Een Woonhuis Weet De Zeeuwsciie Koerier de hoogste uitkeeringen verstrekt? Heeren, Maat- en Confectie-zaak 6. H. BRAND en Zoon, Stoomen- Verven hoofdpijn Kiespijn Koorts' griep rheumathieK zenuwpijn U, dat de ongevallen verzekering van Vergelijkt onze verzekering met die van de andere bladen in dit ge vest. Geen enkele komt de onze nabij. e SELZAETE. Kinder-, Jongens- en Manscostunms Afdeeliog Maat zaak. Ook Dames-Mantels worden gemaakt Slug. Bierons Dordrecht. VARIA. Advmrtentlën Maandag 20 April 1931, cv a 0 0 V Groote vorkoop Groote Harkt 12 - - Telefoon 184 VERZEKERT UWE PAARDEN EN UW VEE BIJ: „GRONINGEN" Bosto Ververij voor Zeeland. Lago Door hunne snelle en onschadelijke werking zijn de wonderbare poeders Een proef bewijst van het slikken der vele met zeer bijzondere namen aangeduide zouten, die voor zeer bij zondere uk bedoel dure) centen te verkrijgen zijn. Hontenlsse zal, voor de GEMEENTE SINT JANSTEEN, op RECLAME MATSCOSTUUMS goed afgewerkt en bepaald goede kwaliteit in verschillende nieuwe dessins aan 375 frank. Engelsche en inlandsche stoffen Rouw binnen 24 uren. V a et o p r ij z o n. Paarden- en Veeverzekering Leopold, Catiiarijnesingel 75, Utrecht. prijzen. Franco zending Vraagt nieuwe prijscourant; het is aw voordooiI uitstekend voor het stillen van Bij apothekers drogisten en per doos van 8 poeders 30 cent. En waarom? Op welken grond? Omdat wij (zooals het in die blaadjes te lezen is) in onze hedendaagsche gecultiveerde maatschappij gewoonten hebben verworven, waardoor we, ver geleken bij onze voorouders een bedenkelijk te kort aan noodzakelijke zouten naar binnen krij gen en de hoofdzaak ligt daarbij in het weit, datwe onze goenten etc. zoo afkoken, en de beste bestanddeelen, het extract de zouten daar mee weggooien. Dus dan maar die zouten apart gaan eten!? Ik voor mij meen voor zoo'n geval een heel wat eenvoudiger oplossing te vinden, nl. die afgekookte zouten dan maar niet weggooien doch opgebruiken. Dat kan men op vele manie ren, bijv. door de groenten met weinig water op te zetten en niet af te gieten (dat is toch wel het eenvoudigst), maar ja, niet iedereen houdt daarvan. Sommigen, vooral onder de kinderen gewenning kan daarom in deze ook vele beteekenen hebben hekel aan sterke groentensmaken. Wat dan? Dan vangt met het afgegoten water op in een kan, en laat het, door wie daarvan houden warm of afgekoeld, enkel opdrinken Veel practischer en doelmatiger, omdat dan allen het meegebruiken is het, om het groente water te gebruiken in soep. Dit hoeft lang zoo bewerkelijk niet te zijn als men denkt, en ook niet zooveel extra afwasch te geven, vanneer men de soep in groote koppen voor d maaltijd op de eetborden zet, dan zijn er geen diepe borden plus even zooveel lepels noodig. Het gemakkelijkste is, om wat beter met een beetje bloem te roeren, hierin het heete groen tennat al roerende gieten, tot alles voldoende gebonden is, het geheel dan op smaak afma ken met wat vleeschextract of bouillonblokjes, verder wat kruiden, 't beetje nootmuskaat en 'n snippertje foelie neem ik er meestal bij en als men het bij de hand heeft, en er tijd voor vindt, dan liefst ook nog een beetje soepgroenten, wat fijngehakte sélderen, peterse lie geen dingen, die lang moeten koken na tuurlijk. Heeft men echter nog 'n restje ge kookte groenten staan als worteltjes, schorse neeren, 's zomers postelein of andijvie, dan kan men die er fijngesneden nog bijvoegen. Als men ër aan went, is het ëen kleine moei te op die manier 'n kop heete soep voor bijna eiken maaltijd te reserveeren. Ik weet niet, hoe het nu is, maar voor den oorlog vond men in Duitschland ook in den arbeidersstand m aaltij den van drie gangen soep vooraf en later nog wat toe gewoon. Nog