Prooincienteuws Sport en Spel Rechtszaken. Gemengd Jiteuws. Katholieke Dl Laatste be - Ji {stti Uitslagen GemeenteraailsYerlnezingsn. Uit het Buitenland. Uit het Binnenland. Steunt den Katholieken Raile-Onreep WESTDORPE. Brand. Gisterenavond omstreeks 8 uur brak door onbekende oorzaak brand tiit in een land- bouwschuurtje, toebehoorende aan de heer Th. de Caluwé gelegen aan het gehucht Driekwart, Het schuurtje, waarin zich enkele landbouw werktuigen bevonden, brandde ton den grond af. Een varken kon nog bijtijds worden gered. Verzekering dekt, naar men ons meldt, de schade. i SLUISKIL. Missietentoonstelling. Op Zaterdag 27 en Zon dag 28 Juni zal vanwege de Missiënaaikring „St Theresia van Lisieux" alhier in ae zaal der St. Anthoniusschool een tentoonstelling gehouden worden wan Missiegewaden en kleedingstukken, door genoemde missienaaikrans vervaardigd. Aan deze tentoonstelling zijn ook eenige at tracties verbonden. Zij is geopend Zaterdag van 4 tot 9 uur. Zon dag van 11,30 uur tot 12,30 en van 4—9 uur. Een laatste groet. Zaterdagmorgen werd al hier, na een mooie Requiemmis, op het R. K. kerkhof ter aarde besteld het stoffelijk over schot van den door een ongelukkig toeval om j het leven gekomen Th. Specht, in leven con ducteur bij de spoorlijn MechelenTer Neuzen, voorzitter der K.J.V, secretaris van het kerk koor „St. Cecilia", lid der Derde Orde en van de Ver. van spoorwegmannen „St Raphaël". Gedragen door leden der K.J.V., de vaandels van St. Raphaël en K J V, voorop werd na de beaartfing namens de familie een woord van hartelijken dank gebracht door den heer Cl. Schelstraete aan St. Raphaël en K J V alsmede aan de talrijke vrienden en aanwezi gen. Namens de afdeeling St. Ra phaël sprak de voorzitter de rijke vrienden en aanwezigen. Namens de af- deeling St. Raphaël sprak de voorzitter den heer Ysebaert een kort woord van deelneming, verklarend, dat hier een vriend was heenge gaan, veel belovend voor de organisatie. Veiling Woonhuis. Door Notaris Callenfels werd namens de erven de weduwe van Hove- Verhelst in café de Krijger Zaterdag namiddag geveild een zoo goed als nieuw woonhuis met 35 roeden grond, staande aan de Pierssenspol- derstraat. Hoogste bod werd gedaan door J Schenk alhier, waarvoor de koop werd gegund. Ernstig ongeluk. Vrijdagmiddag is bij het af breken van het oude luchtspoor aan de Cokes- fabriek te Sluiskil een ernstig ongeluk gebeurd. De 47-jarige werkman C de Wit uit Ter Neu zen was bezig met het afbranden der stangen, die het luchtspoor met den koeltoren verbon den, toen plotseling het gevaarte losraakte en naar beneden stortte, den man in zijn val mee sleurend. De ongelukkige die afschuwelijk ver minkt werd opgenomen, was op slag dood. Hij laat een vrouw en meerdere kinderen achter. (Reeds geplaatst in een gedeelte onzer vorige oplaag) TER NEUZEN. Polderbestuur. Tot ontvanger-griffier van den Visartpolder te Ter Neuzen is benoemd de heer Z. E. Eckhardt. AXEL. Hondendressuur in Zeeuwsch-Vlaandcren. Donderdag jl. werd te Axel een feestvergade- ring gehouden door de Zeeuwsch -Vlaamsche Hondendresseervereeniging, ter herdenking van het 10-jarig bestaan dier vereeniging. Nadat hij alle aanwezigen had verwelkomd, hield de voorzitter, de heer Donker, brigade comman dant bij de Kon. Maréchaussée te Ter Neuzen een rede, waarin hij verschillende gebeurtenis sen uit het vereenigingsleven van dezen kring in herinnering bracht. De vereeniging telt thans 45 leden en 3 do nateurs, terwijl het bestuur bestaat uit de hec- ren Donker vnd. voorzitter, Van Leuven te Kloosterzande, vice-voorzitter, F. Schoute, op perwachtmeester te Sas van Gent, secretaris, Graefschepe, rijksveldw. te Sluiskil, penn. en De Keuning vnd. commissaris. Spr. wakkerde allen aan om te volharden in hun liefhebberij, gezien de goede resultaten, die al bereikt zijn. Namens zijn medeleden, dankte de heer Keu ning vnd. den voorzitter voor de gesproken woorden. Een gemeenschappelijk maaltijd besloot de feestelijke bijeenkomst. Gemeenteraad. De agenda voor de vergade ring van den Gemeenteraad alhier p Dinsdag as. bevat de volgende punten: 1. Notulen. 