Firma D. vaa den Berg Loonsverlaging hindert niet Sas van Gent. Sociaal JTieuws. LanJb en Sport en Spel Kerknieuws JtTarkibericklen Heerenmolières fl 5.25 Brnine Damesschoentjes „5.50 Advortontlën. Van onze Adverteerders. OOSTBURG, 15 April Tarwe f6—8,00, chevalier 6, haver f5,50, erwten 8,00 bruine boonen 8. MIDDELBURG, 16 April. als U koopt tegen onze extra verlaagde prijzen. Schoenwerk en Reparatiën. VORSTELIJKE VERPLEEGSTERS. De Spaa nsche koningskinderen Christina en Beatrice, die studeerden voor het verpleegsters-diploma in het Madridsche Hospitaal de la Cruz Rcja. volle schilderijen en vooral kostbare waterscha len, die door keizer Napoleon geschonken wer den, nog tijdig in veiligheid te brengen. Brand in een tunnel. In een zich in aanbouw bevindene kanali satietunnel onder een fabriekswijk van Chicago brak plotseling een groote brand uit, die in de uitstoomende gassen rijkelijk voedsel vond en met groote snelheid om zich heen greep. In de tunnel, die ongeveer elf meter onder den grond ligt, bevonden zich talrijke arbei ders, die, naar men vreest, voor het grootste deel om het leven zijn gekomen. Dinsdag, 30 Juni, en Woensdag, 1 Juli, zal te Breda een Congres worden gehouden van den Katholieken Politiebond in Nederland. Mgr. Hop mans is voornemens de vergadering rnet een kort bezoek te vereeren. Inwijding Bondsgebouw A.R.K.A. Vrijdag jl. zijn de nieuwe kantoorruimten der A.R.K.A. benevens het woonhuis van den sceretaris-penningmeester in het AR.K.A. huis te 's Gravenhage plechtig ingezegend. De Rijkstuinbouwconsulent voor Zeeland, de heer Ir. A. W. v. d. Plassche, zal half Mei een dienstreis naar Amerika maken teneinde daar de fruitteelt te bestudeeren. Het Centraal Bu reau van Veilingen in Nederland heeft hier voor financiëelen steun toegezegd. Gewestelijke tarweorganisatie voor Zeeland Instelling Kringcommissies Door de kringen en afdeelingen der land bouworganisaties zijn de volgende kringcom missies geformeerd. I. Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen. Leden. A. E. Langenhorst, voorzitter, Hulst. M. A. B. Puylaert, Zuiddorpe. P. J. Nijskens, Terhole. Jan de Feijter Lzn., Axel. A. Haak, Zaamslag. Secretariaat R. K. Landbouwwinterschool, Hulst. Plaatsvervangende leden. O. Verhaegen, Westdorpe. J. Verhaegen, Terhole. A. J. Cammaert, St. Jansteen. Joh. de Feijter Pzn., Zaamslag. II. West-Zeeuwsch-Vlaanderen. Leden. A. H. de Milliano te Waterlandkerkje, voor zitter. S. Haverbeke te Biervliet. A. I. Leenhouts te Retranchement. Secretaris G. D. Van den Bossche te Oost burg. Plaatsvervangende leden. M. J. Quaak te IJzendijke W. Dekker te Retranchement. J. B. Becu de Hullu te Groede. III. Zuid-Beveland. Leden. C. P. Vogelaar te Krabbendijke, voorzitter. t>. W. Lindenbergh te 's Heer Arendskerke P. Scheele-de Putter te Bizzelinge. Jan Rijk Mzn. te Ovezand. Plaatsvervangende leden. A. J. de Jager Gzn. te Nieuwdorp L. Kranenburg te Wolfaartsdtfk. P. J. J. Dekker te Wemeldinge. Jan Driedijk te Wolfaartsdijk. IV. Noord-Beveland. Leden. Iz. P. v. d. Weele te Colijnsplaat, voorzitter tevens secretaris. M. W. van Arenthals te Kats. K. A. van Langeraad te Kamperland. Plaatsvervangend leden. P. J. Doeleman te Wissenkerke. Maarten de Bruijne Pzn. te Colijnsplaat. V. Walcheren. Leden. C. Franse te