Ifoor do Vrouwen I r,1 P t t VOOR DE OLYMPIADE 1932. Een overzicht van het nieuwe stadion te Los Angeles, dat het tooneel der Olympische spelen van De arena is de grootste der wereld en de tribunes bieden plaats aan 125,000 toeschouwers. worden. oogst 1930 in aanmerking komen Velen hebben gevraagd, wat er nu verder gaat gebeuren. Er worden thans tusschen de centrale tarwe-organisatie en de V.i.t.a. (ver eeniging van inlandsche tarwe-afnemers) be sprekingen gevoerd over ae prijzen en ae kwaii teiten die voor levering in aanmerking komen' Zoo spoedig daaromtrent mededeelingen ons- bereiken zullen deze aan de kringcommissie., en in de bladen worden doorgegeven. Inmiddels heeft het bestuur der Geweste lijke Tarwe-organisatie de navolgende circu laire aan de leden-aangeslotenen gericht. BEDRIJFSNUMMER. Uw bedrijfsnummer )is op dc enveloppe vermeld. U gelieve op al Uv/e brieven, berichten of mededeelingen aan het secretariaat van de Vereeniging of Uwe kring commissie etc. dit nummer te vermelden. Dit vergemakkelijkt de administratie en afdoening van zaken, voorkomt vergissingen bij geldzen dingen etc. Voorts deel ik U het navolgende mede. Volgens Uw lidmaatschap heeft U het recht om Uwe tarwe, indien deze aan nader vast te stellen kwaliteit voldoet, ingevolge de tarwewet 1931 te leveren. Nadere mededeelin gen zullen daaromtrent spoedig worden be kend gemaakt. Aan dit recht van leveren heeft ons bestuur op grond van de statuten en huishoudelijk re glement en de voorloopige uitvoeringsbeslui ten enkele verplichtingen moeten verbinden, welke in een z.g. tarwereglement nader zullen worden vastgelegd. Ten aanzien van den oogst 1930 (oude voor raad) gelden de volgende bepalingen: EIGEN GEBRIK. Indien U Uw voorraad of een gedeelte daarvan voor eigen gebruik wenscht te bestemmen, dient hiervan ten spoedigste kennis te geven aan den Secretaris der kringcommissie. (Zij, die bij de inventarisatie reeds volstaan hebben de beschikbare voorraad op te geven, behoeven geen nadere opgaaf te doen). Het bovenbedoelde bericht kan luiden: Van mijn nog aanwezigeKG. tarwe wensch ikK.G. voor eigen gebruik te reserveeren, zodat ik nogK.G. beschikbaar heb. Onderteekening: Bedrijfsnummer: WIJZIGINGEN ÏN DE VOORRADEN. Indien de op het formulier voor inventarisatie 1930 (oude voorraad) opgegeven hoeveelheid tarwe na den datum van inventarisatie gewijzigd mocht zijn door verkoop ,afdorsching, schoo ning of anderszins dient U hiervan ten spoe digste kennis te geven aan den Secretaris Uwer kringcommissie. ERKENDE HANDELAREN EN TUSSCHEN- PERSONEN. Het ligt in de bedoeling om de handelaren in Zeeland, die over pakhuizen be schikken, in degelegenheid te stellen de tarwe van de leden-aangeslotenen te koopen en/of op te slaan alsmede de tusschenpersonen, die be middelend bij de verkoop kunnen optreden. OVERDRACHT VAN TARWE AAN ERKEN DE HANDELAREN. Zoo spoedig deze erkenning is uitgereikt, mogen de aanwezige voorraden aan de handelaren worden overgedragen. Voor het vervoer naar de pakhuizen moet een ver- voerbewijs worden aangevraagd. Formulieren hiervoor zullen omstreeks 15 Mei verkrijgbaar worden gesteld bij den Secretaris der kring commissie. Tarwe, die vervoerd wordt zonder vervoer- bewijs, komt niet voor levering in aanmerking. Wij geven U in overweging te wachten met te verkoopen of over te dragen tot de richt prijzen bekend zijn gemaakt en de minimum kwaliteit, die nog voor levering ingevolge de tarwewet 1931 in aanmerking komt, bekeni is. Het is gewenscht, dat de tarwe behoorlijk geschoond wordt, aangezien bij de beoordee ling van de kwaliteit hierop gelet wordt. Men DE DÜCE AAN HET STUUR. Mussolini in zijn Alfa Romeo tijdens het internationaal auto-concours te Rome. zal de tarwe ongeschoond mogen overdragen aan erkende handelaren, doch zal daarvoo.