LEEUWIN - aas- J oogans- Eindsrkostumen Let wel op het adres DE LEEUWIN Ie s E L z A E T E, Kertt 37, reclitoter de Host bij Alfred van de Calseyde-De Yeirman Onderwijs Landb en üeeteelr Gemengd Jtieuws. Jtan de kb eriMen Boeken Gijdschr. Marktberichten Puike Troawkostumen - Bouw binnen de 12 uren Gruwelijks roofmoord te 's-Grsvenhap. KOMT. ZIET EN OORDEELT VERGELIJKT ONZE PRIJZEN. Uit hef Binnenland. Is het van ouds gekend huis waar men in vertrouwen koopt, de schoonste en ook de goedkoopste Bastumen op maat door bekwame snijders en Rjne afwerking. Regenmantels, Gabardienen, Pardessus, Dames-&Kindermanfets Verders clle onderkleederen voor Mannen, Vrouwen en Hinders. Specialiteit van Werkkleederen - Engelsche üruien. Hoeden, Klakken, Berets, Cols, Plastrons, Hemden, enz, enz. De groote afname is steeds de beste waarborg. 150 pad 27 of tot den Secretaris der vereeniging, aen heer M. L. Remery, Westkade 51. Voor Westdorpe zijn kaarten verkrijgbaar bij den heer Cl. Remery, B 24 aldaar, op Donder dag 14 Mei van 11 tot 12 uur. Haast U, want de kaarten zijn bijna uitver kocht. R.-K. Bouwvereniging. Gister werd onder leiding van den heer C. Aarsen secretaris van genoemde vereeniging een algemeene ledenver gadering gehouden in het pafcronaatsgebouw alhier. Na opening werden de notulen voorgelezen en onveranderd goedgekeurd. Onder de ingeko men stukken was een schrijven van den Heer M v. Goethem, waarin hij mededeeling deed, dat hij wegens drukke werkzaamheden ontslag nam als voorzitter en als lid der vereeniging. Voorts een schrijven van eenige personen uit de wijk Zandstraat met verzoek het daarheen te will enieiden, dat in ue wijk Zandstraat ook eenige woningen zouden kunnen worden ge bouwd. Dit schrijven werd voor kennisgeving aange nomen. In de bestuursvacature, ontstaan door het bedanken van den heer van Goethem werd met algemeene stemmen gekozen de heer R. Krieckaert alhier. Een uitvoerige bespreking* werd nog gehou den over de exploitatiekosten der te bouwen woningen. Bij de rondvraag werd nog de kwestie be sproken of al of niet enkel Nederlandsche ar beidskrachten bij den bouw der woningen zul len worden tewerkgesteld. Besloten werd om bij de aanbesteding twee inschrijvingen te houden, één naar vrije keuze van werkkrachten en één met enkel Neder landsche werkkrachten. Daar niemand meer het voord verlangde werd de vergadering gesloten. De bestuursfuncties zijn nu als volgt verdeeld Voorzitter: C. Aarsen, Secretaris: R. Krieckaert als deskundige werd toegevoegd aan het dage- lijksch bestuur de heer A. Ververs. Bedevaart. De R.-K. Werkliedenvereniging „St. Petrus" kondigt tegen Zondag 17 dezer een bedevaart aan naar Oostacker. Men kan zich opgeven bij het bestuur. De kosten bedragen 50 ct. Eindexamens R.H.B.S. De minister van O. K. en Wheeft bepaald, dat de eind-examens der B.-afdeeling van de R.H.B.S. zullen worden gehouden te Vlissingen op 16, 17 en 18 Juni, te Neuzen op 19 en 20 Ju ni, te Middelburg op 23, 24, 25 en 26 Juni, te Zierikzee 1, 2, 3 en 4 Juli, te Oostburg 3, 9, 10 Juü, te Goes 11, 13, 14, 15, 16 en 17 Juli. Deskundigen: dr. R. Weitzenbock, te Blari- cum; dr. J M Bijvoet tc Amsterdam; H P Geert se te Blaricum en dr. R Blommaert te Middel burg. De eind-examens der A.