PUROL Wetenswaardig Allerlei. Planos en Orgels. Middelburg. Bouw- en Tuingronden. HOFSTEDE Solternij Instel op Verblijf op Doorzitten Stukloopen Zonnebrand Smetten Voor do Vrouwen A dvertentlën. ANTOINE MES werkmanswoning, Donderdag 9 Juli 1931, Dinsdag 21 Juli 1931, I D o 0 I 0 Q d e D M 6 I 6 i 6 6 1 I I Uit het Buitenland. Bazar PETIT BRDXELLBS SELZAETE Afdrukken binnen 12 nren. Vraagt ook bij ons prijsopgaaf bij aankoop, inrtilling of reparatie. Wij staan U steeds gaarne met prijsopgaaf en condities zonder eenige verplichting ten dienste Hontenisse zal, ten verzoeke van den Heer A. DE BRUYNE teTerneuzen, Een zeer gunstig gelegen partij een kapitale uitstekende Bouw- en Weiland (12) In doozen van 30-60-90ct.Tube 80ct. Verkrijgbaar bij Apoth.en Drogisten. de voorbode is van den afzet. En als men weet, dat de totale tornatenexport 80,000,000 kg. be draagt en f 20.000.000 in het laadje brengt dan is het geen weelde, maar wijs beleid, wanneer het Centraal Bureau er op uit :s door een re clame-campagne, zoo krachtig als zijn midde len 't maar toelaten deze cijfers stand ie doen houden tegenover buitenlansche Concurrentie, en er tegen in, nog te verbeteren. Naast de fraaie, voor zichzelf sprekende reclameplaat: „Eet meer tomaten" heeft het Centraal Bureau thans een korte documentaire film laten vervaardigen door Van Vriesland's Filmproductie maatschappij, welke film door de I. C R. O. aan de journaals in de theater programma's wordt toegevoegd. In het korte bestek van 80 meter filmband wordt een overzicht gegeven van pluk, sortee ring, vervoer en gebruik. Degenen, die de film wat kort mochten vinden, bedenken, dat niet bedoeld is de tomatencultuur in beeld te Iren gen, maar dat juist de aandacht getrokken moet worden van hen, die tot dusverre onver schillig bleven voor dit belangrijk nationale tuinbouwproduct. De snel wisselende beelden houden de aandacht van het begin tot het eind gespannen en doen de film dan ook volkomen aan haar doel beantwoorden. De heer Wolf, die de opnamen maakte, zorgde voor goede pittige filmbeelden. (Maasbode) Waardevolle viool ontvreemd. Een inwoner van Utrecht heeft kennis gege ven, dat hij bij het overstappen aan het cen- traal-Station te Amsterdam zijn viool van zeer groore waarde in den trein heeft laten liggen. Daar deze viool niet bij de Spoorwegen is ge deponeerd en de vinder zich bij een oproeping in de dagbladen niet heeft aangemeld moet aan misdrijf worden gedacht. Militair vlieger „ramt" een auto. Bij Chateaumoux vloog een militair op zoo'n geringe hoogte boven den straatweg, dat het onderstel van het vliegtuig in aanraking kwam met een auto. Van den chauffeur en diens moe der, die naast hem zat, werd het hoofd verbrij zeld, terwijl de overige inzittenden alle ernstig gewond werden. Het vliegtuig landde zelf en- gedeerd op een naburig vliegveld. De bestuur der, een onderofficier, is terstond na de lan ding gearresteerd. Communist van. den kansel gesleurd en gedood In een kerk te Morelos (Mexico) is een Duit- sche communist tijdens de godsdienstoefening plotseling tot de verzamelde kerkgangers een anti-religieuze rede gaan houden. De woedende dorpelingen trokken hem van den kansel af en hingen hem op. M,ulti-millionair overleden. Te Shanghai is op 84-jarigen leeftijd over leden Isaac Hardoon, Indiër van geboorte, de rijkste vreemdeling in China. Driekwart van de huizen en magazijnen langs de Nanking Road, den höofdboulevard van Shanghai, was zijn eigendom. Zijn nala tenschap wordt geschat op vijftig millioen dol lar. Tragisch einde van Jeanne d'Arc-feesten. V.D. meldt uit Parijs: Bij de Jeanne d'Arc-herdenkingen te Ver sailles heeft zich een tragisch incident voorge daan. De feestcomissie aldaar had besloten den lijdensweg van Jeanne d'Arc op te vrc-ren Voor de vertolking van de rol van de heilige was een jong meisje uitgekozen, dat zich reeds weken te voren met vuur toelegde op de studie van haar