| niet den vollen prijs kunnen ontvangen. Wenscht men tarwe te laten schoonen bij een ander, dan moet daarvoor vergunning worden gevraagd. Wij doen een beroep op U, zooveel mogelijk mede te werken om tot een vlotte uitvoering te komen en U nimmer in te laten met ontoe laatbare handelingen. Geknoei van welken aard ook wordt streng gestraft, kan schrapping van het lidmaatschap ten gevolge hebben waarme de het recht om tarwe ingevolge de tarwewet te leveren, voor de komende jaren vervalt. Inventarisatie 1931. Aan de leden-aangeslotenen is een formulier voor de inventarisatie over de bebcuwde opper vlakte toegezonden. Men diene de gegevens die gevraagd worden op te zoeken. De invulling kan geschieden op de zitdagen die tusschen 7 en 15 Mei gehouden zullen worden. Deze worden in de dagbladen nader bekend gemaakt. Tevens zal gelegenheid worden gegeven voor hen die nog geen aanvraagformulier voor het lidmaatschap hebben ingevuld, dit te doen op de zitdagen en daar ook het inventarisatie formulier 1931 in te vullen. Zij, die zich niet uiterlijk 18 Mei aanmelden komen niet voor levering ingevolge de tarwe wet 1931 in aanmerking. KINDERSPEELGOED. Een wereld van heerlijkheid vindt het kind in zijn speelgoed. Elk stuk speelgoed doet hem in een andere wereldleven. De gedachten vf;n het kind onder het spel gaan als vogels in het luchtruim en wij, grooteren, staan er het meest als oningewijden bij, daar het kind zijn ge dachten niet aan ons ontzeggen kan. Wat wij eigenlijk nu bespreken willen is het dwaze idee van sommige ouders, dat het kind alleen „duur" speelgoed moet hebben, dat het alleen met „duur" speelgoed gelukkig zou zijn. Dat is verre van waar. Veel en duur speelgoed bezitten, maakt het kind blasé. Arme kinderen zijn dikwijls veel blijer met hun speelgoed, ook al bestaat dit uit een plakplaatje, een zakje knikkers, een pot loodje, een spanen doosje of een stukje krijt. De moderne moeder schaamt zich over de oude pop, waarmede haar kleine meisje zoo graag speelt, die ze zich boven alle andere poppen heeft uitverkoren. Het kind was er gelukkig mee, doch nu komt moeder haar „verrassen" met een mooie, nieu we en vooral „dure" pop, die lang niet die aan trekkelijkheid voor het kind heeft, welke de oude in ruime mate bezat. Nu vindt moeder 't kind ondankbaar en verbiedt haar met de cude pop te spelen. Ze geneert zich voor de visite. Het zou toch ook waarlijk zijn alsof 'ze het kind geen beter speelgoed koopen kon! Ze onderdrukt op de manier de natuurlijke voorliefde van het kind voor het voorwerp "na- rer genegenheid en ze dringt de gedachte aan liet kind op, dat alléén nieuwe en dure dingen van beteekenis zijn en oude en ïeelijke, al zijn ze ons nog zoo lief, op den achtergrond moeten geschoven worden. Ach, voor de kinderen is het allereenvoudig ste stukje speelgoed met zorg gekozen een we reld van geluk. Het is niet noodig, dat alles duur moet zijn, het is 'een opdrijving van den levensstandaard welke we zelf in de hand werken. Ook „levend" speelgoed heeft heb kind gaar ne, zooals: een hondje, een poes, goudvischjes, een vogel enz. Maar dan moet het kind ook ge leerd worden, hoe het er mee om moet gaan; dat dit speelgoed nog een andere behandeling noodig heeft, dan het niet-levende. Het kind moet vooral leeren, dat het diertje wat hem tot speelgenoot dient, een tijd van rust meet hebben en een tijd, waarop het spijs en drank geniet. Het kind moet zelf met de zorg daarvoor be last worden, zoo zal het leeren, hoe dieren moeten worden verpleegd en zal vanzelf door den voortdurenden omgang met hen, de dieren liefde in het kind aangeweekt worden. Een kind dat thuis zelf een of meer dieren onder zijn bescherming heeft en waarvan de verzor ging op hem rust zal zelden of nooit een die renkweller zijn. Door den omgang met dieren leert het kind veel en door de voortdurende op lettendheid die het dier noodig heeft, leert het kind reeds vroeg voor anderen te zorgen, wat zeer zeker goede karaktereigenschappen \ormt. Tegen slapeloosheid. Personen, wier maag over stuur is, moeten op hun rechterzijde slapen. Meestal is het zeer onverstandig ter ruste te gaan met een leege maag. Evenwel mag kort voor