-Afdeelingen te Mid delburg 29 en 30 Juni, te Vlissingen 1 en 2 Juli, te Zierikzee, 8 9 en 10 Juli. GecommitterdenJ. Branbergen, Amsterdam prof. H A Kaag, Tilburg; dr. E E Messing, Rot terdam; dr. J G Bruins, Dordrecht. Voor de B.-afdeelingen der Bijzondere H.B. S scholen te Utrecht en Zeist is o.a. deskundige ds J P Enklaar te Kattendijke De ^uitzaai van suikerbieten. De directie van den landbouw meldt. Daar de uitzaai van suikerbieten nauwelijks beëindigd kan zijn, staan nog geen volledige gegevens omtrent de met dit gewas bezaaide oppervlakte ter beschikking. Een zeer voorloo- pig onderzoek ter zake leidde tot resultaten, welke in hoofdzaak varieerden van 60 tot 70 pCt. van de in 1930 met bieten bezaaide opper vlakte, welke voor het geheele land 57,544 H.A. bedroeg. In een enkel geval werd melding ge maakt van 80 pCt. De uitzaai van de verbouwers, die vorige jaren suikerbieten naar België hebben gele verd, welke export dit jaar vermoedelijk niet zal kunnen plaatshebben, is gedeeltelijk hierin begrepen, terwijl omtrent een onderdeel nog geen inlichtingen konden worden verkregen. Changement de dame. (Historisch). Op den Leidschen weg rijdt een motorrijder met een engel achterop. Dat is niets bijzonders Op een twintig meter afstand rijdt een tweede motor. Dat gebeurt ook meer. Het tweetal rijdt het aardige vaartje dat zoo bij motorrijders gebruikelijk is, tot opeens het aspect verandert. De engel van No. 1 begint te waggelen; een der voetsteunen schijnt losge raakt te zijn, zoodat ze niet stevig meer zit. Op een onzalig oogenblik breekt het ding eraf, de dame raakt plotseling met haar teen den grond en rrr..t schuift ze van de duo af en valt cp den weg. Haar partner, mede door de groote zwaarte en het gedonder van de machine merkt niet eens, dat hij 't vrachtje van pl.m. 70 kilo kwijt raakt en rijdt „kalm" verder. No. 2 ziet het en stopt. De juffrouw krabbelt overeind en poetst wat aan haar kleeren. „Niet bezeerd, juffrouw?" „Neen", zegt ze, „alleen mijn handen wat ont veld, maar, m'n verloofde is weg!" „O, dac is niet erg, klim maar bij mij achter op, stelt No. 2 voor, dan zullen wij hem wel inhalen" De juffrouw bedenkt zich niet lang en een oogenblik later vliegt het tweetal den ontrou wen verloofde achterna. Zij winnen zichtbaar terrein op hem en voorbij den De ijl zijn ze hem op de hielen. Nu zou men denken, dat het avontuur uit is, neen, nog niet! Het geoefende oor van No. 1 hoort, dat er vlak achter hem een rijder zit, die hem blijkbaar voorbij wil. Dat kan hij niet hebben, zal niet gebeuren, neen, nooit! En daar om zet hij de gaskraan nog wat verder open en gaat er als een bezetene van door. No. 2 plus engel, ook niet van gisteren, gooit cr ook nog een extra schepje op en als twee razende Rolands vliegen de twee motoren de Haagsche Schouw voorbij, razen rechts om en bereiken in een minimum van tijd den spoorwegover gang bij de Vink, waar de boom net dicht gaat No 1 moet nu stoppen, No. 2 is dadelijk bij hem. „Pardon mijnheer, is U niet iets kwijt?" No 1 kijkt naar zijn ledige duo. „Ja, zegt hij stomverwonderd, m'nmeisje"... waarop No. 2: „Ik heb onderweg iets gevonden, is het dit?" Onder algemeene vroolijkheid wisselt de