Handelsberichten Sociaal JTieuws. Gemengd Jlteuws. Boehen Zijdschr. Uit het Buitenland. en voorkomt hun liefstwenschen. ffu de crisis 't menschdom plaagt heeft zij sterk haar prijs verlaagd halve doos vanaf 1 JA aart 1931 21 cent heele doos vanaf 1 JA aart 1931 38 cent. 64 te nemen. Punt IV. Bespreking contract straatver lichting. Van de PZEM bericht, dat ze niet kan aan vaarden het besluit van den Raad om den duur van 't contract der straatverlichting aan te gaan voor vijf jaar maar wel voor tien jaar. B. en W. adv'seeren hierin maar toe te ge ven, hetgeen met alg. st. zonder discussie ge schiedt. Hiermede is de agenda afgedaan. Bij de rondvraag informeert de heer Stal- laert of de menschen, die thans voor steun naar 't Alg. Armbestuur worden verwezen een bon ontvangen of het geld in handen krijgen. De voorzitter verklaart d t momenteel niet te weten. De heer Stlalaert: In geen ge/al een bon; de heer v.d. Wielen was er vroeger tegen de be deelden geld te verstrekken met de bewering, dat zulks het snoepen in de hand zou werken De heer v.d. Wielen: Ik zal daar maar niet op antwoorden! De heer StaQaert: Dat durft U nier,, vanwege de tribune! De voorzitter zegt toe, dat d't nader zal ge regeld worden tot ieders genoegen. Op de vraag van den heer Bun hoe lang de georganiseerde werkloozen nog steun trekken, antwoordt de voorzitter, dat de termijn door den minister met zes weken is verlengd. Nog vraagt de heer Bun, of niet-georganiseer den z'ch ook bij 't Armbestuur kunnen vervoe gen. De voorzitter antwoordt hierop bevestigend. De heer Ferket maakt erop attent, dat de re para tie aan de straatverlichting aan den Dijk nog niet is uitgevoerd. De voorz'tter antwoordt, dat dit spoedig in orde komt. Volgt sluiting. OSSENISSE. Kiezerslijst. Op de kiezerslijst voor het jaar 19311932 zijn geplaatst 395 kiezers voor de Tweede Kamer, 395 voor de Provinciale Staten en 385 voor den Gemeenteraad. GRAAUW Landbouwschuur afgebrand. Dinsdagmorgen omstreeks half tien is brand uitgebroken in de nieuwe landbouwschuur van den heer P. Boen ne in de van Aalsteinpolder te Graauw De schuur brandde totaal uit. Al hetgeen zich in de schuur bevond, kon gered worden, behalve het looppaard, dat den dood in ae vlammen vond. Naar men ons mededeelde, is de brand ont staan door kortsluiting. ST. JANSTEEN Kiezerslijst. Op de Kiezerslijst 1931-1931 ko men voor: 1332 K ezers voor de Tweede Kamer. 1313 Kiezers voor de Provinciale Staten. 1286 Kiezers voor den Gemeenteraad. De Leipziger Messe. Voor de op 1 Maart beginnende Leipziger Voorjaarsmesse is de belangstelling uit Neder land bijzonder groot en het aantal bezoekers benadert nu reeds de hoogste cijfers van vo rige jaren. De drie extra-treinen, welke op Zaterdag 28 Februari uit ons land naar Leipzig vertrek ken, zullen volledig bezet zijn cn bovendien reizen zeer velen met de gewone gelegenheden. Een belangrijke reductie kan verkregen wor den op de spoorkosten, mits men voorzien is van een bewijs van toegang tot de Messe. Faillissementen. Opgegeven door v. d. Graaf Co. N.V. (Afd. Handelsinformaties) Uitgesproken: 23 Febr. C. A. Schyve, koopman, Schoon- dijke. R.c Mr Th. Portheine. Cur. Mr A H Kuipers, Middelburg. Opgeheven wegens gebrek aan actief: 23 Febr. H J Kasteleyn, Middelburg. R.