Loop dor bevolking BnrgerL Standen Gemengd Jlteuws Uit het Binnenland. OOR O* «V De Zeeuwsche Koerier' f as van Girfcr Uit het Buitenland. SAS VAN GENT. Over Maart 1931. Aangekomen: C L Obrie en echtgenoote, landbouwer van Assenede (B). W C P Lammens, Handelsreiziger van Til- burg. M C Chr Maas en echtgenoote, lechnisch- opzichter van Hulst. H G J Gommers en gezin, smid van Roc- phen. E M van Lent, dienstbode van Antwerpen (B). P J Beekmans en echtgenoote, fabrieksar beider van IJzendijke. E Willems en gezin, varkenskoopman van Westdorpe. B. Willems, fabrieksarbeider van Westdorpe. O S Dutrée, dienstbode van Gent (B) A J Gevaert en gezin, fabrieksarbeider van IJzendijke. P J Gevaert en gezin, fabrieksarbeider van IJzendijke. W de Groote en gezin, fabrieksarbeider van IJzendijke. A. H de Smidt, Broorbakkerskr.echt van Gent (B.) Vertrokken. M S Redel, dienstbode naar Assenede «B.) P Kousemaker, chauffeur naar Hulst. A L de Koning, dienstbode naar Rotterdam. A Coone, landbouwersknecht naar Hoek. E Porcari en echtgenoote, loodgieter naar Spezia (Italië). L M van Liere, broodbakkersknecht naar Axel. A de la Ruelle en gezin, fabrieksarbeider naar Westdorpe. A M Danel, zonder beroep, naar Antwerpen (B). A M Goethals, zonder beroep, naar Selzaete (B.) J L M Verstraeten, dienstbode, naar Gent (B) C E Aerssene, dienstbode naar Antwerpen (B.) J van Belzen, Maréchaussée naar Axel. Een vooruitstrevend middenstander leest DE MAASBODE. SAS VAN GENT. Gedurende Maapt 1931. Huwelijks-aangiften. 9. Marinus Sterringa, 30 jaar jm. en Hendrika Alida Cornelia cie Smidt, 27 jaar jd. 20. Michel Leon Remery, 26 jaar, jm. en Maria Augusta Coleta Vercaute- ren, 24 jaar jd. Geboorten. 4. Denise Irma, dochter van Edu ardus Bernardus Kaas en Maria Roeglers. 15. Roger Theophile, zoon van Maurice de Caluwé en Georgina Elodie Maes. 17. Irena Johanna, dochter van Carolus Ludovicus de Maayer en Bertha Maria van Looy. Overlijden. 6. Anthonius Augustinus de Macs schalck, 76 jaar, echtg. van Coletta Vicoria Bockstael. 17. Juliette Baart, 3 mnd. dochter van Petrus Eduardus Baart en Irène de Smet. 29. Edmond Raeman, 43 jaar, echtg. van Odilla Barbara Deyne, wonende te Maldcgem (B STOPPELDIJK. Huwelijks-aangiften. August Franciscus Ver- schraegen, 38 jaar, weduwn en Maria Philome- na Herwegh. 33 jaar jd. Geboorten. Franciscus Honoré, zoon van Ca- millus J van der Veeken en D. Ch. Vermast. Christina Regina, dochter van Eduard R. Buise en M. A. van Damme, Theodorus Alphonsus Marie, zoon van Jan Fr. Eeman en L. L. van den Berghe. Petrus Jacobus zoon van Petrus A. Mahu en L M A Kindt. Overlijden. Maria Cornelia Willemsens 71 j., jd BOSCHKAPELLE. Huwelijks-aangiften. 26 Maart. Edmond Do- mien van de Calseijde van Zuiddorpe, 35 jaar jm. en Seraphina Catharina Mattens 39 jaar jd. Geboorten. 4 Maart. George Edmond Marie, zoon van René Florimond Marie van der Wie len en Carolina Maria Lammens. 20 Maart. Maurice Joseph zoon van Edmond Strooband en van Maria Servatia Kox. Overlijden. 21 Maart. Elisa Barbara de Schep per (overleden te Hulst 17 jaar dochter van Geradus de Schepper en Francisca Mathilda Ottjes. IJZENDIJKE. Huwelijks-aangiften. 26 Maart. Cornelis Ja- oob Versprille, 24 jaar jm en Maria Virgin ie van den Broeke, 24 jaar jd. 31 Maart. Johan nes Bernardus Hamelijnck, 28 jaar jm. en Alida Maria Thereia Varin, 30 j., jd. Geboorten. 2 Maart. Robertus Jacobus, zoon van Camiel de Greve en Louisa M. van Pame- len. 3 Maart Alice Justine en Irma Camilla, d. van Philemon Lippens en Anna M. L. van Mal degem. 3. Gustaaf Emiel Florimond, zoon ran René Jos. Aug. Goossens en van Maria M. P. van den Hauwe. 11. David, zoon van Cornells Jac. de Vos en Adriana M. Baart. 