LIMBURGSCHEBEDEVAART Uitvoering Tarwewet 1931 Eriog Oost Zeeuwseb-Ylaanderen. 956e Staatsloterij Rechtszaken Sport en Spel Jtandelsberichten naar Lonrdes Kerknieuws Marktberichten RIJKS HOOGERE BURGERSCHOOL Advmrtmntlön. MATRASSENFARRIEK een vertegenwoordiger AANGIFTE voor den NIEUWEN CURSUS MAANDAG 11 MEI DINSDAG 12 MEI WOENSDAG 13 MEI VRIJDAG 15 MEI ZATERDAG 16 ME1 Amsterdamsche Bank. Vertrekt 24, 25 en 26 Juni Prospectus en inlichtingen bij Kap. P. DRIESSEN 6R0NSVBLD (L OOSTBURG, 6 Mei. MIDDELBURG, 7 Mei. Westelijk If eer d-Bra bant TER NEUZEN. Directeur der R. H. B. S. gedaan te krijgen, dat onze reglementsbepaling voor Uw plaats buiten werking gesteld kan worden, dan hebben wij er geen bezwaar tegen, dat U die invloed aanwendt". Ik heb thans het verlangde verkregen, aldus spr. En thans zegt de Bond: „Ik doe het niet" U zult zelf moeten erkennen, aldus spr. tot den heer de Leux, dat zulks niet in orde is. De heer de Leux antwoordt, dat hij, als hij in de plaats stond van het Hoofdbestuur van den Bond, ook niet zou durven betalen. De minister is verplicht, zelf aan het hoofdbestuur kennis te geven, dat er kan worden uitgekeerd. De heer de Mul vraagt of men dan niet vol doende heeft aan de kennisgeving van het De partement aan den burgemeester. De voorzitter: De Bond wil daar geen genoe gen mee nemen. De minister is van goeden wil. De heer de Leux: In Amsterdam is men van een en ander onkundig. De voorzitter wijst op de plaatsgevonden teïe gramwisseling en op de daaruit gebleken op vatting van het Departement, dat men hier niet te doen heeft met een normalen toestand doch, met een toestand van voortdurende werk loosheid. De heer de Leux: Ik zie aankomen, dat we Zaterdag de menschen weer zonder geld naar huis zullen moeten sturen. De voorzitter: Dat zal van den Bond afhan gen. De heer de Leux: Een ambtenaar kan gemak kelijk zeggen, dat er uitgekeerd kan worden. De voorzitter wijst erop, dat hét hier niet gaat om de meening van een of anderen amb tenaar doch dat men op het Departement de zaak serieus heeft overwogen. Vrijdag heeft spr. telegrafisch om een beslissing verzocht en éérst Dinsdag is die beslissing telegrafisch ent vangen. De heer de Leux: Ik ben bereid mijn voorstel te wijzigen in dezen geest, dat, als er Maan dag a.s. geen beslissing is omtrent de uitke ring, het geld door de gemeente zal worden voorgeschoten. De héér Stouthamer: Als ik de zaak goed be grijp, heeft de heer de Leux met zijn hoofd bestuur getelefoneerd om half vier. Toen wist dat bestuur nog van niets. Om 5 uur is bekend geworden, dat dezaak in orde was. Wellicht ligt daarin de oorzaak van het misverstand. De voorzitter zet nog eens uiteen, hoe dc zaak verloopen is. Het hoofdbestuur zou op spr.'s verzoek door het Ministerie van Arbeid denzelfden dag nog van een en ander in kennis worden gesteld en wist derhalve, dat het ge rust tot uitkeering kon overgaan. Wethouder Neeteson: Ik kan me niet voor stellen, dat het Hoofdbestuur een officieele machtiging zal afwijzen. D heer de Leux zegt te hopen, dat de zaak ten slotte in orde komt. Wethouder Marq.uinie: Ik zie er in, dat de zaak binnen een paar dagen in orde zal zijn. De voorzitter meent, dat, na alles wat men gedaan heeftt, om de menschen aan uitkee ring te helpen, men toch tevreden moet zijn. De heer de Leux: Ik ben heel tevreden over het werk, dat U daarvoor hebt verricht. Doch de menschen hebben ot dusverre geen cent- ontvangen. De voorzitter meent, dat de