Rave en Roode Handen door koude, door schoonmaak of ander verb, Stadsnieuws. Ingezonden Mededeeling. (16) moet men vooral 's avonds inwrijven met Parol, dan zijn ze reeds den volgenden morgen weer gaal en zacht. Purol in doozen van 30, 60 en 90 ct. Bij Apoth. en Drogisten. Geluk, Tholen en S de Korte Azn., Tholen. In de kieskringen V en VI, Goes en Sluis: A D F v d Wart, Goes; C de Jonge, Ierseke; Iz. Cappon, Breskens; SAN van Oeveren, Wol- phaartsdijk; M de Looze, Kapell*; I M de BrUijne, Cadzand; P K van Nieawenhuijzen, '3 Heer Arendskerke; C Philijfce, Heer Arends kerke in den kieskring VII, Hulst: A de Feijter. Zaamslag; C A Kaan, Neuzen, V/ Bedet, Neu zen en mr R M van Dusseldorp, M ddelburg. Lijst 7: in kieskring I, Middelburg, communisten: C Fondse, Middelburg; in kieskring VI en VII Slu's en Hulst lijst H A van Dalsum. Lijst 8: Liberale Staatspartij, de Vrijheidsbond: in kieskring I, Middelburg: mr M C v d Min ne, Middelburg; mr Th Portheine, M'ddei- burg; L A Stofkoper, Middelburg; M Evers- Keg, Middelburg; G van Beusekom, Koudeker ke en mr J G Veltman Fruin, Middelburg; in kieskring II, Vl'ssingen: J C Paap, H B J Knoop; G Laernoes-Zoutman; mr P M N J van der Silkke, D L H van Raaite, A E Dudok van Heel, allen te Vlissingen; in kieskring III, Zierikzee: H C van de Zan de, Nieuwerkerk; P Kooyman, Zierikzee; W G Boot, Burgh; J C A Bannink, Zierikzee: N W van Putte, Zonnemaire; A C van der Have, Oosterland; C Gast, Brouwershaven; C A Boo gaard, Noordwelle, A P van der Weijde, Elle- meet, en H J Doeleman Zierikzee; in kieskring IV, Tholen: W Moelker, Tholen; H M Haringman, Colijnsplaat; C G Hage, St. Maartensdijk; J L Gorsel, Oud-Vossemeer; L J van Nieuwenhuijze, Sint Ph'lipsland: W L Klompe, Tholen en J W H F Buijze, Stavenis- se; in kieskring V. Goes: J M van Bommel van Vloten, Goes; D W Lindenbergh, 's Heer Arends kerke; A van der Have, Kapelle; P J J Dekker. Wemeldinge; J J van Gorsel Wz., RUland; I Groenewege, HoedekenskerkeP Bruggeman. Baarland; M Kloosterman, Wolphaartsdijk; in kieskring VI, Sluis: P Erasmus, Oostburg: D H van Zuijen, Breskens; M A Bleiker Schoon dijke; A I Leenhouts, Retranchement; A H J Beuninggh, Groede; E P van der Werft' Oostburg; W P Verplanke, Biervliet; M EPruijr sen, B'ervliet; M. L Verbrugge, Waterland- kerkje; I Schijve, IJzendijke; K L Reepmaker. Aardenburg; Iz. de Bruijne, Nieuwvliet; A Lu teijn, Schoondijke; M Wagtho, Groede; J dc Hullu, Groede; A L Lako, Zuidzaride: Iz. Bre vet, Sluis; A L Théri, IJzendijke. in den kieskring VII, Hulst: L J Geelhcedt; C W Wind van Merkesteijn; I van der Peijl allen Ter Neuzen; J C Vnk, Axel; A A Mar- quinie, Sas van Gent; H Wolfert, Hoek; J D de Feijter en J Meertens, beide Hoek. Lijst 7: Vrijz. Democraten in alle kringen: Mr J Adriaanse, Oostkapelle; A Sta verman, Vlissin gen; E Bergsma-Bergsma, Zoutelande; E J van de Broecke-de Man, Aardenburg; R. Gerritsen, Zierikzee; W. de Graaf, Middeburg; P J Blaas, Tholen; W. Karelse, Schore; M .T Harts, Vlis singen; W Kik, Zierikzee; B de Jonge, Kapelle; J C Peeman, Middelburg. Lijst 10: in kieskring VII, Hulst: lijst: J C Ooppenolle. Algemeen Nederlandsch Verbond. Vrijdagavond is in een in het „Hotel Cen traal" gehouden vergadering van reeds toegetreden algemeene leden en en kele belangstellenden, na een inleiding van den heer Ir. H G C Cohen Stuart, opgericht een afdeeling Oostelijk