O. E. VERVAET-BRIJSENS, Bfezoekt de demonstratie van AMERIKAANSCHE KITCHEN KOOK- APPARATEN Dinsdagavond tusschen 7 en 10 uur in hotel „Rotterdam" te SAS VAN GENT. Het is Uw eigen groot voordeel. Zie verder advertentie in dit nummer. Westkade 96 - SAS VAN GENT. Snik nl and. Stadsnieuws. Prooineienteuws. Electrotechnisch-Bureau DE REVOLUTIE IN SPANJE. - Politie troepen voeren een charge uit op de demonstranten, die bij gelegenheid van de gemeenteraadsverkiezingen te Madrid te roerig werden. 100 ■BBaNI i wBaamammÊsaa I SS3EWBKaa/&SSX&2mmBBMamaamtSmÊKUm*mUÊmti christ.-hist. mijndirecteur dr. Frowein cok een anti-revolutionair aan een zetel te helpen. Gelijke hoop op zetelwinst vervulde de har ten ten opzichte van Noord-Brabant, waar spe ciaal in Eindhoven een anti-revolutionair cen trum zich schijnt te vormen. Edoch, ook hier kwam te uitkomst de verwachtingen teleur stellen. Terwijl de anti-revolutionairen zich Juist handhaafden op twee zetels, moest :elfs de christelijk-historische fractie van de 3 plaatsen, die zij bezet hield, er één afstaan. Nog een andere verschuiving valt te signa- leeren. De liberale groepen nl., Vrijheidsbond en Vrijz.-democraten, die in 1927 op min of meer verbluffende wijze met een verdubbeling van stemmen voor den dag kwamen, hebben thans, ondanks plaatselijken vooruitgang in de grootere centra,,hun percentage v/eer achter uit zien loopen, al kregen ze ook op hun kamer stembus-cijfers een kleinen voorsprong. Elke der groepen stond den destijds gewon nen zetel weer af en wel aan de sociaal-demo craten, die aldus van drie of vijf zetels zijn gekomen. Deze groei der socialistische idee, zij het ten koste van de overige vrijzinnigneid, heeft zijn bedenkelijke zijde. Nochtans lijkt ons de avans, welke de R. K. Volkspartij maakte, een nog ernstiger verschijnsel. Zij won een derden zetel en verdubbelde bijna haar percentage en dat uitsluitend tengevolge van aanwas buiten de stad Tilburg, eens haar bakermat doch die dit keer zelfs haar cijfer belangrijk omlaag drukte Ook hier geldt helaas, dat een met de noodige handigheid geleide tegenactie licht oen aan tal overigens goed willenden van de wijs bren gen kan. Wat Brabant aan de R.K.V.P. beleefde, zien we in Groningen de Communisten bereiken. Dezen slaagden er daar eveneens In, nun per centage nagenoeg te verdubbelen en wonnen één zetel. Ook de socialisten gingen evenals gelijk reeds gememoreerd de katholieken met één zetel vooruit en staan daarmee op hun cijfer van 1919, toen voor het eerst het stelsel der E. V. werkte. Al wederom is het de Vrijz. Dem. Bond, die het gelag betaalt, mitsgaders de Plattelanders bond en de Democratisch Partij. Beide laatste sterven een natuurlijken dood; van de 3 Plat telanders in 1923 is er thans nog één over, ter wijl de partij-Heeres ondanks de hulp der R.K. V. P. haar eenigen zetel weer heeft moeten af staan. Groote verrassingen bracht ook nu het eerste treffen niet. Uit de nog restende provincies zal Volgende week wel een gelijk geluid opklinken. Zomertijd in Engeland. De Zomertijd is in Engeland officieel inge gaan Zondagochtend (gisteren 2 uur. De aristocratie verlaat Spanje. Zaterdag zijn de laatste leden van het Spaansche koninklijk huis naar het buiten land vertrokken; slechts een tante van den koning, de infante Isabella, is te Madrid ach tergebleven, aangezien zij ongesteld is. Ook de hooge adel maakt zich gereed, het land te ver laten. De uittocht uit Madrid is zóó groot, dat de slaapwagon^ reeds voor vele dagen zijn uit verkocht. Een begeleidend verschijnsel is de run op de banken, die van zoodanigen omvang is ge worden dat deze instellingen besloten hebben voorloopig niet meer dan een kwart gedeelte van de verlangde bedragen uit te betalen. De officieele R.K. verzamellijst voor de a.s. gemeenteraadsverkiezingen. In een gisteren gehouden vergadering van het bestuur der R.