Hoest, Keelpijn Marktberichten A dvmrtmntlën. Ingezonden M^dedeellng Uit het Buitenland. AX6L. Ter graanmarkt van Zaterdag waren de prijzen als volgt: tarwe f5,00 a 7,40 rogge f4,50 a 6 wintergerst f6,00, a f7,00 zomergerst f 6 a I 7,00, haver f 5,00 a 6, erwten f a 8, paardenboonen f a dui- venboonen fo a bruineboonen f a lijnzaad f 10 a 12, groen vlas f2,a 4, gebookt vlas f3,0 a f5,0 gezwingeld vlas f0,30 a 0,35, aardappels f3,50 a 4,00, stroo f 10 a 13, boter f 1,50 a 1,60, eieren f 5.50 a6. HULST, 27 Jan. Graanmarkt. Middenprijs per 100 kgr. Tarwe f 5 a 6,00, rogge f 4 a 5,00. wintergerst f6 a 7,00, zomergerst f6 .16,50, haver f 4 a 5,00, erwten f7 87,75 bi. boonen f o, a 0,00 lijnzaad fo a 00, kool zaad f 00 a 00, Boter per kgr. f 1,60, a 1,70 Kieren 26 stuks f 1,56. Slachtvee aangev. 31. Verk. 15. Varkens aangev.|?47. verk. 33. ROTTERDAM, 27 Jan. Veemarkt. Op de veemarkt van heden waren aangevoerd 267 vette runderen, 276 vette en graskalveren, ileii lieer J. A. Dievenbende gearresteerd. In verband met een zeer brutale inbraak, wel ke Maandagnacht in den Hema-winkel aan de lechtstraat te Eindhoven heeft plaatsgehad, ïad de politie er alles opgezet om ten spoedig- fc de hand te kunnen leggen cp de inbrekers, üe hier de geheele brandkast met een inhoud ran f 2000 hadden meegenomen. Een speciaal laarvoor ingestelde afdeeling der recherche laagde er na lang zoeken in een spoor te vin ien, dat moest leiden naar het hoofdkwartier an de dievenbende, die reeds langen tijd Eijid .ïoven en omgeving onveilig maakte. In den afgeloopen nacht waren zooveel aan wijzingen gevonden, dat tot ingrijpen kon wor ien overgegaan. Een sterke politiemacht, ge assisteerd door een aantal maréchaussées van de brigade Eindhoven ging naar Gestel, waar in de noodwoningenwi^k de Wimpelstraat ge heel werd afgezet, zoodat van een eventueel ontkomen geen sprake meer kon zijn. Nadat de politie bij herhaling den bewoner van het pand no. 13, een zekeren H., had ge sommeerd haar toegang te verschaffen, werd eindelijk de deur geopend, waarna de hevig ontstelde man op het zien van de overmacht zich zonder tegenstand l;et arresteren. Een zwaar gewapende afdeeling drong toen het huis binnen en vond onder een bed drie ïannen, den drie en twin tig jarigen W. v. B. l it Baarsdijk, den zes-en-twintig-jarigen A. H. tn den 27-jarigen G. G., beide laatster* afkom stig uit Nijmegen. Zij gaven zich zonder veizet ever. In een andere woning arresteerde de politie r og een ouden bekende W. v. H. De geheele bende werd per celwagen naar 1 et hoofdbureau van pobjtie overgebracht. Op enkele der verdachten trof men verschillende Ilema-artikelen, zooals sigarettenpijpjes, aun- s .ekers e.d., etrwijl de mannen ook in liet be zit bleken van eenig bankpapier, zilvergeld en gouden tientjes. De groote buit werd echter eerst na lang zjeken gevonden. Onder het ledikant, dat dr:i<e eer dieven tot schuilplaats had gediend, ont rekte de politie een groote hoeveelheid bank biljetten tot een bedrag van bijna vijfhonderd gulden, terwijl in een linnenzak onder een kast i.i de woonkamer ter waarde van f 800 aan i ijksdaalders, guldens en kwartjes werd gevon een. Een honderdtal sigaren en een geladen ïevolver werden eveneens in beslag genomen. I'it alles bleek, dat de bende zich juist had opgemaakt, om met den buit een veilig heen- 1 omen te zoeken, zoodat de overval wel op het j liste moment plaats had. De meegenomen brandkast bleek verborgen to zijn in een schuurtje op het erf achter de bewuste woning. Zij was aan de achterzijde opengescheurd, doch bevatte niets meer dan een ijzeren geldkastje. Het hoofd onder een auto verpletterd. Maandagavond tegen 8 uur is een tot nu tee onbekend persoon op de Nassaukade bij bet Frederik Hendrikplantsoen te 's-Graven- 1 age aangereden door een auto van den Stads- einigingsdienst, een z.g. asfalt-waschwagen. I»e auto kwam van de brug voor het Marnix- plein en reed in de richting van de Rotterdam r.ierbrug. De aangeredene kwam op zijn fiets van de richting Raampoort en reed in de rich t ng van de Nassaustraat. Op de tramrails slip- t3 hij met het gevolg, dat hij kwam te vallen en met het hoofd terecht