LEIPZIGER MESSE Bouw- en Weiland met Huis en Stal BANKZAKEN Sport oji Spel. Gemengd Jtieuws 95Se Staatsloterij Boeken Cijdsekr Marktberichten Aanbesteding. TË KOOP. iel Alle AüvrtmnUên. Het bouwen ven een VEESTALLING c.a. voor rekening van den hier G Verbiest, Conische Straat te Sis van Gent. Uit de Hand te koop. Ls vuil !Vaesli<ir«|ie- Jansscns. IngsiODien Motedeeling 25 VOORJAAR 1931 Algemeene Afdeelingen van 1 tot 7 Maart Techniek en Bouwbedrijf 1 11 Textielgoederen1 4 Sportartikelen 1 5 AMSTERDAM, Singel 116, Telef. 42365 ROTTERDAM, Schiekade 181, Tel. 11466 Ingezonden Mededeeling. Uit hef Binnenland. Uit het Buitenland. Voor „L E SSI V IT E" geen droog weer noodig. J(et maakt het bleeken overbodig. 64 OOSTBURG, 28 )an. MIDDELBURG, 29 Jan. VPIJDAG 6 FEBRUARI 1931, eon in zeer goede staat zijnde R. R E N I Q U E Een partij AUG. ROEGIEST PHILIPPINE. Zeeuwse b- Vlaandereu Uitnoodigingen, met volledige gegevens omtrent de goedkoope reisgelegenheden, enz., zijn verzonden en tevens op aan vraag verkrijgbaar bij de kantoren van het LEIPZIGER MESSAMT te eeniging f 50. Voor de Lazaristen (Wernhouts burg) f 25. Voor de Paters Capucijnen (Breda) f 25. Voor de Paters van de H. Familie (Ouden bosch) f 25. Voor de Paters Redemptoristen (Roosendaal) f 25. Voor de Paters van liet God delijk Woord (Teteringen) f 25. Voor de Paters der H.H. Harten (Ginneken) f 25. Voor de Pa ters Maristen (Hulst) f 25. Voor de Paters van den H. Geest (Baarle-Nassau) f 25. Voor de Paters van het Hart (Liesbosch) f 25. Voor de 3t. Jozef Congr. v. M'Jl-Hill (Roosendaal) f 25. Voor de Sociëteit der Witte Paters f 15. Voor de Paters van het Onbevlekt Hart van Maria (Sparrendaal) f 15. Voor de Afrikaansche Mis siën van Lyon (Cadier en Keer) f 15. Voor de Missie van Noorwegen f 15. Reeds uitgekeerd f 479. Totaal f 1409. HET BESTUUR. Voetbal Z. V. B. Programma voor Zondag 1 Februari 1930 le Klasse B. Sassche Boys IHulst 2. Aanvang 2 uur, schdr. Harms. Terneuzen 2Breskens. Aanvang 2 uur. Scheidsrechter Koster. 2e Klasse B. Axel 2Hontenisse Aanvang 2 uur scheids rechter Remerij GraauwOranje. Aanvang 2,30 uur scheids rechter Roovers. 2e klasse C Breskens 2Phiyo 2 Aanvang 2.15 uur sceids rechter van Uxem. 3e klasse B. Clinge 2STEEN 2 Aanvang 2,30 uur scheids rechter Aarssen. Fratelli—Stoppeldijk Aanvang 2,30 uur schdsr Kint. Sassche Boys IHulst II Het is a.s. Zondag voor de le Klasse een be langrijke dag, daar de beslissing kan vallen be treffende de eerste plaats. Wanneer Terneuzen 2 en Breskens inderdaad gelijk spelen of Bres kens wint hebben de Sassche Boys het kam pioenschap zoo goed als zeker i.n hun zak. Maar dan dienen de Sassenaars te winnen van de Hulstreserves welke bij hen op bezoek komen. De Hulstenaren hbben nog geen enkele wed strijd gewonnen en het zou al heeï raar moeten loopen willen zij de Boys de eerste nederlaag toebrengen Toch mogen deze hun tegenstan ders niet onderschatten, want de doelverdediger van Hulst is alléén bekwaam om de puntjes uit het vuur te slepen. Wij zien echter de Boys een afgeteekende overwinning behalen. Aanvang 2 uur. Supporters op post. TUUR DE SUPPORTER. Gedetineerde slikt ijzeren voorwerp in. In het Huis van Bewaring te Breda heeft een gedetineerde, zekere Z., uit Breda, een ijzeren kram ingeslikt. Hij is naar het St. Ignatius- üiekenhuis vervoerd, waar tot een operatie bloest worden overgegaan. Baby in een boom. Dezer dagen ontdekte de politie van üheit- sey in het graafschap Surrey een baby van ongeveer zes weken in een boom. De baby, die nog schreide, toen de politie ter plaatse kwam, hing met zijn kleertjes aan een tak. Het kindje moet daar ongeveer drie uren ge hangen hebben. Roofoverval op een postauto. Woensdagavond werd tusschen Slawitz en Halbendof een auto van de