Voer- en Drinkbakken Gediplomeerde Chauffeur D. E. Wolfert Hz., Ter Neuzen. tit*** Rechtszaken. Gemengd Jlteuws. Sport en Spel. Jïïarklbertehlen AeSvortentiën. Voor Kippon en Kuikens allerlol Burgemeester voor den Kantonrechter. Uitzettende scheepsramp in Frankrijk. vraagt plaats bjj particulier of handelaar. Brieven onder letter C bureau van dit blad. Aanmelding van Leerlingen Uit hef Binnenland. Ui) het Buitenland. AXEL. Ter graanmarkt van Zaterdag waren de prijzen als volgttarwe f 0,00 a o, rogge f4 a 4,50 wintergerst f0,00, a fo,00 zomergerst f 0,00 a i o, haver f4,50 a 5, erwten f 6, a 8,50 paardenboonen f a dui- venboonen f o a bruineboonen f a lijnzaad f8 a 9, groen vlas f 2,a 3, gebookt vlas f 3,00 a f 7,00 gezwiqgeld vlas f0,30 a 0,35, aardappels f o,a 0,0, stroo fo a o, boter f 1,30 a 1,35, eieren f 3.50 a HOLST, 15 Juni. Graanmarkt. Middenprijs per 100 kgr. Tarwe f 6,00 a 12,, rogge f 4 a 5,00. wintergerst f5 a 6,00, zomergerst f5 a 6,00, haver f 4 a 5,50, erwten 1 7 a 8,00 br. boonen f6,00, a 7,00, duivenboonen f8,00 a 9, paardenboonen f7 a f8,00 GOES, 16Juni. Boter f0,70, eieren f3,10 ROTTERDAM, 15 Juni. Veemarkt. Op de veemarkt van heden waren aangevoerd 535 vette runderen, 368 vette en graskalveren, 231 schapen en lammeren, 1279 varkens. Prima kwaliteit en lage prijzen. Inrichting voor Doofstommen - Onderwijs '33 erbij, wordt 103 Op lijst II de heer Seybel met 0 st 187 erbij, wordt 187. Op lijst III de heer Kaas met 48 st 28l/2 erbij, wordt 76 V2 Opnieuw werd nu nagegaan, welke Candida- ten, na het overdragen der overschotstemmen van de gekozen candidaten de lijstkiesdee- ler hadden gehaald. Dit was slechts op lijst II de heer Seybel met 187 stemmen, overschot 91, welk overschot weer werd overgedragen op den heer Machielsen, die zoodoende 92 st verkreeg. Daarna kwamen op de verschillende lijsten voor e enzetel in aanmerking de candidaten, die meer dan 50 van den lijstkiesdeeler had den gehaald, derhalve op lijst I de heer van Goethem met 103 stemmen. Op lijst II de heer Machielsen met 92 st. Op lijst III de heer Kaas met 76V2 st. Op lijst IV de heer Marquinie met 115 stem men. De resteerende zetels werden toegewezen aan den candidaat of de candidaten, in de volgor de, waarin ze op hun lijst voorkwamen, der halve Op lijst I aan den heer de Maayer Op lijst II nihil Op lijst III nihil Op lijst IV aan den heer de Meyer Op lijst V nihil GEKOZEN ZIJN DERHALVE:" f" Vah lijst I (R.K. Staatspartij) de heeren V. Verschaffel, E. C. van Goethem en O. L de Maayer Van lijst II (SDAP) de heeren J J. de Leux, P. J Seybel en C. Machielsen Van lijst III (lijst Tak) de heeren W Tak en P. J Kaas. Van lijst IV („Gemeentebelang") de heeren A. A. Marquinie en L. F. B. de Meyer. 1 Van lijst V de heer P A. Neeteson. De Kantonrechter te Terneuzen heeft Maandag schriftelijk vonnis geveld in de strafzaak tegen den Edelachtb. Heer Pr. Geirnaerdt, burge meester van St. Jansteen, beschuldigd van het feit, dat hij zich niet binnen den wettelijk vast gestelden termijn in het bevolkingsregister te Sas van Gent, alwaar hij sedert 1 Juli 1930 verblijf houdt, had doen inschrijven. In de mo tiveering van het vonnis verklaarde de Kanton rechter het ten laste gelegde bewezen. Verdach te, aldus het vonnis, moet geacht worden zijn woonplaats te hebben te Sas van Gent, wijl hij aldaar leeft en zijn familie aldaar verblijft. Hij