BREUKEN BREDE CORSELETTEN Advortontiën. BEWIJZEN VAN BOEO VERZORGDE GENEZEN PERSONEN Ingezonéen Mededeeling. (9) s&ma i RUB DE LA MEU83 65-67 BRUXeLLES Maritime. B8N1G3TB wetenschappelijke ontdekking door de GENEESKUNDIGEN als nuttige stelsels aanschou vd. Die moeten aanbevolen worden om alle gevallen van BRSUK te bestrijden, waar tachtig ten honderd der werkende klas zijn van ai ïgetast. Velen daarvan zien hunne kwaal verergeren door het dragen van onvolmaakte toestellen, hun met veel beloften opgedrongen door v'reemde rondreizigers, valsche specialisten, die geen BR8V3T of DIPLOM5 zelfs geen instellingen in België be zitten en zich bedienen van eereteekens der firmas waar zij hun banden koopen. Die ban lelsreizigers weinig of niets van ons vak kennende mogen geen deel uitmaken van onze corporatie. NEEMT NOTA onzer BR3 7ETTEN: nr 158297 van 1901, nr 213766 van 1909; nrs 242644 en 449284 van 1912; nr 285113 van 1920: DIPLOMAS met GOUDEN MEDALIES BRUSSEL 1897 en 1910, GENT 1913 en 1923, LYON 1914; LUIS-ANTWERPEN 1930 DIPLOMAS GOUDEN MEDALIE. WUt gij: gelijk duizenden die onze methode hebben aangenomen, HULP-VERLOSSING bekom :n, eerlijk en rechtzinnig behandeld wórden zonder kwakzalverijen of valsche beloften en mits m&tlgo prijs dp ftfle WAARBORG! BRENGT ONS EEN BEZOEK DAT KOSTELOOS IS EN U TOT NIETS VERPLICHT*. voor tal van moeilijkheden. De gelijkstelling van man en vrouw zal het aantal bekeeringen zeer zeker vergróoten. Tot nog toe was het voor een vrouw /rijwel en- mogelijk om katholiek te worden «als zij een heidensche man had. En de jonge katholieke meisjes van hun kant zullen voortaan geen moeilijkheden meer ondervinden bij het ver vullen van hun godsdienstplichten wanneer zij met een ongeloovige zijn getrouwd. Daar door zal een katholiek veel gemakkelijker dispensatie krijgen om met een heidensche vrouw te trouwen. Een zeer eigenaardig geval doet zich voor in een dorp waar alle mannen katholiek en alle vrouwen heidinnen gebleven zijn. De Chi- neesche gewoonte brengt mee, dat men niet trouwt met een jongen of meisje, uit hetzelfde dorp. En daar alle dorpen in den omtrek rog heidensch waren konden de jonge meisjes als zij zich bekeerden nooit een katholieke echt genoot vinden. En de vroede vaderen hebben gemeend dit vraagstuk te moeten oplossen en een -i nflict met de kerk te moeten vermijden, door alle vrouwen maar heidinnen te laten! Katholieke missionarissen naar Nepal. Patna (K.W.P.) Een Amerikaansche Pater Jezuïet Dr. Mi chael Wery heeft besloten om naar Nepal te vertrekken, dat tot nu toe voor iedere missio naris haar grenzen gesloten hield. Voorloopig zal hij alleen voor studiedoeleinden werkzaam ^zijn, maar wellicht is hij ook in de gelegen heid om het missieveld in het verboden land voor te bereiden. Er zijn reeds een aantal jon gens die in het college der Paters Jezuiten in Ranchi (Tchota Napoer) hun opleiding ontvan gen. Dit opvoedingswerk zal in de toekomst voor een missioneering van Nepal van groote be- teekenis zijn. Een kruis op een hoogte van 4000 M. op de bergen van Kenya. Nyeri (Keny-Oost-Afrika). De missionarissen van Nyeri zijn legonnen met de oprichting van een kruisbeeld c.p de hoogste top van hun missieveld. Het was een zeer moeilijke tocht, vooral omdat het trans port der zware ijzeren balken veel moeilijkhe den met zich bracht. Reeds voor dag en dauw vertrokken de missionarissen met de dragers vanuit Tusu. Hun weg ging door bosschen, snel stroomende rivieren en rietvelden: heel den dag werd doorgemarcheerd. De nacht werd doorgebracht in de open lucht.. Den volgen den dag om drie uur werd de tocht voortgezet naar Kinangop.. Toen men op dden top van den berg was aangekomen heeft een van de bergebeklimmers de H Mis opgedragen. Na de ze H. Mis werden de werkzaamheden begon nen. Thans verheft zich boven op den top van den 4000 meter hoogen berg een monumentaal kruis dat beschermend zijn armen ui .strekt over de missieposten der Paters die door de handen van Maria hun werk opofferen aan Christus Koning voor het welzijn der men- schen. Vier keizerlijke prinsessen in Japan. Tokio (KW..P.) Als