2. Ingekomen Stukken 3. Diverse verzoeken om aankoop van grond 4. Verzoek van de PZEM om ontheffing van het bepaalde in art. 44 sub b van het .Motor en Rijwielreglement. 5. Idem van de bewoners van de Beoosten- bleysche straat (nabij Ouden Weg) om de sloot achter hunne woningen van gemeentewege te rioleeren. 6 Idem van de plaatselijke muziek- en zang verenigingen om tot vernieuwing van de kiosk op de Markt over te gaan. 7. Idem van de bewoners van de Ooster straat, om die straat van trottoirs te voorzien. 8. Voorstel tot het beschikbaar stellen van gelden voor aanstelling van een 3en ambtenaar ter secretarie. 8 Voorstel tot wijziging van de begrooting der Gemeente en van het Grondbedrijf, dienst 1930 HULST Gemeenteraad. Dinsdagvoormiddag om half tien zal een openbare vergadering van den ge meenteraad worden gehouden, ter behandeling der volgende punten: 1. Opening 2. Onderzoek der geloofsbrieven van het nieuw benoemd lid Ohr. L. de Koek. 3. Vaststellen notulen. 4. Besluit tot wijziging van Je Gcmeentebe grooting en Begrooting van het Gemeentelijk Gasbedrijf, Vleeschkeuringsbedrijf en Burger lijk Armbestuur over 1930. 6. Voorstel tot nadere vaststelling van den pensioengrondslag van den Gemeente-Ontvan ger. 7. Voorstel tot benoeming van de commissie van onderzoek der rekening van de Bijzondere Scholen. 8 Voorstel .tot herbenoeming der niet amb telijke leden van de schattingscommissie ais be doeld in art. 57 der wet op de Inkomstenbelas ting. 9. Voorstel tot herbenoeming der niet. 13 9. Voorstel tot benoeming van een lid, als vertegenwoordiger van de geiheente in de oom missie van den weg HulstPaal. 10. Voorstel tot onderhandsehe ;erpach- ting van het jachtrecht op de binnenvest van de gemeente. 11. Voorstel tot vaststelling van het primi tief kohier van de hondenbelasting 1931 en tot inwilliging van diverse verzoeken om gedeelte lijke ontheffing van die belasting. 12. Voorstel tot uitbreiding van het gasnet in de richting Hontenisse aan Tivoli en St. Jansteen aan de Absdaalschestraat 13. Voorstel om aan Mej. A. M. d'Haens over eenkomstig eigen verzoek eervol ontslag te ver leenen als onderwijzeres aan de O.L. School en voorstellen in verband daarmede 14. Voorstel om aan Provinciale Staten van Zeeland opruiming te 'verzoeken van het ge plaatste bovengrondsche electrisch net aan de Zoutestraat. 15. Voorstel om aan de Vereeniging van Ne- derlandsche Gemeenten op te dragen een on derzoek in te stellen naar het Gemeentelijk Gasbedrijf in zijn geheel. 16. Voorstel om aan ae N.V. PZEM onthef fing te verleenen van het bepaalde in art. 44 sub b van het Motor- en Rijwielreglement. 17 Mededeeling ingekomen stukken. 18. Rondvraag. Loonsverlaging Naar aanleiding van berich ten in het D. v. N.-B. eh Z. omterent een dras tische loonsverlaging voor het geheele perso neel bij de firma E Lockefeer te Hulst ?n ver band met slapte in het bedrijf, vernemen wij, dat de oewuste maatregel slechts geldt voor nog geen 20 pCt. van het personeel. De maat regel is voorts van tijdelijken aard en werd ge troffen om ontslag en daaruit voortvloeiende werkloosheid te voorkomen. SLUIS. Bliksem ingeslagen. Tijdens het korte, doch hevige onweer sloeg Vrijdagavond de bliksem in een schuur van den landbouwer De K. te Sint Anna te Muiden, juist bij Je grens. v In een oogenwenk stond de schuur, die vrij groot was, in lichtelaaie. Een 7-tal personen zochten in de schuur schuilplaats voor den re gen, doch ze zagen het inslaan en men haastte zich om weg te komen. Een klein ventje echter, dat in de balken der schuur was geklommen, liet zich pardoes naar beneden vallen en be zeerde zich aan zijn been. De graanvoorraad en een paar bietenmolens werden een prooi der vlammen. Nadat de brand reeds een uur had gewoed kwam eindelijk een brandspuit aangereden, die haastig in werking werd gesteld en niet twee stralen werd gespoten. De schuur was echter niet meer dan een ge raamte. (Midd. Ort) I •pt&*/%&g3£7r. i%=.. .