en gel weer van plaats en de beide partijen ne men tevreden afscheid. (Vad.) Tragisch overlijden. Maandag overleed te Middelburg de heer v.d Woestijne, juist op den dag, dat hij 50 jaar ge huwd was en 50 jaar in hetzelfde huis een bar bierszaak uitoefende. De voorgenomen feeste lijke herdenking was reeds uitgesteld, wegens ernstige ziekte van de echtgenoote. Zaterdag Is te 's-Gravenhage een opzienbare moord gepleegd op den 59-jarigen heer W. G. J. Eschauzier, een in Nederl. Indische kringen welbekende en zeer geziene figuur uit de Sui kercultuur. Het laatst hadden zijn vrienden nem Zater dagmiddag tegen half drie gezien en gespro ken in de Witte Sociëteit aan het Plein. Hij had hun verteid, dat hij even daarna een confe rentie zou hebben in het hotel-restaurant „Central", aan de Lange Poten, met een uit vinder, die hem financieel wilde interesseeeen bij een nieuwe vinding, waarvan de heer E. goede verwachtingen koesterde. Na een moeizaam onderzoek is de Haagsche politie er in geslaagd de moordenaars te arres teeren. Het zijn de 30-jarige technicus K. en de 20-jarige kantoorbediende J. G. W. P. Zij hebben een volledige bekentenis afgelegd. Toen de heer E. van de „Witte" naar Cen traal ging, werd hij opgewacht door P., die hem een brief van K. overhandigde. In dien brief deelde K. mede, dat hij zijn voet verstuikt had en niet naar Central kon komen. Hij verzocht den heer Eschauzier op zijn kamer in de Prins Hendrikstraat te komen om aldaar de bespre king te voeren. Met een taxi reed de heer Es chauzier, die geen kwaad vermoedde, met P. naar de kamer van K. Daar aangekomen, werd de heer E vastgegrepen en werd he meen prop met aether in den mond geduwd. "Zijn handen en voeten werden met een touw vastgebonden De heer E. die terstond bewusteloos was, werd op een be'd neergelegd. i De bedwelming bleek echter zoo sterk te zijn, dat de heer Eschauzier niet alleen bewusteloos was, maar spoedig aan de gevolgen daarvan overleed. Terwijl P met een gummistok bij het bed, waarop het ontzielde lichaam lag, de wacht bleef houden, men vermoedde, dat hij weer bij zou komen en dan wellicht alarm zou ma ken ging K. uit om een kist en een auto te halen om daarin den heer E te vervoeren. Toen K. met een en ander terukkwam, heb ben zij het lijk in de kist gedaan en naar het pakhuis in de Westerbaenstraat vervoerd, waar het, Maandag door den eigenaar van het pak huis werd ontdekt, die onmiddellijk de politie van zijn lugubere vondst in kennis stelde. De bedoeling van K. en P. zou volgens hun verklaring niet zijn geweest den heer E te öoo- den, maar hem te dwingen schuld bekentenis sen te teekenen en hem zoo lang vast te hou den totdat deze zouden zijn geind. De daders hebben van de heer E. een bedrag van f 100. dat deze op zak had, geroofd. Faillissementen. Opgegeven door v. d. Graaf Co. N.V. (Afd. Handelsinformaties) 11 Mei J de Bakker-de Block, rijwielhandelaar en koopman, Stoppeldijk. R. c. A v d Hoop. Cur Mr R J J Lambooi, Hulst. F A Kraat Jr, koopman en electrician, Mid delburg, Lange Noordstraat. R. c. J W Zijlstra Cur. Mr. F W Adriaanse, Middelburg. teering. „Het is merkwaardig", zoo zegt de schrijver in zijn voor-woord, „welk een herziening de wet geving en jurisprudentie