een middeleeuwsch slot, aan alle zij den omgeven door breede grachten, ligt het paleis van den Japanschen keizer in de stad Tokio. Rondom dit verblijf van vrede verhef fen zich in het moderne Tokio, de wolkenkrab bers: misschien dat men van het dak van een dezer reuzengebouwen een blik kan werpen in de parken van het paleis van Hirohito Scho- wa, den grooten vredeskeizer, dat anders geheel aan de profane blikken der gewone stervelin gen onttrokken is. Slechts weinige vreemde lingen kwamen op een geoorloofde manier in dezen burcht. In dit paleis heeft keizerin Nagaho aan het huis Kuni kort geleden het leven geschonken aan de vierde dochter. Het volk moet wel zeer teleurgesteld zijn met deze vier prinsesjes. Een land, dat zóó monarchistisch, zóó legitimistisch is, als Japan, moet haast met ontzetting ge slagen zijn daar bij de keizerin alleen doch ters geboren worden. Het is wel niet zoo erg als het in China was, waar ieder vader door een onverbiddelijk noodlot vervolgd ;ou wor den, wanneer hij alleen dochters en geen en kelen zoon kreeg maar waar in ieder geval regeerende keizerinnen waren, om de rij der dynastie niet te onderbreken, wanneer er geen man was Maar van den anderen kant is men weer strenger dan in China en de dochters zijn van de erf- en troonopvolging absoluut uitgesloten Zoo is dan reeds jaren tot troonopvolger aangewezen de volgende broeder van den kei zer Yasuhito, in Europa beter bekend onder den naam Chichibunomiya. Zoodra de keizer door zijn vrouw echter met de geboorte van een zoon verblijd zou worden, verliest hij zijn rechten. De tweede troonopvolger is de jeugdi ge prins Takamutsunomiya, die reeds maan den lang een reis maakt door Europa. Taka- matsu heet officieel Japansch Nobuhito. Volgens de Japansche traditie bestaat het keizerrijk van Japan reeds 2591 jaar. L e jeug dige heerscher, die ruim 4 jaar op den troon van keizer Meyi zit is de 124e keizer van dit zeldzaam land, dat ook reeds een zeer dikke korst Europeesch vernis over zich heeft cn voelbaar met zich draagt, dat echter, wan neer er van het Hof berichten over ie aan staande geboorte van een mogelijken troons- opvolger komen, in koortsachtige opwinding geraakt, omdat een directe opvolger voor Le-, gltlmisten natuurlijk heel iets anders beteekent dan een zijtak, die niet de groove lijn der heerschers voortzet. Daarbij weet heden bui- ten de dienstdoende hovelingen priesters, die de geschiedenis kennen, nauwelijks nog ie mand, hoe dikwijls in de geschiedenis van den staat die 2591 jaar oud is, reeds een keizer stierf zonder zoon en een broeder, neef, oom of zelfs een aangenomen zoon achter te laten die de dynastie moest voortzetten124 heerschers in 1591 jaar hoe vaak kan dat gebeurd zijn! Keizer Hirohito heeft drie broers behalve Chichutu en Takamatsu ook nog Suminomya, die ook wel Takahito genoemd wordt. Hij be hoeft dus niet bezorgd te zijn, de kroon blijft in de naaste familie, wanneer hij geen zoon zou krijgen. Maar de keizerin is pas 28, zij is ruim 7 jaar getrouwd en heeft in deze 7 jaar aan 4 kinderen het leven geschonken. Waarom zouden er onder de volgende vier geen zonen kunnen zijn? Een krankzinnige aan een ketting. Het aantal bijgeloovigheden in Indie is zeer groot. Een van de eigenaardigste hoorde de „Loc." dezer dagen. Er schijnt een ketting in het bezit te zijn van een penghoeleo uit den kraton. Deze ket ting was het eigendom van een der Soiosche Soesoehoenans. Het volksgeloof wil, dat deze ketting, een zeer groot soort handboeien, bi- zondere geneeskracht heeft, in het bizonder op krankzinnigen. De krankzinnige, die daarmee wordt vastgebonden, krijgt zijn normale ver mogens weer terug. Deze wonderbaarlijke ketting heeft dezer da gen weer eens zijn buitengewone geneeskracht moeten vertoonen, evenwel zonder succes. Een Chinees gaf teekenen van krankzinnig heid en wel zeer duidelijk! Hij was al in Ma- lang verpleegd geweest en schijnbaar genezen. Zijn eerste werk in Solo was, om in zijn ouder lijk huis alles kort en klein te slaan. De familie had waarschijnlijk ook van den ketting gehoord en van de kracht, die er van uit moest