Wetenswaardig Allerlei. D. DE JAGER Jr's IJZERHANDEL, liddelburo Huismoeders U weet toch! Zeelandia Zeeppoeder „Met Zeelaaüa de wasch helder" Vlaanderen's Bedevaart naar Lourdes van 29 Juli tol en met 6 Augustus Vertrek en aankomst Antwerpen. Speciale Pinksteraanbieding Firma G. A. Hamerlinck-Bockstael Westkade 105 Sas van Gent Een zakenman slecht gaan, tuinmeubelen, gieters, tuinslang, planten- schopjes, grasmaaimachines enz. Vlechtwerk, draad, puntdraad, enz. Adverteert in De Zeenwsche Koerier dat een gegarandeerd vetgehalte heeft van 36-40 pCt. Uitslag der prijsvraag wordt eerstdaags bekend gemaakt. ROBINSON (alles gegarandeerd) Damesschoenen vanaf f 5.20 Boeken Cijdschr. Advortontiën1 SELZAETE. Maart 1931 OPENING van het nieuwe gobouw in do Langodolft Hot hoogste wat dus boroikbaar is 1 Laat ook Uw dovios zijn: Lourdes RECHTSTREEKS2e kl. Irs 695, 3e kl. frs T55 via Lisieux2e kl. frs 770. 3e kl. frs 313 (Belgisch geld) Ingezonden Mededeeling. <9) M. DE PAUW-MEULEMAN, Bezokt onze MODERN INGERICHTE TOONZALEN en winkel. Denkt ni aan de Voorjaarsartikelen GROOTE VOORRADEN VLUGGE LEVERING! Wij hebben duizenden tevredenheids betuigingen OOK U zutt geen andere Zeeppoeder meer wenschen indien U eenmaal ZEELANDIA - GEBRUIKT hebt! Vraagt ze Uwen winkelier en Iet op het merk Zeelandia op ieder pakje. Het is ook Uw belang. Inlichtingen en aangiften C. J. «DEBRA, Onderpastoor, Betoogingstraat 10, BORGERHOUT—ANTWERPEN of Midden- bareel, Plein 13 a, KORTRIJK. 50 r k ECHTE FRIESCHE 20-50ct. per orts en verscheidene passagiers gewond werden. De chauffeur en eenige inzittenden trachtten de jeugdige bandieten tot rede te brengen, doch dezen vielen hen aan, wierpen hen op den grond en trapten den chauffeur, zoodat hij uit verschillende wonden bloedend en me: zware inwendige kneuzingen en eenige gebro ken ribben liggen bleef. Zijn toestand is zorg wekkend Teen de politie eindelijk ter plaatse kwam namen de „helden" de vlucht. Een halssnoer van 90.000 dollar. Bij het afscheid nemen van eenige ri wan ten, die met het stoomschip „Roma" uit New- York naar Europa vertrokken, verloor een da me uit Californië een paarlen halssnoer ter waarde van negen tigduigend dollar Zoodra het verlies bemerkt werd, vermoedde de eigenares, dat zij liet halssnoer aan boord van het schip had verloren. Draadloos werd hiervan mededeeling aan den kapitein, Anglo Saglietto, gedaan, die onmiddellijk driehon derd man aan het werk zette, om het schip systematisch af te zoeken, waarbij hij het ge noegen smaakte, het halssnoer inderdaad op een der plaatsen, waar Mrs. Strong bij het af scheid nemen geweest was, terug te vinden. Door een slang gebeten. In een restaurant te Berlijn werd een En- gelschman door een giftige slang, die een stu dent in zijn aktentasch bij zich droeg, in den vinger gebeten. De Engelschman werd terstond naar het zie kenhuis vervoerd. Levensgevaar schijnt echter voor hem niet meer te bestaan. Groote postkantoor-diefstal In het postkantoor van Eghezee bij Namen is ingebroken. De dieven hebben alles van waar de meegenomen Hun buit bedraagt 1*4 injllioen francs Doodelijke val van een parachutespringster. Zondag werd te Epernay bij Reims een vlieg feest gehouden, waarbij o.a. een zeventien jarige Fransche parachute-springster met een valscherm uit een vliegtuig zou springen. Toen het vliegtuig, waarin vij zich bevond, op 500 meter hoogte vloog, sprong zij eruit. Door tot nog toe onbekende oorzaak opende de parachute zich niet en het meisje viel op den grond te pletter. Zij was op slag doo"3. Vergiftigd na het eten van kaas en worst. Te Stockum bij Osnabrück zijn na het ge bruik van