Gemengd Jlteams. Bij Hoofdpijn Sport en Spel. Maandelijks EDELWE1SS-ZEEPPOE Kerknieuws. Marktberichten KATJE VERMIST. prijzen v. verschaffel!4 Advortonilên - Uit het Buitenland. Ingezonden Mededeeliog (15) Mijnhard!1» Poeders OOSTBURG, i April Tarwe f6—7,50, chevalier 6, haver f5,00, erwten 8,00 bruine boonen 8. MIDDELBURG, 2 April. Oostatraat 2 811 ?m BENT Art. 58 W. v. S. C d K., Ter Neuzen, f 1 of 1 dag h., f 3 of 2 dagen h en f 5 of 3 dagen h. Keuringsverorening Ter Neuzen. M. v T., Middelburg, f 3 of 1 dag h. Arti, 427 W. v. S. J vH, Hoek f 1 of 1 dag h; AH, Philippine f 5 of 3 dagen h; H G., Bouchaute f 5 of 3 dagen h. Art. 453 W. v. S. S P v d H, Sluiskil 6 dagen h; L d R., As- senede f 7 of 4 dagen h; A G., Sas van Gent f 10 of 5 dagen h. Leerplichtwet. C. W., Axel, aanhouden. Alg. Reglement Rivieren en Kanalen A v 3., varende, f 2 of 2 dagen h; A. v. S., varende, 2 X f 12 of 2 X 2 dagen h; P J v. K., varende, f 2 of 1 dag h; C d W., Werkendam, 2 X f 20 of 2 X 10 dagen h; J S., varende, 2 X f 1 of 2 X 1 dag h. Alg. Politieverordening Ter Neuzen. G S., Axel, f 10 of 5 dagen n; A T H., va rende, vrijspraak; W H., varende f 6 of 3 dagen h; P d W., Ter Neuzen f 10 of 5 dagen 1». Rijkswegenreglement. J P M., Westdorpe f 3 of 1 dag h. Alg. reglement van vervoer. J S., Sas van Gent, f 5 of 3 dagen h. Strafzitting van 17 Maart Veroordeeld wegens overtreding: Alg. Politieverordening Ter Neuzen. A W H., a.b. Willin, f 15 of 10 dagen h; J. D Ter Neuzen, f 1 of 1 d. h. Motor- en Rijwielreglement. G. T T., Axel, f 20 of 2 w. tuchtschool. G T T., Axel, 2 weken tuchtschool, proeftijd 1 jaar. Alg. Politieverordening Axel. P d W., zwervende, f 15 of 10 d. h. Binnenvarings-reglement. S H., Leith, f 5 of 1 dag h. Art. 453 W. v. S. I. T v H., Koekelberg, f 15 of 10 d. h. Leerplichtwet. C W., Axel f 15 of 5 d. h. Een wereldwonder. Zooals, bekend bestaat sinds eenigen tijd het plan, om aan de „Fifth Avenue" in New-York een „Radio City" te bouwen, bestaande o.a. uit vier reusachtige wolkenkrabbers, die 50,000 menschen zullen kunnen herbergen. De bouw zal in totaal vijftig millioen pond sterling kosten. Reeds twintig huizen heeft men gesloopt, om plaats te maken voor dit nieuwe wereldwonder Verder is reeds een contract gesloten voor de levering van 125.000 ton staal, die >;oodig zijn voor het geraamte der gebouwen. In het centrum van Radio Cit/ zal een wol kenkrabber verrijzen van acht en zestig ver diepingen, tezamen zevenhonderd voet hoog. De hoogte van dezen wolkenkrabber is wel iswaar geringer dan die van de Chryslergebou wen, die acht honderd voet hoog zijn en van den State Empire, die 1200 voet hoog is. De omvang echter zal vier maal zoo groot worden als die van den „Chrysler Tower" en tweemaal zoo groot als die van den „Empire State" Vijftien verdiepingen van het grootste ge bouw zullen worden betrokken door de Natio nal Broadcasting Comp. Om het /elmd vsn buiten té dempen worden in deze verdiepingen geen vensters ingebouwd. De zeven en twintig studio's worden met kabels opgehangen in evenzooveel ander zalen en de ruimte tusschen de wanden zal worden opgevuld met rubber en vilt. De