Bij Examens Stadsnieuws. Onderwijs. Landb en Veeteeh 8urgerl. Standen Loop der bevolking Jtandelsberiehten Kerknieuws. Gemengd Jtieuws. De „Eerste Zeeuwsch-Ylaainsche Jaarbeurs" te Breskens. VARIA 2 t m. 13 Juli 1931. Ingesonden Mededeeling (6) Uit het Buitenland. Gisteren is de „Eerste Zeeuwsch-Vlaamsche •Jaarbeurs" te Breskens, in tegenwoordigheid van tal van genoodigden, door den Commis saris der Koningin officieel geopend. Na afloop der plechtigheid vond een rond gang plaats langs de stands, die een inderdaad verrassende indruk maakte. Wij komen op een en ander in ons volgend nummer, dat in het bijzonder aan deze ten toonstelling zal zijn gewijd uitvoerig terug. TER NEUZEN. Post en telegrafie. Benoemd tot adjunct commies bij den post- en telegraafdienst, de kantoorbediende le klasse J. A. v. i. Broeke.. van het post-, telegraaf- en telefoonkantoor te Ter Neuzen. Benoemd. Tot hoofd aan de R. K. ULO- school te Sappemeer (Groningen) is benoemd de heer J Bartholomeus, onderwijzer aan de R.K. ULO-school te Terneuzen. HULST Handelsdagschool. Bij het toelatingsexamen aan de Handelsdagschool zijn 19 leerlingen ge slaagd. Driel eerlingen zijn afgewezen. OVERSLAG. De Roodesluisweg. Naar gemeld wordt is in de betrokken polderbesturen overeenstemming be reikt om dit weggedeelte te bestraten. Men hoopt in Augustus met de werkzaam heden te kunnen beginnen. PHILIPPINE Raadsvergadering. In de op Dinsdag 1.1. ge houden raadsvergadering is officieel doorge gaan de aankoop van een strook grond gele gen ten Oosten van de zgn. „Brakvest" in ei gendom bij den heer G D A Voerman. In memoriam. Te Issabellasluis is in den ou derdom van 76 jaar overleden de heer E Ceule- naere oud-Burgemeester onzer gemeente en lid in de orde van Leopold II BOSCHKAPELLE. Kinderverlamming. In 't gezin van den lieer A B alhier heeft de geneesheer een geval van kinderverlamming geconstateerd. OOSTBURG Kantonrechter-plaatsvervanger. Bij Kon. Be sluit is aan G H Moogenbergh alhier, c.p zijn verzoek eervol ontslag verleend uit zijn be trekking van Kantonrechter-plaatsVervanger, onder dankbetuiging voor de als zoodanig be wezen diensten. BRESKENS. Plechtige opening van het nieuwe stadhuis. Nadat de officieele plechtigheden ter Jaar beurze geëindigd waren, verzamelde zich een groot aantal genoodigden in het gemeentehuis, dat, na een intensieve restauratie, officieel zou worden heropend. Wij komen hierop in ons vol gend nummer uitvoerig terug. blijft men kalm en helder, indien men vóóraf Mijnhardt's Zenuwtabletten gebruikt. Koker 75 ct. Bij Apoth. cn Drogisten. De Hanze naar Breskens. Onze plaatselijke R. K. Middenstandsvereeniging „De Hanze" or ganiseert tegen Maandag a.s. een collectief be zoek van middenstanders aan de Breskensche Jaarbeurs. Ontslag bij de glasfabriek. Naar wij officieel vernemen, is met ingang van 10 Juli weder aan ,20 arbeiders en met ingang van 1 September a. s. aan 8 kantoorbedienden ontslag aangezegd in verband met de ongunstigen toestand van het bedrijf. De heer T Colsen uit Terhole, slaagde te Delft voor het candidaats-examen electro- technisch ingenieur. Woensdag, den lsten Juli jl. werd in het Hotel des Pays Bas te Utrecht, de jaarlijksche Algemeene Vergadering gehouden van „Gro ningen", Alg. Onderlinge Maatschappij tot ver zekering van paarden en rundvee, in 1903 op gericht te Groningen, van 1 Mei 1921 if ge vestigd te Utrecht. De Directeur, de heer F. F. Leopold, brengt verslag uit over het afgeloopen jaar 1930. Er werden 523 schaden uitbetaald, tot een totaalbedrag van f 144.011.30. De Reserve der Maatschappij bedroeg per 31 December f 183,789,34. Blijkens het rapport van de Commissie tot nazien der rekening en van den Accountant, den heer A Versteege, werd de administratie ln orde bevonden. De aftredende Commissarissen werden her kozen. NA EEN RECORTRIT, waarbij scms een snelheid van 230 KM werd bereikt. arriveert de propellerwagen te Berlijn. SAS VAN GENT. Gedurende Juni 1931. Huwelijks-aangiften. 