gemakkelijker is het, maar lang niet iedereen houdt daarvan, er is, vind ik, in rille gedroogde en gefeite etenswaren iets stroefs, dat je nooit in de versche of de-nat-geins.akte proeft maar wel gemakkelijker is het om pakjes-soep te gebruiken en deze dan, inplaats van met water, op te zetten met afgegoten groentenat. Ook dan kan men altijd nog naar smaak wat kruiden bijvoegen. En huismoeders die er aan twijfelen, of er wezenlijk vee l„zitten" kan in dat afkookvvater, die moeten maar eens wat afgesneden peter selie 'n dagje bewaren in 'n kopje koud water zooals men toch vaak doet en dan dat water voor de aardigheid eens proeven. Dat is toch wel veel, zoo'n kop vol water op een paar steeltjes en dan nog maar koud af getrokken en niet gekookt. Dit toont in elk ge val wel, dat a.h.w. het extract van de groenten door het water er uitgetrokken wordt. Onzin lijkt het me in ieder geval om - - zooals tegenwoordig velen schijnen te doen de groentenzouten weg te gooien, en ze dan langs anderen, heusch niet aangenamer manier (meestal gewoon op water afgetrokken) veel bewerkelijker en veel duurder te gaan in nemen. Dan kunnen we beter doen naar de leuze: „Terug naar de natuur". MODERNE KRONINGSGESCHENKEN. Wat de Keizer van Ethiopië van Amerika kreeg Onder de geschenken, die Amerikaansche zakenmenschen en openbare instellingen aan den keizer van Ethiopië schonken bij gelegen heid van zijn kroning, bevonden zich o.m.: een radiotoestel, drie filmen, 500 rozenstrui ken, een koelapparaat en een schrijfmachine. Met het oog op de overoude betrekkingen van Abessynië met het Christendom kozen de bios coop-magnaten der Vereenigde Staten twee der meest bekende religieuze filmen, tot stich ting en ontspanning van den keizer n.l. „Ko ning der Koningen" en „Ben Hur", terwijl de derde film „Met Byrd naar den Zuidpool" de eenige profane rolprent was. Mevr. Franklyn Adams, de presidente van de „Amerikaansche Vereeniging van vrouwelijke geographen", reisde aan het hoofd van een speciale missie naar Addis-Abeba, om den nieuwen keizer de filmen te vertoonen en te verklaren Het was een zeer moeilijk werk om den tekst van de film in hot Amharisch, de schrijftaal en ook de liturgische taal van Abessynië te vertalen. De serhijfmachine, die den keizer aangeboden werd, is met rood emaille versierd en draagt het keizerlijk wapen; daar het Amharisch al- fabeth echter uit 240 letters bestaan, bleek het onmogelijk om een overeenkomstig toetsen bord te construeeren, dat den keizer voor öe correspondentie met zijn ïninisiter.r cn onder danen practische diensten had kunnen bewij zen. Het radio-toestel is het nieuwste type en men kan er een groot aantal stations, die op korte en lange golven uitzenden, op 'vinden. Het wordt aangevuld door een gramofoon, waarbij 100 platen met de beste muziek. Het geschenk van 500 rozenstruiken schijnt eveneens te mee ten dienen als propaganda-middel voor Ameri kaansche producten. Ofschoon Abessynië rijk aan bloemen is, was het de werklui, die belast waren met de samen stelling der geschenken niet ontgaan dat er in Abessynië nog maar weinig Amerikaansche rozenvariëteiten aangetroffen werden In de rozencollectie van den keizer treft men nu o.a. ook een pas-gekweekte variëteit, bekend onder den naam „Herber Hoover-bloem" aan. Het officieele feestgeschenk voor den keizer is ech ter een fotografie van president Hoover, in prachtigen lijst en voorzien van een eigenhan dig geschreven onderteekening. Het Ministerie van land- en tuinbouw der Vereenigde Staten, dat van een speciaal ge schenk voor den keizer moest afzien, stelde er zich mee tevreden, om den Amerikaanschen gezant in Addis Abeba Addison E. Southard, een collectie nieuwge-kweekte amaryllissen te