JOOD KISCHIEEL. Bij Griep Stadsnieuws. Beeken Zijdsehr. Gemengd Jlteuws Sport en Spel. Kerknieuws. Laatste beneiten Marktberichten De candidatuur Cordials door de tt.-K. Staatsparty gehandhaafd. De Persil-methode is de zuinigste en goedkoopste. (10) MIJnhardt's Grfeppoeders Uit het Binnenland. Uit hef Buitenland. OOSTBURG, 25 Febr. Prijs f21.50 per 100KG. afRoUerlani N.V. HENNEKAM's Vischneelbandel. Fabriek en Kantoor NeoriTost 42-44 28 Sobloian. v 1 Eenig Importeur E. Ostermann Co's Handel Mij., Amsterdam Fabrikante: Henkei Cie. A. G.. Düsseldo/f kosten. De voorzitter verklaart voorstander te blij ven van een waterleiding en licht sijn stand punt nader toe, want de totstandkoming er van brengt wel geen werkverschaffing maar werkverruiming. De heer van Heese: Die werkverruiming zal wat zijn! Ja, voor de mannen van ie pen! De voorzitter verwacht uitbreiding der in dustrie, zooals dat ook op andere olaatsen het geval is. De heer van Heese verklaart er zich hard tegen en hij veronderstelt wel 90 pCt. der in woners met hem. De armen kunnen hot niet betalen en zijn tevreden met hun drasbak. Nog andere leden denken er ook zoo over, waarom dit punt wordt aangehouden. IV. Wijziging begrooting 1930. Hier'n werden eenige wijzigingen aange bracht van administratieven aard. V. Benoeming stembureau verkiezingen. Na verschillende stemmingen en herstem mingen was het resultaat dat benoemd werden als stemopnemers de beide wethouders: Schei- fout en de Bakker en als hun plaatsvervan gers de leden Warrens en de Waal. De burge meester fungeert ambtshalve als voorzitter. Bij de rondvraag wijst de heer van Heese op den treurigen toestand van t Kerkpad (Koningsdijk). Daar is wel iets aan gedaan, maar het is maar zoo boven op. Dit pad is in den regel zeer slecht, er is geen voldoende afwatering enz. De leden zijn het hiermede eens en de voor zitter zal met de wethouders het pad gaan schouwen. De heer van Heese brengt het Eiectr. net ter sprake en pleit ervoor, het van de hand te doen evenals de omliggende gemeenten. De stroom- prijs is veel te hoog (55 en 18 ':t. per KWU) in vergelijking met andere plaatsen, deze prijs moet belangrijk omlaag of het net overdragen. De voorzitter licht in, dat men er f 4000 voor krijgen kan, er blijven dus f 8000 schuld. Om dit kapitaalverlies zooveel mogelijk te reduceeren, zijn reeds stappen gedaan en zal in die richting worden voortgewet k\ Dit wordt goedgevonden. Volgt sluiting. iDffesdodeo Medeieellog Influenza en gevatte koude zullen U spoedig helpen. Prijs per poeder 8 cent en per doos 45 cent. Zoowel op de poeder als op de doos staat de naam Mijnhardt. Let hierop verkrijgbaar bij Uw DrDgist WESTDORPE. Op de op 23 Februari 3931 in deze gemeente vastegestelde kiezerslijst komen voor: voor de Staten Generaal 1000 kiezers, voor de Provinciale Staten 991 kiezers, voor de gemeenteraad 971 kiezers. SLUISKIL. Stemming definitieve candidatenlijst. Zon dag 1 Maart zal alhier in de R.-K. Bewaar school van 3 tot 8,30 uur, gelegenheid zijn, zijn stem uit te brengen voor de definitieve Candida tenlijst der Prov. Staten. Wegverbetering Door de gezamenlijke direc ties der Cokes- en Azote-fabrieken, is de weg die ligt tusschen beide fabrieken en waar mede men de fabrieksstraat moet bereiken, flink onderhanden genomen. Vooral dengene die met auto of voertuigen zijn klanten daar moet bedienen, zal dit een uitkomst zijn, want zooals die weg dezen winter lag, was het aller treurigst. Nog meer ontslag Aan de nieuwe fabriek, is de laatste dagen wederom aan een 100-tal ar beiders ontslag aangezegd. Het werkloozen- cijfer is hier de honderd reeds gepasseerd en dat op een bevolking van 2000 zielen, met twee groote industrieën. Kantoor Rijksontvanger. De overname van het kantoor Sas van Gent door den nieuwen Rijksontvanger, den