was te beschouwen als een soort werkforens. Verdachte werd diensvolgens veroordeeld tot fl. 1 boete subs. 1 dag hechtenis. Naar wij vernemen overweegt verd om upptl aan te teekenen. Voorts deelt de heer G. ons mede, dat deze kwestie eerlang in vakkringen sen punt van be spreking zal uitmaken. Inzake het beroep van de gemeente St Jan steen, de administratieve zijde der zaak be treffend, is van den minister nog geen bericht ontvangen. In de zitting van 9 Juni waren o.a. de vol gende personen gedagvaard: A J F., 43 jaar, caféhouder te Biervliet we gens het beschadigen van een stam van een kar senboom, toebehoorende aan A F Thomaes, door deze met een zaag of scherp voorwerp tot op dtf helft door te zagen. Eisch en uitspraak f 20 of 20 d h. Mr. Kuipers, verdachte's raadsman, vroeg bij veroordeeling een lichtere straf op te leggen. A J van D., 38 jaar, koopman te St. Jansteen, wegens diefstal van 700 K.G. tarwestroo, toe behoorende aan J. van Damme, gepleegd te zamen met H. C van D te Graauw op 15 Mei jl. Eisch en uitspraak f 15 of 15 d h. F F J W., 58 jaar, opzichter te Sas van Gent wegens beleediging van K. L van den Bunder te Sas van Gent op 15 Maart jl. Eisch en uitspraak, vrijspraak. F F J W., voornoemd, wegens beleediging van E. Malschaert te Sas van Gent op 15 Mei J1- Eisch en uitspraak, vrijspraak. F A V., 22 jaar, veldarbeider te Zuidzande wegens diefstal van 2 zakken met 50 kg. aard appelen, die toebehoorden aan J J van Nieuwen huise te Zuidzande op 10 April 1931. Eisch en uitspraak f 15 of 15 d. h. C D., 34 jaar, werkman te Hoek, wegens be leediging van den Rijksveldwachter de Coer.e te Philippine, op 19 April jl., toen deze hem aanhield in verband met een door verdachte gepleegde overtreding van de Motor- tn Rij- wielwet. Eisch en uitspraak f 15 of 15 d. h C P D, 48 jaar, werkman te Hoek, wegens wederspannigheid tegen de agenten van politie Hage en van der Wal, bij gelegenheid van een openbare verkooping te Ter Neuzen in de her berg van de Vrieze op 7 Mei 1931. Eisch en uitspraak f 15 of 15 d h V van E., 40 jaar, commissionnair te ilulst, wegens huisvredebreuk in de herberg van van de Velde te Hulst op 11 Mei jl. door het café niet aanstonds te verlaten, toen hem dat be volen werd. Eisch en uitspraak f 15 of 15 dagen h. Een inbreker in een klooster. Vanaf de bovenste-ballustrade van het kloos ter der Eerw. Zusters Ursulinen op den Scher- nerweg te Maastricht werd aan voorbijgangers verzocht 0 mde dichtst bijwonende maréchaus sées te waarschuwen, wijl er zich ten inbreker in het klooster bevond Een der interne onder wijzeressen had in het middernachtelijk uur gerucht aan haar celdeur gehoord c-n was he vig geschrokken daar zij een inbreker had ge zien. De maréchaussées kwamen, doorzochten het gebouw en kwamen tenslotte niet getrokken revolver in de spreekkamer, waar aan een tafel 'n man zat te slapen. Toen hij uit zijn slaap gewekt was verklaarde hij te meenen in z'n eigen woning te zijn. Het W. G. raampje v/as losgeschroefd en wederom op zijn plaats ge bracht, hetgeen de volgende verklaring tenge volge had. Als hij laat thuis kwam klom bij steeds door het W. C. raampje om oneenigheid met zijn vrouw te voorkomen. De man werd aangehouden en bleek 'n bewoner te zijn van het Witte-Vrouweveld Een "zijner dochters was bij de zusters op school. De hevig geschrokken onderwijzeres heeft dien dag het gebruik van haar spraakvermogen gemist. „Kiest ons moeder!" Donderdag was het gemeenteraadsverkiezing in Etten en Leur. Er waren, aldus het „Dagbl. v N.