zenden, in de hoop, dat deze la.atbloeiende le lieachtige narcis-soort zich spoedig m de hui zen van Addis Abeba ingeburgerd zal hebben. Het godsdienstig leven in Spanje. Madrid (K.W.P) Volgens de nieuwste statistiek waren er op 1 Januari 1931 in Spanje 675 afzonderlijke Ma- riacongregaties met in totaal 101619 leden. In de buurt van Gasco-Navarri zijn 189 afdeeliri gen met 29.187 leden en in Catalonië 120 afdee lingen me& 18,502 leden. Liefhebbers van „barakken". In een der voorsteden van Londen woont een zekere Mevrouw Adams, die er zich op be roemen kan een zeer eigenaardig 'beroep uit te oefenen. Zij reist nl. geheel Engeland af, om oude landhuizen te vinden, die zij dan aan Amerikanen verkoopt Steen voor steen worden zij dan naar Amerika getransporteerd, om daar weer opgebouwd te worden. Zoodra Mevr. Adams een landhuis gevon den heeft, dat haar geschikt schijnt, maakt zij er een opname van en doet alle mogelijke moeite, om de historische bijzonderheden van dit kasteeltje te weten te komen. Dan stuurt zij hiervan een volledig rapport naar haar ver tegenwoordiger in New-York, die dan tot taak heeft, er een kooper voor te vinden. Mevr. Adams zal zich binnenkort naar A me rika begeven om daar een landhuisje uit een dorp in het graafschap Herefold te koop pan •te bieden. In bedoeld huisje moet de min van koningin Elizabeth gewoond hebben. Tege lijkertijd zal zij vier huisjes uit het graafschap Gloucester, een streek die vaak door Shake speare bezocht werd, en een varkensstal aan bieden, die volgens de mededeeling van een dorpspastoor ongeveer 400 jaar geleden ge bouwd is. Voor deze ruïnes betalen de Amerikaansche liefhebbers prijzen, die volgens de verklaring van Mevr. Adams een fabelachtige hoogte be reiken, wanneer het een bouwwerk betreft, dat eenige betrekking tot koning Hendrik VII, ko ningin Elisabeth of Shakespeare heeft. Een der laatste ontdekte krotten mag er zich op beroemen in persoonlijke betrekking tot Hendrik VIII te staan. Op zekeren dag, toen de koning zich op jacht bevond, viel hij van het paard en werd toen verwond. Een oude vrouw was getuige van dit voorval tn zorgde voor den gekwetste. Uit dankbaarheid gaf de koning haar enkele huizen uit den omtrek, die hij eenvoudig aan de eigenaars ontnam, ten geschenke. Een dezer huizen nu werd door Mevr. Adams ontdekt en zij hoopt dat huis in Amerika te verkoopen voor een prijs, waarvoor men ge makkelijk een paleis kan bouwen. En dat voor een hut, die op bevel der overheid onbewoon baar verklaard is. De Notaris E, B. DUMOLEYfV te des namiddags 4 uur, in het café bij den heer Const. d'Hooge te Sint- Jansteen, Heikant, in het openbaar verkoopen met STAL, ERF en TUIN 'te Heikant, gemeente Sint-Jansteen, kadaster sectie D no. 513, groot 2,27 aren. Aanvaarding uiterlijk drie maanden na toewijzing, of eerder bij vroegere ontruiming. Betaling koopsom 14 dagen na de toewijzing. Nadere inlichtingen ten kantore van genoemden Notaris. 25 Met het begin van het Zomerseizoen kunnen wij onze geachte clientèle een zeer schoone keuze in gemaakte aanbieden. EIMOEaCOSTDUMS vanaf 60, 85, 110 en hooger J0SGBSSC0ST0UM3 vanaf 140, 160, 190, 220 en Beter MANSCOSTÜÜMS vanaf 185, 225, 275, 325, 350, 375, 400 tot de fijnste kwaliteiten. Sedert 1 MAART 1.1. zijn wij er in geslaagd aan onze zaak een eerste-klas Coupeur te verbinden en zijn wij overtuigd, thans de meest-eischenden te kunnen voldoen, en kunnen U eene zeer schoone keuze in voorleggen aan de laagst mogelijke prijzen. 108 STALEN OP AANVRAAG. Opgericht in 1903 Directie 32 (Tel. Nr. 12138) Reserve ca. f 185.75553 LAGE ONDERLINGE EN VASTE PREMIE!! VAN HET s Vertegenwoordiger Hanssens, St. Niklaas Lockefeer, St. Jansteen

Zeeuwsche Koerier | 1931 | | pagina 8