voor een tijdvak van één jaar noodig kunnen maken. Natuurlijk bracht de totstandkoming van de z.g.m. Finan- cieele verhoudingswet Rijk-Gemeente de be langrijkste verandering". We twijfelen er niet aan of ook deze nieuwe uitgaaf zal in de kringen der belastingbetalers met vreugde worden begroet. Met een hand leiding van zoo deskundige zijde gewapend, loopt men geen gevaar in den belasting-doolhof te verdwalen. Meer dan ooit is na de jongste belastingher ziening deze handleiding voor ieder belasting plchtige eën onmisbare gids De prijs van het door de firma D. H. Littooy Azn., Terneuzen, keurig uitgevoerde boek he- draagt f 2.- Alle Boeken en Tijdschriften zijn ver krijgbaar bij den Boekhandel van >DE ZEEUWSCHE KOERIER* Practischc Handleiding voor Belastingplich tigen, dooi J. D. Hamstra Pik, Inspecteur der directe Belastingen enz te Terneuzen De derde, „geheel herziene en vermeerderde" druk is thans verschenen van dit in ons gewest nu zoo langzamerhand wel ingeburgerde werk; waarin worden behandeld de Inkomstenbelas- lasting, Personeele Belasting; Forensenbelas ting. Ook bij dezen derden druk is het door den schrijver aanvankelijk gekozen systeem onge wijzigd gebleven. Slechts in de volgorde der hoofdstukken is, in verband met de plaats gehad hebbende veran dering inzake de gemeentelijke inkomstenbe lasting een kleine wijziging gebracht. Voorts wordt aan het slot een overzicht gegeven van de niet besproken belasting, zulks ter oriën HÜLST, li Mei. Graanmarkt. Middenprijs per ioo kgr. Tarwe f 5,00 a 8,00, r»gge f 4 a 5,00. wintergerst f 5 a 6, zomergerst f 5 a 6,00, haver f 4 a 5,50, erwten I7 a 8,50 br. boonen f 7,00, a 8,00, duivenboonen f 9,00 a 10, paardenboonen f7 a f8,00 Boter per kgr. f 1,201,30. Eieren 26 stuks f0,91. Slachtvee aangevoerd 11, verkocht 5. Varkefis aangevoerd^47, verkocht 32. GOES, 12 Mei. Boter (0,60, eieren f3,00 Aanvoer V.P.Z. 41,200 stuks, per 100 stuks f 3,30. ROTTERDAM, 11 Mei. Veemarkt. Op de veemarkt van heden waren aangevoerd 399 vette runderen, 341 vette en graskalveren, 72 schapen en lammeren, 1698 varkens. Prijzen voor vette koeien eerste kwaliteit 0,94 a 1,04, tweede f 0,80 a 0,91, derde f0,70 a 0.80; kalveren ie kwaliteit 1 1,50 a 1,60 tweede f o,8o a 1,10, derde f0,65 a 0,79 schapen eerste kwaliteit f 0,60 a 0,70, tweede f0,40 a 0,59, derde f0,35 a 0,40 lammeren f0,70 a 0,90; varkens eerste kwaliteit f0,35 a 0,38, tweede f0,28 a 0,34, derde f0,25 a 0,28, export 0,36—0,39. Vlas. Aangevoerd uitsluitend schoon. Van blauw 2730 K.G. prijzen 0.500,75 van Holl geel 6200 K.G, prijzen 0,52—0,70; van dauwrood 3900 K.G., prijzen 4550. Stemming kalm door beperkte vraag. Lijnzaad: voer f79, blauwbloei /blauw maanzaad 3134, karwijzaad 25 27, kanariezaad 1617. Aardappelen Zeeuwsche blauwe en bonte f6,25—6.75, poters 3.00—3.75, Friesche Eigenheimers 5,50—6,50, Brielsche 5.75 6,50, Bravo's 6,6,25, Red Star 6,507,25 Malta (winter) 1820, Industrie 4,4,75. Binnenlandsche granen. Tarwe f5,506,50 uitgezochte'partijtjes f7,50 f10,50, gerst (che valier) f66,00, haver f5,501, erwten, (kleine groene) f710, brnine boonen f6 8,50, soms iets meer. van beste afwerking en snede, met kloeke stof en voering.

Zeeuwsche Koerier | 1931 | | pagina 3