-Br.", vele candidaten, meer dan <:r zetels te bezetten zijn, en dus was er strijd, aange vuurd door onversaagde propagandisten met knallende woorden en onverkwikbare meenin- gen. Onder de lijsten was er ook een van mej. B. een eerzame huismoeder, die iets anders dan een gezin wenschte te beredderen. Waarom ook niet? De Kieswet laat dat toe en de emancipatie van Hare Majesteit de Vrouw is er ook niet voor spek en boonen. Die moet vruchten af werpen. En zoo kwam het dat bij een der stem- bureaux van Etten, waar vele plakkaten en op schriften, prijkten ter verheerlijking van de candidaten, ook kon opgemerkt worden het zoontje van mej. B., die op een bord het van kinderliefde blakend opschrift omhoog hield van: „Kiest ons Moeder". In kokende rabarber. Te Franeker is het driejarig zoontje van J. A. bij het spelen in huis gestruikeld en in een pot met kokende rabarber gevallen. Het kind kreeg zulke ernstige verwondingen, dat het aan de gevolgen daarvan is overleden. Liefdesdrama. In de nabijheid van den Schaesbergerhof, dicht bij het kasteel te Schaesberg vonden voor bijgangers een meisje verwond langs den weg liggen. Dicht daarbij bevond zich een jonge man, die niets mankeerde. Bij hun naderen nam de jongeman een scheermes van den grond op, waarop de voorbijgangers bevreesd werden en zich naar Meezenbroek begaven cm de ouders van het meisje 'te waarschuwen. Toen men terugkeerde, vond men ook den jongeman ernstig verwond Hij had de hand aan zich zelf geslagen. Politie en geneeskundige hulp waren spoedig ter plaatse. Dr. Damen legde liet eerste ver band. Het meisje bleek er ernstiger aan toe dan de jongeman. Het was de 17-jarige H uit Heerlen, omtrent wie de Schaesbergsche poli tie een aangifte van vermissing had bereikt De jongen bleek de 20-jarige G., eveneens uit Heer len. Beiden zijn naar het ziekenhuis te Heerlen overgebracht. Naar gemeld wordt, maken beiden het vrij goed. Een drieling. Donderdag werd het gezin P Kokshoorn Weer denburg te Voorburg verblijd met de geboorte van een drieling, twee zoons en een dochter. Trein op varkens ingereden De personentrein die te Haaksbergen 2.23 uit Neede arriveert, reed Donderdag nabij de Ka- belfabriek midden door een troep varkens, die zich op de lijn bevonden en toebehoorden aan den landbouwer B. Een der krulstaarten werd doormidden gereden, terwijl een ander de ken nismaking met den trein eveneens met den dood moest bekoopen. AUTO-BOTSING Een wagen in, de andere over de sloot. Op de Wouwsche baan, onder Roosendaal, kwamen twee auto's een van den heer R te Roosendaal en een van den heer v. R. uit Til burg, bij het elkaar passeeren in dezelfde rich ting, met elkaar in botsing, waardoor beide wagens van den weg geraakten, één in de sloot en de andere over de sloot heen in het weiland terecht kwamen Behoudens eenige schrammen, welke de heer v. R. opliep, kwa- m engeen persoonlijke ongelukken voor. .Vseide wagens beliepen echter materieele schade. Voor 45,000 dollars lezingen. Churchill zal dezen herfst een reis naar Ame rika maken, waar hij 45 lezingen zal houden. Hij ontvangt daarvoor een honorarium van 1000 dollar per lezing. Aan een muggebeet gestorven. Een tragisch, gelukkig zeldzaam voorval wordt uit Weenen