kwam onder het 1 nkerachterwtel van de auto. Het hoofd werd nagenoeg geheel verbrijzeld, ZDOdat de dood vrijwel onmiddellijk mtrad. Per auto van den G. G. en G. D. is het 'lijk naar het Y/ilhelminagasthuis vervoerd. Steenkool op het Zand voorts che strand. Op het Zandvoortsche strand heeft de vloed van den jongsten storm zooveel kolen aange spoeld, dat men ze maar voor 'iet rapen heeft. I>öor velen is er al een aardige voorraad in- g'eslagen. WAT EEN TELLER VAN HET TELLEN VERTELT „Ik ken geen namen van straten." Naar aanleiding van de correspondentie uit biet Zuiden betreffende de nu achter ons lig gende elfde Volkstelling, ontvingen wij van een volksteller, die als zoodanig in een volksbuurt c.er hoofdstad werkzaam was, de volgende op- r ïerkenswaardige bij zonderhede n Het aanvankelijk als een peuleschilletje be schouwde telwerk is voor velen een geduchte tegenvaller geworden. Dit heeft niet zoozeer be trekking op het moeilijke van den arbeid de tellersinstructies en de redactie der vragen lie ten aan duidelijkheid niets te wenschen over dan wel op vele bijkomende werkzaamheden welke de teller had te verrechten als gevolg van c e onnauwkeurigheid of onwetendheid der be woners, van wie er nog verscheidenen waren, cie de invulling der kaarten maar geheel en al overlieten aan „de meneer van de Volkstelling" Tot over tien jaar! Dit was oorzaak vooral bij groote gezin- I en dat een teller soms wel een half uur 1 wijt was, vóórdat hij weer een gezin was ge- i orderd, zoodat het werk uiteraard niet bijzon c er vlotte. Over het algemeen toonden de men- tehen zich dan echter dankbaar door het aan- 1 ieden van een kop thee of wel van een sigaar tn met een „dank u beleefd, mijnheer, tot ever tien jaar, werd de teller dan uitgeleide gedaan. Doch niet overal werd hij even feestelijk inge haald. Zoo gebeurde het wel dat bij het in ont vangst nemen der kaarten de deur voor des tellers neus werd dichtgeklapt, zoodat deze dan .oodgedwongen, in het donkere trapportaal de kaarten controleeren en de verschillende ver beteringen aanbrengen moest. Niet zelden moest men de menschen met (6) Mijnhardt's Hoesttabletten. Doos 30 ct. Mijnhardt's Keelpijntabletten, 6o en 30 ct. Bij Apoth. en Drogisten. volle overredingskracht erven overtuigen, dat de Volkstelling niets met belasting had uit te staan hetgeen dan ten langen leste maar half geloofd werd. Enkele onw'dligen werden er ook nog wel ge vonden. Wees niet zoo vervelend Vermeldenswaard is het volgend staaltje van iemand, die „niet van al dat uithoo'en hield". Nadat de man bij het uitreiken der kaarten reeds zijn weinig waardeerende meenmg over het nut van zulke tellingen had uitgesproken >.vas, bij het terughalen der kaarten, op het formulier voor de verkeerstelling in de ar.t- woordenkolom het volgende te lezen: ,Ben zonder wérk en loop op straat, zooals het mij behaagt. Wees niet zoo vervelend, s.v.p. Het volgend jjar zal ik een brief schwjven wat ik gedroomd heb'. Een ander vond het blijkbaar veel gemakke lijker, zijn onwetendheid ruiterlijk te beken nen, door op de verkeersformulierea te schrij ven: „Ken geen namen van straten", en hij liet tevens de invulling der telkaarten over aan de ambtenaren ter gemeente-secretarie door kortweg te vermelden: „Is bekend", daar volgens zijn zeggen „ze beter op de hoogte van waren van ijzn doen en laten dan hijzelf. Een fout welke bijna algemeen in het door schrijver dezes bewerkte district werd gemaakt betrof de onderteekening. Bij de eerstvolgende telling over tien jaar zal de toel'ichting tot de onderteekening iets minder duidelijk moeten worden gesteld, daal de verschillene gevallen, waarin men heeft voorzien, zooals het invullen cn doen invullen door het gezinshoofd of de afzonderlijk leven de persoon, door de ingezetenen verkeerd wer den begrepen, zoodat voor het overgroote deel de telkaarten, in plaats van doer het gezins hoofd onderteekend waren door hem of haar, voor w\e(n) de kaart bestemd was. (De Tijd.) Een bloedig politiek debat to Berlijn. Donderdag zou te Berlijn een debatavond ge houden worden door de nationaal-socialisten met de rijksbanier, en de communisten De debatten ontaarden al