kaas 7 personen uit één gezin, nl. 3 kinderen en 4 volwassenen, onder vergiftiging verschijnselen ziek geworden. Drie hunner zijn reeds overleden, terwijl er 2 zich in levensgevaar bevinden. De 2 overige bevinden zich op weg naar beterschap. Een ander vergiftigingsgeval wordt uit Gne- sen gemeld. Daar zijn 34 personen, na het ge bruik van worstwaren, onder vergiftigingsver schijnselen ziek geworden. Hoewel de toestand van allen ernstig is, leb ben de doctoren toch lioop, de patiënten in het leven te kunnen behouden. Alle Hoeken en Tijdschriften zijn ver krijgbaar bij den Boekhandel van >DE ZEEUWSCHE KOERIER* De Misdaad van 1914 door W L van Warmelo oud-officier der Artillerie. Onder den titel van „De Misdaad van 1914" Hoe de geheime diplomatie den wereldoorlog van 1914 voorbereid en ontketend heeft deed do heer W L van Warmelo, oud-officier der ar tillerie b ijde N.V. Hilversumsche Boekhandel v/h J W Ebërt een studie verschijnen over de oorzaken van den wereldoorlog. Het boek, waar in de rol der verschillende mogendheden, die bij het wereldconflict betrokken waren, uitvoe rig wordt behandeld en op pakkende wijze be schreven, is opgedragen „Aan het Nederland- sche Volk, opdat het zich zal weten te vrijwa ren ook eens in den oorlog geworpen te wor den „als een kip in een braadpan De prijs van dit werk, waarvan men met be- langstenlling kennis zal nemen, bedraagt f 1,25 Dc Katholieke Encyclopaedic D1 r 'onnen tot voorbereidt a van de uitgave cener Katholieke Encyvlopaeiie zijn thans zoo mt gevorderd dat ken worden medegedeeld, dat de veicehyning <iaa:van is verzekerd. De Ent yelopadie zal worden uitgegeven door de N. V „Joost van den Vondel" teAmsterdam on der leiding van een Redactie, waartoe een 30- tal Katholieke geleerden uit Noord- en Zuid- Nederland zijn toegetreden Zij zai een om vang hebben van 24 deeler, en in kortere of langere artikelen aan den algemeen-ontwikkel den lezer van Katholiek standpunt voorlich ting geven op alle gebied van theorie en prak tijk. Nadere mededeelingen kunnen binnenkort worden tegemoet gezien: Paneuropa A. B. C. floor Gouden- hove-Kalergi. De Paneuropa Propaganda-Zentrale te Wee- nen heeft een propaganda-brochure het licht doen zien, waarin doel en streven van de Pan- Europa-beweging worden uiteengezet. De schrijver, de heer R. N. Coudenhove-Kalergi vertelt op pakkende wijze wat Pan-Europa is en wil. Slank worden en blijven. In de recensie, verschenen in ons vorig nuni mer, viel den naam van den uitgever \an bo venstaand werkje weg. Het boekje verscheen bij J. C Auf der Heide S.H.D., Hilversum. Het Fransch Monte Carlo. Het Casino van Enghien zal, zooals gemeld, wederom voor het roulette-spel geopend worden Zooals men weet was dit modern paleis ln wijde omgeving van Parijs voor den oorlog het middelpunt van het mondaine leven, daar het zeer geliefd was als het Fransche Monte Carlo. In 1913 werd een wet uitgevaardigd, waaibij hét Casino-bedrijf in een omtrek van 300 K.M. rond Parijs verboden werd. Ondanks alie requesten van de gemeente Enghien, die er natuurlijk veel nadeel van cn dervond, gelukte het echter ook aa den oorlog niet óm opheffing van dit verüod te verkrij gen. Thans biedt het pompeuze gebouw aan den over van het kleine meer van En ghien een troosteloozen aanblik niet zijn ver waarloosde tuinen en de langzaam afbrokke lende versieringen van 1907, toen de kunst een tijdperk doormaakte, dat weinig aantrekkelijks bood. Maar de actieve burgemeester van En ghien rustte niet vooral sedert hij afgevaar digde werd en in het Parlement kwam; liij heeft het nu doorgedreven dat het Casino we derom geopend mag worden. Het