heer Beaufort, is uitge steld tot eind April a.s. Tot zoolang wordt het kantoor nog waargenomen door den heer Meursinge, surnumerair. „Katholiek", door Gerard Brom, 2e druk Ui tg. J. J. Romen Zonen, Roermond, 1930. In de jaren 1920 tot 1923 hield Dr. Gerard Brom, tans professor te Nijmegen een reeks voordrachten over de Katholieke Kerk, onder andere vooróo Amsterdamse Vrijmetselaars loge „Nos vinxit Libertas" en voor de Openbare Haagse Volksuniversiteit. Deze voordrachten verwerkte hij tot enkele hoofdstukken van zijn boek „Katholiek" dat in 1924 verscheen, en toen zowel in de Katholieke als in de niet- Katholieke pers veel bijval vond. Het feit dat in 1930 de voor ons liggende 2e druk verscheen, is dan ook een welverdiend sukses. Het bestaat uit negen hoofstukken, waarvan de titels allen een „tegenstelling zonder tegen spraak" bevatten. Zo heet het eerste: Tegen stelling zonder tegenspraak, het tweede: Een en algemeen. Dan volgen: Goddelik en mense- lik, Geest en Stof, Leer en Leven, Gemeenschap en Persoon, Priester en Leek, Actief en Pas sief, Oud en Nieuw. 't Is een apologeties (verdedigend) werk van de eerste rang, dat zich vooral werpt op de be schuldiging van innerlike tegenspraak, die on gelovigen en kwaadwilligen vaak in de Kerk menen aan te treffen. „Wel tegenstelling, ech ter geen tegenspraak" dat is de uitspraak waar in we heel de apologetiese inhoud en de rijke inhoud.) van dit boek zouden kunnen samen vatten. Toch zou men verkeerd doen dit boek ter hand te nemen, zoals men met anders gods- dienstverdedigende werken begint. Dit boek is niet dor en n'et saai, maar levend en fris als de geest van Brom zelf. Het is een haast onuitputtelike verzameling van scherpzinnige en geestige gedachten, die de geest van den lezer in overmoedige sprongen meevoeren op de weg waar de schrijver hem hebben wil. De paradox is de stijlfiguur van deze grote bewonderaar van Chesterton, en haast geen bladzijde is er in dit boek van 188 bladzijden of een aantal paradoxen nemen de lezer glim lachend en als spelenderwijs telkens op een zijpad mee, om hem tenslotte, plotseling halt te commanderen, en verbaasd te doen staan over het feit, dat het doel van de tocht bereikt is. Als we een hoofdstuk beginnen, weten we niet waar het op uit zal lopen. Telkens slaat de schrijver schijnbaar zijwegen in. We lijken in een grote doolhof te geraken. Dan in eens staan we in 't volle licht, en in dat licht krijgt de afgelegde weg een heel an der aanzien. Wie deze aangename gewaarwording negen maal wil ondervinde moet dit boek kopen. Het vereist natuurlik wat algemene ontwixke- ling, het vereist ook een grondige leeskunst, want de stijl is niet gemakkclik. het vereist ten slotte bok wat geduld om de schrijver ook op zijn zijpaden te blijven volgen. Wie echter over deze drie hoedanigheden beschikt zal zich de aankoop niet beklagen. E. Conducteur uit den trein gevallen. Men meldt uit Rijssen.: Door onbekende oorzaak is Dinsdagavond de conducteur der Nederlandsche Spoorwegen, de 36-jarige P van Stuivenberg uit Enschede, uit den trein, die om 23,01 uit Rijssen vertrok ge vallen. Met het hoofd kwam hij terecht op een steenen landingshoofd van de Reggebrug en werd met versplinterden schedel dood opge nomen. Eerst na aankomst te Almelo werd zijn \er- dwijning opgemerkt, waarna een onderzoek langs de lijn werd ingesteld en de ongelukkige werd gevonden. De man laat een vrouw en zes kinderen achter. Een merkwaardige bekeering te Assisie Men meldt uit Rome aan de Maasbode: De „Osservatore" verhaalt van een merk waardige bekeering in Assisië. In het college van den H. Lorenzo de Brindi- si van de Capucijnen werd Zondag, 15 Februari jl. de Anglicaansche dominee en professor, Lloyd Burden Holsapple, plechtig in de Katho lieke Kerk opgenomen. De bekeerling