zalen zullen verlicht worden met het mo dern „synthetische" zonlicht. De andere wolkenkrabbers worden inge richt als kantoren. Het zal nog ongeveer vier jaar duren, voor dat „Radio City" gereed is. Zooals bekend dankt dit grootsche plan zijn ontstaan aan het enthousiasme van John Rockefeller Jr., cp wiens kosten „Radio City" wordt gebouwd. Smokkelaarskaravaan aangehouden. Een Finsch douane-vliegtuig ontdekte een groote smokkelaarskaravaan, die de grens na derde. De smokkelaars beschoten het vliegtuig, dat echter niet geraakt werd en terugkeerde om de autoriteiten te waarschuwen. Een aanzienlijke macht trok uit en het ge lukte, niet minder dan 16 wagens en een groo te hoeveelheid alcohol aan te houden. Tragisch einde van drie spelende kinderen. In een dorp nabij Boedapest kropen drie {pejlende jkin deren, tijdens de afwezigheid van hun ouders, in een grooten koffer. PIctse ling viel het deksel in het slot, zoodat de kin deren gevangen zaten. De ouders, die eerst na eenige aren thuis kwamen, deden de verschrikkelijke ontdekking dat hun kinderen gestikt waren. Een geschiedenis uit Monte Carlo. Athene (K.W.P.) Een jeugdige Grieksche dame, Lydia Roko- lanes heeft in Monte Carlo de algemeene aan dacht getrokken. Met ongelooflijken overmoed zette zij haar leven op het spel. Om naar Monte Carlo te kunnen reizen verkocht zij in Athene haar woning en al haar meubels. Di rect na haar aankomst in Monte Carlo ver scheen zij in de speelzaal van het Casino en zette zonder te aarzelen de heëlé som die zij bezat, nl. 5000 franc op één nummer. Alles was verloren! Ieder ander mensch zou in deze omstandig heid wanhopig geworden zijn. De jonge Griek sche verloor echter den moed niet. Zij ging naar haar hotel, pakte al ha* kleeren en alles wat waarde had bijeen en bracht dat raar de Bank van Leening, waar zij er 300 frs voor kreeg. Met dit geld keerde zij naar de speel zaal terug en het gelukte haar niet alleen de 5000 francs terug te verdienen, maar zij won slag op slag, zoodat zij tenslotte een bedrag van 250,000 franc rijk was. Zij beschouwde haar forutin als de meest gewone zaak ter we reld. Aan de journalisten die haar kort na dien een bezoek in het hotel brachten ver klaarde zij: „Ik had in Athene een bescheiden betrekk'ng. Ik moest flink werken om den kost te verdienen. Ik ben niet naar Monte Carlo gekomen om mij te amuseeren. Ik ben van plan te trouwen en daar moest ik mij toch beslist het noodige geld voor verschaf fen". Dat de jonge dame niet alleen durf, maar ook de noodige vastberadenheid bezat bleek wel hieruit dat zij denzelfden dag voor goed Monte Carlo verliet en naar Athene terug keerde. De nalatenschap van een bedelares. Boedapest (K.W.P.) Te Ujpest (Hongarije) is dezer dagen een oude bedelares overleden. Bij haar dood bleek dat zij op de spaarbank een bedrag van 50.000 Pengo had staan. In haar testament stond vermeld dat zij uitsluitend gebedeld had om bij haar dood met veel praal en luster be graven te kunnen worden. Een groot zangers koor moest treurliederen zingen cn een vrach tig grafmonument moest boven haar laatste rustplaats worden opgericht. Het bedrag van 50.000 Pengo