30. Maurice Petrus Me loen, 23 jaar jm. en Elodie Marie Gaelens, 22 j-, jd. Geboorten. 2. Mariette Augusta Yvonne, d. van Arthur Joseph Neyt en Maria Irma van Megroot. 25. Johannes Marinus, z van Arthur Marinus van Acker en Rosalia De Meulenaere. Overlijden. 28. Maria Urbanie Alize Goossens 22 jaar, dochter van Johannes Bernardus Goos sens en Nathalia Eugenia Minnaert. BOSCHKAPELLE. Huwelijks-aangiften. 17 Juni. Eduard van Waterschoot (van Hontenisse), 31 j jm. en Margaretha Catharina Maria van Damme, 25 j jd. Huwelijks-voltrekkingen. 3 Juni. Pieter Ja cobus Lauwers, 45 jaar jm. en Maria Philomena den Tenter, 50 jaar jd. GRAAUW. Gedurende de maand Juin 1931 Huwelijks-aangiften: 26 Juni 1931, Rene Jo hannes Versiraaten, 36 jaren jm. en Cheriedina Maria Kindt, 24 jaar jd. Huwelijks-voltrekkingen. 10 Joseph Francis- cus Hofma, 26 ja'ar jm. en Maria Sophia Maen hout 27 jaar jd. Geboorten. 5. Aloisius zoon van Petrus de Klerk en Leonie van Gimst. 8 Emanuel Willy zoon van Petrus Johannes de Maat en ^enilde de Koning. SAS VAN GENT. Aangekomen. Marguerithe A. de Block, dienstbode van Sel zaete (B). A Willems, dienstbode van Wachtebeke (B.) MMS van Hulle, zonder van Philippine. M de Vrieze, zonder van Westdorpe. E. Verhoosel en gezin, fabrieksarbeider van Westdorpe. K Th Vernack, chauffeur van Gent (B). J Schreck, ketelsmid van Wisdorf (Duitsch- land). R E de Caluwé, onderwijzer van Oudenbosch M M Geilleit, onderwijzeres van Hooge- en Lage Zwaluwe. M L E Kieboom, onderwijzeres van Ilocge- en Lage Zwaluwe» A M Coone, dienstbode van Zuiddorpe. E M Gaelens, zonder van Selzaete (B.) Vertrokken. M A Vervaet, zonder naar Tournes (Ardenne (Frankrijk). R B David en gezin, chauffeur naar West dorpe. J Dees, fotograaf naar Ter Neuzen. G Spagnol, weefster naar Axel. C Kanters zonder naar Wamel. A O M Andriessen, dienstbode naar Gent (België) I M Apere, fabrieksarbeider naar Assenede (België) M M de Coninck, dienstbode naar Ter Neu zen. B A van Avermate, dienstbode naar Oroede. M. Gaelens, dienstbode naar Selzaete. (B) M R Dullaert, dienstbode naar Amsterdam. Faillissementen. Opgegeven door v. d. Graaf Co. N.V. (Afd. Handelsinformaties) Uitgesproken: 29 Juni. J H. Flohil, landbouwer, Oosterland R.c. Mr J. W. Zijlstra. Cur Mr O. J. B. du Croo, Zierikzee. 29 Juni. P. Visser, caféhouder en winkelier, Middelburg, Nederstraat, R.c. Mr A. v. J. Hoop. Cur. Mr P C. Adriaanse, Middelburg. Opgeheven wegens gebrek aan actief: 29 Juni. J. Kievit, Oosterland. Kerkbericht van Sas van Gent. Zondag 5 Juli, om 7 uur gezongen Vroegmis uit dankbaarheid met algemeene II. Communie na de preek der leden van den bond van het H Hart; om 10 uur de Hoogmis voor madame Wilhelmina Regina Ysebaert-van Acker. Na de H. H. missen de reliquie van het H Kruis. Om 2.30 uur Lof en daarna H. Familie. Maandag 6 Juli, om 7 uur uitreiking der H Communie en om 8 uur gezongen H Mis voor den heer Willy Modest Polydore Nevejan. Dinsdag 7 Juli, o m.7 uur gezongen H Mis uit dankbaarheid; om 8 uur gezongen jaargetijd