Voer- en Drinkbakken Bericht jran Instel Een Woonhuis. Hel Financieel Nieuws- en Uitlotiogsblad Burgert. Standen Loop dor bevolking Laatste berichten D. E. Wolfert Hz., Ter Nenzen. De Hofstede met Bonw- en Weiland Marktberichten De Eersle Zeeuwsch-Ylaamscbe Jaarbeurs. A dvertenUën. Een Herinneringsmedaillc. Ifoor Kippen en Kuikens allerlei VERBLIJF op Uit het Buitenland. ROTTERDAM, 29 Juni. Veemarkt. Op de veemarkt van heden waren aangevoerd 526 vette runderen, 369 vette en graskalveren, 220 schapen en lammeren, 1099 varkens VERLOREN in gea&lY. Ijzer. Prima kwaliteit en lage prijzen Vrijdag 3 Juli 1931, AXEL. Ter graanmarkt van Zaterdag waren de prijzen als volgttarwe f 0,00 a o, rogge f4 a 5,00 wintergerst f0,00, a f0,00 zomergerst f o, a 1 o, haver 4,a 5,erwten 7, a 8,00 paardenboonen f a dui- venboonen f o a bruineboonen f a lijnzaad f a 8, groen vlas f 2,a 3, gebookt vlas f 3,00 a f 7,00 gezwingeld vlas f0,30 a 0,35, aardappels f o,a 0,0, stroo f6 a 7, boter f 1,50 a 1,55, eieren f 3.50 a 4 HULST, 29 Juni. Graanmarkt. Middenprijs per 100 kgr. Tarwe f 10 a 12,, rogge f4 a 5,00. wintergerst f5 a 6,00, zomergerst f 5 a 6,00, haver f 4 a 5,00, erwten f7 a 8,00 br. boonen f6,00, a 8,00, duivenboonen f8,00 a 9, paardenboonen f 7 a f 8,00 Boter per kgr. f 0,000,00. Hontenisse zal, ten verzoeke van c-'ir. Constant BOGAERT te Clinge, >p Maandag 13 Juli 1931, b. 3,23,70 H.A. (7 gem. 79 roeden) BOUWLAKD en eenlg ondertand Alain. Het Financieel Wlenws- en Ultletlngsblal Doesastraat I, Lellen. 30 Zijn vrouw, die in de kamer was en het on geluk zag gebeuren, snelde op haar man toe om hem te helpen, doch ook haar kleeren ge raakten daarbij in brand. In een ommezien moeten man en vrouw twee laaiende fakkels geweest zijn. De bewoonster van het benedenhuis hoorde het eerst hun angstkreten en liep naar t raam. Wat er aan de hand was, kon zij natuurlijk niet zien, doch daar zij rook uit het venster boven haar zag komen, begreep zij, dat er brand was en maakte zij luidkeels alarm. Inmiddels had ook de schoonzoon van het ongelukkige echtepaar, die op de tweede ver dieping van hetzelfde huis woont, het vreese- lijk ongeval bemerkt. Zijn eerste werk was te trachten de oude menschen te redden. Er v.as echter geen redding meer mogelijk. Het vuur had zich reeds aan de meubels in de kamer medegedeeld, zoodat de schoonzoon, toen hij poogde binnen te komen, zelf zijn hand ver brandde. Ziende, dat de beide menschen niet meer te helpen waren is de schoonzoon naar den brand melder op de Noordermarkt geloopen, om de brandweer te waarschuwen. Toen c.eze op de eerste verdieping in de kamer doordrong, vond zij de nog brandende lichamen op den grond liggen. De man, die blijkbaar nog redding had willen zoeken bij de waterkraan, was daarvoor in elkaar gezakt. De vrouw was voor 't ïaarn neergevallen. Het vuur kon spoedig gebluscht woiden, doch voor de beide ongelukkigen was deze hulp te laat. Een dokter van den G.G.D. kon slechts den dood constateeren. De geheel vei kooide lijken zijn naar 't Wilhelmina-gasthuis ver voerd. Het ongeval bracht, zooals te begrijpen valt, drommen Jordaan-bewoners op de been. Auto op onbewaakten overweg