rijkspist, die zich op den terugweg naar Oppel bevond, door drie gemaskerde bandieten overvallen. Zij dwongen den chauffeur, den wagen in een bosch je langs den weg te lijden, waai na zij den chauffeur en twee passagiers bonden Uit alle postzakken werden de brieven van waarde geroofd. Naar schatting viel den roo vers een bedrag van ongeveer 1700 Mark in handen. Groote smokkelaffaire intdekt. In verband met de arrestatie te Tokio van een zekeren koopman Walter 3ack vp, 1 tart de Japansche politie, naar de „Daily Herald" meldt, dat zij een groot complot heeft ontdekt van smokkelaars van bedwelmende middelen. In eenige jaren tijd zouden de smokkelaars voor een waarde van meer dan een millioen pond sterling aan verdoovende middelen naar Japan hebben gesmokkeld. Bijna alle cocaïne-producten werden echter weer verder verhandeld naar China en Indië Op het oogenblik bestaat er ten nauwe sa menwerking tusschen de Japansche en de In dische politie, om deze smokkeliffaire r-p het spoor te komen. Reeds hebben te Bombay en te Calcutta ar restaties plaats gehad, die met deze affaire in verband staan. Naar verluidt, zouden ook eenige vooraan staande Japansche zakenlieden en zelfs een vooraanstaande politieke figuur bij de aange legenheid zijn betrokken. Arbeidsongevallen in het filmbedrijf Volgens bericht uit New-York heeft dezer dagen de arbeids'jispectie een statistiek gepu bliceerd, waaruit blijkt, dat vooral de sensatie films hun jaarlijkschen tol aan menschenof- fers en ongevallen eischen. In de afgeloopen vijf en 'n half jaar behan delde de arbeidsinspectie in California 10.794 ongevallen van personenn, die in de filrnbran- che werkzaam waren. Alleen reeds in het jaar 1929 werden 55 per sonen bij ongevallen tijdens het opnemen van films gedood. Toen de oorlogsfilm in trek waren en vele filmondernemingen in een zelfde periode oor logsfilms vervaardigden, bedroeg het aantal on gevallen gemiddeld per dag 15. In 1930 was een der grootste ongevallen het To ende dokter zich daarop tegen zijn aan valler keerde, sloeg deze hem bewusteloos. De dokter en het lijk zijner vrouw werden door voorbijgangers gevonden en naar Tscher- noschin overgebracht. De onbekende dader was intussehen spoor loos verdwenen, zonder iets geroofd te hebben Men vermoedt daarom, met een daad van wraak te doen te hebben. De gendarmerie is onmiddellijk met een on derzoek begonnen. Vijfde Klasse. Zevende Lijst. Trekking van 28 Januari, f 1000 No 6096 9875 f 400 No 4959 10316 14803 16036 f 200 No 893 1638 4985 7271 13796 17260 f 100 No 660 3198 3996 5626 3159 8948 17851 19315 Vijfde Klasse. Achtste Lijst. Trekk'üg van 29 Januari, f 1000 No 454, 8124. f 400 No 1323, 8979, 11088, 17543. f 200 No 4726, 10050. f 100 No 754, 2547, 4237, 4713, 6255, 7316. 8595. 12731, 16462, 16560, 1720J. 20876. Alle Boeken en Tijdschriften zijn ver krijgbaar bij den Boekhandel van »DE ZEEUWSCHE KOERIER* Mgr. J. D J. Aengenent aan pater F. Hendrichs S. J Over „De Gouden Keten der Waarheid" door Pater F Hendrichs S. J., uitgave A. N. Govers N.V. en den R-K. Boekhan del a f 0.30 per ex verkrijgbaar, ontving pater Hendrichs van Monseigneur Aan- genent, den Bisschop van het Diocees waartoe h behoort, onderstaand eigen handig schrijven, met verlof dit te publi ceeren Zeereerw. Pater, Ontvang onzen hartelijken dank voor de vriendelijke toezending van Uw mooie boekje De gouden keten der waarheid. Ik ben over- verdrinken van kapitein Ross Cooke en negen acteurs in den Stillen Oceaan, toen bij een film opname twee vliegtuigen, die gefilmd werden met elkaar in botsing kwamen en neerstortten. Verschrikkelijk familiedrama. In Kanisza bij Zenta (Joego-Slavië) heeft zich een verschrikkelijk familie-drama afge speeld. Ongeveer twee maanden geleden had daar een