16. Annayse Irèrfe, dochter van Achille Ed. Verhulst en Augusta M. Toumé. 26. Janneke Sara, dochter van Leendert Izaak Bruijnooge en Sara S. van Overbeke. Overlijden. 5 Maart. Abraham Izaak Reijn- houdt, 68 jaar, echtg. van Maria Johanna de Kramer. 9. P. B. van de Moortel, 72 jaar echtg. van Mathilda Vale. 15. Leontina Sabina Mar- teijn, 54 jaar, echtg van Alfred Victor van derf Bunder. 16. Jacob Bakker, 88 jaar wedn, van Geertruij Romijnsen, 24. Cam. Marteijn, 61 jaar echtg. van M. L. Hamelijnck. 25. Johannes Fer- mont, 78 jaar wedn. van M. S. Cornelis. 26. Carel Louis Versaevel, 83 jaar wedn. van Maria Louisa Bouwens. Dierenmishandeling. Van de Belgische grens is een uit Utrecht afgezonden wagon met paarden naar Roosen daal teruggezonden, wegens overbelasting van den wagon. In den wagen voor tien dieren bestemd bevonden zich 17 paarden, waar van één reeds was vertrapt en vijf andere meer of minder ernstig waren verwond. Het ca daver van het doodgetrapte dier is onder poli tietoezicht begraven, terwijl de gewonde die E N D R O O ©T D I E P Z W A R T OP VLOEIT REGELMATIG. SCHRIJFT GEMAKKELIJK. TROTSEERT TIJD EN VERBLEEKT NIMMER Mmekt het geschrevene blijvend Steeds voorred-p in den BotkbhLdei ren eveneens uit den wagen zijn gehaald. Zoowel de afd. dierenbescherming als de politie hebben zich met de zaak bemoeid, zoo dat proces-verbaal volgde. Twee paarden geëlectrocuteerd. Onder Finsterwolde reed een automobiel een paal van het electrisch net omver. De c raden kwamen op den grond te liggen en toen even later een boerenkar passeerde, kwamen de beide paarden van het voertuig in aanraking met de onder stroom staande draden, met het gevolg, dat zij op slag dood waren Droevig ongeval op een politiebureau. Vrijdagmorgen heeft in het politiebureau op de Kattenburgergracht een ernstig ongeval plaats gehad. De agent van politie P. J. V. had zich om ongeveer half negen naar een badcel begeven om een douche te nemen. Toen hij eenigen tijd later op het ippèl ont brak ging men in de badcel kijken, waar men den man bewusteloos op den grond vond lig gen. Langdurige pogingen om de levensgeesten op te wekken hadden geen succes. Een genees heer kon slechts den dood constateeren De badcel was door verbrandingsproducten van den geiser geheel aangeslagen, terwijl er in de cel een benauwde damp hing. Het onge val schijnt te wijten te zijn aan het feit, dat een afvoerbuis van den geiser in de cel ver stopt was geraakt. Het slachtoffer was gehuwd en vader van één kind. Het lijk is naar de woning van den ongelukkige overgebracht. Nachtelijke insluiper in de slaapkamer. In Nijmegen en omstreken is de laatste da gen een insluiper zijn practijken aan het uit oefenen. Hij snijdt de ruiten uit en dringt daarop door de opening der ramen de huizen, binnen, snuffelt de kamer af en dringt zelfs door in de slaapkamers waar de bewoners te rusten liggen. Handtasschen cn portefeuilles zijn vooral van zijn gading Dezer dagen wist hij binnen te komen in een villa .tan den Berg en Dalschen weg te Nijmegen, waar hij even eens een slaapkamer was binnengeslopen. De vrouw des huizes zag hem, maar durfde haar man niet te wekken, bang dat de inbreker zou schieten. Toen de echtgenoot wakker werd, koos de insluiper ijlings het hazenpad. De huisheer belde dadelijk de politie op, maar de vogel was intusschen gevlogen. Bij nader onderzoek bleek uit een portefeuille honderd gulden ge stolen te zijn. Deze nachtelijke insluiper is reeds, op meer dere plaatsen gesignaleerd. HET JALOERSCHE MEISJE. Bladzijde uit een dagboek. Ik ben leerlinge van de driejarige H.B.S. aon de Mauritskade te Amsterdam en steeds had ik een verschrikkelijken hekel aan Marietje. Want zij is mooi en alle jongens kijken naai haar, ook vóór dat zij tot Miss