gaan. Misschien heeft de overweging, dat een ketting sterk is, ook wel gewicht in de schaal gelegd. In elk geval werd aan een peng hoeloe gevraagd, het heilige voorwerp te mo gen leenen. Dit werd toegestaan en de krank zinnige Chinees werd naar het huis van een Raden Mas gevoerd. Hier werd de man met uitgestrekte handen 2 dagen aan een paal en 11 dagen in een stal vastgebonden. Van eenige genezing bieek na tuurlijk niets. Het geval is de politie ter oore gekomen, die aan de gedwongen gevangenschap een einde maakte. De familie zal zoo mogelijk wegens vrijheidsberooving of mishandeling ver volgd worden. De heilige ketting is voorloopig als bewijsmateriaal in beslag genomen. Verzekeringsmoord in Hongarije. De politie te Boedapest heeft in samenhang met een moordzaak een vreemdsoortige verze- keringszwendel aan het licht kunnen brengen. Op 24 Maart jl. werd op het spoorwegtra ject tusschen Boedapest en Keckemet de wijn handelaar Alexander Herzberg gevonden. Zijn hoofd was door hamerslagen zwaar gewond. Hij leefde nog doch was buiten bewustzijn. Toen hij bijkwam en de politie hem wilde verhooren, weigerde hij den naam te noemen van dengene, die den aanslag op hem had ge pleegd. De politie zette het onderzoek voort waarbij bleek, dat Herzberg, die geheel aan lager wal was geraakt, een reeks van verzekeringen had gesloten bij verschillende maatschappijen. Het totaal bedrag, 300.000 Zwitsersche francs, wilde hij bij overlijden aan zijn familie toege wezen zien. De politie te Weenen is er thans in geslaagd, den moordenaar te arresteeren. Het bleek de jonge behanger Friedrich Fischel te zijn, die eenigen tijd met Herzberg bevriend is geweest. Bij zijn verhoor legde hij de sensationeele verklaring af, dat Herzberg hem tot dezen moord had aangezet. Hij beloofde hem 5.000 dollar als belooning en gaf hem een gouden horloge mede dat hij aan een z.g. vriend van Herzberg moest overhandigen, die hem dan het moordloon zou uitbetalen. Toen Fischel zich te Weennen aan het hem opgegeven adres meldde, bleek Herzberg's vriend daar niet te wonen. De verzekeringsmaatschappijen hebben, na het bekend worden van de bijzonderheden van dezen moord, geweigerd de uitkeeringen van de gesloten verzekeringen uit te betalen. Amerikaansche straffen. Reuter seint uit Scottsboro (Alaba)Vijf ne gers van zestien tot negentien jaar, die schul dig bevonden werden aan een misdadigen over val op twee blanke meisjes, werden tot de elee trocutie veroordeeld. Drie andere negers, eveneens bij deze mis- daat betrokken, werden reeds vroeger veroor deeld. De rechtbank overweegt nog, of een andere schuldige, een neger van veertien jaar, dezelf de straf zal moeten ondergaan. Een Retraite voor Hongaarsche Parlements leden. Boedapest (K.W.P.) In het retraitehuis Manresa werd een af zonderlijke retraite gehouden voor de leden van de Hongaarsche Tweede Kamer, aan deze retraite werd door 35 leden deelgenomen. Voor de leden van den Senaat zal bij een andere gelegenheid een afzonderlijke retraite worden gehouden. Behalve de Sociaal-democraten waren alle partijen vertegenwoordigd, afgevaardigden uit alle rangen en standen der samenleving, boe ren, burgers en hoogere standen. Ook de minis ter van Justitie Tibor von Zsitvay nam deel aan deze geestelijke oefeningen; de retraite werd geleid door den bekenden Pater Bela Bangha S.J. Na de plechtige sluiting werd door het oudste lid Gabriel von Vargha, lid v. d. christ. economische en sociale partij in naam van alle aanwezigen een hartelijk woord van dank gesproken voor alle goede zorgen die Pa ter Bela Bangha aan de retraitanten had bewe zen. Dr. Koloman, lid van de Regeeringspartij dankte den directeur van Manresa Pater Jam- bor voor de vriendelijke ontvangst en de zorg zame verpleging. Bij de algemeene H. Communie-plechtigheid was Kardinaal Seridi, Vorstprimaat van Bon- garije persoonlijk tegenwoordig. Zijn Excellen tie wilde zelf het Brood des Levens uitreiken aan de parlementsleden. Na de begroetingsrede, die door den minister van Justitie werd uitgesproken, antwoordde de Kardinaal ongeveer in de volgende bewoor dingen: „Ik ben