verbrijzeld. Donderdagavond, te half acht, is de heer M. R. bierbrouwer te Middelburg, op den onbe waakten overweg bij het dorpje Eseh, met zijn auto door den trein Den BoschEindhoven ge grepen. De heer M R, die deerlijk verminkt werd, was onmiddellijk dood. De auto werd to taal verbrijzeld. Een geestelijke, die :n den trein zat, heeft voor zoover mogelijk, nog geestelij ken bijstand verleend. „Een elegante noot in woning en op kantoor". De bekende leveranciers van teeken- schil der- en schrijfbehoeften, de N.V. Talens zoon uit Apeldoorn, brengen het plakmiddel „Gluton" in geheel nieuwe verpakking, name lijk in een roode luxe celluloid-pot in den han del. Zij brachten deze grondige verandering in vorm en uitvoering aan, omdat het hun op viel, hoezeer tot dusver de plakpof - - hoewel een gebruiksartikel dat ieder bezit door den kunstenaar was verwaarloosd. Daardoor deto neerde hij in de tegenwoordige, met smaak ingerichte interieurs van woning en kantoor, en werd daar dan oo kwijselijk weggemoffeld in 'n hoekje van den schoorsteenmantel, of een lade van het bureau. Dit behoeft nu niet meer Integendeel, de „Gluton" pot F brengt een elegante noot in woning en op kantoor; in de plaats van een veelal onsmakelijk onding is nu een sieraad gekomen, door kunstenaarshand vervaardigd. De nuttige inhoud van den nieuwen pot le- draagt pl.m. 200 gram, de prijs f 1. Een reuzen-Circus. De Nederlandsche sensatie is nu voor de eerstvolgende maanden het Reuzencircus Gleich, dat met groot succes haar tournee docr Nederland begonnen is. De Nijmeegsche pers noemt Gleich,, de cir cuskoning, de baanbreker voor een nieuwe circuskunst. Circus Gleich komt in bijna iedere stad van Nederland, al is het misschien ook maar voor enkele dagen. De Gelderlander schrijft o.aGleich is in derdaad het grootste circus en mag zich te recht den Koning der Circussen noemen. Zijn programmas zijn van eerste klasse kwaliteit en zijn onderneming inderdaad een reuzen- circus, zooals in Holland nog nooit te zien geweest is" De komst van dit reuzen-circus zal stellig ook in ons gewest met belangstelling worden tegemoet gezien. Het horloge van den vermoorde Tien jaar geleden ongeveer werd de bestuur der Hubscher van het voormalige officiersca sino te Lansdorf, vermist. Men vond eenigen tijd later zijn lijk in een greppel. Het geld, dat Hubscher bij zich droeg, was gestolen, even als zijn horloge. Men concludeerde dus, dat de man het slachtoffer was geworden van een roofmoord. De verdenking viel op een café-houder, zeke ren Goletz, bij wien Hubscher zich den dag, dat hij niet meer naar huis keerde, had opge houden. Wegens gebrek aan uewijs kon men echter niets tegen den herbergier ondernemen. Goletz, die begin van dit jaar r ar Duisburg verhuisde, heeft daar echter thans het horloge van Hubscher te koop aangeboden en is thans, verdacht van den moord, gearresteerd. Bij vergissing dood geschoten. Uit Ardmore (Oklahoma) wordt gemeld, dat Emillo Cortes Rubio, een neef van den presi dent der Mexicaansche republiek, tezamen met een anderen heer, een zekeren Manui Gomez, tijdens een autotocht door een politiebeambte zijn doodgeschoten. Deze zag de