Holland" was uitgeroepen. Ik ben leelijk en daarom laten ze mij links liggen. Haar schrijven ze stiekum ver liefde briefjes, welke zij wel met verontwaar digde hooghartigheid van zich afschuift, maar in haar kamer thuis verkneukelt zij zich rr aan. Het is wel niet deugdzaam jaloersch te zijn, maar ik kan het heusch niet helpen. Mijn vriendinnetjes zijn het ook en daar hebben ze groot gelijk in. Het is echt gemeen. Wij waren dan ook erg blij, toen zij schoonheidskoningin werd, niet zoozeer om het feit, dat Mary \an onze school was, maar veelmeer, omdat zij toen wegging Ik vond het fijn, toen zij op de R.A.I. lekker ook entree moest betalen, ik vond het verfoeilijk, dat zij zich niet geneerde om een auto te bedelen Thans ben ik vreeselijk ge desillusioneerd. Vanmorgen zegt Jan tegen me, dat ze terugkomt. Haar vader was bij den bur gemeester* geweest met het verzoek haar weer op school terug te nemen. Ik ben woest. Ik zal een hetze tegen haar op touw zetten; ik zal haar stiekum knijpen onder aardrijkskunde, ik zal alle kinderen opstoken haar verkeerd voor te zeggen. Ik wil niet, dat zij weer in mijn klas komt zitten, want dan trochelt ze Jan van van me af. Ze trochelt alle jongens van ons af. Ze is ook wel heel mooi, als de zon in ons levenloos lokaal schijnt en de stem van den leeraar zeurt over een onmogelijk onderwerp. Dan moeten wij haast vanzelf naar d'r kijken. Maar ik wil het niet meer, ik vertik het, ik wil Jan houden. ELLY. Lieve Elly, het was heel verkeerd van je ja- j loersch te zijn, maar wij willen je toch troos- ten. B. en W. hebben er geen bezwaar tegen, dat Marietje haar studie gaat voortzetten, J maar zij mag niet meer op de Mauritskade te- rugkomen op grond van het feit, dat zij vier j maal, in strijd met artikel 9 \an het huis- houdelijk reglement der openbare middelbare I scholen, zonder verlof de school heeft verzuimd Zij zal nu wel op een andere H BS. haar bivak incluis haar schoonheid opslaan De Redactie (De Tijd) Schietpartij in een synagoge te Boedapest. In de synagoge in de Tabaksgasse heeft tij dens godsdienstoefening, een sensationeel voor val plaats gehad. Een man drong plotseling door de voorste rijen der aanwezigen cn vuurde drie schoten af, waardoor vier personen ge wond werden. De dader kon door de personen die zich dicht bij hem bevonden, worden gegrepen en naar een politieposthuis overgebracht, waar uit het onderzoek bleek, dat hij de 53-jarige ingenieur Zatloka was. Hij deelde mede geen godsdienst te hebben, „wel was hij indertijd katholiek geweest" Van de gewonden moesten er twee in het i-ieken- huis worden opgenomen. Bij het verhoor op het politie-bureau en on derzoek door den politie-arts, blsek alras, dat Zatloka aan vervolgingswaanzin lijdt. Hij werd daarom naar een gesticht overgebracht. Vroeger reeds werd hij geruimen tijd -n een krankzinnigen-gesticht verpleegd. Vliegveld in een oerwoud. Op Nieuw Guinea, in de vroegere Dultsche kolonie Keizer Wilheimsland, is in het oer woud een vliegterrein aangelegd, dat thans in gebruik zal worden genomen. Een groot gedeelte van het oerwoud is daar voor omgekapt. Het vliegveld bevindt zich in de buurt van een terrein waar onlangs goud is ontdekt We vliegtuigen zullen vooral dienen voor het vervoer van het gewonnen goud, voorts voor het bezorgen van levensmiddelen enz Een zeldzame operatie. Uit Stockholm wordt melding gemaakt van een hoogst zeldzame operatie, dezer dagen door een jongen chirurg dr. Ernst Bergenfeldt ver richt. Twee schooljongens van 15 jaar hadden in een gang van de school voor do grap geduel leerd, doch daarbij van scherpe messen gebruik gemaakt en door een ongelukkig toeval was een der knapen in de borst getroffen. Het mes was tot de hartkamer doorgedrongen. De