Fransch bud get is niet schitterend en de nieuwe Staat schijnt van meening te zijn, dat de nieuwe be lastingbron „non olet" „niet stinkt". Enghien was oorspronkelijk beroemd om zijn zwavel bronnen, die in 1766 door Pater Cotte, een Ora toriaan van Montmorency ontdekt werden. Ge durende den Restauratietijd was Lodewijk XVIII gewoon met zijn Hof Enghien te bezoe ken. Later kwamen koningin Hortensia en vele andere persoonlijkheden van haar tijd naar Enghien. Alexander Dumas liet zich daar een villa bouwen. Het aantal rijke nietsdoeners vermeerderde voortdurend in Enghien. In 1913 bedroegen de officieele inkomsten van het Casino 9.4 mil- lioen francs. Momenteel is echter het voor naamste gedeelte van het hazardspel: „.rouge et noir" bij de wet verboden, baccaraat is nog geoorloofd. Ongetwijfeld is deze concessie al leen verleend omdat de financieele toestand van den Staat allesbehalve rooskleurig is, toch ontmoet. Zij heftig protest in de pers, die vooral den nadruk legt op den demoraliseerenden in vloed van een Casino in de omgeving der hoofd stad. Het zijn immers lang niet altijd de rijken, die daar geruineerd worden. Het Schaakspel van St. Helena. Op het einde van deze maand wordt te Aus- terlitz een Napoleon-expositie geopend, waarop zich o.a. als bijzondere bezienswaaidigheid een schaakspel bevindt, dat vrienden van den Franschen keizer aan den banneling van St. Helena gezonden hebben. Aan dit schaakspel is een interessante ge schiedenis verbonden. Men wilde den keizer niet alleen met dit schaakspel vereeren, cpdat het voor hem een tijdverdrijf zou zijn in de lange dagen der eenzaamheid, maar in de sierlijk bewerkte schaakfiguren, die van bin nen uitgehold waren, had men zorgzaam ge heel uitgewerkte plannen tot ontvluchting van Napoleon verborgen. Het schaakspel kwam wel iswaar in handen van Napoleon terecht, maar de officier, die hem met het geheim be kend moest maken, was onderweg op zee ge storven en een ander, die van de ontvluchting» plannen niets wist, gaf het spel in zijn plaats aan Napoleon. Dit spel ging later over in han den van Napoleon's zoon en het bevindt zich thans bij vorstin Paléologue, die in Athene woont. Waarom sterft het konijntje wanneer inen het loodrecht houdt. De Fransche onderzoeker Regnard had in 1868 opgemerkt, dat een konijntje sterft als men het met den kop naar boven loodrecht houdt. Tot nu toe had men het toegeschreven aan de gevolgen van het wegtrekken van het bloed uit de hersenen, maar thans heeft M. O. de Ameida e enpausibeler verklaring gevon den. Het verticaal gestelde konijntje sterft ten gevolge van uitputting der ademhalingsorga nen der borst; In verticale houding drukken de ingewanden op het middenrif maken het onbeweeglijk en daar de ademhaling van net konijntje hoofdzakelijk een middenrifsadem haling is, stikt het diertje. Dit blijkt hieruit, dat het voldoende is den buik door een liem samen te persen waarop het dier normaal ademt en niet sterft. Het met den kop naar be neden gehouden konijntje toont generlei uit puttingsverschijnselen en sterft ook niet. Het adres voor Uw SCHOENWERK naast het Gemeentehuis io die niet adverteert omdat zijn zaken moet ook geen medicijnen innemen als hij ziek is. 1«0 Naar verlangen wordt voor hotels gezorgd. Indien II met Pinksteren eens Iets degelijks aan Uw voeten wilt hebben, wende U zich tot onderstaand adres. BA4B 18 VOOB IEDEB WAT Zwarte molières met rnbberhak f5.50 Bruine molières met rnbberhak f5.50 Uitgebreide collectie KINDER- MEISJES en JONGENSSCHOENEN tegen zeer lage prtyzen. OOK REPARATIE VAN SCHOENWERK Beleefd aanbevelend,

Zeeuwsche Koerier | 1931 | | pagina 7