JOOD mSCHIEEL. Posterijen Landb en Deeteelt Onderwijs. Rechtszaken. fBeen "wonden Kloosterbalsem H.V. HENNEKAMs Viscbmeelhindel. ,,Ceen goud zoo goed" van Assenede. T. van Vooren, landbouwersknecht, P 102, van Waterlvliet. G. Baars, zonder, O 31, van Rhenen. H. Bruch, leeraar R.H.B.S., L. Kerkstraat 47 van Amsterdam. Vertrokken: J van Tatenhove, chauffeur, Tholensstraat 141, naar Axel. M. C. Romeijn, zonder, Steenkamplaan 53, naar Axel. W. Szperlinski, kopersmid, Bovenweg 64, naar Bergen (B.) J. v. Espen, landbouvversknecht, P 104, naar IJzendijke. J M A v Gaaien, dienstbode, De Jongestraat 13 naar Rotterdam. E M M v Rossum geb. v d Steen, werkster, Dekkerstraat 42 naar Antwerpen. J v Langevelde, werkmeester, N euwstraat 3, naar Axel. W Handwerk, monteur, Steenkamplaan IJ naar Duitschland. Met ingang van 7 Maart jl. is de hulpbestel ler A Verver te Axel, benoemd tot brieven- en telegrambesteller en werkzaam gesteld aan het postkantoor aldaar. RtJkapostspaarb&Dlr Opgave betredende liet poslkantoor Sas van Gent der maand Februari 1931Aan bovengenoemd kantoor werd, in den loop der maand, op spaarbankboekjes ingelegd f 18,142,25 en terugbetaald f7,854,61. Der halve meer ingelegd dan terugbetaald f 10,287,64. Het aantal nieuw uitgegeven spaarbankboekjes bedroeg 19. Door tusschenkomst van dit kantoor werd ter Directie op staatsschuldboekjes inge schreven nominaal f 1700, en afgeschreven fDerhalve meer in- dan afgeschreven f1700. Het aantal nieuw uitgegeven staatsschuld boekjes bedroeg 2. Opgave betreffende het hulppostkantoor Westdorpe der maand Februari 1931. Aan bovengenoemd kantoor werd, in den loop der maand, op spaarbankboekjes ingelegd f4801,44 en terugbetaald f 1914,20. Derhalve meer ingelegd dan terugbetaald f 2887,24 Het aantal nieuw uitgegeven spaarbankboek jes bedroeg 5. Opgave betreffende het hulppostkantoor Philippine der maand Februari 1931. Aan bovengenoemd kantoor werd, in den loop der maand, op spaarbankboekjes ingelegd f68 [2,79 en terugbetaald f1140 14 Derhalve meer ingelegd dan terugbetaald f 5672,65 Het aantal nieuw uitgegeven spaarbank boekjes bedroeg 12. Opgave betreffende het postkantoor Neuzen der maand Februari 1931. Aan bovenge noemd kantoor werd in den loop der maand op spaarbankboekjes ingelegd f 30,657,24 en terugbetaald f21,555,11. Derhalve meer inge legd dan terugbetaald f9,102,13. Het aantal nieuw uitgegeven spaarbankboekjes bedroeg 33. Door tusschenkomst van dit kantoor werd ter directie op staatsschuldboekjt s ingeschreven nominaal f 300 en afgeschreven f250. Derhalve meer in- dan afgeschreven f 50. Het aantal nieuw uitgegeven staats schuldboekjes bedroeg o. Tot aankoop van Nationale Schuld ten be hoeve van inleggers werden uitgevoerd 1 order tot een nominaal bedrag van f 500. JODIUMHOUDEND VISCHMEEL is ongevaarlijk te vermengen; 10 voor biggen en varkens, en 20% in meng voeders voor kippen. JODIUMHOUDEND VISCHMEEL is het eenige voorbehoedmiddel tegen Mond- en Klauwzeer en Coccidiosis. Waarom zoudt gij meer waarde hech ten aan geheime recepten en minder vertrouwen schenken aan openbaringen van jarenlange practische ervaringen, welke eiken toets kunnen weerstaan ZelfovertuigingDaar zijt gij als vee fokker heden ten dage op aangewezen. Prijs f2150 per 100 K G af Rotterdam Fabriek so Kantoor Neordwat 42-44 28 Schiedam Hoe werkt Kalksalpeter IG op den grond? De kalk in Kalksalpeter IG is, evenals de stikstof, direct in water oplosbaar en wordt daardoor, in tegenstelling met de meeste ande re kalkvormen, d reet zeer fijn door den bode n verdeeld. I Kalksalpeter IG brengt dus kalk in den grond, hetgeen zoowel voor de zand- en veen gronden, als voor de kleigronden, v'an groote beteekenis is. j De groote waarde van Kalksaipeter IG voor de kleigronden is een gevolg van het feit, dat het een gunstige werking op de structuur van den grond heeft. Niet alleen verkorsü Kalksal peter IG den grond niet, doch dez» wordt los ser