-Z7- - - Sportliefhebbers vinden in DE MAASBODE alles, wat zy kunnen wenschen. EEN SOUVENIR UIT TIBET Sven Hedin heeft van zijn jongste expe ditie door Tibet een 2 meter hoog Boedha-beeld meegebracht, als „souveniertje" ST. KRUIS Gekozen: Prof. Iz de Bruijnne (aftr.) 38 st., RK C de Sutter, P J de Backere, C P Snauwaert en C L van de Bunder allen aftr. 112 st. Lijst 3 verkreeg slechts 19 st RK (dis.) Th M Bonte 48 st. Prot. J J Beun (aftr.) 32 st De vorige raad bestond uit 3 Prot.en 4 R.K. Axel.I-Ter Neuzen I 6-2 De voetbalwedstrijd tusschen x\xel en Ter Neuzen, welke gisteren te Axel werd gespeeld, is door Axel gewonnen met 6-2. Tengevolge van deze uitslag komen de Sas- sche Boys in finale uit tegen Axel. Ter Neuzen speelt in demi-finale tegen Hulst. Burgemeester voor het Kantongerecht Aangezien de heer Geirnaerdt, burgemeester van St. Jansteen, het verschil tusschen hem en het gemeentebestuur van Sas van Gent als een principieele kwestie beschouwt, heeft, naar wij vernemen, de ambtenaar van het O.M. hoo ger beroep aangeteekend tegen het veroordee- lend vonnis, door den kantonrechter, in de2e zaak gewezen. Voogdijraad. Bij Kon. Besluit van 9 Juni is benoemd tot lid van den Voogdijraad te Middelburg de heer, L J Geelhoedt wethouder te Ter Neuzen. aan het gezicht, beenen en handen. De veld wachter van Dijk, door omwonenden gewaar schuwd kwam 'ter plaatse en doodde het dier met drie welgemikte revolverschoten. De slachtoffers maken het naar omstandig heden vrij wel, Naar verluidt zullen zij naar U- trecht gaan, om zich met serum tegen hor.ds- dolheid te laten inspuiten. Diamanthandelaar voor vijf millioen bestolen De Antwerpsche diamanthandelaar Simon Genn, wonende Belgiëlei is het slachtoffer ge worden van een oplichter. Eenige dagen gele den kreeg Genn bezoek van een heer Modesto, Largo, uit Madrid, den zoon van een zeer gun stig bekend staande firma. De bezoeker kocht voor bijna 5 millioen Iran ken aan edelgesteenten en betaalde met twee chèques op de Banco de Bilbao. Later bleek dat de chèques valsch waren en dat de kooper geenszins de zoon was van de Madrilfeensche firma. De bedrogen handelaar kon niets anders doen dan een klacht indienen bij de politie. (Maasbode.) Een dolle hond maakt 4 slachtoffers Een groote hond van den landbouwer Bre- kelmans te Oss vertoonde Vrijdagmiddag plot seling teekenen van hondsdolheid. Hij sprong in het weiland van den landbouwer P v Geffen en beet een der daar loopende koeien in de achter- pooten en in den buik. zoodat 't bloed er uit liep. Van Geffen kwam toeloopen en trachtte de hond te verdrijven, doch deze sprong tegen hem op en beet hem in de linkerarm. Op zijn hulpgeroep kwamen de buren Tiebosch en Fr. v. Lieshout, die in het naburige weiland aan 't melken waren, aangeloopen. Maar ook zij wer den beiden door 't dolle dier gebeten. Met drie man wisten ze intusschen den hond uit de wei te jagen. Juist passeerde op dit moment de heer Fr. Hoep, drogist te Uden, per fiets over den weg. Het dier viel op den niets kwaads ver moedenden man aan, sleurde hem van de fiets over den weg en verwondde hem ucerlijk 1 Door Uw lidmaatschap f 5 per jaar. 2 door Uw abonnement op den Katholieken Radiogids f2,75 per half jaar. 3 door U op te geven als contri buant (contributie door U zelf te bepalen) Ieder katholiek Radio-bezitter wor- J de lid van den K.R.O. en abonné op den Katholieken Radiogids Ieder Katholiek niet-radiobezitter worde lid van xlen K.R.O. of geve zich als contribuant op! m Correspondentschap voor Sas van Gent: Oostkade 16 Telefoon nr. 15 Ingrijpend voorstel van president Hoover om de wereldcrisis op te lossen President Hoover maakt bekend, dat hfj de wereld aanbiedt een jaar alle schulden tus schen de verschillende staten op te schorten. Dit sensationeed voorstel heeft in alle lan den een grooten indruk gemakat. ij «fc if.v ■Mk i i 1 -IJ SPEL MET DEN DOOD Het hachelijk» mom ent, waarop de bekenae Spaansche toreador Gitanillo in de arena van Madrid door een stie r op de horen werd genomen en gedood.

Zeeuwsche Koerier | 1931 | | pagina 3