gemeld. De 33-jairge Melly Winter, de vrouw van een Weensch koopman, bezocht een strandbad. Plotseling bemerkte zij een lichten steek, ze was door een mug gebeten. Zij schonk natuurlijk geen aandacht aan het geval, doch den volgenden dag deden zich kou de rillingen en hooge koorts voor zoodat de vrouw naar het ziekenhuis moest worden over gebracht, waar ze na 24 uur aan bloedvergifti ging stierf. Deze vergiftiging was, volgens de uitspraak der doktoren, uitsluitend door den muggebeet veroorzaakt. Een belangrijk legaat Uit New York wordt gemeld: De overleden rechter E B Parker uit Washing ton, heeft naar thans bekend wordt gemaakt, een legaat van twee millioen dollar nagelaten aan de bekende Columbia-Universiteit. voor de oprichting van een aan deze universiteit verton den school voor internationale zaken. Meteoorsteen op een hoeve. Op een hoeve in de nabijheid van Malinta is een meteoorsteen terecht gekomen. Over een afstand van ee halven mijl in den omtrek werden de ruiten gebroken. De slag werd in een aantal steden van het district gehoord. Hangbrug in elkaar gezjikt. De nieuwe hangbrug van St. Denis d®. Pile bij Libourn stortte in tijdens een proefneming om haar draagkracht te bepalen. Een aantal met zand beladen vrachtwagens die de brug passeerden, stortten met hun men ners in de Dordogne. Twaalf personen zijn ver dronken en negentien werden gewond. Een ontzettend scheepsongeluk, dat aan on geveer 450 personen het leven heeft gekost, heeft zich Zondag aan de Westkust van Frank rijk afgepeèld. Een stoomschip, de „St. Philbert", dat des morgens met ongeveer 500 passagiers aan boord van Nantes voor een pleziertocht had onderno men naar Noirmoutiers, is in den namiddag bij de rotsen van Chateliers, op ongeveer 8 K.M. afstand van St. Nazaire gekapseisd Er stak nl. een hevige storm op, waarbij de passagiers alle naar de eene zijde van het schip drongen om beschutting te zoeken, met het ge volg, dat het schip begon over te hellen en kap seisde, zoodat alle opvarenden te water ge raakten. Het ongeluk speelde zich af onder de oogen van het personeel van den vuurtoren van St. Gildas, dat echter niet bij machte was hulp te verleenen en niets anders kon doen dan de red dingsmaatschappij van St Nazaire kennis te gev envan het gebeurde, welke terstond een sleepboot zond om hulp te verleenen. Ook een loodsboot kwam later ter plaatse. Beide schepen bleven tot des avonds 11 uur naar overlevenden zoeken, doch keerden toen naar de haven terug, de sleepboot met 1 over levende, den Oostenrijker Jellinek, en 3 vrou wen lijken aan boord, de loodsboot met 7 overle venden en 1 lijk. Aanvankelijk meende men, dat alle overige van de ongeveer 500 passagiers, onder wie zich vele vrouwen en kinderen bevonden, in het wa ter den dood hadden gevonden, doch later bleek, dat een aantal passagiers bij het nade ren van den storm te Pornic aan land waren gegaan 0 mvan daaruit de reis naar Nantes per trein voort te zetten. De tijding van de ramp verwekte vooral te Nantes, waar de meeste verongelukten thuis behoorden, diepe ontroering. Hulst I-Sassche Boys I 2-6. Na Axel heeft ook Hulst dus aan de meerder heid der Sassenaars moeten gelooven. De Boys beschikken momenteel over een elftal, waar de sterkste tegenstanders rekening mee moeten houden en wanneer zij het volgend seizoen met dit elftal kunnen blijven uitkomen dan zullen zij ongetwijfeld