moest daaraan besteed worden. Een gruwzame statistiek. Een Reuter telegram uit Shanghai geeft de volgende ontzettende cijfers uit een officieel rapport: In het afgeloopen jaar werden in de straten van Shanghai meer dan 36.000 lijken gevon den; daaronder waren 34.000 lijkjes van zui gelingen. Een zonderling. Parijs (K.W.P.) Te Bordeaux is een bekend advocaat over leden die in breede kringen in zeer hoog aanzien stond. In zijn woning bevond zich een kamer die door niemand, zelfs niet door zijn vrouw betreden mocht worden. Nu hij overle den is heeft men de deur van de geheimzin nige kamer geopend en men vond toen een ontzettend groot aantal nieuwe schoenen. De overledene hield buitengewoon veel van mooie choenen; hij kocht de mooiste schoenen die hij kon krijgen met dozijnen tegelijk. Op die manier heeft hij een voorraad schoenen ge kregen die een waarde van 50.000 fiancs ver tegenwoordigen. en z'ek door gevatte koude, alsmede by pijnen van velerlei aard, zullen een van de hieronder genoemde U spoedig helpen: Mijnhardt's Hoofdpijn poeders. Grieppoeders. Verkoudheids- poeders. Kiespijnpoeders. Hoestpoeders. Maagpoeders. Rheumatiekpoeders. Op poeders en doos staat de naam Mijnhardt .Let bij het koopen hierop! Prijs per poeder 8 ct. en per doos 45 ct. Verkrijgbaar bij Uw drogist Voetbal Z. V. B. Programma voor Maandag 6 April (2e Paaschdag) Tweede klasse C. Phivo 1-Rood-Wit 2 2,30 uur (Harms) Breskens 3-Breskens 2 10,30 uur (van Uxein) 3e Klasse B. STEEN 2-Hontenisse 2 3 uur (AArssen) Fratelli-Clinge 2 3 uur (Kint) De Sassche Boys naar Parijs. Het eerste elftal der Sassenaars vertrekt morgen om 1 uur naar Parijs om daar deel te nemen aan het groot Internationaal Voetbal- tourooi ingericht door Saint-Gobain faportif Het zal wel de eerste maal zijn dat een Zeeuwsch-Vlaamsche vereeniging zoo'n verre verplaatsing onderneemt. Het program van het tournooi luidt als volgt: ZONDAG 5 APRIL 14,30 uur Club Athletique de Paris-Bagneaux 16,30 uur Saint-Gobain Sportif-Sassche Boys MAANDAG 6 APRIL 14.30 uur Saint-Gobain Sportif-Bagneaux 16,3 uOur Club Athïétique de Paris Sassche Boys. De wedstrijden worden gespeeld op het prachtig stadion van Saint-Gobain te Sucy- Bonneuil. Wij wenschen onze Boys een voor spoedige en aangename reis en veel succes. TUUR DE SUPPORTER. Zesdaagsche te Parijs. Het totaal bedrag, dat bij den zesdaagschen wielerwedstrijd te Parijs aan premies werd uit geloofd, bedraagt 344,450 francs. De grootste portie hiervan heeft Coupry gewpnnen nl. 41.000 frs., dan komt Guimbretière met 38.475 frs., Linari met 30,750 frs., van Kempen met U doet toch ook mee aan onzen GROOTE PUZZLE-WEDSTRIJD In elk pakje Edelweiss zeeppoeder bevindt zich een puzzlekaartje. ELKE MAAND 333 schitterende prijzen, waaronder Radio toestellen. Rijwielen. Naaimachines. Zooveel mogelijk oplossingen inzenden. Vraagt Uw winkelier inlichtingen en een pakje Voor de APRIL-wedstrijd inzenden vóór 1 MEI* N.V^EE^FABRIEKE^Th. DE HAAS VAN BRERQ. Afd. Puzzle-wedstnid, APEÜDOORN 23,850 frs., Pecqueux met 19,700 frs., Pijnen burg met 16,300 frs., Boucheron met 15,650 frs., enz. Pijnenburgvan Kempen. De bekende Nederlandsche