ZeeuwschlVlaanderen yan het Algemeen Nederlandsch Verbond, etne vereeniging welke zich ten doel stelt bevorde ring van de Nederlandsche cultuur on verhoo ging van het nationaal bewustzijn. Tot leden van een voorloopig bestuur, dat een reglement zal hebben te ontwerpen en een algemeene pro paganda-avond zal voorbereiden, werden be noemd de heeren Ir. Cohen Stuart, Bruch, leeraar R. H. B. S., mevr. Koole—Dekker, Louis Lockefeer te St. Jansteen en P. de Putter. De jaarwedden van burgemeesters, secietaris- sen enz. in Zeeland. B. en W. van Zaamslag hebben zich in op dracht van den raad dier gemeente, tot Ged. Staten van Zeeland gewend met het verzoek te Willen besluiten tot een algeheele herziening van de jaarwedden van burgemeesters, secre tarissen, ontvangers en wethouders der ge meenten in Zeeland, speciaal van die van de hoogstbezoldigden. Aan de overige gemeente besturen in de provincie is tevens verzocht, hier aan adhaesie te betuigen. Gedeputeerde Staten hebben thans aan het gemeentebestuur van Zaamslag medegedeeld, dat zij geen termen kunnen vinden het verzoek in te willigen en, aldus terug te komen op de eerst kort gele den door hen vastgestelde en door de Kroon goedgekeurde regeling, bovenbedoelde bezol digingen betreffende. Rijlcskieskring-organisatie Middelburg. Het Bestuur der Rijkskieskrngorganisatie „Middelburg" heeft de volgende circulaire ver zonden: In den loop van het jaar 1931 hoopt onze organisatie haar 25-jarig bestaaxi te herden kenAlgemeen was het gevoelen van de af gevaardigden der Kiesvereenigingen, dat dit feestelijk moet worden herdacht. En v aar lijk, wij meenen, dat er alleszins reden is om „Einzug der Gladiatoren": de Nederlandsche spelers, met aanvoerder van der Meulen veor- op, betreden het veld. De muziek zet het „Wilhelmus" in. Het Belgische elftal door den bondsconsul Boeljon naar buiten geleid. Aanvoer der Hooydonckx opent den stoet de „Br abangonne" weerklinkt. dankbaar en feestelijk dit feit te gedenken. Wij meenen, dat het overbodig is om te -.vijzen cp het groote belang van een goede kiezers-orga nisatie. En dat deze organisatie thans 25 jaien bestaat, is een reden om dankbaar te zijn. Maar er is meer: Juist in dezen tijd és het ook zoo noodig om onze beginselen uit ze dra gen en openlijk onze kracht te toonen juist daar, waar het gevaar voor het groeiende so cialisme geenszins denkbeeldig is. In het cen trum van zich ontwikkelende industrieën moe ten wij toonen, dat onze partij sterk en krach tig, steunend op onvergankelijke grondslagen, ook in deze tijden de organisatie van ons Ka tholieke volk is. Daarom stellen wij ons voor, in den Lomer te Hulst een feestelijke Katholieke Demon stratie te houden ter gelegenheid van ons 25- jarig bestaan, waar wij eerst in een H. Mis en tijdens het Lof God zullen danken voor Zijn zegen en dezen ook voor de toekomst af- smeeken, terwijl wij daarna in optocht met muziek naar een terrein zullen gaan, waar eenige sprekers het woord zullen voeren. Wij behoeven u echter n et te zeggen, dat dit alles geld, veel geld kost. Niettegenstaande den druk der tijden hebben wij gemeend, dat deze dag moet slagen en hij zal slagen, indien velen voor dit doel een offertje willen afstaan. Onze kassen laten geen uitgaaf toe. Helpt ons met een gift voor dit doel. In verband met de groote voorbereidingen verzoeken wij u dringend om met uw gift niet te lang te wachten