een ernstige greep doen naar het kampioenschap. Over den wedstrijd het volgende: De Boys winnen den toss en verkiezen tegen den wind en met de zon in den rug te spelen. Het begin is sensationeel. De Sassenaars trek ken onmiddellijk ten aanval. De 'inksbinnen komt vrij voor doel doch schiet jammerlijk naast. Daarna doet hij het evenwel beter en onhoudbaar snort het leder in het net. Men speelt juist 30 seconden. Het doelpunt wordt echter ten onrechte door den scheidsrechter wegens buitenspel afgekeurd. De Sassenaars blijven evenwel in de meerder heid en als na ongeveer een kwartier spelen de Hulst-verdediging in het nauw gedreven wordt, deponeert de rechtsbinnen den bal ten slotte in het net (0-1) Hulst zet nu de tanden op el kaar en spoedig is de stand ook gelijk. Ge steund door den sterken wind is Hulst nu licht de meerdere maar als de Sassche linksbuiten er weer eens met den bal van door gaat, weet de linksback van Hulst niet beter te doen dan op z'n doelman terug te spelen. De rechtsbinnen is deze echter te vlug af zoodat de Boys op nieuw de leiding nemen 1-2 Hulst ontwikkelt nu een hevig offensief maar tot de rust blijft de stand ongewijzigd. Na de thee krijgen de Boys den wind mee en nemen zij het spel geheel in handen. Door bui tenspel gaan echter enkele kansen verloren. Na ongeveer e enkwartier krijgen de Sassenaars een strafschop toegekend. De linksachter plaatst zich achter den bal en de stand wordt 1-3. De middenvoor gelast zich dan met het vierde doelpunt, terwijl een tweetal doelpun ten terecht wegens buitenspel worden afgekeurd Hulst tracht z'n achterstand in te loopen en 10 minuten voor het einde brengen zij den stand op 2-4 De linksbinnen maakt dan door twee nieuwe doelpunten aan alle onzekerheid een einde en de Boys winnen dan ook verdiend met 6-2. De Sassenaars komen nu in finaal uit te gen den winnaar van Ter Neuzenl-Axel I. SUPPORTER. Boter per kgr. f 0,000,00. Eieren 100 stuks f, Slachtvee aangevoerd 2, verkocht o. Varkens aangevoerd 45, verkocht 28. Aanvoer V.P.Z. 26,335 stuks, per 100 stuks f 3,40. Prijzen voor vette koeien eerste kwaliteit f 0,92 a 1,02, tweede f 0,76 a 0,89, derde fo,66 a 0.76; kalveren ie kwaliteit f 1,40 a 1,45 tweede f0,65 a 0,90, derde f0,50 a 0,65 schapen eerste kwaliteit f0,62 a 0,75, tweede f0,45 a 0,62, derde f0,40 a 0,45; lammeren fo.oo a 0,00 varkens eerste kwaliteit f0,32 a 0,34, tweede f0,26 a 0,31, derde f0,20 a 0,25, export 0,32—0,35. Vlas. Aangevoerd uitsluitend schoon. Van blauw 1120 K.G. prijzen 0.00—0,00; van Hollgeel00 K.G, prijzen 0,00—0,00; van Groningsch 00 K.G., prijzen 0000. Koolzaad f2223, karwijzaad 3233. Aardappelen Zeeuwsche blauwe en bonte (4,00—6.00, poters 0,000,00, Friesche Eigenheimers 6,75—7,25, Brielsche 4.50 5,50, Bravo's 5 5,50, Red Star 6,75—7,25, Malta (spring) 2425, Industrie 4,005, In qeflalv. Ijzer, 17 te KOTTftKllAH. voor den nieuwen cursus in Sept. a.s. Fröbelklasse (kinderen van 3 tot 6 jaar). Leerschool (kinderen van 6 jaar en ouder). De kinderen leeren spreken en af lezen van den mond. Vakken van het Lager Onderwijs. Opleiding voor Jongens in verschillende ambachten, voor Meisjes in nuttige en fraaie handwerken. Costuumnaaien, koken en strijken. Godsdienstonderwijs naar ieders godsdienstige gezindheid. Verdere inlichtingen bij den Directeur. C. VAN MEURS, 24 Ammanstraat 20,

Zeeuwsche Koerier | 1931 | | pagina 3