f 25,- of f 400,- De Bekwame Veearts Stadsnieuws. Gemengd Jiieuws. Kerknieuws. 956e Staatsloterij Rechtszaken. „Een bad-toeslel thuis, „Gezondheid in Uw huis. Kniftftftnlen Meëedeelinn (18) FIRMA D. BOLLE. Ham 88 - ROTTERDAM - Postr. 18523 Van onze fld?ertesrders Uit het Binnenland. Uit het Buitenland. Teehn. Bar. SMEDENBORRH, Postbus 394, AMSTERDAM. eirs Ho. I273I0. 102 Volledig Handboek der Genees- en Ver loskunde van het vee, bevattende een grondig en gemakkelijk te begrijpen onderricht tot behandeling en genezing van ziekten en gebreken van alle vee met negen uitslaande Platen en Tijd wijzer. PRIJS f2.90. Verkrijgbaar: ling, die aan mobilisatieslachtoffers een alge- heele schadeloosheid waarborgt. Het kohier van de hondenbelasting, voor net dienstjaar 1931 wordt vastgesteld tot een be drag van f 331. Verder werden de pensioengrondslagen der gemeenteambtenaren- vastgesteld. Na breedvoerige beraadslaging werd besloten op de begrooting 1931 de volgende posten uit te trekken: f 800 voor steun verleening ian de vlas industrie, onder voorwaarde, dat werkloozen in dienst worden gesteld, terwijl de post van kos ten der werkverschaffing met f 400 wordt ver hoogd. De uitvoering van de steunregeling die goed keuring van den minister behoeft, terwijl hier voor Rijkssubsidie zal aangevraagd worden, werd opgedragen een een commissie van 5 per sonen. Besloten werd nog, de werkloozen 4 inplaats van 3 dagen per week te laten werken Steun zal worden verleend op den grondsiag van de circulaire van 7 Jan. 1931 van den minister van binnenlandsche zaken en landbouw. Dé steunregeling luidt als volgt: Ivoor de uitgetrokkenen. a voor gehuwden én ongehuwde kostwin ners f 6 per week, benevens f 0.60 per week per gezinslid boven 2 de personen tot een maxi mum van 3 personen; b voor kostgangers f 5.50 per week; n Voor de reglementair niet rechthebbenden en ongeorganiseerden. a voor gehuwden en ongehuwde kostwinners t 5.50 per week, benevens f 0.60 per week per gezinslid boven de 2 personen tott een maxi mum van 3 personen, b voor kostgangers f 5 per week. In beginsel werd nog besloten op nader over een te komen voorwaarden de electrische net ten over te dragen aan de P.Z.E.M. (Midd. Crt.) TER NEUZEN. Raadszetel opgeëischt. Naar aan de Tern. Crt. van wege het bestuur der afdeeling wordt mee gedeeld, is in de jl. Maandag gehouden druk bezochte vergadering der afdeeling Ter Neuzen der SJD.AP met algemeene stemmen de volgen de motie aangenomen: „De afdeeling Ter Neuzen der S.DA.P. in huishoudelijke vergadering bijeen op Maandag 18 Mei 1931, kennis genomen hebbende van het feit, dat de heer N. A. Hamelink op 23 April 1931 zijn ontslag heeft ingediend als lid van de Sociaal Democratische Arbeiderspartij. van meening, dat door dit ontslag genoemde heer niet langer als raadslid de S.D.A.P. verte genwoordigt in den Raad van Ter Neuzen, eischt, dat de door hem bezette raadszetel uiterlijk 20 Mei 1931 ter beschikking zal wor den gesteld van de afdeeling, en besluit deze motie ter kennis te brengen van den heer N. A. Hamerlink en te publi- ceeren in de Terneuzensche Courant". Postbestelling op tweeden Pinksterdag. De directeur van het postkantoor maakt be kend, dat op den 2en Pinksterdag één brief en .pakketpostbestelling zal worden uitgevoerd en dat aldan geen gelegenheid tot afhalen zal worden gegeven. Tegenspraak. Het Dagbl. v. N. Br. en Z. be vatte gisteren het bericht, dat ook de Stijf sel- fabriek alhier, een loonsverlaging zou invoeren en wel van 7 pCt. Wij hebben dit berieht aan de directie der StQfselfabriek voorgelegd, die ons antwoordde, dat haar betreffende eenige verandering in de loonen en arbeidsvoorwaarden van haar i er- soneel niets bekend is De arbeidsvoorwaarden zijn nog steeds dezelfde als een jaar terug. Nieuwe telefoonaansluitingen op het net Sas van Gent.: No 77 A F Verdegem. Gr. Majoorstr. 