heer de Leux gerust kan zijn. Als de zaak niet in orde mocht komen zullen de raadsleden stellig bereid ge vonden worden om maatregelen te nemen. De beide missieven van den heer de Leux wor den alsdan voor kennisgeving aangenomen. (Wordt vervolgd). Vierde Klasse Derde Lijst. Trekking van 6 Mei. f 5000 No 11525 f 400 No 16986 f 200 No 11210 f 100 No 4064 7888 9946 10196 11565 Poging tot moord op zijn vrouw. De rechtbank te Middelburg heeft bij ver vroegde uitspraak H J F R, 34 jaar, koster der R.K. te O verzande, tegen wien Vrijdag 7 jaar gevangenisstraf geëischt was wegens poging tot moord op zijn vrouw, vrijgesproken van het hem ten laste gelegde en zijn onmiddellijke in vrijheidstelling gelast. Voetbal Z. V. B. Programma voor Zondag 10 Mei 1931 le Klasse B. Rood-Wit-Sassche Boys, 3 uur (Mesu) 2e Klasse B. Terneuzen 3-Oranje, 2 uur (Harms) 2e Klasse C. Breskens 2-Rood Wit, 2,15 uur (van Uxem) 3e Klasse B. STEEN 2 -Sassche Boys 2 2,30 uur (Kint) .Rood-Wit ISassche Boys I De kampioenen spelen a.s. Zondag dus hun laatsten wedstrijd. Hoewel de Sassenaars het kampioenschap reeds gewonnen hebben is de ze wedstrijd niet van belang ontbloot Immers voor Sluis staat de tweede plaats op het spel. Weten zij te winnen dan eindigen zij bijna ze ker op de tweede plaats wat voor hun terste seizoen een flinke prestatie is. Verliezen zij echter dan bezet Terneuzen definitief de twee de plaats. Van de anderen kant zullen de Boys de com petitie met een flinke overwinning willen be ëindigen. Wij meenen dan ook dat de Sasse naars het zullen halen en zullen zij in dit ge val niet minder dan 5 punten voorsprong tellen op^ïo 2. Supporters op post. Vertrek aan het lokaal om half een. STEEN 2-Sassche Boys 2. Ook de Sassche reserves spelen hun laatsten wedstrijd die moet beslissen of de Boys r.l of niet op de laatste plaats eindigen. Beide elf tallen tellen 3 punten, zoodat de ploeg die ver liest definitief r#ode lantaarn wordt Wij rekenen er op dat de Boys deze olaats aan Steen zal overlaten SUPPORTER. INGEZONDEN. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie). Aan de oud-leden der R. k. Militairen-Vereeni ging van het garnizoen, Deventer. De datum van de herdenking van het zilveren jubilé van bovengenoemde Vereeniging is thans definitief vastgesteld op Woensdag 3 Juli as. Het programma vermeldt o.a.: een plechtige H. Mis van Dankbaarheid. Zoo mogelijk een een voudige maaltijd voor leden en oud leden en een groote herdenkingsfeestavond. Oud-leden die mij reeds bericht gestuurd hebben en waar van mij dus de adressen bekend zijn ontvan gen bijtijds een uitvoerig programma met uit- noodiging. Het is mij gebleken dat nog vele oud-leden, die mijn oproep hebben vernomen, om door hun bijdrage het vieren van ons jubilé moge lijk te maken, van plan zijn deze bijdrage te zenden tegen den tijd van het feest of op het feest zelve. Dat is de reden dat ik oud-leden (ook zij die mijn eerste oproep niet mochten gelezen hebben) vriendelijk maar zeer dringend ♦er- zoek om niet langer te wachten, maar thans spoedig hun bijdrage te zenden. Daarvan zal immers afhangen hoe wij ons i'ubilé kunnen herdenken en wat wij oud-leden cn leden kun nen aanbieden. Vandaar dat ik alleen kan rekening houden met bijdragen welke uiterlijk 31 Mei zijn bin nengekomen. Daarom, oud-leden van de R. K. Militairen- Vereeniging te Deventer, talm niet langer, maar toont uwe dankbaarheid voor de vele weldaden die gij door onze vereeniging hebt