en beter van structuur, hetgeen door een gemakkelijker bewerking merkbaar is. Voor gronden, die gemakkelijk dichtslibben of ver korsten, is om deze redenen Kalksalpeter IG dus van de grootste beteekenis. Tr. O. 1. J. Cleve rmga, Rijkslandbouwconsulent te Zutphen, acht Kalksalpeter dan ook de aange wezen stikstofmest voor alle meer of minder kalkarme kleigronden, zooals blijkt uit het „Onderzoek der humüs- zand- eh kleigronden in Noord-Gelderland in de „Mededeelingen en berichten der Gelciersch- Overijsselsche Maatschappij van Landbouw" over 1929, Deel II. De hierboven genoemde gunst'ge invloed van Kalksalpeter IG op de structuur van den grond is geconstateerd door vele Kalksalpetergebrui- kers op de kleigronden in Zeeland, Groningen, Friesland, Noord- en Zuid-Holland, Gelderland, Utrecht en Overijssel. Hoe frappant die werk ng in sommige ge vallen dikwijls is, blijkt o.a. dit proeven van I-r. C. M. v d Slikke, Rijkstuinbouwconsuloir te Leeuwarden. Over zijn waarnemingen bij een vergelijkingsproef met versch'llcnde stikstof meststoffen op vollegrondscultures schrijft hij in het „Verslag van den proeftuin van de „Af slag" te Berlicum over 1927" o m. het volgen de: „De ontwikkeling van de gewassen op „het perceel met Kalksalpeter bemest, v/as „het beste.De structuur van het. Kalk- .salpeterperceel bleef prachtig.de groei „van de gewassen en de hoedanighe'd var „den grond was dus op het met Kalksal- peter bemeste perceel 't beste te noe- „men". Radio-techniek. Bij het te Amsterdam gehouden examen voor radio-techniek is geslaagd de heer P. de Lak ker Flz te Ter Neuzen. Ingeiontien Meoedcellng Denk niet gering over beenwonden. Bij den last komt het gevaar, wanneer ze niet zorgvuldig worden behandeld. Akker's Kloosterbalsem op de wonde, verzacht de pijn, bevordert de vorming van nieuwe weefsels en werkt ontsmettend. Akker's MM ZUIDDORPE. Wit-Gele Kruis. In de Zondag alhier gehou den jaarvergadering werd het jaarverslag uitge bracht, waaruit bleek dat het aantal leden thans 252 bedraagt. Door de beide Zusters Berchmans en Miletia werden 2193 bezoeken afgelegd bij 44 patiënten. Aan de kliniek wer den door 102 personen in totaal 207 bezoeken afgelegd, terwijl 908 artikelen werden ritge- leend. Het batig saldo over 1930 bedroeg f 54.08 Tezamen met het overschot uit vorige jaren was het kassaldo f 387,61 Rekening en verant woording van den penningmeester werden goedgekeurd. De periodiek aftredende bestuurs leden werden herkozen. In de volgens artikel 3 der Statuten te benoemen commissie van ad vies werden gekozen de dames Marg. Moerdijk en Anna Pieters en de heeren Jos. Apers J. Keur en E. Lauret. ST. JANSTEEN. Jaarlijksche veemarkt. Ter jaarlijksche vee markt van Dinsdag jl. waren aangebracht 60 stuks rundvee, 27 paarden en 31 varkens. De premiën behaalden de volgende perso nen Jan den Hamer, Axel, le prijs voor het meest in waarde zijnde merrepaard, A. Oammaert, 2e prijs. A. Mortier, le prijs voor het meest in waarde zijnde ruinpaard, E. van Remortel 2e prijs. A. Dobbelaar, le prijs voor 't schoonste 2-ja rig paard, A. Lust, 2e prijs. G. Martens, le prijs voor het schoonste veu len A. Dobbelaer, le prijs voor de schoonste baat gevende of kalfdragende koe, A. Dobbelaer 2e prijs. A. de Cock, le prijs voor de schoonste kalf dragende vaars, Ces. Verbist, Koewacht, 2e prijs Joh. Peiters, le prijs voor het schonste stuk rundvee, C. de Bock 2e prijs. L van Duijsse Clinge, le prijs, de schoonste spr ngstier, J. Piessens, 2e prijs. H. Breijaert, le prijs voor de schoonste hok- keling. Alph de Cock, premie voor ,'b grootste ean- tal paarden. L. van Duijsse, premie voor het grootste aan tal rundvee. J. de Meij, Zuiddorpe, premie voor het groot ste aantal varkens. Rechtbank te Middelburg. Zitting van 6 Maart. De volgende zaken werden behandeld: W. J., 53 jaar., schipper te Breskens, werd verdacht dat hij op 27 of 28 November 1930 te Ter Neuzen een vaarboom, toebehoorende aan LEGERMANOEUVRES IN DE PYRENEËN Voor het eerst hebben Fransche legerdivisies oefeningen gehouden in de moeilijk begaanbare terre'nen der Oostelijke Pyreneën. Alpen jagers paseeren in hun opmarsch de kluis van Pont Romeu. Joost Wieland, heeft weggenomen. Eisch f 25 of 25 dagen h. B. D., 34 jaar, werkman te St. Jansteen, werd beklaagd dat hij in den loop van 1930 te St. Jansteen, als penningmeester van den R.