12 No 78 F v d Heijden Oostkade 4 No 79 H. Feijen, Prinsenkade 21, No 80 N C B, Oostkade 34 No 81 A Stouthamer Oostdam 6. Promotie. Naar wij vernemen, is de heer A. J. G. Nagelkerke, die sedert 9 jaar te dezer stede de functie uitoefende van wachtmeester der Kon. Maréchaussée, met ingang van 18 dezer benoemd tot opperwachtmeester. Wij wenschen den algemeen geachten func tionaris met deze mooie promotie van haite proficiat. PrUsvluchten. Bij de Zondag gehouden prijs vluchten uit Arras en Brêteuil, gegeven door de Duivenmij. „De Vrijs Vlucht", gevestigd bij F. Marquinie alhier, was de uitslag als volgt: Breteuil: Mededingende duiven 191, los 6,30 uur. 1 J Wisse, Zaamslag, 2 L Koole, Sluiskil, 3 P. Snoeijs Sluiskil, 4 P. Stofferis, 5 M. de Vriendt, 6 J. Sijs, Axel, 7 Aug. Marquinie, 8 G. van Ham, 9 Jan van Acker, 10 P. Meeuwsen. Arras: Mededingende duiven 62. Los 11,32 u. 1 P Roegiers, Westdorpe, 2 F. Dhaeze, 3 en 8 J. de Groff, 4 en 5 H. Scheffer, 6 Jan Ccene, 7 Alph. Scheffér, 9 R van Moll Westdorpe, 10 A. Guinau Westdorpe. De namen, waarachter geen plaatsnaam staat vermeld, zijn van Sas van Gent. Nieuw Wol- en Kousenhuis te Sas van Gent. Zooals uit de in dit nummer voorkomende annonce blijkt, is door den heer A van den Bruele, te Ter Neuzen bekend onder den naam van ..Kousenkoning", aan de Westkade 87 te Sas van Gent een Wol- en Kousenhuis geves tigd. Een kijkje in dit kousenlabyrinth zal de overtuiging schenken, dat de heer v.d. Bruele zijn titel eer aandoet. De voorraad en verscheidenheid is inderdaad overstelpend. En daarbij prijzen, die. naar de firma aankondigt, 20 a 25 pCt. goedkooper zijn dan in België Voor Sas mag zoo'n zaak een aanwinst wor den genoemd. Heuglijk bericht voor dames. Zooals dezer dagen in onze advertentie-ru briek bereids aangekondigd, is Sas van Gent op het gebied van dames-coiffure een instal latie rijk geworden, die in Zeeuwsch-Vlaande ren tot dusverre nog niet was -3eintroduceerd. Wij bedoelen de Permanent-Wave, inrichtig volgens het systeem „Lemaire", waarbij het haar met stoom inplaats van met electrici- teit wordt bewerkt, wat, blijkens de gegeven toelichting, in tal van opzichten verre te p:e- fereeren is. Aan de ondernemende coiffeursfirma Florent v.d. Wynkel-v. Gremberghe te Sas van Gent komt de eer toe, deze grootsteedsche r.'ouwig- heid, die in de eerste-klas zaken in den Haag, Rotterdam, Amsterdam enz. voor het élite-da- mespubliek de groote attractie vormt, en die zelfs aan het Hof wordt toegepast, aan Zeeuwsch-Vlaanderen te hebben geschonken. En een deskundige behandeling is onder de geschoolde leiding van Mad. v. d. Wynckel-van Gremberghe absoluut verzekerd. Wij meenen danook het Zeeuwsch-Vlaamsche damespubliek met dit nieuwste snufje op het gebied der haarverzorging te mogen gel uk wen schen en de firma v. d. Wynkel met haar kra nig initiatief. De Gruyter in Zeeuwsch-Vlaanderen In grooten stijl, zooals zij dat gewoon is, kon digt de alom in Nederland bekende firma de Gruyter in de gewestelijke pers aan, dat zij in Zeeuwsch-Vlaanderen „voet aan wal'" heeft gezet. Zaterdag opent zij in de ..hoofdstad" van ons gewest, Terneuzen, haar eerste filiaal. Voor Zeeuwsch-Vlaanderen beteekent deze vestiging van een der grootste nationale bedrij ven in consumptie-artikelen een feit van meer dan gewone beteekenis, dat uiteraard het „con tact met het Noorden" weer zal ten goede ko men terwijl Terneuzen er naast een eerste-klas bedrijf, een keurige fleurige winkelzaak (want daar staan de winkels van