beide mannén bij vergissing voor bandieten aan. Dranksmokkel in Amerika. Naar uit New-York wordt gemeld heeft een vaartuig van de kustwacht een schoener aan gehouden, die voor 300.000 doilar gesmokkelde likeur aan boord bleek te hebben. De beman ning, bestaande uit 15 koppen, werd in arrest gesteld. Een walvisch aan de Belgische kust. Vrijdag spoelde aan het strand van Blan- kenberghe een verdwaalde walvisch, 7 meter lang en ongeveer 4000 K.G. zwaar. Het spreekt vanzelf, dat de belangstelling den geheelen dag groot was en ontelbare bad gasten kwamen dan ook het stoffelijk over schot van het monsterdier bekijken (Msb) Brutaal. In het paleis van Justitie ie Brussel is ie mand een bedrag van frs. 20.000 en een porte feuille met belangrijke zakenpapieren ontrold. Misdadige dokteres. De vrouwelijke dr. Irmgard Muller, die in de buurt van Wiesbaden een groote particuliere kliniek bezit, is in hechtenis genomen, daar zij verdacht wordt van overtreding van art 218 van het Wetboek van Strafrecht (misdrijf tegen het kiemende leven) Braziliaansche stad geteisterd Volgens berichten uit Rio de Janeiro is de Brazliaansche stand San Luis de Caceres door een wervelstorm geteisterd. Tien personen zijn daarbij om het leven gekomen. Er zijn verder 25 gewonden. De stoffelijke schade is groot. On geveer 30 huizen zijn geheel verwoest- Autobandieten. Volgens bericht uit Athene, hebben op den straatweg tusschen Drama en Kawalla zes be wapende roovers achtereenvolgens negen au to's aangehouden. Onder bedreiging namen zij den inzittenden al hun geld en al hun kostbaarheden af. Met e enledigen auto reden zij daarop tot dicht bij Drama, waarna zij in het dichte woud langs den weg verdwenen. Bloedig einde van een bruiloftsfeest. Uit Burban wordt gemeld, dat in de nabij heid van Kranskop in Natal bij een gevecht tusschen negers, veertien inboorlingen werden gedood. Tijdens een bruiloftsfeest werden leden van den Hlongwa-stam door negers van den Ama- bomwu-stam, die tegen den avond het dorp waren binnengeslopen, overvallen. De aanvallers staken een hut, waarin een deel der bruiloftsgasten gevlucht was, in brand en doodden een ieder, die trachtte uit de bran dende hut te ontvluchten. Naar verluidt, zouden de aanvallers zich heb ben willen wreken over de ontvoering van een bruid uit hun stam. De toestand is tengevolge van het conflict tusschen beide stammen zóó dreigend gewor den, dat de in het gebied wonende blanken, zich op hun farms hebben teruggetrokken en deze in staat van verdediging hebben gebracht om op alle eventualiteiten te zijn voorbereid. Drie kinderen overreden en gedood. In de nabijheid van het Eifeldorp Buechel is een ontzettend ongeluk gebeurd. Een boer reed met zijn drie nog zeer jongen kinderen op het veld. Plotseling sloegen de paarden op hol, zoodat twee kinderen resp. 4 en 5 jaar oud van den wagen vielen overreden wer den en op slag dood waren. De wagen bot ste ten slotte tegen een anderen wagen aan, waarbij ook het derde kind van den wagen geslingerd en gedood werd. Een eiland zonder echtscheidingen. Het Indische eiland Man telde in de laatste 50 jaren slechts 9 echtscheidingen cn die zijn reeds lang