heel spoedig in een heftige vechtpartij. Alle pogingen van de vergaderingsleiding en de zaalwachters, om de orde te bewaren, mis lukten. Met stoelen sloeg men op elkander in en ook van de galerij af werden stoelen raar beneden geworpen. Toen ten slotte verscheidene gewonden door den geneeskundigen dienst moesten worden weggehaald, drong de in gereedheid gehouden politie de zaal binnen en ontruimde die onder gebruikmaking van den gummistok. Officieel werd later in den avond medege deeld, dat in totaal ongeveer 2500 personen aan de vergadering hadden deelgenomen. Tij dens de vechtpartijen werd de geheele zaalin ventaris verwoest, terwijl ongeveer luO perso nen werden gewond, waarvan er verscheidene ter verpleging moesten worden opgenomen. 22 personen werden gearresteerd wegens het toebrengen van schade, mishandeling en veizet pleging tegen de politie. Voor 'fc eerst naar den bioscoop. Een voorval, dat wel uiterst zeidzaam is in zijn soort, heeft in Georwestie plaats gehad tijdens de vertooning van een reizenden bios coop meldt de „Donaupost". Toen op het doek de omtrekken van een na derende locomotief zich steeds duidelijker af- teekenden en het scheen alsof de machine op het publiek zou inrijden, werden talrijxe toe schouwers, die blijkbaar voor het eerst van hun leven in de bioscoop waren, nerveus. Een hun ner brak plotseling in geweldig angstgeroep los Dit had de werking van een „sauve qui peut" en het geheele publiek werd door een paniek bevangen. De uitgangen werden bestormd en in het gedrang werden tal van menschen onder den voet geloopen. Twaalf personen weiden ge wond. Bandieten overvallen een expres. Naar gemeld wordt, hebben zes gemaskerde bandieten den expres-trein Detroit-Cincinnati (Ver. Staten) aangehouden en, onder bedrei ging met revolvers, de passagiers uitgeplun derd. Zij wisten, na eerst een der passagiers, die weigerde zijn geldswaardige eigendommen af te geven, doodgeschoten te hebben, ongehin derd te ontkomen. Auto-ongelukken in de V. St. Het aantal auto-ongelukken in de Vereenig- de Staten beweegt zich in stijgende lijn. In het afgeloopen jaar zijn door auto-ongelukken 32,600 menschen om het leven gekomen tegen 31,215 in 1929. Opzienbarende moorden. Nadat Maandagavond een bloedige moord op den d'jrecteur van den bioscoop „Mercedes Palast" te Berlijn heeft plaats gehad, is Ber lijn wederom opgeschrikt door een dergelijk misdrijf. Donderdagmiddag vond men den 80-jarigen koopman Freudenheim, door drie diepe mes steken getroffen, dood in zijn woning in het Noord-Oosten van Berlijn. Aan zijn bezittingen ontbrak een bedrag van 200 Mark. De moordcommissie stelt een onderzoek in naar de verblijfplaats van een 35-jarigen man, dien men tezamen met het slachtoffer voor diens woning heeft gezien. Donderdagmorgen vroeg werd, naar uit Wiirz burg wordt gemeld, een 31-jarig koopman uit Ochsenfurt dood >jn een automobiel aangetrof fen. Een der longen was door een revolver kogel doorboord. Er wordt een uitgebreid on derzoek ingesteld. Een bloedige vergadering. Op de vergader'gig der Société Anonyme des Produits Chimiques de Floreffe, die Dinsdag in een der buitenwijken van Brussel plaats had is het tot een afgrijselijk drama gekomen. Deze vergadering was belegd met het doel tot het benoemen ven een nieuwen directeur, in de plaats van den aftredenden heer Lauby. Als candidaat tot dezen post was de heer Biuyninckx aanwezig. Of Lauby plotseling een zenuwaanval kreeg, danwel redenen van verzet tegen de oenoeming van Bruyninckx had, weet men niet, doch plot seling haalde hij een revolver tevoorschijn en schoot op den candidaat-directeur cn op een ander lid van den raad van beheer, den heer Delobbes, waarna hij de hand aan zichzelf sloeg Radeloos van schrik, vluchtten de leden van het personeel naar buiten en toen de politie ter plaatse kwam, vond zij den heer Delobbes dood op den grond. De heer Bruyninckx en de moordenaar gaven echter nog teekenen van leven. De heer Lauby, die naar het hospitaal moest vervoerd worden, is Roemeen van geboorte en genaturaliseerd Franschman. Voor een millioen vernietigd. Te M')laan vernielde een groote brand de op slagplaats van den drogerij