gewonde werd stervend naar het hospi taal gebracht, waar men zijn toestand als ho peloos beschouwde. De jonge chirurg wilde echter nog een laatste poging doen, om 'net leven te redden en ging daarom terstond tot de operatie over, waarbij hij twee ribben ver wijderde en de hartwonde toenaaide. Hij slaagde er in de operatie te volbrengen, voordat de jongen doodgebloed was. 24 uur lang zweefde de patient in doodsgevaar, üoch thans bevindt hij zich op weg naar beterschap Slechts zeer enkele soortgelijke operaties zijn bekend. Enkele jaren geleden heeft ook de Zweedsche chirurg Einar Key oen dergelijke operatie verricht bij een patient, die door een schot uit een flobertgeweer in het hart was getroffen. Een filmschandaal. Naar Kipa uit New-York meldt, werden al daar zeven personen gearresteerd, die voorga ven, Katholieke filmen te vervaardigen cn on geveer 400 geestelijken en 6000 leeken in nog geen 2 jaar voor rond 2 millioen dollar bedro gen hebben. Deze personen gaven aandeelen uit ten na me van de Nationaal Diversified Corporation", die intusschen failliet gegaan is, onder voor wendsel, dat zij godsdienstige filmen vervaar digden, omdaardoor den vloed van onzedelijke filmen te keeren. Verder gaven zij voor, dat hun onderneming was goedgekeurd door de kardinalen, Hayes van New-York, Mundelein. van Chicago en O'Connel van Boston en tal van aartsbisschop pen en bisschoppen van de Vereenigde Staten, alsmede door den vroegeren gouverneur, Al Smith. Ook de posterijen werden door de zg. filmfabrikanten bedrogen. Doodslag bij een bokswedstrijd. In Mexicocity heeft bij een bokswedstrijd "en van de boksers zijn tegenstander met een dolk doodgestoken. De moordenaar, die op het punt stond te ver liezen stiet zijn tegenstander een dolk in de borst. Met bloed overstroomd zakte het slacht offer ineen. De ongelukkige stierf reeds f.p weg naar het ziekenhuis. De moordenaar is onmiddellijk gearresteerd Toen hij naar de gevangenis werd '.verge- bracht, moest de politie hem tegen de woede van het publiek, dat hem wilde lynchen, be schermen. Een nieuwe vorm van verzeker! ngsbedrog. Onlangs werd te Parijs een groot notel met al z'n inventaris en voorraden verkocht. Onder de te koop aangeboden zaken bevond zich ook een flesch van den beroemden mon nikerwijn uit het klooster Saint Foy ia Gian- de, jaar 1811. Voor dezen kostelijken drank betaalde de Londensche handelaar in onroerend2 goede ren Pinfred Dalden den ontzaglijken prijs van 8000 francs. De flesch werd naar Engeland overgebracht en nam overeenkomstig haar kostbaren in houd, de meest bevoorrechte plaats in in den wijnkelder van den bezitter. Tegelijkertijd liet de voorzichtige mijnheer Dalden den kostbaren wijn voor 500 pond ver zekeren. Tot zoo ver zou alles in orde geweest zijn, als niet een nieuwe kamerdienaar in dienst was genomen. Deze was, gelijk zoovelen van zijn beroep, niet afkeerig van ^en lekker slokje. Toen op zekeren dag een visitatie van dtn kelder plaats had, werd een tekort van twaalf flesschen vastgesteld. Dit verlies was nog wel te boven te komen, als zich onder de door Thomas uitgedronken wijnen ook maar niet het kostbare vocht van Saint Foy la Grande had bevonden. Mijnheer Dalden kreeg bijna een .beroerte, toen men hem het resultaat van het kelder- onderzoek meedeelde Hij deed orstond aan gifte en de kamerdienaar geraakte spoedig in de gevangenis Daar kon men hem.echter niet. langer dan tien dagen vasthouden, want Tho mas verklaarde, dat hij van den waardevollen inhoud der flesch niet het minste vermoeden had gehad. Een lichtpunt in deze zaak was in leder £ef val dat mijnheer Dalden van de veriekerings maatschappij zonder eenig bezwaar het bedrag

Zeeuwsche Koerier | 1931 | | pagina 7