Kleverskerke, voorzitter. J. J. Mesu te Nieuw- en St. Joosland. Z. Maljaars te Oostkapelle. Plaatsvervangende leden. M. I. Verhulst te Niepw- en St. Joosland. L. Maas te Vrouwepolder. VI. Schouwen en Duiveland. Leden. J. C. van Langeraad te Dreisclior, voorzitter. J. J. Stols te Capelle bij Zierlkzee. P. Hanse te Eikerzee Plaatsvervangende leden. J. Doeleman Jzn. te Dreischor. Jac. Romeijn, burgemeester van Ouwerkerk. C. A. Boogerd te Noordwelle. VII. Tholen en St. Philipsland. W. L. Klompe te Tholen, voorzitter. J. A. Stols Jr. te St. Philipsland. Iz. Hage, Bijenkorf, St. Maartensdijk. Plaatsvervangende leden. J. D. Doeleman te St. Philipsland. C. G. Hage te St. Maartensdijk. D. W. Klompe te Tholen. Deze hebben vergaderd op Dinsdag 14 April (III en IV), op Woensdag 15 April (1 en II), op Donderdag 16 April (V, VI en VII), waarbij de algemeene secretaris aanwezig was. Besproken werd de Tarwewet 1931 en de voorbereiding van de uitvoering, de statuten en het huishou delijk reglement van de Gewestelijke Tarwe organisatie voor Zeeland, i.o. terwijl verder de inventarisatie van de voorraden van den oogst? 1930 werd besproken. Deze inventarisatie zal 25 April moeten zijn afgeloopen. Zij, die zich na 25 April aanmelden zullen, wanneer nog van den oogst 1930 mocht kunnen worden geleverd, daarvan niet meer kunnen profiteeren. De statuten liggen ter inzage bij de leden en plaatsvervangende leden der kring commissies. De aanvraag voor het lidmaatschap zal tot 15 Mei kunnen geschieden. Formulieren voor aanvraag lidmaatschap en voor inventa risatie oogst 1930 (oude oogst) zijn verkrijg baar bij de leden en plaatsvervangende leden der kringcommissies, benevens op het Zeeuwsch Landbouwhuis te Goes. Zie verder advertenties in de couranten Op Dinsdag 14 April had op het Zeeuwsch Landbouw tusschen het Bureau van de Ver- eeniging „Gewestelijke tarweorganisatie voor Zeeland" en het Bestuur der Vereeniging van Handelaren in Zeeland een conferentie plaats over de uitvoering der tarwewet. Getracht zal worden een basis van samenwerking te vinden, om tot een vlotte uitvoering der wet te gera ken. Voetbal Z. V. B. Programma voor Zondag 19 April le Klasse B. Terneuzen 2-Sassche Boys. 2,15 uur. (Koster) Rood Wit-Clinge. 3 uur. (Mesu) 2e Klasse C. Breskens 3-Phivo 1. 2,15 uur. (Vellekoop) 3e Klasse B. STEEN 2Hontenisse 2. 3 uur. (Aarssen) Stoppeldijk-Sassche Boys 2. 3 uur (Harms). Competitiestand bijgewerkt tot en met 12 April, le Klasse B. Sassche Boys 8 6 1 1 29-7 13 1.62 Terneuzen 2 8 4 2 2 33-18 10 1.25 Rood Wit 5 2 2 1 11-3 6 1.20 Breskens 9 4 2 3 29-23 10 1,11 Clinge 9 3 1 5 20-26 7 0,78 Hulst 2 9 0 2 7 9-49 2 0.22 3e Klasse B. Clinge 2 11 8 1 2 36-22 17 1.54 Stoppeldijk 9 6 1 2 47-16 13 1.44 Koewacht 12 8 1 3 32-17 17 1,42 Hontenisse 2 10 4 2 4 24-13 10 1.00 Fratelli 10 3 2 5 31-32 8 0.80 Sassche Boys -2 10 2 1 7 23-38 3 0.30t) STEEN 2 10 1 0 9 18-68 2 0.20 t) 2 winstpunten in mindering w.n.o. Terneuzen 2Sassche Boys 1. De Sassenaars spelen a.s. Zondag hun voor- laatsten wedstrijd te Terneuzen. Wanneer zij dezen wedstrijd weten te winnen kan het kam pioenschap hun practisch niet meer ontgaan, Verliezen zij echter dan blijven er nog steeds 3 candidaten voor den titel, want dan heeft behalve Sluis ook Terneuzen nok een kansje. We vertrouwen echter dat de