wieienners Pijnen burg en van Kempen hebben aan het Fransche sporblad „l'Auto" meegedeeld, dat nu bij den Parijschen zesdaagschen hun kwaliteiten vol komen met elkaar harmonieerden, ze besloten hebben, definitief zich samen te associeeren. Pijnenburg heeft thans reeds een contract geteekend voor vier zesdaagschen in Amerika. HET ZESDAAGSCHE SEIZOEN. Pijnenburg bovenaan. Het seizoen der zesdaagsche wielerwedstrij den is geëindigd. Wel wordt van 3 tot 9 April in St. Etienne een dergelijke wedstrijd gehou den, doch die is van weinig beteekenis Er zijn 14 zesdaagschen gehouden, negen in Europa en vijf in Amerika, waarvan de resul taten waren: Montreal 12-18 October, winnaars Horder- Elder afgelegd 3635,200 K.M. Berlijn 7-13 November, Rausch-Hurtgen, 3313,280 K.M. Chicago 8-14 November Letourneur-Guimbre tlère 3848,8 K.M. Keulen 28 Nov.-4 Dec. Rausch-Hurtgen, 3086 K.M. New-York 30 Nov.-6 Dec. Giorgetti-Brocear do 3646,775 K.M. Brussel 26 Dec.-2 Jan. Charlier-Deneef 3500.800 KM. Dortmund 9-15 Jan. Pijnenburg-Schon, 3487,600 K.M. Frankfurt 31 Jan.-5 Febr. Goebel-Dmale, 3057,500 K.M. Stuttgart 6-12 Februari Preuss-Resiger 3406.450 K.M. Chicago 8-14 Februari Richli-Grimm. 4139,236 K.M. Breslau 17 Febr.-5 Maart van Kempen-Rieger 3833,280 KM. New-York 1-7 Maart, Letourneur-Guimbre- tlère 4285.680 K.M. Berlijn 12-19 Maart, Pijnenburg-Schon, 3244 K.M. Parijs 23-29 Maart, Linari-Dinale 3302,250 K.M. t Geen enkele renner heeft dit seizoen meer dan twee wedstrijden kunn enwinnen, in tegen stelling met het vorige toen van Kempen en Buschenhage in Europa domineerden. Pijnenburg-Schon wonnen twee keer en plaatsten zich twee m$al tweede. Beide renners waren elk eenmaal gekoppeld met van Kem pen en bezetten toen de tweede plaats. Pijnen burg heeft bovendien te Berlijn met Franken stein nog eens de vierde plaats bezet, zoodat hij in de classificatie de eerste plaats bezet. Van Kempen was winnaar in Breslau, werd vier kee rtweede en een maal derde. Hieronder volgt de rangschikking naar de resultaten van dit seizoen, aangevende het aan tal keeren dat de renners resp, de eerste plaats (5 punten), de tweede (3 punten), de derde (2 punten), en de vierde (1 punt) bezetten. Ie 2e 3e 4e pnt Pijnenburg 2 3 0 1 20 Schon 2 3 0 0 39 Van Kempen 1 4 1 0 19 Dlnale 2 1 1 1 16 Broccardo 1 2 1 1 i4 Rausch 2 0 0 2 12 Hurtgen 2 0 0 2 12 Rieger 1 0 3 1 12 Letourneur 2 1 0 0 11 Guimbretière 2 1 0 0 11 Goebel 1 1 1 1 11 Charlier 11 1 0 10 Deneef 1 1 l 0 10 Linari 1 1 1 0 10 Giorgetti 110 0 8 Richli 10 118 Preuss 10 10 7 Resiger 10 10 7 Grimm 10 10 7 (Msb.) Kerkbericht van Sas van Gent. Zaterdag 4 April, Paaschzaterdag, om 6 30 uur wijding van de Paaschkaars en de doop vont en om 7.30 uur gezongen Jaargetijde voor madame Philomena de Milliano-Doolaege. Pas om 9 uur is wijwater te oekomen Biechthooren van 3 tot 8 uur nan. en geen Lof. Zondag 5 April, Hoogfeest van Paschen, om 7 uur gezongen Vroegmis voor het geestelijk en stoffelijk welzijn der parochie met alge- meene H. Communie na de preek der leden van den Bond van het H. Hart; om 10 uur de Hoogmis voor mej. Jeanne Henriette Marie Ranschaert. Onder de H.H. Missen