met zeer veel genoegen hierheen ge komen, omdat ik dit retraitehuis voor man nen beschouw als een toevluchtsoord, dat onze zielen standvastig en grootmoedig zal maken. In verband met de Sint Emericus-feesten moe ten wij trachten om landen en volkeren dich ter tot elkander te brengen Iedere politicus die zich in de stilte van Manresa terugtrekt om zich daar te verdiepen in de groote waar heden van het Katholieke geloof dient daar door het groote doel van de toenadering tus schen de volkeren en naties, waardoor de ge- heele menschheid in den geest van vhristelijke' naastenliefde eensgezind moge worden. De groote kwaal van onzen tijd kan slechts ver holpen worden door de liefde en de rechtvaar digheid van Christus. Want dze alle-n brengen de menschen dichter bij elkaar, en nemen de tegenstellingen weg die er bestaan tusschen de volkeren, en de volledige triumf van deze liefde en gerechtigheid zal eens ook aan ons vaderland deelachtig maken aan de rechtvaar digheid." Voordat de Parlementsleden hes retraitehuis gingen verlaten werd het Nationale Volkslied en de Paus-mymne gezongen. De strijd tegen de kerk in Elzas. Straatsburg (K.W.P.) De Pers in den Elzas houdt zich nóg voort durend bezig met het beruchte anti-clerica- lisme van Graaf von Leusse en de Nat- Ka tholieken. Graaf van Leusse heeft in Roubaix verklaard, dat de nationaal Katholieken zich tot taak gesteld hebben om den Elzas te be vrijden van alle clericalisme, en vooral de geestelijkheid van den Elzas. in sommige bla den heeft men zelfs beweerd dat de paus anti-clericaal was. Maar de Paus heeft nu uit spraak gedaan en juist het tegenovergestelde beweerd, hij heeft nl. gezegd, dat men clericaal moest zijn. Nu wringen de Nationaal-Katho- lieken zich voortdurend tusschen deze twee uit spraken door, die toch niet met elkaar in over eenstemming gebracht kunnen Worden. Zij zou den graag bevestigd willen zien, dat de Paus anti-clericaal was, maar dat gaat niet goed. Het is geen verheffend voorbeeld om te zien hoe de nationaal Katholieke pers, die toch anders altijd zoo braaf wil zijn, met de dui delijke uitspraken van den Paus den spot drijft Evenmin als Graaf von Leusse wil zij toege ven dat zij een groote fout heeft begaan. DE MAASBODE, de grootste en beste courant van Nederland bevat voor „elck wat wils" GENEZING ZONDER OPERATIE GEVAAR OF TIJDVERLIES DOOR DE NIEUWE GEBREVETEERDE van den Professer Spéciallst-Brenklieeler A. DÜMONCEAÜ Belgische Firma van vertrouwen. Opgericht in 1885. Heer Hri Mestdagh, 327, Wellingstraat te Beernem op 7 maande® genezen van breuk, doet nu alle werken zonder band. M. J.-B, Vandeniiouten, landbouwer te Asbeek-Assche op den ouder dom van 50 jaren nog genezen van zakbreuk- Mme We Vermoesen, 66, Ransfortstraajt te St. Jans-Molenbeek na 2 operaties van darmuitstorting aangetast op 1 jaar genezen door ons Corselet, Mr Emile Wynants, Putberg, Asbeek-Assche was van Zakbreuk, kin derhoofd groot, aangetast, door ons toestel gansch verdwenen en werkt nu zonder ongemak. Mme Snauwaert te Zedelghem op 1 jaar volledig genezen van zware navelbreuk. Mr Welvaert, (gehucht Gravinne) te Middelburg, (Vlaanderen) ge nezen van zakbreuk. Mr Lippens. Kloefstraat te Geeraardsbergen zijn jongen genezen op 4 maanden van dubbel breuk. Mr Praet, (Riemeer) Wichelep, genezen op 7 maanden van omvang rijke zakbreuk. Mr CluïSSEN Henri te Drongene-Baerie genezen van maagzakking. Mr. Fastre G. 52, Avend >renstraat te Tienen, na 10 jaar lijden door maag volledig gezakt, vindt dadelijke hulp met ons toestel, eët en drinkt zonder stoornis, dpet zonder ongemak zijn werk van Machinist op den ijzerweg. Mr Robyns Alph. Langestraat, Eeckeren jongen van 9 jaar genezèn op 3 maanden van dubbel Breuk. Mme We VercRUYSSEN, Vaandelstraat 26, Anderlecht genezen van bilbreuk, is nutteloos geopereerd. Professor spécialist DUMONCEAU geeft raad en uitleg in het Vlaamsch alle maanden van 9 tot 2 uur te Ppnt ^en ^en ZONDAG en 2den VRIJDAG der maand, Uulll Hotel de Termonde, 4 Wilsonplein. Uitlegboekje kosteloos op vraag, Rue de la Mense 67, Brnseel. 156

Zeeuwsche Koerier | 1931 | | pagina 6