de Gruyter, die door hun uniformen stijl overal terstond opvallen, voor bekend) rijker mee wordt. Aan belangstelling zal het Janook morgen bij de opening zeker niet ontbreken. Temeer waar de firma in haar in dit nummer opge nomen annonce een niet te versmaden verras sing aankondigt. Tijdens een toespraak dood gebleven. Men meldt uit Zuid-Scharwoude: Terwijl de voorzitter van den Noord-Holland schen Kolfbond, de heer K Winkel, te Wogr.um zijn toespraak tot de prijswinners bij de ge houden Kolf wedstrijden zou beëindigen zakte hij plotseling ineen en was terstond dood. 's-Middags had hij de begrafenis van zijn vriend den heer J. Met, oud-lid van Provin ciale Staten van Noord-Holland, nog bijge woond. In een bierkuip verdronken. Dezer dagen is de 65-jarige landbouwer Le- witan in het in de nabijheid van Wilna gelegen dorp Dokfyce op ongewone 'wijze het slacht offer geworden van zijn drankzucht Daar hem geld ontbrak, om in het dorp te gaan drinken, sloop hij een brouwerij binnen om daar het noodige te krijgen. Hij kwam daar bij een groote kuip, die zeer verleidelijk vook. Door middel van een touwladder klom hij op de kuip, boog zich over den rand en trachtte met een meegebrachten emmer het bier p te scheppen. Aangezien de kuip echter slechts voor de helft gevuld was, moest de landbouwer zich ver voorover buigen om het bier te kunnen be reiken. Of hij daarbij het evenwicht verloor, of dat hij door den alcoholdamp bedwelmd raakte, is niet vast komen te staan, in ieder geval stortte de man voorover in de kuip, waarin nog 1600 L. bier was. Den volgenden morgen vonden de brouwers knechten zijn lijk. De Dusseldorfsche massamoordenaar. De ter dood veroordeelde Dusseldorfsche mas sa-moordenaar Peter Kürten, is voornemens een verzoek om begenadiging in -te dienen. .Afschuwelijke moord. In den nacht van Dinsdag op Woensdag heeft te Frankfurt a. m. Main een 25-jarige man zijn moeder in de slaapkamer vermoord en daarna zich zelf met een kogel door het hoofd doodgeschoten. Te Falkenburg in Pommeren heeft een vouw, Marquardt genaamd, haar beide kinderen den hals afgesneden. Daarna bracht zij zich zelf twee verwondingen toe en sprong in het water, waaruit zij echter gered kon worden Men vermoedt, dat de vrouw in een run val van waanzin gehandeld heeft. Groote diamant-diefstal. Uit Springbok in de Kaap-provincie wordt gemeld dat in de diamantwereld van Zuid- Wij zeggen niet, dat wij voor f25, een bad-installatie leveren, die overal elders f400,kost. Maar wel zeggen wij, dat U na een bad in een Neptunus-badtoestel even schoon en frisch zijt, als na een bad in een badkamer van f 400, Volgt het voorbeeld van zooveel anderen, die verbetering en behoud van hun gezondheid hebben te danken aan een regelmatig gebruik van het Neptunus-badtoestel. Het toestel kost compleet incl. alle toebehooren slechts f25,franco Uw huis, na ontvangst van het bedrag of onder rembours met verhooging der rembourskosten. Stort nog heden het bedrag op onze postgiro No. 127310, dan hebt U het toestel binnen enkele dagen in Uw bezit. Afrika groote sensatie ls verwekt door een dief stal uit het postkantoor van Bitterfontein, waar een pakket met diamanten ter waarde van 50 a 60 duizend pond sterling werd ge stolen- Ontploffing gevolgd door vuurregen. Een ontploffing in een fabriek ter vervaardi ging van teerproducten bracht te Birmingham (Alabama) de omgeving in beroering, daar men eerst aan een aardbeving dacht. Een groot aantal brandende voorwerpen en een massa teer werd omhoog geworpen en viel als een ware vuurregen weer terug ever een oppervlakte, welke acht hectaren besloeg. On geveer 5000 hectoliters teer stroomde ?n een naburigen waterloop, zoodat