ontvangen, door blijmoedig en van harte gaar ne uwe bijdrage vóór 31 Mei aan mij te zen den. Geeft nauwkeurig uw adres op dan kan ik U straks van alles op de hoogte houden. Zendt uw postwissel of brief aan onder staand adres. Kapelaan Th. van LEEUWEN, Directeur R. K. Militairen-Vereeniging Broederenstraat 11, Deventer. Saldowinst f6.301.622,Dividend 8 pCt. Aan het verslag over 1930 der Amster damsche Bank ontleenen wij het volgende De staat van handel en nijverheid bleef niet zonder invloed op de uitkomsten van het afgeloopen jaar. Het lage rentepeil deed de rentebron spaarzamer vloeien. Vermindering van omzetten bracht vermindering van provisie. Al heeft de effectenrekening grooter bate opgeleverd dan in 1929, de winst hierop is niet van zoodanigen omvang dat zij de derving van rente kan vergoeden. Mitsdien staan de inkomsten over 1930 bij die over 1929 ten achter. Men heeft wederom de algemeene debiteurenreserve met f2.500.000 gecredi teerd. Op onroerende goederen is f 1.741.720 (v. j. f 1,843,917) afgeschreven. De bouw- reserve groot f 3,000,000, in vroegere jaren gevormd bleef ongewijzigd. Voorgesteld wordt het dividend te bepalen op 8 pCt. (v. j. 91/» pCt.) en in het reservefonds te storten f500.000 (f750,000). Dit fonds zal dan f46,500.000 bedragen bij een maat schappelijk kapitaal van f55.000.000. Qq) Kerkbericht van Sas van Gent. Zaterdag 9 Mei, algemeene II Communie der schoolkinderen om door de voorspraak van de H. Maagd Maria Gods ontferming en bijstand af te smeeken voor de ongelukkige kinderen in Rusland; om 7 uur de H. Mis voor den heer Constantinus de Koek en overleden familie; om 7,45 uur gezongen H. Mis voor mej. Coleta Johanna Fey en. Zaterdagavond biechthooren van 5,30 tot 7,30 uur en om 6 uur Lof. Zondag 10 Mei, om 7 uur de Vroegmis voor de overleden ouders van den heer Johannes Franciscus Konings, echtgenoot© en familie. met algemeene H. Communie na de preek van het patronaat; om 10 uur de Hoogmis voor het geestelijk en stoffelijk welzijn der parochie. Na de H.H. Missen de reliquie van O.L. Vrouw. Om 2,30 uur Lof. Maandag 11 Mei, om 7 uur gezongen H. Mis voor de vruchten der aarde; om 7,45 uur ge zongen jaargetijde voor den heer August Jo annes de Block. Dinsdag 12 Mei, om 7 uur gezongen H. Mis voor de vruchten der aarde; om 7,45 uur de H. Mis ter eere van O. L. Vrouw uit dank baarheid. Woensdag 13 Mei, om 7 uur gezongen H. Mis voor de vruchten der aarde; om 7,45 uur ge zongen H. Mis voor den heer Adrianus van Agtmaal. Woensdagavond biechthooren van 6 tot 7 uur. Donderdag 14 Mei, feestdag van 's lleeien Hemelvaart, geboden te vieren dis Zondag. Om 7 uur de Vroegmis voor het geestelijk en stof felijk welzijn der parochie, om 10 uur de Hoog mis als jaargetijde voor mej. Francisca Maria Pauwels. Na de H.H Missen de reliquie van het H. Kruis. Donderdagnamiddag om 2,30 uur Lof. Vrijdag 15 Mei, begin van den Zomertijd, om 7 uur gezongen H. Mis voor den heer August Florent de Meyer en overleden ouders; om 7,45 uur gezongen H. Mis voor de overleden ouders van den heer en mevrouw Van Acker- Verhelst. Zaterdag 16 Mei, om 7 uur gezongen H. Mis voor den heer Eduardus Marcellus Govaert en madame Adelaide Hendrika Tack; om 7,45 uur gezongen H. Mis voor mej. Irma Wauters. Zaterdagavond biechthooren van 5 tot 8 uur en om 6 uur Lof. Zondag 17 Mei, algemeene H. Communie der geloovigen bij gelegenheid van het vijftiende eeuwfeest van het Kerkelijk Concilie van Ephc- se, waarin de ééne