het naar bed gaan geen zware kost worden genuttigd en is het ab soluut verkeerd thee, koffie of portwijn te drin ken, daarentegen Is het gebruik van cacao, bouillon, warme melk en soep aan te bevelen. Alcohol mag men slechts dan tot zich nemen als de dokter zulks adviseert. Een warm bad en daarna een warme dronk bewerken 'n verkwikkenden slaap. Dit doen ook de warmwaterflesch en het mosterd bad, doch bij gebruik van deze moet men geen voed sel tot zich nemen. Er zijn verschillende middeltjes om spoedig in slaap te vallen. Ze zijn het vermelden waard 't Blijft echter afwachten of ze onfeilbaar zeker werken zullen. Behalve de steeds populaire in-slaappraten- methode is er een andere, die waarschijnlijk veel meer effect sorteert. Telt langzaam op het rythme uwer ademha ling, terwijl ge de oogappels in hun kassen laat rusten, van een tot honderd of hooger. Tien tegen een dat u niet verder komt dan zestig! Het geheim van een gezonde slaap behoeft geen geheim te zijn. Slapen doet men van zelf als men slechts een gezond leven leidt. Is er iets met de gezondheid niet in orde: degelijk voedsel, regelmatige beweging en een goede warmte zullen in den regel het mankementje verhelpen. Hoe meer beweging lederen dag des te dieper en heilzamer zal de slaap zijn. Denkt er ook om steeds doelmatige tegen de tempe ratuur beschuttende kleeren te dragen. Kies een vast uur, waarop naar bed wordt gegaan. Iedere volwassene moet acht uur sla pen, de jongeren hebben minstens 9 a 10 uur slaap noodig. Tracht nooit uw slaap te forceeren want het zal u nooit lukken. DE GEVAARLIJKE HOOGE HAKKEN Geen schadevergoeding wegens ongeval Een dame die eigenares van een modezaak was, bleef in het station Hannover bij het af dalen van een trap met haar 7 c.M. hooge hak aan een der traptreden haken en viel naar be neden. Zij kan niet meer werken en heeft haar zaak moeten opgeven. Nu eischte zij schade loosstelling van de spoorwegmaatschappij en in twee instanties werd dan ook de plicht van de spoorwegen tot betaling van schadevergoe ding in principe vastgesteld. Over de hoogte van de jaarlijksche rente werd nog niet ge sproken. De spoorwegmaatschappij ging ech ter tot de hoogste instantie, het Reichsgericht te Leipzig, en dit heeft eischeres in het onge lijk gesteld en den eisch afgewezen. De muta tie is interessant genoeg. Het gerecht oordeel de, dat de draagster van hooge hakken in het verkeer zorg te dragen heeft, dat zij door deze hakken niet in gevaar wordt gebracht. Dat bij zoo hooge hakken er gevaar bestaat bij het afdalen van een trap moest als algemeen be kend worden verondersteld. Eischeres had dus bijzonder voorzichtig moeten loopen of zich aan de trapleuning vast moeten houden. Geen van beide heeft zij gedaan en dus is het onge val haar eigen schuld geweest en ls de spoor wegmaatschappij niet aansprakelijk voor scha devergoeding in welken vorm ook. Wat is er geworden van de Cchineesche hove lingen? K.W.P. Terwijl de hovelingen van het Russische Tsa renrijk na de omverwerping over de geheele wereld verstrooid leven, verblijven de hovelin gen van de Chineesche keizersfamilic na de omverwerping der Mandschus in 1912 nog steeds in Tiensin en Sanghai. Zij leven daar streng teruggetrokken. Het grootste gedeelte van hen heeft al zijn bezittingen verloren en worstelt zich moeizaam door zijn moeilijk be staan. De steken onder hen doen diensten als politie-agent of als kellner, de andere drijven een armzaligen straathandel. Velen ook bede len en in hunne oogen ligt het verlangen naar de weelde en de eerbewijzen van vroegere da gen. De vrouwen helpen hun mannen bij den straathandel of verdienen een schamel week loon in fabrieken of wasscherijen. Doch geen hunner is vertrokken. Liever ty. den zij gebrek, want nog steeds wachten zij op het oogenblik, waarop de jonge keizer Pugi de drakenvlag op het paleis der hoofdstad Pe king zal hijschen en waarop de troon der Mand schus wederom zal zijn hersteld.

Zeeuwsche Koerier | 1931 | | pagina 7