deze in een rivier van vlammen werd herschapen. Persoonlijke ongevallen kwamen niet voor. De schade bedraagt meer dan vier millioen dollars. Kerk bericht van Sas van Gent. Zondag 24 Mei, Hoogfeest van Pinksteren, om 7 uur de Vroegmis voor het geestelijk en stoffelijk welzijn der parochie; om 10 uur de Hoogmis met Veni Creator voor den heer Fer- ainandus Ludovicus Bockstael. Onder de H.H. Missen het gebed voor heilige priesterroepingen en collecte met open schaal voor de versiering aer kerk gedurende de Meimaand en Juni maand en daarna de reiiquie van O. L. Vrouw. Om 2,30 uur Lof. Maanaag 25 Mei, 2e Pinksterdag,, geen ge boden feestdag, doch de diensten gelijk op Zon dag, waartoe de geloovigen worden uitgenoo- aigd. Om 7 uur de Vroegmis voor het geestelijk en stoffelijk weizijn der parochie, om 10 uur de Hoogmis als jaargetijde voor den heer August Leopold Hamerlynck. Na de H.H. Mis sen de reiiquie van den H. Antonius. Om 2,30 uur Lof. Dinsdag, 26 Mei, om 7 uur uitreiking der H. Communie en bij de Eerw. Zusters de H. Ms voor een overledene; om 7,45 uur gezongen H. Mis voor den heer Octave Louis Vermeet en echtgenoote. Woensdag 27 Mei, quatertemperdag, om 7 uur gezongen H. Mis voor den hear Petrus Jo hannes de Ridder en echtgenoote; om 7,45 uur gezongen H Mis voor de overleden familie van den heer en mevrouw Van Acker-Verhelst. Donderdag 28 Mei, om 7 uur de H. Mis voor de overleden familie Schuurs-Steiwagenom 7,45 uur gezongen jaargetijde voor r -adamo Anna Cornelia de Roeck-Dankers. Vrijdag 29 Mei, quatertemperdag; cm 7 uur gezongen H. Mis voor den weled. gestr. heer Louis Stevens; om 7.45 uur gezongen H. Mis voor mej. Francisca Wauters. Zaterdag 30 Mei, quatertemperdag; om 7 uur de H Mis voor mej Emelie de Krom-de Cause- maecker en overleden ouders; om 7>45 uur ge zongen H. Mis voor mevrouw Maria Louisa Puylaert-Cattoir. Zaterdagavond biechthooren van 5.30 tot 7,30 uur en om 6 uur Lof. Zondag 31 Mei, om 7 uur de Vroegmis voor de overleden parochianen; om 10 uur de Hoog mis voor het geestelijk en stoffelijk welzijn der parochie. Voor de op 30 Mei en H. Sacraments dag toe te dienen H. H. Wijdingen in het bis dom Breda worden de godvruchtige gebeden der geloovigen verzocht. A.s. Woensdag, Vrijdag en Zaterdag zijn quatertemperdagen, geboden vasten- en onthou dingsdagen, waarop het gebruik van vieesch- spijzen verboden is. Op Pinksterzondag worden bloempjes ver kocht ten bate van Herwonnen Levenskracht, ter bestrijding der Tuberculose. Het gebed wordt verzocht voor den heer Alphons de Caluwé, overleden in het R.-K. Ziekenhuis te Sluiskil, en voor mej. Antoinetta Julia Maria De Sloovere, overleden te Moll. P. DOENS, pastoor. In het wekelijksch Zondagsmissaal voor het bisdom Breda, „Bron van Christelijken Geest" worden de misgebeden voor den Zondag opge nomen in de juiste volgorde, waarin de pries ter deze aan het altaar bidt. Vijfde Klasse Derde Lijst. Trekking van 20 Mei. f 15,000 No 15548 f 1000 No 816, 1507, 18707, 19755. f 400 No 1512, 1 375 f 200 No 137, 8306, 12430 f 100 No 528, 1738, 8998, 10911, 12691, 14148 De Culemburgsche moordzaak. A. O., die in verband met de Culemborgsche moordzaak op 5 dezer te Tiel in voorloopige hechtenis werd gesteld, is Zondagavond half acht op vrije voeten gesteld. Hij zeide, niet precies te weten, waarom hij in arrest gesteld was. Bij het voorloopig on derzoek had de rechter-comissaris hem ge vraagd, of hij de schrijver was van een der in-* dertijd geschreven anonieme brieven. Hij ont kende dit ten stelligste; naar zijn zeggen had hij met deze aangelegenheid niets uitstaande. O. is dadelijk per trein naar Culemborg ge-s gaan. j

Zeeuwsche Koerier | 1931 | | pagina 2