Boys het zoover niet zullen laten komen Zij zullen willen be wijzen, dat hun nederlaag te Breskens slechts aan het noodlot te wijten was. Wanneer de Sassenaars volledig kunnen uitkomen dan ko men de beide puntjes ongetwijfeld mee naar Sas. Supporters allen present om onze Boys in dezen zwaren wedstrijd aan te moedigen. Stoppeldijk-Sassche Boys 2. De Sassche reserves spelen eveneens hun voorlaatsten wedstrijd tegen Stoppeldijk. Deze laatste zal zich hare mooie kans op den titel niet laten ontnemen en de Boys wel met le dige handen huiswaarts sturen. TUUR DE SUPPORTER. Aan onze spelers der V.V. „S.B. Dus Zondag, Ja, Zonaag is de dag, de dag der weerwraak, de dag waar beide elftallen hunkerend naar hebben uitgezien (Ter Neu zen toch ook? Of niet?) De „Neuzen" zijn toch heusch geen te onder schatten tegenstanders, zoodat onze spelers zonder eenigen twijfel op een vinnigen strijd mogen rekenen. We kennen dat elftal ais pret tige tegenstanders, waardoor een alleszins fai- ren strijd is te verwachten, die zeer zeker veel toeschouwers zal trekken, temeer daar onze ploeg de ernstigste candidaat is voor den kampioenstitel. Indien de onzen van begin af aan met de noodige strijdlust bezield zijn, en onze „Goul-O.Wers" (H. R.-R M. en A. v. d. S.) hun normaal technisch spel demonstreeren kan ons de zege niet ontgaan, hetgeen trouwens in de lijn der verwachtingen ligt. Ik hoop dat onze spelers, onze supporters en supportsters het nieuwe strijdlied zullen instu- deeren tegen a.s. Zondag. Zie hier den tekst: Wijze: „Happy days are here again". (Bij de woorden welke eindigen op „schop", klop", kop" enz. moet 'n krachtige klemtoon gelegd worden op „op"). Sassche Boys, Hop! Geef ze weer klop Houdt den kop op, weeer zoo'n prachtschop Valt aan en stop met been kop 't Gaat er onder of er op. Al valt 't niet altijd mee Gewonnen telt voor twee Houdt de eer hoog, trap met vast oog Bruine leer droog, dat met prachtboog Vonk en vuur spoog, door het doel vloog Waar 't nog dikwijls vliegen moog' Nu allen thuis ijverig geprobeerd en dan Zondag na de overwinning Sassche Boys- Hop! enz. Wij wenschen onzen spelers veel succes toedoch weest op Uw hoede. Supporter Sonni-Booi. Simplex Rijwielen. Wij ontvingen van de Simplex rijwielfabrie- ken te Amsterdam haar prijscourant 1931, wel ke een keur van de nieuwste modellen bevat en op zeer bijzondere wij» is uitgevoerd; de omslag is gemaakt van nikkel papier dat sterk glimt en daardoor denken doet aan een ver chroomd rijwiel. Een alleraardigste reclame is voorts een boek je van Jo Spier, plaatjes met gedichtjes, die nu eens niet vervelen doordat op eiken regel het woord Simplex voorkomt. Een en ander wordt op aanvraag gratis toe gezonden. Priester-Kruisverbond. Donderdag, den 23n April, houdt het Priester Kruisverbond in het Bisdom Breda zijn jaar- lijksche bijeenkomst. Daar zal oesproken wor den de actie ter bestrijding van kermis-exees- sen. Dr. Bloemen van Rotterdam zal behande len het zedelijkheidsvraagstuk ten plattelande, Majoor Huys de taak van den priester om het voortwoekerend ongeloof en zedenbederf tegen te gaan. Audiëntie. Z. H. Exc. de Bisschop van Breda zal Dinsdag en Donderdag der volgende week geen au diëntie verleenen. Kerkbericht van Sas van Gent. Zondag 19 April,'om 7 uur de Vroegmis voor