voor mevrouw Hoefnagels-Pontenagel. Woensdag 8 Juli, om 7 uur de H Mis voor mej Maria Urbanie Alice Goossens; om 8 uur jaar getijde voor den heer Jacobus Bonaventura Franciscus Slock. Donderdag 9 Juli, om 7 uur gezongen H Mis voor den heer en madame Leopold van de Cotte-Vereecken; om 8 uur gezongen jaarge tijde voor dep heer Cesar van Cleemput. Vrijdag 10 Juli, om 7 uur gezongen H Mis voor den heer Maurice Bockstael, om 3 uur de H Mis voor mevrouw Mathilde van Hattem- Pfeffer. Zaterdag 11 Juli om 7 uur gezongen H Mis ter eere van O.L. Vrouw van Altijddurende Bij stand; om 8 uur gezongen H Mis voor mevrouw Maria Louisa Puylaert-Cattoir. Zaterdagavond biechthooren van 5.30 tot 7.30 uur en om 6 uur Lof. Zondag 12 Juli, o m7 uur de Vroegmis voor den heer Dominicus van den Berg en echtge- noote; met algemeene H Communie na de preek van het patronaat; om 10 uur de Hoog mis voor het geestelijk en tijdelijk welzijn der parochie. Onder de H.H. Missen de jaarlijksche collecte met open schaal voor de doofstommen A.s. Zondag na de Vroegmis verpachting der opengevallen zitplaatsen, die thans reeds zijn aangeduid. Op Zondagnamiddag 12 Juli wordt alhier de optocht der H. Kindsheid gehouden. Maandagavond 6 Juli om 8 u. algemeene verga dering de R.K. Kiesvereeniging in het patro naatsgebouw. Het gebed wordt verzocht voor mej. Maria Urbanie Alice Goossens, die overleden is. P. DOENS, Pastoor. humoniora voltooide, te Luik priester gewijd. Volgens het Kol. Missietijdschrift telde Cu racao 64.014 katholieken. De K J V werkt thans in het Aartsbisdom Utrecht cn de bisdommen 's-Bosch en Breda. In het aartsbisdom Utrecht met de districten Utrecht, Gooi, Betuwe, Twente,Groningen, Lij mers met 5 K J V-afdeelingen en 6 EK.-hui zen. In het bisdom 's Bosch met de districten Nij megen, Eindhoven, Tilburg met 12 K J V-afdee lingen en 8 E. K.-hiuzen. In het bisdom Breda met de districten ï$re- aa, Bergen-op-Zoom, Hulst met 43 K J V afdee lingen en 17 E K-huizen. In het aartsbisdom Utrecht zijn twee cate chisten, in het bisdom 's Bosch drie catechisten in het Bisdom Breda twintig catechisten werk zaam. De voorzitter der Internationale Eucharisti sche congressen, Z H Exc. Mgr. Heijlen, Bis schop van Namen, vraagt dringend de gebeden van alle geloovigen voor het welslagen van het Eucharistisch Congres, dat in Juni 1932 zal gehouden worden te Dublin in Ierland. Het bestuur van den kath bond van Meis jespatronaten in ons Bisdom is samengesteld als volgt: voorz Zeereerw heer J van der Ma den, secr, Weleerw heer P Kok, penningm. mej Testers Halsteren, leden weleerw. heeren Ph Maertens en Jos Serrarens mej. Jo Monde, Princenhage. mej. Lena Vernooij Breda. Audiëntie. Z. H. Exc. de bisschop van Breda zal Woens dag en Donderdag der volgende week geen audiëntie verleenen. Benoemingen. Z. H. Exc. de Bisschop van Breda heeft be noemd tot pastoor te IJzendijke den zeereerw. heer W. van Gastel. In het wekelijksch Zondagsmissaal voor het bisdom Breda, „Bron van Christelijken Geest" worden de misgebeden voor den Zondag opge nomen in de juiste volgorde, waarin de pries ter deze aan het altaar bidt. De Schiedamsche Karrnel. Van 3 Juli af zal de Schiedamsche Karmel definitief zijn opgeheven en overgeplaatst naar Egmond. Het nieuwe adres is dan: Karmel, Heerenweg, Egmond a.d. Hoef, N.H. De groote halfjaarlij ksche noveen zal ook daar worden gehouden. (Uit Sancta Maria). Te Rome is aan het Angelicum voor het Li centiaat in de Theologie magna cum laude ge slaagd de