en deze met vermelding: „voor het 25-jarig bestaan",, te doen toekomen aan een der onderstaande adressen: J. MENTINK, Oprit 19, Vlissingen, voorzitter Dr. A. MES, Burgemeester Hemkenszand, se cretaris (Postrekening 127118) M. C. GEERTS, Hulst, penningmeester. Namens het Bestuur van den „Rijkskies- kring Middelburg", J. MENTINK, voorzitter. A. MES, secretaris WESTDORPE Prijskamp kaarten en biljarten. Van den ge geven prijskamp kaarten en biljarten door den R. K. Jongemannenbond St. Franciscus van Assisië luuidt de u'tslag als volgt: Kaarten le prijs: Kap. Rombouts-A. Antlio- nissen, 2e Joh. Gijsel-R. Remery, 3e Fl. Thomas J. Dierick. Biljarten Ie prijs Cam. Thomas-A v. d. Calseijde, 2e Joh. Gijsel—C. de Moor. 3e R GoethalsM. Pluijm. AXEL Gemeenteraadsverkiezing. Die afdeeling S. D. A. P. te Axel heeft voor de aanstaande ge- heeren 1 C. Hamelink; 2 Corn .van Bendegem; 3 P.-Huijssen; 4 F de Danschutter; 5 J Dieleman; 6 J Overdulve; 7 J Meijer; 8 L. van Cadsand. ST. JANSTEEN Gemeenteraad. In de Vrijdag gehouden Raadszitting werden verschillende ingekomen stukken voor kennisgeving aangenomen. Een besluit van de gemeente Hulst tot wijziging der begrooting van den Vleeschkeuringsdienst dienstjaar 1930 werd ongewijzigd goedge keurd. Op een verzoekschrift van C. F. Aude- naerdt, om eene vergoeding ex art. 13 L. O.wet 1920 te mogen ontvangen voor zijn schoolgaand kind werd afwijzend beschikt. Aan het te kende adres van den Raad van ^rnemuiden inzake lichamelijke oefening zal adhaesie wor den betuigd. Voor de cursus voor het onderricht aan plat telands gemeentepolitie werd f40 uitgetrokken Een schrijven van het gemeentebestuur van Zaamslag waarbij wordt verzocht adhaesie te betuigen aan het besluit dier gemeente de salarissen der ambentaren te herzien, werd voor kennisgeving aangenomen. De gebruikelijke voorschoten op de gemeen telijke vergoeding ex art. 101 der L. O.wet 1920 voor het dienstjaar 1931 werden vastgesteld als volgt: R. K. Jongensschool f 1208,85, R. K. Meisjesschool f 1563,34 en School Heikant f 1229,46. Goedgekeurd werd het voorstel tot vaststel ling van den pensioengrondslag P. A. de Block, als secretaris-ontvanger van het Burgerlijk Armbestuur. Herbenoemd tot leden der Schat tingscommissie de aftredende heeren T. M. Bleijenbergh, C. H. M. Plasschaert, P J J Vael en II. Vergauwen. Tot leden der Commissie tot wering van schoolverzuim werden herbenoemd de leden A. Eggermont, E. M. H. Bartz, C. L. Colman, E. Th. de Rechter en J. Schuerman Benoemd werden voorzitter, leden en plaats vervangende leden voor de Stembureaux ter verkiezing van leden voor de Provinciale Sta ten en van de Gemeenteraad en van het Hoofd stembureau voor de gemeenteraadsverkiezin gen. Het voosteld van B. en W. tot publieke ver kooping der Rijksveldwachterswoning te Hei kant werd goedgekeurd. Het prim'tief kohier belasting honde n 1931 is vastgesteld op f 414,50. De voorzitter deelt op een vraag van den" heer Martinet mede, dat de weg St. Janstéen- Koewacht op het Provinciaal wègenplan komt. De heer Vergauwen zag langs den weg „Ros kam" gaarne een lichtpunt aangebracht,. In de volgende zitting zal h;eromtrent een voor stel gedaan worden. HULST. Wit Gele Kruis. Maandagavond hield het Wit-Gele Kruis alhier zijn jaarvergadering waar'n de gebruikelijke verslagen werden uit gebracht. Besloten werd, art. 3 van het huis houdelijk reglement zoodanig