is doctor van de universiteit van Yale en Oxford en was langen tijd lomi- nee in de Vereenigde Staten In den wereldoor log was hij aalmoezenier in het Amerikaansche leger. Door naarstige studie en een veelvuldig ver blijf in de bedevaartplaatsen van Italië, vocral in Assisie, gevoelde hij zich tenslotte gedron gen om katholiek te worden. Hij werd daarop door den rector van het gênoemde college der paters Capucijnen, pater Cunibertus, in Assisië voorbereid op het ontvangen van het H. Doopsel. In de handen van pater Cunibertus Jegde Lloyd Burden Holsapple zijn geloofsbelijdenis af en toen hij het Doopsel en de H. Communie ontvangen had, diende hem de bisschop van Assisië, mgr. Nicolini het H. Vormsel toe. Voetbal Z. V. B. Wedstrijdprogramma voor Zondag 1 Maart a.s. Ie Klasse B. Rood-WitClingen. 3 uur. (Koster) Hulst 2Terneuzen 2. 2,30 uur. (Odem) BreskensSassche Boys 2 uur (Huybrechts) 2e Klasse B. Terneuzen 3Oranje 2,15 uur (Mesu) 2e Klasse C. Phivo IRood-Wit 2 2,30 uur (Harms) 3e Klasse B. Clinge 2Sascshe Boys 2 2,30 uur (Warnier) STEEN 2Koewacht 2,30 uur (Roovers) Breskens ISassche Boys I. Het eerste elftal der Boys speelt a.s. Zondag zeker een der moeilijkste wedstrijden. De Sas- senaars gaan immers op bezoek bij Breskens, welke verplaatsing voor de Boys niet zonder gevaar is. Zij kunnen echter ook winnen doch dan moeten zij van het begin af met hun beste spel uitpakken. Indien de Boys winnen zal het maar moeilijk meer gaan om ze nog van de eerste plaats te verdringen doch ingeval van een nederlaag blijven er steeds drie candidaten voor den titel. Als de Sassenaars volledig kun nen optreden komen de beide puntjes naar Sas. Vertrek aan het lokaal om 12 uur. Clinge IISassche Boys II De Sassche reserves gaan na een lange rust periode op bezoek naar Clinge. Wanneer de Boys met hetzelfde spel uitpakken als tegen Fratelli achten wij ze bekwaam om tenminste één puntje mee te brengen. Vertrek aan het lokaal om kwart over een. TUUR DE SUPPORTER. INGEZONDEN. Kerk bericht van Sas van Gent. Zondag 1 Maart, om 7 uur gezongen Vroeg mis voor het geestelijk en stoffelijk welzijn der parochie met algemeene H. Communie na de preek der leden van den Bond van het H. Hart om 10 uur de Hoogmis als jaargetijde voor den heer Constant Ernest de Smedt. Na de H. H. Missen de reliquie van het H. Kruis. Om 2,30 uur Lof met Lijdensmeditatie. Maandag 2 Maart, om 7 uur uitreiking der H. Communie en bij de Eerw. Zusters de H. Mis voor een overledene; om 8 uur gezongen H. Mis voor madame Erna Pelagia Dh ly vetter Dierckens. Dinsdag 3 Maart, om 7 uur uitreiking der H. Communie om 8 uur gezongen H. Mis ter eere van O.L. Vrouw uit dankbaarheid. Woensdag 4 Maart, om 7 uur gezongen jaar getijde voor mej. Emelie de Krom-de Cause- maeker; om 8 uur gezongen H. Mis voor den heer en madame Cesar van Cleemput-de Jonghe. Donderdag 5 Maart, om 7 uur gezongen H. Mis voor madame Vercauteren-van Goethem; om 8 uur gezongen H. Mis voor mej. Francisca Maria Pauwels. Donderdagavond biechthooren van 5.30 tot 7,30 uur. Vrijdag 6 Maart, eerste Vrijdag der maand, toegewijd aan het H. Hart van Jezus; om 7 uur gezongen H. Mis voor madame Celanie de Roo-Bouchier als lid der broederschap van het H. Hart om 7,45 uur Kruisweg en om 8 uur ge zongen H. Mis voor mevrouw Maria Wauters- Puylaert. Vrijdagavond om 6 uur Lof met oefening ter eere van het H. Hart. Zaterdag 7 Maart om 7 uur de H. Mis voor den heer en madame Polydorus Jacobus Ver- planken-Snabel; om 8 uur gezongen H. Mis voor de overleden familie Doens. Zaterdagavond biechthooren van 5.30 tot 7,30 uur en om 6 uur Lof. Zondag 8 Maart, om 7 uur de Vroegmis voor het geestelijk en stoffelijk welzijn der parochie met algemeene H. Communie na de preek van het patronaat; om 10 uur de Hoogmis voor de Gezusters Kersbulck. De