geleden uigesproken. Een echtscheiding kost er minstens 1000 pond sterling. Voor elke echtscheiding is een nieuwe wet noodig en dat duurt minstens 1 jaar. Wanneer alle rechterlijke formaliteiten zijn vervuld, wordt de formule voor een recht bank in het vrije veld voorgelezen. Dit gerecht houdt eens per jaar zitting. Een parlementslid heeft wel destijds een s.lgemeene wet op de echtscheidingen voorgesteld. Maar het door hem ingediende ontwerp werd met algemeene stemmen op één na verworpen. Geloofsverdediging in Engeland. Londen (K.W.P). De Engelsche „Catholic Truth Society" heeft een record bereikt in de verspreiding van bro chures en boeken ter verdediging van net ge loof. 1.448.000 artikelen, 21.625 boeken en 171.000 brochures werden verspreid. Ontro,uw chef-bewaker gearresteerd De chef-bewaker van de gevangenis te Ver sailles is Zaterdag gearresteerd wegens verduis terin gvan frs. 60.000. Hij bewaakte blijkbaar de gevangenis beter dan de brandkas. f.25.000.000 loon-schuld aan onderwijzers e.a. De gouverneur van Pennsylvanië, Pinchot heeft het wetsontwerp goedgekeurd, waarbij het gemeentebestuur van Philadelphia toestem ming krijgt tot het uitgeven van een leening van drie millioen dollar, teneinde op deze wijze het tekort op de gemeentebegrooting te dek ken. Te Chicago hebben de onderwijzers bij het lager onderwijs een groote vergadering gehou den, waarin besloten werd, geen genoegen te nemen met het hun door het gemeentebestuur gedane voorstel tot schrapping van de achter stallige salarissen. Geëischt wordt volledige be taling van alle achterstallige salarissen. De stad Chicago heeft een schuld van bijna tien millioen dollar aan achterstallige salaris sen aan onderwijzers en andere gemeenteamb tenaren. (Nadruk verboden). TER NEUZEN. Huwelijks-voltrekkingen. 24 Juni. Adrisan Walhout (van Borssele) 25 jaar jm. en Liria Maria Dees, 23 j., jd. 25 Juni. Jan Willem de Regtu21 jaar jm en Sara de Jonge, 18 j., jd. Geboorten, 21 Juni. Josephus, zoon van Leo- nardus Johannes Koch en Maria Mathilda van Meelen. 22 Juni. Helena, dochter van Herman Gerard Carel Cohen Stuart en Theodorina Eleonora Cornelia Micheels. 26 Juni. Celestinus Cornelis Johannes, zoon van Augustus Cornelis Bleijenberg en Carolina Coleta Koe mans. Overlijden. 19 Juni. Cornelis Jacobus Witte, 36 jaar, echtg. van Pieternella Janna van Ta- tenhove. August Jozef Daelman (overl. te Vlis- singen) 65 jaar, echtg. van Maria Theresia Suij. TER NEUZEN. In de afgeloopen week hebben zich in deze gemeente gevestigd: A de Groote, opperman, O 4 van Hoek. J W Kommers, onderwijzer, Axelschestr. 12, van Kruiningen. L. J. Achtenberg, reiziger, Dijkstraat 6, van Amsterdam. M M de Coninck, dienstbode, Westkolkstraat 20, van Sas van Gent. M Guiseppe, fabr. arbeider, Fabrieksstraat 16, van Italië (ambtshalve). Vertrokken: H C F Everstijn, kantoorbed., Westkolkstraat 8, naar Axel. A N E Lippens, dienstbode, Donze-Visser- straat 96, naar Deventer. N v d Pijl, pijpfitter, Steenkamplaan 10, naar Dordrecht. P. D. Vondermans, pijpfitter, Steenkamplaan 10 naar Dordrecht. J M Sijs, zonder, Veldstraat 29 (Sluiskil) naar Nuth. M S. Ploegaert, dienstbode, Nieuwstraa^ 