rol. Volgens de toeschouwers is haar uitbeelding inderdaad aangrijpend geweest. Toen men haar ten slotte naar den brandstapel voerde en het Bengaalsch vuur opvlamde stiet het meisje een luiden kreet uit en zakte ineen. Nog steeds waren de toeschouwers van meening, dat zij acteerde, zoodat zij in luid applaus losbarsten. Toen de actrice echter roer loos liggen bleef, begon men eindelijk onge rust te worden. Toen men ging kijken, bleek, dat het meisje in diepe bewusteloosheid ver zonken was. Naar een ziekenhuis overgebracht, bleek zij krankzinnig te zijn geworden. In on samenhangende zinnen riep zij steeds weer om hulp. Voortdurend meende zij zich door fak- keldragende mannen omringd. De behandelen de geneesheeren hopen het meisje, hoewel na een lange en moeilijke behandeling, weer te kunnen genezen. .De snelheidsmanie in Londen. Om het woest rijden in de straten van Lon den tegen te gaan, is de Londensche politie op het idee gekomen met een aantal buitenge woon snel rijdende wagens de overtreders zoo spoedig mogelijk bij den kraag te pakken. Thans razen echter niet alleen de autobezit ters en chauffeurs met de snelheid van den wind door de drukste straten van Londen, maar de politieauto's doen het evenzeer en be dreigen de voetgangers door hun achtervolgin gen, door hun plotseling te voorschijn schieten uit zijstraten, in plaats van ze tegen het ge vaar van het verkeer te beschermen. Velerlei bezwaren zijn door het Londensche publiek bij de Londensche politie ingediend en, wanneer het zoor door gaat, zal de politie- pre sident van Londen zich genoodzaakt zien, weer door anderen toezicht te laten houden op de al te snel rijdende politieagenten. Werkloozen-tragedie Een bloedig drama, dat de onder de verkloo zen heerschende wanhoop demonstreert, heeft zich te Nicolai bij Kattowitz afgespeeld. Enkele werkloozen waren daar in een schuur bijeen gekomen. Een hunner had een oud-Russisch geweer bij zich en tien patronen. Een audere arbeider vroeg hem, op hem te schieten en trok zijn jas uit en ontblootte zijn borst, om ais schijf te dienen. De man met het geweer gaf drie schoten af. Door het eerste werd de ander siechts aan de hand gewond, terwijl het tweede miste, doch het derde trof hem in het hart, zoodat hij ter stond dood was. Daarop joeg de bezitter van het geweer zich zelf een kogel door het hoofd. Twee andere werkloozen, die weggeloopen waren, waarschuwden de politie, die toën zij ter plaatse kwam, de twee lijken vond. Het grootste luchtschip ter wereld. Uit Akron (Ohio), wordt gemeld, dat de doop plechtigheid van het luchtschip „Akron", het grootste bestuurbare luchtschip ter wereld, dat voor de Amerikaansche marine door de Gcod- yaer Zeppelin Corporation gebouwd wordt, te gen het einde van de maand Juli zal plaats hebben. Het geraamte van het luchtschip, dat belang rijk grooter is dan de „Graf Zeppelin" en drie maal zoo groot als het Amerikaansche lucht schip „Los Angeles", is reeds klaar en voor meer dan de helft van bekleeding voorzien. De proefvluchten met het nieuwe luchtschip zullen worden gehouden onder bevel van com mandant Charles E Rosendahl, vroeger com mandant van de „Los Angeles" on een van de eerste autoriteiten op lichter-dan-lucht-ge bied in de Vereenigde Staten. Het plan is, dat de „Akron" tenslotte deel zal uitmaken van de Pacific Fleet en zijn basis zal hebben te Sunnyvale bij San Francisco, waar op het oogenblik een hangar wordt gebouwd De „Akron", die met helium gevuld wordt, een ontbrandbaar en onontplofbaar gas, heeft een capaciteit van 6.500.000 kub. voet, is 785 voet lang en heeft een doorsnede van 133 voet. Acht motoren van 560 P.K. zullen het lucht schip een snelheid geven van meer dan 80 mijl' per uur en naar schatting zal liet luchtschip 10.500 mijlen kunnen afleggen zonder brand stof bij te laden. Bruiloften. Voor wie van feesten houdt, hier 'n aardig lesje. De Engelschen vinden 't veel te sober c.m er een koperen, zilveren