te wijzigen, dat het bestuur willekeurig kan worden uitge breid. Tot Bestuursleden werden gekozen me j. Ag nes Wilking en de heeren W. A. van Poppel en M. C. Geerts. Een veelbelovende uitvoering. Zooals reeds in een vorig nummer gemeld, komt met Pa- schen de Katholieke gemengde chorale „Kunst min" te Selzaete met het zangspel „Het Vrouw tje van Stavoren", tekst van Jac. Ballings, mu ziek van M. Poot, voor het voetLicht. Aan degenen onder onze lezers, aan wie deze in Nederland spelende legende onbekend moent zijn, zal het ongetwijfeld belang inboezemen, een en ander omtrent den inhoud van het stuk te vernemen. Het tekstboekje geeft er dm volgenden korten inhoud van: EERSTE BEDRIJF. Te Stavoren, in Fries land, het bloeiend havenstadje aan de Zuider zee, verblijft Vrouwe Aleida, de trotsche we duwe, die zich roemt op hare onmetelijke be zittingen te lande, en haar talrijke schepen op zee. Doortje, haar tw ntigjarig nichtje, zal zij uithuwen aan een vervallen edelman. Graaf Gerrit, Drom van Dingeldom, zonder geld noch goed, doch rijk bedeeld met allerlei ouder domskwalen Aldus besloot de hoogmoedige burgeivrouwe, in hare ij delheid gestreeld door het vooruit - zich van deze adelijke verbintenis. Maar Doortje's hart heeft reeds gesproken: zij mint Hein, een koenen kapitein, die net be vel voert over een der schepen harer tante. Oom Dirk heeft Doortje's hartgeheim gera den, doch daar hij gansch afhankelijk is van zijn zuster Aleida, vermag hij evenmin zich tegen haar verwaanden wil te verzetten. Men viert heden het verlovingsfeest van Doortje met graaf Gerrit. Talrijke ingezetenen van Stavoren zijn op het feest aanwezig en bij de vergasting in den lusttuin, bespreekt men druk de groote ge- beurten ssen, terwijl oom Dirk van de gelegen heid gebruik maakt om zijn hart te luchten en door allerlei kwinkslagen de onzinnige daad zijner zuster te hekelen. Ook de verliefde ouderling moet het ontgel den; zijn adelijke waardighëid is niet opge wassen tegen Dirk's luimige scherts en bittere spot. Arm Doortje is droef-droomerig Graaf Gerrit, die de reden van haar droef heid doorgrondt, zal een list verzinnen cm zijn mededinger uit den weg te ruimen. „Vrouwe van Stavoren, overheerlijk was uw feestmaal aldus de sluwe verloofde doch iets ontbrak er op uw tafel.. het KOST BAARSTE." En Aleida, in haar ij delheid gekrenkt, be sluit haar kapiteins uit te zenden om haar het kostbaarste te halen wat op aarde te vin den is. Hein verneemt dat hij morgen terug moet uitvaren en zoekt Doortje op. In een teeder afscheid, beloven de geliefden elkaar eeuwige trouw De kapiteins ontvangen de bevelen van de onverbiddelijke Aleida en zullen morgen ver trekken. Gerrit jubelt over zijn gewaande overwin ning Doortje treurt TWEEDE BEDRIJF. Een jaar is verloopen. De schepen zijn zoo juist terug de haven bin- nengeloopen. De vrouwe van Stavoren wacht op hare ka piteins. Noch de kunstschatten en sieraden die de eerste medebracht, noch het Boek der Wijsheid dat de tweede vond in het Verre Oosten kun nen haar bevredigen. En Hein op zijn beurt zal zijn Vrouwe het kostbaarste bieden. Koren,niets dan een volle lading koren, waaruit brood zal gemaakt worden. BROOD dat op Aleida's tafel ontbrak Wat is brood voor haar die in weelde baadt. Smalend onthaalt hem dan ook de trotsche Vrouwe en, ondanks Doortjes smeeken, beveelt

Zeeuwsche Koerier | 1931 | | pagina 2