het geestelijk en stoffelijk welzijn der paro chie, met algemeene H. Communie na de preek der leden van de H. Familie; om 10 uur de Hoogmis voor madame Leonie van Hecke-Ver- nimmen. Na de H.H. Missen de reliquie van O. L. Vrouw. Om 2,30 uur Lof en daarna H. Familie. Maandag 20 April, om 7 uur uitreiking der H. Communie en bij de Eerw. Zusters de H. Mis voor een overledene; om 3 uur gezongen H. Mis ter eere van O. L. Vrouw uit dankbaar heid Dinsdag 21 April, om 7 uur gezongen H. Mis voor den heer Hypolitus van Acker en over leden familie; om 8 uur gezongen H. Mis voor den heer Amand Gustave Stubbé. Woensdag 22 April, plechtigheid van den H. Jozef; om 7 uur de H. Mis voor de overleden ouders van den heer en madame M. v. Goet- hem-Goethals; om 8 uur de H. Mis voor het geestelijk en stoffelijk welzijn der parochie. Donderdag 23 April, om 7 uur gezongen H. Mis voor den heer en madame Polydorus Jaco bus Verplanken-Snabel; om 8 uur gezongen H. Mis voor mej. Irma Wauters. Vrijdag 24 April, om 7 uur gezongen jaarge tijde voor den heer Johannes de Caluwé; om 8 uur gezongen jaargetijde voor den heer Louis Vermoet. Zaterdag 25 April, feestdag van den H. Mar cus; om 7 uur processie met Litanie van Aller heiligen en daarna gezongen H. Mis voor de vruchten der aarde; om 8 uur gezongen H Mis ter eere van O.L. Vrouw uit dankbaarheid. Zaterdagavond biechthoolen van 5,30 tot 7,30 uur en om 6 uur Lof. H Zondag 26 April, om 7 uur de Vroegmis voor i de overleden familie Van Aerde-Minnaert; cm J 10 uur de Hoogmis voor het geestelijk en stof- jj felijk welzijn der parochie. De geloovigen worden herinnerd, dat zij geen vreemde Priesters, geestelijke Broeders of Zus ters die om aalmoezen aan hunne huizen ko men vragen, moeten toelaten, tenzij deze daar toe een schriftelijke toestemming hebben van den Bisschop, en daarenboven voorzien zijn van een bewijs van den Pastoor, of vergezeld zijn van iemand, die hun door den Pastoor als geleider is aangewezen. Door Z.H. Exc. Mgr. P. Hopmans, bisschcp van Breda zijn met betrekking tot onze kerkhoven de volgende wenschen kenbaar gemaakt: 1. Vermeden worde verkwisting van geld aan bloemen, praalgraven en ijdelen mode-opschik gelijk gebruikelijk is bij een heidensche oage- loovige wereld. 2. Grafmonumenten moeten een christelijke gedachte uitdrukken. 3. Niet meer zullen toegelaten worden trom mels of doozen met een krans van bloemen en een portret of bidprentje in het midden" Zijn voornemens een christelijk huwelijk aan te gaan: de heer Gustavus de Meulenaer te Selzaete en mej. Elza Maria Martens, alhier, 2e toep. P. DOENS, Pastoor. In het wekelijksch Zondagsmissaal voor het bisdom Breda, „Bron van Christelijken Geest" worden de misgebeden voor den Zondag opge nomen in de juiste volgorde, waart» de pries ter deze aan het altaar bidt. Op de graanmarkt was de aanvoer gering. Tarwe werd niet getoond. Witte boonen !5' lange bruine boonen 8—10, kroon- erwten f1012. j Boter en eieren aangevoerd door Walcharsche boerinnen (officieele prijsnoteering)boter f0,76, kipeieren f3,20, eendeieren f3,50, ganseieren f13. Aangevoerd door handelaren boter f0,70 kipeieren f3,00, eendeieren f4, ganseieren f 13. Part. prijs: boter f0,85, kipeieren f4,00 poelje f3,00, eendeieren f4,50. (50)

Zeeuwsche Koerier | 1931 | | pagina 3