goddelijke persoonlijkheid in Christus en het Goddelijk Moederschap van Maria plechtig verklaard en bevestigd werden Deze gewichtige gebeurtenis zal in alle katho lieke kerken van Nederland dien dag plechtig gevierd worden ter eere der H. Moeder Gods Maria. Om 7 uur de Vroegmis voor de overle den ouders van den heer Charles Kindt en echtgenoote, met algemeene H. Communie na de preek der leden van de H. Familie; om 10 uur de Hoogmis voor het geestelijk en stoffe lijk welzijn der parochie. Maandag, Dinsdag en Woensdag zijn de Kruisdagen, waarop de processie met de litanie van Allerheiligen geschiedt om 7 uur voor de vruchten der aarde en waarbij de geloovigeri worden uitgenoodigd. Op Vrijdag 15 Mei begint de Zomertijd, wdar toe Donderdagavond de klokken één uur wór den vooruitgezet. Zijn voornemens een christelijk huwelijk aan te gaan de heer Achilles Ludovicus van Craenen- broeck alhier en mej. Magdalena Maria Sara van Hulle te Philippine, 3e roep. P. DOENS, pastoor. In het wekelijksch Zond£gsmissaal voor het bisdom Breda, „Bron van Christelijken Geest" worden de misgebeden voor den Zondag opge nomen in de juiste volgorde, waarip de pries ter deze aan het altaar bidt. Tarwe f6—8,00, chevalier 6,25 haver f5,50, erwten 9,00 bruine boonen 7. Boter en eieren aangevoerd door Walcherscbe boerinnen (officieele prijsnoteering)boter f0,72, kipeieren f3,35, eendeieren f3,50. ganseieren f 11 Aangevoerd door handelaren: boter f0,62 kipeieren f 3,00, eendeieren f3,50 ganseieren f 11. Part. prijs: boter fo,8o, kipeieren f4,25 poelje f 3,50, eendeieren f 4,50. Voor de vele blijken van belang stelling, ondervonden bij gelegenheid van onze 40-jarige Echtvereeniging, betuigen wij hiermede onzen harte- lijken dank. EM. PLADETIngels. Westdorpe Mei 1931. (8) zoekt voor de provincie ZeelABi en op provisie. (10) Brieven onder no 748 bureau dezer. op Maandag 11 Mei, 's middags van 24 uur en Woenadag 13 Mal van 11—12 uur, in het gebouw der R.H.B.S. De leerlingen kunnen alleen na gehouden toelatings-examen tot de ie klasse toegelaten worden. Nadere inlichtingen op bovengenoemde data bij den Deze advertentie wordt slechts één keer geplaatst. (30) Het Bestuur van den Kring Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen der gewestelijke tarwe organisatie voor Zeeland zal op onderstaande dagen uren en plaatsen zitting houden ter inventarisatie van den oogst 1931 en ter inschrijving als lid van de tarweorganisatie. De landbouwers worden dringend aange spoord te zorgen nauwkeurige gegevens bij zich te hebben omtrent de oppervlakte, ligging en kadastrale kenmerken hunner perceelen tarwe. Dit is ook de laatste gelegenheid, zich als lid te laten inschrijven. 89.30 uur Philippine 1011.30 Sas van Gent 13 Westdorpe 3,305 Zuiddorpe 5.306.30 Overslag café Wissekerke Warrens Kerkaert Gez. Moerdijk Plasschaert 8930 uur Hoek 1011.30 Neuzen 12,30 Sluiskil 34 Driewegen 4.306.30 Zaamslag café M. Dieleman Centraal Wed. Graefschepe Krijger Driewegen De Recht 89 uur 9.30—10.30 11 12,30 2.30—3,30 4—6 Hulst Landbouwwinterschool Kijkuit café Bogaerdt Axel Wed. Gilliamse Boschkapelle Claeys Stoppeldijk De Maat-Scheers 89.30 uur Lamswaarde 1012 Kloosterzande 23-30 Ossenisse 45 Hengstdijk 67 Terhole 89.30 uur Koewacht 1011.30 St. Jansteen 12.30 Clinge 34.30 N.-Namen 57 Graauw café Waterschoot Van Leuven Burm Van Deurse De Theije café Misseghers Weemaes Claryssen Van der Heyden Jul v. d. Eechout 106

Zeeuwsche Koerier | 1931 | | pagina 3