-K. Bouwvakbond een bedrag van f 166,25, toebe hoorende aan dien bond, welk geld het over gehouden saldo van de contributie was, zich heeft toegeëigend. Eisch 4 maanden gevangenisstraf. M. Ph. G, 20 jaar, koopman te Philippine, werd verdacht dat hij op 23 November jl. te Sas van Gen tTheophiel de Smet, heeft gesla gen waardoor deze bloedend werd verwond, al thans ^waarbij hij is gevalleno en bloedend ver wond geworden. E'sch f 30 of 30 d. h. Mr Kuipers, verdachte's raadsman, achtte het ten laste gelegde niet bewezen en vroeg' vrijspraak. Politierechter te Middelburg. In de zitting van 10 Maart waren de vol gende personen gedagvaard C S., 22 jaar, timmerman te Oostburg, we gens het aannemen als geschenk van geldsbe dragen van f 10 en f 25 van S. C d R., welke gelden van diefstal afkomstig waren, gepleegd in Sept. jl. te Oostburg. Eisch en uitspraak 14 d. h. Fr. van H., huisvr. A. de B., 55 jaar, zonder beroep te Sas van Gent, wegens opzettelijke beleediging van R. E. de Smet te Sas van Gent op 14 Febr. '31. Eisch en uitspraak f 10 of 10 d. tl A. G. J. huisvr. P H., 44 jaar, werkvrouw te Zaamslag, wegens opzettelijke beleedigmg van C J Jansen te Zaamslag op 7 Febr. Eisch en uitspraak f 10 of 10 d h. A. S., 36 jaar, metselaar, Hulst, wegens mis handeling van zijn echtgenoote J Pauwels te Hulst in het laatst van Januari 1931. Eisch en uitspraak 1 week gevangenisstraf. II. W., 30 jaar, handelaar te Sas van Gent, was door den politierechter op 10 Febr. 3931 veroordeeld tot 1 maand gev.straf en 9 maan den intrekking van het rijbewijs ter zake dat hij op 14 Januari en 15 Januari 1931 te Sas van Gent met een door hem bestuurde auto heeft gereden, niettegenstaande nem bij Ven n's der rechtbank de bevoegdheid to.t besturen was ontzegd. Verdachte was hi verzet gekomen Eisch en uitspraak bekrachtiging van het verstekvonnis, behalve de opgelegde straf f40 of 40 dagen li. A J F V., 38 jaar, schippersknecht te Rot terdam, wegens het niet vertoornen van een geldig bewijs van aanmelding voor de In komstenbelasting, te Ter Neuzen aan boord van het schip „Zelo" op 22 Februari 1930. Eisch f 15 of 6 d h; uitspraak f 5 of 3 dagen hechtenis. Gewijzigde reglementen voor de Kantonge rechten te Ter Neuzen en Oostburg. Ter Neuzen. De gewone zittingen voor burger lijke en handelszaken, alsmede voor buitenge rechtelijke werkzaamheden in burgerlijke za ken, zullen worden gehouden des Vrijdags, te 2 uur des n.m. De gewone zittingen "mor straf zaken zullen worden gehouden des Dinsdags, te 11 uur voormiddags, met dien verstande, dat in de maanden Juli en Augustus alleen op den vierden Dinsdag' zitting wordt gehouden. Op Nieuwjaarsdag, Hemelvaartsdag, de bei de Kerstdagen, den tweeden Paaschdag, den tweeden Pinksterdag en den verjaardag van de Koning'n worden geen zittingen gehouden. Dit reglerftent treedt in werking op 15 Maart 1931. Oostburg. De gewone openbare terechtzit tingen worden gehouden: voor burgerlijke en handelszaken op eiken Dinsdag, des voorn? id - dags te 10 uur, voor buitengerechtelijke weik- zaamheden na afloop van de z'tting voor bur.- gerlijke en handelszaken; voor strafzaken op den vierden Donderdag van elke maand des voormiddags te 11,30 u. Op den Nieuwjaarsdag', den Hemelvaartsdag, de beide Kerstdagen en den verjaardag dor Koningin worden geen zittingen gehoud-n. Dit reglement treedt in werking op i April 1931. FRANSCHE LEGEROEFENINGEN IN DE PYRENEËN Verdekt op gestelde Scherpschutters ln de bergen

Zeeuwsche Koerier | 1931 | | pagina 7