en gouden bruiloft op te na houden. Ze zijn van meening, dat je nooit te veel gelegenheid kunt maken voor vroolijk- heid en jool, en hebben thans voor gelukkige echtelieden uitgevonden: Een jaar getrouwd: de katoenen bruiloft. Drie jaar getrouwd: de lederen bruiloft. Vijf jaar getrouwd: de houten bruiloft. Tien jaar getrouwd: de linnen bruiloft. Twaalf jaar getrouwd: de zijden bruiloft. Vijftien jaar getrouwd:: de kristallen brui loft. Twintig jaar getrouwd: de olauw porselei nen bruiloft. Vijf-en-twintig jaar getrouwd: de zilveren bruiloft. Dertig jaar getrouwd: de paarlen bruiloft. Veertig jaar getrouwd: de robijnen bruiloft. Vijftig jaar getrouwd: de gouden bruiloft. Zestig jaar getrouwd: de platina bruiloft. Zeventig jaar getrouwd: de diamanten brui loft. Vijf-en-zeventig jaar getrouwd: de !adium bruiloft. Als het huwelijk nog langer duurt moeten er bovenaardsche substantiën bij \e pas komen De vrouwenstem wordt lager. De muziekleeraar van een groofce Amerikaan sche meisjesschool is onlangs op grond van het onderzoek van een groot aantal ..temmen tot de conclusie gekomen, dat de Amerikaansche meisjes thans altstemmen hebben. De profes sor is van meening, dat de algemeene verlaging van het register moet worden toegeschreven aan het overmatige rooken van sigaretten en aan de vermoeienis der stemorganen tijdens de voetbalwedstrijden. De schoonste man. Nu de schoonheids-wedstrijden in zooveel ge vallen een noodlottigen afloop hebben voer de bekroonde Koninginnen (het is immers geble ken dat de meeste van die Miss's na korten tijd verloren zijn) nu stelt een Fransch dag blad voor hetzelfde spel te beginnen met de mannen. Elk zijn beurt. De schoonheidskoning van het land, van Europa en van de wereld. Alle mannen die meenen in aanmerking te komen worden uitgenoodigd, hun naam, ouder dom en adres op te geven, met een portret er bij. Ik vrees, dat deze zaak niet vlotten zal De mannen zijn immers heel wat bescheide ner en minder koket dan Eva's dochteren! KAMMEN EN HAARBORSTELS maakt men schoon als volgt: In een kom doet men wat lauw water met een klein scheutje ammoniak. Den borstel schudt men hierin vlug heen en weer en het vuil vliegt eraf. Een vuil randje aan het hcut neemt men weg door een doekje in het water te doopen en daar dat randje mee weg te wrijven. Daarna houdt men den borstel onder de kraan, slaat hem goed uit en zet hem recht op te drogen. Als de borstel op den rug ligt, wordt het hout vochtig en als men hem op de haren zet, trekken deze allicht krom. Dus liefst rechtop te drogen zetten op een punt van den steel. Een kam kan men intusschen in het water laten liggen, waarna men hem afspoelt en laat drogen. Tenslotte kan men kam en borstel, als ze goed droog zijn, met een beetje was opwrij ven. Bij borstels met hout, dat teer is en slecht tegen water kan, moet men er voor waken, dat het hout niet vochtig wordt aan den buiten kant. HET SCHOONMAKEN VAN LANGE EN SMALLE VAZEN Om lange, slanke bloemvazen met nauwe halzen goed schoon te maken, giet men er wat azijn in en wat zout. Als men de vaas nu flink heen en weer schudt, zal alle vuil spoedig van den wand verdwenen zijn. Natuurlijk moet men na deze behandeling de vaas eerst weer goed met gewoon schoon water naspoelen, voor men haar weer voor een nieuwe bouquet bestem men kan. De maan 'n zondenbok. Als de vruchten gaan verdrogen, dikwijls wijt-men het „de maan". Wat er om den regen heenhangt, dat heeft weer „de maan" gedaan! Als je, wroetend op je velden, soms het zaad niet op zag gaan, jij 't aan alleman vertelde: „och, dat heeft de maan gedaan!" Plukte je soms rijpe peren, bij het wassen van de maan, buurman wist dan te beweren: „die gewis aan 't rotten slaan i" En als ooit je eksteroogen, je wat hinderen bij 't gaan, Nee, je hadt je niet bedrogen, 't Lag wel stellig aan „de maan!" Maanlief staat, bij heel wat menschen, Heel niet in 'n goeden waan. Men kan 't merken al bij „wenschen": „loop toch vierkantnaar de maan!" Ook een berekening. Vader is blij, dat jij een dichter bent. Hoezoo? Wel, mijn vorige minnaar, dien hij de deur heeft uitgegooid, was een bokser. Langs den weg. Een eenzaam visscher, die al twee linksche schoenen heeft opgehaald: Vandaag schijnen de rechtsche schoenen niet te willen bijten. Uit den malaisetijd. In een schoenzaak was sinds twee dagen geen enkele kooper binnengekomen. Maar ein delijk kwam toch een solied uitzien heer den winkel binnen. De toeschietende winkelier had hem wel van vreugde in z'n armen willen sluiten, en streelt met z'n oogen de bijna afge dragen schoenen van den man. Waar kan ik mijnheer mee dienen? De man antwoordt: Och eigenlijk niets bij zonders. Ik heb nl. twee straten verder een zaak in kousen en nu ik toevallig toch hie£ voorbijkwam, wilde ik even bij u informeeren, of u ook zoo weinig schoenen verkoopt als ik kousen?" Hij zag toch dubbeh Twee Schoten ontmoetten elkaar op straat. Nauwelijks merkt de een, dat zijn landgenoot lichtelijk beschonken is, of hij haalt een pond biljet voor den dag. Hier Mac, zei hij, hier heb je de twee pond, die ik je nog schuldig was. Het probate middel. Die vrouw van me ruineert mij; ze koopt zeker ieder week een paar nieuwe handschoe nen. Wat kan ik daar tegen doen?" Koopt haar een heel mooien ring! Ook een verklaring. Waarom noemt men onze taal onze moeder taal? Omdat de vader gewoonlijk nooit aan 't woord komt. Hij wist het. Wat is een crediteur? Dat is 'n meneer tegen wie ik van vader altijd moet zeggen, dat vader niet thuis is. (Hummel.) Onverbeterlijk. Verontwaardigde echtgenoote: Sta je van dag heelemaal niet meer op? De luiaard: Daar heb je 't! Ik lag net te denken, dat er iets moest gebeuren". (Humorist.) Echt professoraal. De professor, in de spiegel kijkend: Waarom heb ik nou m'n hoed op? Ben ik nou op 't punt uit te gaan, óf kom ik net thuis? (Vart Hem). Gemoedelijk. De directeur van de gevangenis: Maar waar zijn de gevangenen? De gevangenisbewaarder: Ik heb ze d'r alle maal uitgejaagd. Ieder oogenblik was r.i'n si garenkistje leeg! Alle photoartikelen Amateurs Werk Toestellen Agfa, Bentzin, Hermagis, enz. enz. io »Laat uw beste negatieven vergrootenc. De Notaris E. B. DUMOLEYlf te bp Zaterdii 11 Jili 1931, des namiddags 2V« uur (N.T.), in het Hótel cPays-Bas» te Terneuzen, in het openbaar verkoopen geschikt ook voor bouwterreinen, sportpark, enz. nabij de Moffenschans te Ter Neuzen, kadaster sectie E no. 1131ter grootte van 7,75,65 H.A. (17 gem. 122 roeden). Te veilen in perceelen en massa. Betaling koopsom een maand na toewijzing. Aanvaarding rooven oogst dezes jaars. 28 Nadere inlichtingen bij verkooper en ten kantore van genoemden No taris, alwaar kaarten verkrijgbaar zijn. De Notaris E. B. DUMOLEYlf te Htoteolsse zal ten verzoeke van den Heer GIJSBR. VERSTRAATEN te Graauw, in het openbaar ver- koopen met prachtige gebouwen en prima in den Willem Hendrikpolder onder de gemeente Graauw, ter gezamen lijke grootte van 54,60,10 H.A. (122 gem. 160 roeden) verdeeld in twee koopen als volgt Koop I. DE HOFSTEDE met bouw en weiland, aan de zuid zijde der dreef in de hof stede gelegen, ter grootte van 35.86,50 H.A. (76 ge- met) palende Zuidelijk de landen van den WelEd. Heer J. Seydlitz. Koop II. 20,73,60 H.A. (46 gem. 160 roeden) BOUW- en WEILAND, alsmede een aan de noordzijde van ge melde dreef gelegen palende Noordelijk de lan den van den heer A. Mangnus. Betaling koopsom 1 November 1931 Aanvaarding in genot: gebouwen, erf, en weiland 1 Juni 1932 en bouw land rooven oogst 1932. terwijl ver kooper aan den kooper eene rente vergoedt naar 4", pCt. 's jaars, ge rekend van af 1 November 1931 tot 1 October 1932. Lasten voor koopersrekening van af 1 October 1932. Instelpremie i/, pCt. Gelag V* pCt. telkens des namiddag 2 uur (N,T.) in het Hotel van Leuven te Klooster- zande, Hontenisse. 63

Zeeuwsche Koerier | 1931 | | pagina 6