-K. Politiebond St. Michael. Op Donderdag 24 Febr. vergaderde de Afdee- ling Hulst e.o. van bovengenoemden bond in Hotel Brand te Hulst onder voorzitterschap van den heer C. Martinet. Omstreeks één uur opende dé voorzitter de vergadering, heette alle leden, den Geestelijk Adviseur en den Bonds- ambtenaar van harte welkom, en maakte te vens van de gelegenheid gebruik om, ouder ge woonte, op de eerste vergadering des jaars alle leden met hun gezinnen een gelukkig jaar toe te wenschen. Tevens bracht hij naar voren, dat in het afgeloopen jaar de geestelijke adviseur tot pastoor te Heikant is benoemd. Hij wensch- te hem namens de Afedeeling hiermede geluk en sprak de hoop uit dat de bewoners van Hei kant vele jaren pleizier mogen hebben van hun pastoor. Verder deelde hij de vergadering mede, dat pastoor Doens voorloopig Adviseur blijft, en sprak de hoop uit dat hij steeds Advi seur kan en wil blijven. Hij memoreerde /er- der, dat in het afgeloopen jaar twee leden nl. de heeren Cortvriendt en Wijnacker hun zil veren ambtsjubilé hebben gevierd die hij als tolk der vergadering, van harte geluk wenschte hun toewenschend, dat zij nog vele jaren hun dienst zullen kunnen waarnemen, om daarna in een welverdiende rust van hun pensioen te kunnen genieten. Nu wil ik nog even terug ko men, aldus spr., op het succes, dat wij hebben te boeken met ons lid van Rooijen te Overslag OM HET KAMPIOENSCHAP VAN EUROPA In tegenwoordigheid van 25000 toeschouwers zijn de ski-wedstrijden om het ski-kampioen schap van Europa te Oberhof beëindigd. Een aubbelsprong van den Hindenburgschans. waaraan onze bond een niet gering aandeel heeft gehad en niet het minst ook onze Bonds ambtenaar, de heer Klein, d:e te allen tijde, waar noodig, voor ons in de bres springt, waar voor wij hem dan ook zeer dankbaar zijn, Hier uit blijkt weer eens duidelijk, hoezeer wij op ons Hoofdbestuur kunnen steunen, waarom ik dan ook de leden n et genoeg kan aansporen, trouw lid te blijven en vooral trouw de ver gaderingen te bezoeken, want hebben wij eerst hard moeten strijden voor verbetering op stoffelijk gebied, des te sterker zullen we ons moeten wapenen, nu de geheele wereld vol is van crisis en malaise, om het hoofd te kun nen bieden aan eventueele verslechteringen. Tot mijn groot genoegen, aldus sprkan ik me dedeelen, dat alle R.-K. gemeente veldwachters in Oostelijk Zeeuwsch-Vlaanderen bij ons zijn aangesloten, terwijl in 't Westelijk deel slechts enkelen buiten onze gelederen staan. Laten wij hopen, dat ook zij, zoowel als de R.-K. Rijksveldwachters en Marechausseé's spoedig zullen inzien, dat nergens hunne belangen be ter zullen worden gediend dan in den R.-K. Po lit'ebond „St. Michaël". (applaus) Hierna werd een goedverzorgd jaarverslag door den secretaris voorgelezen, waarvoor de voorz'tter hem dank bracht. Daarop volgde rekening en verantwoording van den penningmeester waaruit blijkt, dat er een batig slot is van f 10.65. Ook hem werd dank gebracht voor zijn accuraat beheer der financiën. Daarna werden de notulen der vorige ver gadering voorgelezen en onveranderd goedge keurd. Nu volgde verkiezing van twee bestuursleden wegens periodiek aftreden van de heeren C. Martinet en E. A. Cortvriendt die beiden met overgroote meerderheid werden herkozen, en onder dankzegging voor het in hen gestelde vertrouwen hun benoeming weer accepteerden Vervolgens werd het woord verleend aan den heer Klein, die met zijn benijdenswaardig re denaarstalent, in een met humor gekruide re de, de leden ruim een uur bez'g hield. In het kort zette hij uiteen, waarom men lid van een vakvereeniging moet zijn, wat de bond is en hoe hij werkt. Tenslotte besprak hij het nut van de gesloten retraite terwijl ook Priester- stud'efonds niet werd vergeten. Na al deze uit eenzettingen oogstte hij een daverend applaus. Spontaan was dan ook het dankwoord, dat hem door den voorzitter als tolk der vergade ring werd