koopman, na zijn geheele bezit in één nacht bij het kaartspel te hebben verloren, zelfmoord gepleegd. Zijn plaats werd nu inge nomen door den 15-jarigen zoon die het ge heele, uit moeder en 8 k inderen bestaande, ge zin moest onderhouden. Ook hij schoot zich een kogel door het hocfd De moeder en de oudste dochter maakten daar op, de wanhoop nabij, een einde aan haar le ven door in de rivier de Theiss te springen. Hoewel visschers nog trachtten haar te redden, mocht dit nijet meer gelukken. Wraak? Op den djstrictsarts van Tschernoschln, dr. Maier, is Woensdagnacht een moordaanslag ge pleegd. Toen de dokter in gezelschap zijner vrouw per auto van Mariënbad naar huis terugkeerde werd hem in het bosch nabij Triebl, bij een kromming van den weg, door een onbekenden man toegeroepen, dat er iets aan den auto ha perde. De dokter bracht daarop zijn wagon tot staan Hij en zijn vrouw stegen uit, om 'n onderzoek in te stellen. Terwijl dr. Maaier zich onder den wagen boog trok de onbekende een revolver en loste ver scheidene schoten op het echtpaar. De vrouw werd doodelijk getroffen, de dokter zwaar ge wond. tuigd dat het ontzaglijk veel goed zal doen. Want zonder iets te kort te doen aan de be- teekenis der meer uitgebreide Handboeken, d e over de katholieke geloofsleer bestaan, meen ik te mogen zeggen, dat er behoefte was aan een klein boekje, dat kan dienen als een eenvoudige maar zekere gids voor de volwassen katholie ken en niet-kathol'pken. En dar, boekje heeft U ons geschonken. Ik ben er U dankbaar voor. En volgaarne spreek ik den wensch uit, dat het een zeer ruime verspreiding moge vinden niet alleen onder de niet-katholieken, maar ook on der ons katholieke volk. Want het is duidelijk en klaar en het laat zich aangenaam lezen; het schenkt een helder inzicht in de waarheden van ons heilig Geloof, en het is derhalve in staat om een juist begrip van die verheven waarheden bij te brengen, zoodaü het met de hulp van Gods genade niet alleen vele niet- katholieken tot het ware geloof zal brengen maar ook vele katholieken voor afval zal oe- waren. Moge het gelezen worden door tiendui zenden andersdenkenden. Maar ik zou het ook wenschen in ieder kathol'ek huisgezin. De prijs van dertig cents maakt het voor een ieder be reikbaar. Door den prijs zoo laag te stellen, hebt gij aan velen een weldaad bewezen. Met de meeste hoogachting Uw dr ln Onzen Heer. J. D. J. AENGENENT Bisschop van Haarlem. Tarwe fó.oo—7 chevalier 6,00, haver f4,50, erwten 7,bruine boonen 8.00 Veilingsvereeniging Avilcultura». Aan voer 80 K.G. boter, prijs f 1,14179. Op de graanmarkt was de aanvoer ruim. Tarwe fo0,00, witte boonen 14'17, lange bruine boonen 8—1 L50, ronde bruine boonen 17—22, kroonerwten 810, maan zaad f 14—29, Boter en eieren aangevoerd door Walchersche boerinnen (officieele prijsnoteering)boter fo,86, eieren f5,25. Aangevoerd door han delaren: boter f0,75, eieren 5,00. Part. prijs boter f0,95, eieren f6,00 poelje f5,00, eendeieren f6,50. Architect H E N N I N K zal op in hotel >Rotterdam« te Sas van Gent, in het openbaarxaanbesteden Bestek en teekening f1,50 ver krijgbaar ten kantore van den architect. (20) (BESTELWAGEN) MERK RENAULT te bevragen, Expediteur 17 SAS VAN GENT Liggende in den Dijkmeesterpolder onder de gemeente Philippine langs den Provincialen weg. Groot 1 H.A. 32 A. 95 c.A. be kend onder kad. sec. C No 90 en sec. A No 629 Direct te aanvaarden. Te bevragen bij 24 I D ao Uwe zweren, open beenen, oude' en verwaarloosde wonden, aan gezichtspuistjes, steenpuisten, bloedvinnen, negenoogen, fijt, lik doorns, wratten, snij- en brand wonden, winterhanden en voeten enz. enz. met de wereldberoemde WlDSSBSr Zalf Prijs per bus f 0.75 Verkrijgbaar bij Apoth en Drog ('3)

Zeeuwsche Koerier | 1931 | | pagina 3