priester-student L SMIT van Breda. Als algemeene intentie van het Apostolaat des gebeds, door Z. H. den Paus voor de maand Juli goedgekeurd, is het Bolsjevisrisch gevaar. De maatschappij staat aan den vooravond der verschrikkelijkste rampen. Het eeniga red middel, door Paus Pius XI aan de wereld aan gewezen, is de erkenning van Christus' 'Ko ningschap niet alleen door woorden maar cok met daden. Een leerzaam artikel daarover levert De Heraut. Op Zondag den 5n Juli, wordt de eerw. Pater Dom Ireneus Doens OSB, die op Ypelaar zijn DE VROUW IN OPSPRAAK. De bekende acteur Robert Lorraine toont voorkeur voor het ten tooneela brengen van stukken, waarin de vrouw in het ongunstigst licht verschijnt. Hij heeft langen tijd uitvoerin gen te Londen en in provinciesteden gegeven van Strindberg's „De Vader". Wie „De Vader" heeft gezien, weet, hoe geraffiderijk de moeder in dat stuk is. Nu heeft Lorraine een Fransch tooneelstuk laten bewerken voor een vertoo ning in het Engelsch. Het gaat in Londen's Theatre Land onder den titel „Teger Cats" en de voornaamste tijgerkat wordt voorgesteld door de talentvolle Edith Evans, die indertijd in Shaw's' „Apple cart'" de vriendin van ko ning Magnus was. De katachtige eigenschap pen van deze tooneelfiguur waren te bar voor een dame uit het gehoor, die bij een der uit voeringen stalles zat zich niet kon weer houden uit te roepen, dat „wo men are not like that!" (dat vrouwen zoo niet zijn). Dat zich in de vrouw bijwijlen kat achtige eigenschappen kunnen openbaren de over weldigende meerderheid der brave vrouwen niet te na gesproken schijnt zelfs door de vrouwen zelf te worden beseft. Het volgend relaas van een feit kan daarvan getuigen: Toen dezer dagen de Labour-vrouwen van Engeland te Blackpool in conferentie bijeen wa ren, waren de aanwezige zaalwachters er van het mannelijk geslacht. De mannen moesten op een oogenblik optreden. Vier vrouwen op een galerij van de zaal maakten nl. misbaar. Zij eischten dat de con ferentie aan een deputatie van werklooze vrou wen gelegenheid zou geven, zich te laten hoo- ren. De eisch werd door de dames op de galerij zoo nadrukkelijk gesteld, dat de vergadering er door in de war werd gestuurd. Wanorde dreigde. Aan uitroepen van de bestuurstafel en uit de zaal om zich stil te houden en te gaan zitten, werd geen gevolg gegeven. De vrouwen werden daarom met zachten drang door de mannelijke zaalwachters lit de zaal verwijderd. De ordeverstoorders vonden dit grievend en riepen zeer verstoord uit: „Waarom zijn hier mannelijije zaalwachters?" Dr. Marion Philips, 't bekende vrouwelijke. Lagerhuislid, die aan de bestuurstafel zat, ant, woordde, dat mannen voor dit doel werden ge bruikt, omdat zij zulk werk met veel zachter handen doen dan vrouwen zouden doen, die met elkaar slaags zouden raken en elkaar ernstig zouden bezeren. Dit was inderdaad een pluim op den hoed van den man en dat nog wel uit den mond van zulk een kampioen van het vrouwdom als Dr. Philips is. Facisme en Kerk. Naar uit Rome wordt gemeld, heeft de H. Stoel opnieuw een nota doen overhandigen aan de Italiaansche regeering. Over den inhoud hiervan wordt het diepste stilzwijgen bewaard. Sinds den aanvang van het geschil over de Katholieke Actie is dit reeds de zevende nota, die tusschen beide partijen is gewisseld. Een opgewonden conducteur. Te Weenen moest een conducteur op het dienstbureau komen om zich te verantwoorden over een klacht, die tegen hem was ingediend

Zeeuwsche Koerier | 1931 | | pagina 2