5-7, naar Philippine. J A Polvliet, winkelierster, Noordstraat 27, naar Middelburg. Bij een voorbezoek, dat we gisteren aan de Eerste Zeeuwsch-Vlaamsche Jaarbeurs brach ten, bleek ons, dat deze beurs inderdaad een flinke praestatie belooft te worden. Zoowel de organisator,, de heer E Boom, als de standhou ders beijveren zich „to make the best of it". De catalogus vermeldt niet minder dan 92 deelnemers, waaronder tal van buitengeweste- lijke Bedriegen we ons niet, dan zullen de komen de dagen voor Breskens en zijn ijverige V.V.V., die tot het houden der jaarbeurs het initiatief nam, een groot succes worden. Morgen, Donderdag, vindt de officieele ope ning plaats. De Commissaris der Koningin zal de openings plechtigheid verrichten en tal van genoodigden zullen de plechtigheid bij wonen. We stellen ons voor, op een en ander in een speciale editie nader terug te komen. Prijzen voor vette koeien eerste kwaliteit f 0,90 a 0,99, tweede f 0,76 a 0,89, de' de fo,6o a 0.70; kalveren ie kwaliteit f 1,3* a I,40 tweede f0,75 a 0,90, derde fo,6o a 0/3 schapen eerste kwaliteit f0,62 a 0,75, twt de f0,45 a 0,62, derde f0,40 a 0,45 lamme .m f6,70 a 0,95 varkens eerste kwaliteit fc 33 a 0,37, tweede f0,26 a 0,32, derde f0,20 a 0,25, export 0,33—0,37. Vlas. Aangevoerd uitsluitend schoon. Van blauw 400 K.G. prijzen 0.500,52 van Hollgeel 2500 K.G, prijzen 0,000,00; vin dauwrood 800 K.G., prijzen 3540. Aardappelen: Italiaansche 1014 ct., Westlandsche ronden 1012, id. lange 9 II, id. kleine 710. alles per k.g.. RedS'ar 5—5.50, per 100 k.g. Aanvoer flink, vraag kalm. Tegen belooning terug te bezorgen bij B. MOORMAN, Brugknecht, Prinsenkade 31, SAS VAN GENT. 8 in den Pauluspolder onder de ge meente Stoppeldijk, ter grootte \an 10,18,35 H.A. (22 gem. 255 roede i), eigendom van den Heer P. DE BLOK, is in massa INGESTELD op - f10550 des nam. 21/, uur (N. T.), in het café bij den Heer DÉS. Fassaert te Stoppeldijk. 23 Notaris DUMOLEYN. Eieren 100 stuks f 3,70. Slachtvee aangevoerd 1, verkocht o. Varkens aangevoerd 43, verkocht 20. GOES, 30Juni. Boter f0,70, eieren f3,50 Aanvoer V.P.Z. 25,669 stuks, per 100 stuks f 3,80. De Notaris E. B. DUMOLBYP te des namiddags 31/, uur (N.T.) in et te verkoopen pand te Clinge, Zeegat, in het openbaar verkoopen waarin C&fé, met SOknor, t rf tuin en well&nl, te Clinge, Zee at kadaster sectie A no. 2809, groot 57,30 aren (1 gem. 86 roeden). in den Clingepolder, gem. Clinge, AanvaardingKoop a uiterlijk 1 October a.s. en koop b direct na roo- ven oogst. Betaling koopsom een maand na toewijzing. In pacht kunnen volgen, mits c e stemming van eigenaren, ongev ei 10 X 44,56 A BOUWLAND in den' Groot- en Nieuw Kieldrecht en Clingepolder. Nadere inlichtingen ten kantore van genoemden Notaris. 35 is de vraagbaak voor elkenkocpman en effectenbezitter. Het verschaft betrouwbare adviezen voor solide belegging en voor een goed en winstgevend beheer van Uw fondsenbezit De redactie is bereid aan abonnees op aanvraag inlichtingen te ge.cn in zake rijks- en gemeentebelastingen. Verschijnt eiken Vrijdag. Abonnement per halfjaar f3.75. Vraagt proefnummer ter kennismaking.

Zeeuwsche Koerier | 1931 | | pagina 3