-K. Kiesvereeniging werd aan de hand der ingekomen verklaringen van hen, die in de jongste ledenvergadering als carididaat waren genoemd, de volgende offi cieele verzamellijst opgemaakt:. Alb. Goethals. Eug. C. van Goethem. Mar v. Goethem A. Kindt, (wenscht slechts als plaatsvervan ger in aanmerking te komen) C L de Maayer. Ch. de Mul. Ang de Pauw Ed v.d. Putte Vict. Verschaffel. A C Ververs. Th. Warrens. Van den heer W. Lammens was bericht ont vangen, dat hij niet voor een kandidatuur in aanmerking wenschte te komen. Zondag 3 Mei zullen de leden in de gelegen heid worden gesteld, bij stemming uit te ma ken, in welke volgorde de candidaten op de officieele lijst zullen worden geplaatst. De aandacht wordt erop gevestigd, dat slechts de kiezeressen en kiezers, die vóór 19 dezer als lid der kiesvereeniging waren toege treden, en haar (hun) contrbutie hadden vol daan, aan deze stemming zullen mogen deel nemen. Demonstratie met gastoestellen. Onder lei- jj ding van den heer O.E. Vervaet aihier zal mor- j gen- (Dinsdag-)avond van 7-10 uur in hotel j) „Rotterdam een demonstratie plaatsvinden met Amerikaansche gastoestellen, die de mo gelijkheid openen om, ook daar waar geen gas fabriek bestaat, te koken, bakken en braden op gas. Volgens een ons gezonden prospectus zijn de jj aanscliaffingskosten dezer toesteilen gering 8 terwijl de besparing, die ze geven aanzienlijk f is. I Ongetwijfeld zal voor dergelijke artikelen ook ten onzent groote belangstelling bestaan. De demonstratie is voor ieder toegankelijk Men zie voorts de annonces in dit nummer. Biljarten.. Uitslag internationale biljartwed strijd, gehouden op Zondag 19 April in de café's: Hotel Rotterdam (2 biljarts), Hotel de Zwaan, café de Oude Brug. 116 spelers. Ie prijs C. van Daelen (Eedloo) P. de Vleeschauwer (Sas van Gent). 2e prijs Ch. Waelput (Zuiddorpe)-- R. Lam- po (Hulst). 3e prijs (P Ve.rhoeijen (Gent)Aimee Gij- sel (Overslag). 4e prijs M. v. d. Abeele (Selzaete) M. Burg graeve (Selzaete). 5e prijs Ed. Vermoet (Sas van Gent)—Pr. Pluijm (Westdorpe). 6e prijs André Claeyssens (Sas \an Gent) Arth. de Krijger (Philippine) 7e prijs F. Kalle (Sluiskil)—AJ. de Krijger (Sluiskil). 8e prijs V. Nelen (Sas van Gent- G. Brugge man (Evergem). Prijsschieting. Bij de Zaterdagavond gehou den prijsschieting op de liggende wip bij Aug. de Roeck, alhier, was de uitslag als vólgt: Hoogvogel, Ed. Kaas. Zij vogels, Vermast Phi lippine en Alfr. Kaas. Bij een zelfde schieting gehouden bij de wed Buysse op de wijk Stuiver werd de hoogvogel geschoten door L de Meijer. Zijvogels Th Lam mens en v.d. Velde Selzaete. De namen waar achter geen naamplaats staat vermeld zijn van Sas van Gent. Autobusdienst Neuzen. Door invoering der Zomertijd in België zal de Autobusdienst Neu- zen-Selzaete vanaf Maandag 20 April tot na dere aankondiging volgens onderstaande rege ling rijden: Vertrek Neuzen: 9.35, 12.10, 17.45, 20 uur Vertr. Selzaete 11,20, 13,15, 20.25 uur. Plechtige opening der nieuwe havenwerken te Viissingen door II. M. de Koningin. Vrijdag 17 April ji. zijn de nieuwe haven werken van Viissingen officieel geopend door H. M. de Koningin, in tegenwoordigheid van de overige leden van het Koninklijk Huis, van Z.Ex. den minister van Waterstaat en tal van autoriteiten. H. M. nam de nieuwe werken vanaf de ferry boot „Koningin Wiihelmina" in oogenschouw en onthulde daarna een gedenksteeen, welke in de kaaimuur zal worden bevestigd. Toespraken werden achtereenvolgens gehou den door Z.Exc. minister Paul Reymer en H.M. Na afloop der plechtigheid maakte het gezel schap een rijtoer door de feestelijk versierde stad. x Ten 4 uur vertrok H. M. weer per extra trein naar den Haag SLUISKIL. R.-K. Kiesvereeniging In de algemeene leden vergadering van Zondag jl., die slecht bezocht was en waar tevens gelegenheid werd gegeven tot het stellen van candidaten voor de ge meenteraad, werd nog slechts 1 candidaat ge noemd n.m. het aftredende lid de heer H J Colsen. Naar we vernemen zullen ook de R.-K. georganiseerde arbeiders een lijst indienen. Alle lijsten moeten Woensdagmiddag 12 uur in geleverd zijn, bij den voorzitter den heer J de Cock, Oostkade. TER NEUZEN. Geslaagd. Geslaagd te 's-Gravenhage op Woensdag 15 April voor het gehouden examen ter verkrijging van een amateur-zendmachti- tiging voor radiotelegrafie en telefonie, de heer P J Meertens, Oostkant 4. Meisjesschool Naar gemeld wordt, is door het Genootschap tot Opvoeding te Roosendaal tot het gemeentebestuur het verzoek gericht om gelden beschikbaar te stellen voor het bou wen van een 2-klassige meisjessschool. Gemeenteraadsverkiezingen, Donderdagavond werd door de Anti-Revolutionnaire kiesvereeni ging een vergadering gehouden tot het vast stellen der candidatenlijst voor de a.s. gemeen teraadsverklezingen. De lijst werd vastgesteld asl volgt: J J de Jager (aftr.,) Jac den Hamer J A Meertens, R J H van der Veen, Jac van Drongelen. J P van Striën, H J Kiaassen J C Oostdijk. Naar gemeld wordt heeft de heer Scheele be dankt als voorzitter van de Anti Rev. Kiesver-

Zeeuwsche Koerier | 1931 | | pagina 2