collecte met open schaal voor de armen der parochie, die in de bijzondere milddadigheid wordt aanbevolen en daarna de reliquie van het H. Kruis. Om 2.30 Lof, daarna biechthooren tot 4.30 uur en geen H Familie. Maandag 6 April, 2e Paaschdag, geen gebo den feestdag, doch de diensten gelijk op Zon dag, waartoe de geloovigen worden genoodigd; om 7 uur de Vroegmis voor hec- geestelijk en stoffelijk welzijn der parochie: om 10 uur de Hoogmis als jaargetijde voor den heer Eduardus Mussche. Na de H.H. Missen de reliquie van O. L. Vrouw. Om 2.30 uur Lof. Dinsdag 7 April, om 7 uur gezongen H. Mis voor de overleden familie Vercauteren; om 8 uur gezongen H. Mis voor de overleden ouders van den heer en mevrouw Charles Wauters. Woensdag 8 April, om 7 uur gezongen jaar getijde voor madame Johanna van Goethem- Maas; om 8 uur uitreiking der H. Communie en om 9,30 uur gezongen huwelijksmis vcor den heer Michaël Leonce Remery en mej. Maria Augusta Coleta Vercauteren. Donderdag 9 April, om 7 uur gezongen H Mis voor de overleden familie De Mul-Coene; om 8 uur gezongen jaargetijde voor den heer Pie- ter de Bock. Vrijdag 10 April, om 7 uur gezongen H. Mis voor madame Elisabeth van Leemput de Rooy; om 8 uur gezongen H. Mis voor den heer en madame Cesar van Cleemput-de Jonghe. Zaterdag 11 April, om 7 uur gezongen H. Mis voor de overleden familie Govaert; om 8 uur gezongen H. Mis voor den edelachtb. heer Johannes Verschaffel. Zaterdagnamiddag biechthooren van 4 tot 8 uur en om 6 uur Lof. Zondag 21 April, Beloken Paschen, einde van den Paaschtijd; om 7 uur de Vroegmis voor den heer Petrus Franclscus Dhaene met algemeene H. Communie na de preek van het patronaat; om 10 uur de Hoogmis voor het geestelijk en stoffelijk welzijn der parochie. On der de H.H. Missen de jaarlijksche collecte met open schaal voor de St. Pieterspenning, als bij drage aan den Paus voor het bestuur der Kerk en het onderhoud en de uitbreiding der ka tholieke missiën. De godvruchtige gebeden en goede werkeh der geloovigen worden verzocht opdat alle parochianen waardig hunne Paaschplichten zouden vervullen. Zijn voornemens een christelijk huwelijk aan te gaan: de heer Michaël Leonce Remery te Westdorpe en mej. Maria Augusta Coleta Vercauteren alhier, 3e roep; de heer Ferdinandus van der Steen te West dorpe, en mej. Maria Redel te Assenede, on langs alhier, le en 2e roep. P. DOENS, .jastoor. Audiëntie. Z. H. Exc. de Bisschop van Breda zal Zondag en Woensdag der volgende week geen auaiën tie verleenen. Benoemingen. Z. H. Exc. de Bisschop van Breda heeft be noemd tot geestelijk adviseur van den Pro vincialen Bond van het Wit-Gele Kruis in Zee land den Zeereerw. heer Rector Al. van Jole te Hulst. Op de graanmarkt was de aanvoer gering. Tarwe werd niet getoond. Witte boonen f 11 16, lange bruine boonen 8—11, kroon- erwten f8,5012. Boter en eieren aangevoerd door Walchersche boerinnen (officieele prijsnoteering)boter f0,825, kipeieren f 3,70, eendeieren f5,00, ganseieren f 19. Vermist wordt een KATJB, kleur lichtbruin, met donker bruine pooten en kop, zonder staart. Tegen belooning terug te bezorgen

Zeeuwsche Koerier | 1931 | | pagina 3