maand Maart is toegewijd aan de ver eering van den H. Jozef, tot wien na iedere ge lezen H. Mis een gebed gebeden wordt. Door Z. Hw. Exc. Mgr. Hopmans, oisschop van Breda wordt goedgekeurd en aangemoe digd, dat in iedere parochie van het Hsdom eens per jaar door middel van zoogenaamde steunkaarten hulp gevraagd wordt voor het Catechisten werk van den Eucharistischen Kruistocht, om tegemoet te komen in het levensonderhoud der catechisten, en het is zijn innige wensch, dat het heilzaam werk der cat© chisten over heel net bisdom worde uitgestrekt Het gebruik van vleeschspijzen is deze week alleen op Vrijdag verboden. P. DOENS, Pastoor. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie). Mijnheer de Redacteur! U zult mij verplichten met plaatsing van het onderstaande. Mag i kden schrijver van de hoofdartikelen in ZELANDIA over de verkiezingen van a.s. Zondag de volgende vragen stellen: I. Heeft de R.K. Staatspartij ('t groote schild, waarachter de schrijver zich verbergt) zelf niet de standen standenvertegenwoordiging aanbe volen door haar kwaliteitscandi.daten? 2. Geeft de langdurige zitting recht op dien zetel, wanneer de gevers (kiezers) van den ze tel meenen, dat anderen er beter voor geschikt zijn? 3. Aalberse is een schitterend arbeidersver tegenwoordiger, ook al droeg hij niet de blau we kiel, maar waarom werd prof. Veraart door de R.-K. Staatspartij geweigerd? 4. Zijn Hermans, Kuyper, de Bruyn, Ser- rarens, Guit, Loerakker en van der Meys geen goede vertegenwoordigers, al hebben zij den blauwen kiel gedragen, ook al klinkt hun ge- lu'.d soms vreemd in ZeeuwschijVlaamsche ooren? 5. Durft de schrijver de vier zittende leden stuk voor stuk voor z\ch als ideale Katholieke vertegenwoordigers in geweten aanbevelen? 6. Zijn de zittende leden niettegenstaande hun intellect en verdienste per se ingewerkt in alle "huidige sociale problemen en sluiten ielti ge handen absoluut gezond verstand uit? 7. Leert de huidige sociaal-godsdienstige crisis in Zeeuwsch-Vlaanderen nooit iets aan den schrijver. 8. Blijven de boeren en arbeiders dan louter stemvee? U mijnheer de Redacteur dankend, verblijf ik hoogachtend, M. C. GEERTS, Hulst, 27 Februari, 1931. Naar wij vernemen is het beroep van de Statenkieskring Sluis op de R.-K. Staats partij tegen de beslissing van de Rijkskies- kringorganisatie «Middelburg», bij welke beslissing den heer A. Corthals het lid maatschap van de R.-K. Kiesvereeniging te IJzendijke is toegekend en gelast werd, ge noemden heer op de groslijst te plaatsen voor de Prov. Staten, heden door het be stuur der R.-K. Staatspartij in alle deelen verworpen. De heer Corthals moet derhalve als can- didaat worden gehandhaafd. Tarwe f6—6,50 chevalier 6,00, haver f4,00, erwten 7,00 bruine boonen 7. Veilingsvereeniging Avilcultura». Aan voer 101 K.G. boter, prijs f 1,01 1.78. MIDDELBURG, 26 Febr. Op de graanmarkt was de aanvoer ruim. Tarwe f57,00, lange bruine boonen 6 9, witte boonen 11 14, kroonerwten 8,50 II,—, maanzaad f2628. Boter en eieren aangevoerd door Walchersche boerinnen (officieele prijsnoteering)boter fo,8 7l/8, kipeieren f5,10. poelje f o, eendeieren 1 5,50 Aangevoerd door handelaren boter f 0,80 kipeieren f4,80, poelje f, Part. prijs: boter~fo,95, kipeieren f6, poelje f5,eendeieren f6,50. JODIUMHOUDEND VISCHMEEL is ongevaarlijk te vermengen; 10 °/0 voor biggen en varkens, en 20% in meng voeders voor kippen. JODIUMHOUDEND VISCHMEEL is het eenige voorbehoedmiddel tegen Mond- en Klauwzeer en Coccidiosis. Waarom zoudt gij meer waarde hech ten aan geheime recepten en minder vertrouwen schenken aan openbaringen van jarenlange practische ervaringen, welke eiken toets kunnen weerstaan Zelfovertuiging Daar zijt gij als vee fokker heden ten dage op aangewezen. *1/ •U

Zeeuwsche Koerier | 1931 | | pagina 2