk, België en Nederland. Zware brand te Amsterdam Maandagnacht heeft een brand, zooals Am sterdam in langen tijd niet meer beleefd heeft een blok huizen aan de Stadhouderskade, Eer ste v d Helststraat en Tweede Tacob van Cam- plnstraat volkomen verwoest. In de gebouwen waren gevestigd de kunst smederij en kachel en haardenfabriek van de firma Becht en Dyse Kersen (late) 51 (56) Engelsche krozen *0 (45) Andere pruimen 48 (53) Druiven 74 (72) Perziken (onder glas 70 (68) Perziken (natuur) 55 (53) Roode en witte bessen 71 (69) Zwarte bessen 65 (56) Kruisbessen 62 (73) Frambozen 63 Komkommers 66 (67) Tomaten 72 (68) Meloenen 61 (68) Sluitkool 69 (68) Bloemkool 59 (64) Vroege aardappelen 55 (71) Tuinboonen 62 (70) Wortels 69 (69) Stoksn ij boonen 61 Stamslaboonen 64 Erwten 67 (70) Sla 60 64) Aardbeien 69 63) DE MAASBODE, de grootste en beste courant van Nederland bevat voor „elck wat wils" Scheldedijk bezweken. Een B.T.A.-telegram uit Antwerpen meldt d.d. gisteren: De dijk langs de Schelde, dicht boven de Royerssluis, is bezweken. Het water stroomde de gemeente Austruweel binnen en zette den weg tusschen Eeckeren en Austruweel blank. In de houten werkmanswoningen van Austru weel drong het binnen en veroorzaakte groote consternatie. Het overstroomde terrein beslaat een breedte van 1500 M. bij een lengte van 3 K.M. Het wa ter bereikte een hoogte van circa 60 cM. Het verkeer te land is ter plaatse voorloopig stopgezet Het verkeer te water ondervindt geen hinder van het ongeval. Persoonlijke ongelukken zijn niet voorge komen. Eieren 100 stuks fo,oo. Slachtvee aangevoerd o, verkocht o. Varkens aangevoerd 38, verkocht 31. GOES, 7 Juli. Boter f0,75, eieren f3,40 Aanvoer V.P.Z. 28,783 stuks, per 100 stuks f 3,80. Prijzen voor vette koeien eerste kwaliteit f 0,90 a 0,98, tweede f 0,76 a 0,86, derde fo,6o a 0.70; kalveren ie kwaliteit f 1,25 a I,35 tweede f0,75 a 0,90, derde fo,6o a 0,76 schapen eerste kwaliteit f0,62 a 0,75, tweede f 0,45 a 0,62, derde f0,40 a 0,45; lammeren f0,70 a 0,95; varkens eerste kwaliteit f0,35 a 0,40, tweede f0,27 a 0,34, derde fo,22 a 0,27, export 0,360,40. Vlas. Aangevoerd uitsluitend schoon. Van blauw 620 K.G. prijzen 0.500,65 van Hollgeel 1200 K.G, prijzen 0,500,60; van dauwrood 700 K.G., prijzen 4045. Aardappelen Italiaansche 1014 ct., Westlandsche ronden 1012, id. lange 9 II, id. kleine 710. alles per k.g.. Red Star 55'50i per 100 k.g. Aanvoer flink, vraag kalm. De Notaris B. B. DUMOLETN te des namiddags 2 uur (N.T.) in het openbaar verkoopen 1 o 13l/s 7 7 14 10 3 4' 2 alles drikpolder, gemeente Graauw. De vergaderen op de hofstede aan de Graauwschestraat. 23 wassende

Zeeuwsche Koerier | 1931 | | pagina 3