geracht .b Op verzoek van den voorzitter om een voor stel te doen, hoe men het Pastoor Missiefonds zou bedenken, deed het lid de Blok het leuke voorstel, „Laat ons van het batig saldo ae centen houden en de guldens weggeven, het geen met algemeene stemmen werd aangeno men. Sas van Gent werd als volgende vergader plaats aangewezen. Tot slot werden wij allen op een glaasje getracteerd, door het lid A. Wijn acker, die pas zijn zilveren jubilé heeft her dacht. Waar niemand meer het woord verlangd sloot de voorzitter dan, onder dankzegging voor de trouwe opkomst, op de gebruikelijke wijze de vergadering. DE MAASBODE is het familieblad bij uitnemendheid. Een onmensch. Toen In den nacht van Dinsdag cp Woens dag, zoo wordt uit Dortmund gemeld, de ar beider Herndoerfer zich met vrouw en kind naar zijn woning in het naburige Sascrop wil de begeven, sprong plotseling een onbekend man u't het donker te voorschijn, die den arbeider met een zwaar stuk ijzer neersloeg. Voor de vrouw goed begreep, wat er gebeurd was, had de onverlaat ook haar neergeslagen, waarna hij ook het kind aanviel en tegen den grond sloeg. De gewonde man werd met een dubbele schedelbreuk naar het ziekenhuis overgebracht Men vreest voor zijn leven. Ook de vrouw moest met zware verwondingen worden opge nomen. Het kind heeft minder ernstige ver wondingen bekomen. De dader is voortvluchtig en wordt door de politie gezocht. Het staat nog niet vast, cf het hier een roofoverval dan wel een daad van wraak betreft. Een raadselachtige moord. In Engeland heerscht vrij groote opwinding over een raadselachtigen moord, die is ontdekt In zijn kamer in het Sidney Sussex College te Cambridge vond men den student Ellis dood Zijn hoofd was, van voorhoofd tot kin, om wikkeld met acht op eigenaardige wijze in el kaar geknoopte -zakdoeken, waarmee ook zijn armen op den rug waren gebonden, terwijl zijn enkels met een das aan elkaar waren ge snoerd. Bovendien was het geheele lichaam om wikkeld met rad'o-draad en de houding was zoodanig, alsof men den vermoord^ aan den rug had opgehangen. Aangezien men in het college geen enkel verdacht spoor heeft kunnen vinden, staat men voor een volkomen raadsel. Achttien varkens door den electrische.il stroom gedood. De dienstbode van den landbouwer v. d. G. te Heel kreeg, toen zij bij het inspecteeren der varkenshokken met de omhe'ning in aanra king kwam, een schok. Hevig ontsteld waar schuwde zij den zoon des huizes, die zich cp de hoogte ging stellen; bij de stallen gekomen werk ook deze met een smak tegen den grond geworpen. Na den stroom der electrische leiding te heb oen afgezet, g ng men aan het onderzoeken wat er gebeurd was. Groot was evenwel de ontsteltenis, toen men in een der groote hok ken, waar zich 21 vette varkens bevonden, er 18 dood vond liggen. Het bleek, dat een draad der electrische lei ding was doorgebrand, die op het hok was ge vallen en dit onder stroom had gezet. Alle Boeken en Tijdschriften zijn ver krijgbaar bij den Boekhandel van »DE ZEEUWSCHE KOERIERc Verschenen is het 2e nummer van „De Jaar beurs" orgaan van de vereeniging tot het hou- I den van Jaarbeurzen in Nederland. Het uitstc kend verzorgde nummer bevat dj volgende bij dragen De XXIVe Nederlandsche Jaarbeurs, Groep belangen, Ter Nederl.-Jaarbeurs. Verzeke- r ng van Jaarbeursgoederen, Een stem uit een al ver verleden, Brief van een 18en eeuwschen koopman, Samenwerking van Jaarbeurzen, Jaar beurzen in het buitenland, Financieele Jaar- beursberichten, Boeken, Tijdschriften en Vtk- bladen. „LESSI VITE" begrijpt de menschen

Zeeuwsche Koerier | 1931 | | pagina 7