eng roothandel der firma gebr. Colla. De schade bedraagt meer dan een millioen lire. Een geheimzinnige vliegboot in Engeland. Te Cowes op het eiland Wight, alom bekend om zijn watersport, heerscht thans een sfeer van geheimzinnigheid in verband met de aan wezigheid van een groote vliegboot. Deze vliegboot behoort tot het escadrille van vier, dat een tocht zal maken naar het verre Oosten, om daar proeven te nemen in samen werking met vlootmanoeuvres. Slechts enkele personen buiten het departe ment van luchtvaart dat thans te Cowes voorloopig proeven ermee neemt weten iets af van de bijzonderheden in de constructie der boot en van haar hoedanigheden. Het vl'<egschip is van het 2-dekkerstype en heeftt het aanzien van een torpedoboot met vleugels. Het zou 1000 P.K. sterk zijn en 140 mijl per uur af kunnen leggen. De bemanning telt 5 leden. Beiersch vliegtuig neerges tor; Kort voor de landing op Oberwieser.feld is een Beiersch vliegtuig van ger'nge hoogte neer gestort. De inzittenden een piloot en een passagier, waren op slag dood. De oorzaak van den val is onbekend. Dronkemansdreigementen De 23-jarige G., die Zaterdagavond aan een feest deelnam }n de herberg Wiertz te Zweifall bij Aken, gedroeg zich vrij onhebbelijk, zoodat de herbergier hem op straat zette. G. was woe dend en dreigde de herberg in brand te zullen steken. Niemand hechtte eenige waarde aan het dreigement. Doch des nachts stond plotse ling de herberg in vuur en vlam. Het vuur breid de zich snel uit, zoodat ook weldra de aangren zende perceelen inbrand stonden. De brand weer uit verschillende omliggende plaatsen be streed de vuurzee. Drie uren waren noodig m het vuur te blusschen. Het café brandde tot den grónd af. Zondag werd de brandstichter in de wacht kamer van het station Brein',z in hechtenis ge nomen. Hij lag rustig onder een bank te slapen. Akensche Stahlhelmers „gebombardeerd" Zondag trokken Stahlhelmtroepen door Aken Zooals te verwachten was hadden botsingen plaats met communisten. De grootste strubbe lingen hadden plaats op den Hansemanplatz en in de Alexander- en Peterstrasse. De commu nisten wierpen vanuit geopende vensters bor den, leege flesschen, kruiken en emmers ko kend water. Een Stahlhelmer uit Dusseldorp werd zwaar gewond. Ook hadden nog vechtpartijen tusschen com munisten en nationaal-socialisten plaats. De politie arresteerde 8 personen. De echtscheidingsrins:. Enkele juweliers op de Vijfde Avenue te New York hebben weer iets nieuws uitgevonden. Z;j hebben met goed succes een ring in den han del gebracht „de ring der echtscheiding" d.w.z. een ring met een zwarten onyxsteen, waarop in plaats van den datum der huwelijksvoltrekking het woord „vrij" gegraveerd staat. Deze r'jig wordt gedragen aan den derden vinger van de linkerhand. De juweliers die deze nieuwigheid in den handel brachten, verklaren, dat deze ring enorm veel verkocht wordt. In het land, waar zooveel echtscheidingen voorkwnen, te er geld te verdienen met het dwaze product van een droevige modegril. 5-jarige door schrik kaalhoofdig. Eenigen tijd geleden speelde de 5-jarige Hen ry Mapes uit Washington met een terrier op straat. Het k*id had heel veel pret, totdat de hond plotseling uit speelschheid naar den neus van den kleinen Henry hapte. Ofschoon de jongen heelemaal niet gekwetst was, schrok het ventje toch zóó, dat hij een luiden gil gaf en bevend en doodsbleek naar zijn moeder liep. Mevr. Mapes bracht het kind direct naar bed. Toen zij haar Henry geruststellend over het hoofd streek, hield zij tot haar grooten schr'k heele bosjes haren in de hand. Er was nauwelijks een uur verloopen of de jongen was heelemaal kaal. Een medisch onderzoek wees uit, dat men hier te doen had met een bijzonder zeldzame nerveuse storing, waarbij de haarwortels blijk baar absoluut gedood waren. Het staat nog te bezien of deze vroegtijdige kaalhoofdigheid te genezen zal zijn. Modern sprookje. In een tearoom aan het Londensche strand werd een 24-jarige kellnerin aan de telefoon geroepen. Toen zij terugkwam barstte zij in snikken uit en was geheel in de war. 't Was echter van pure blijdschap. Zij had namelijk telefonisch de mededeeling ontvangen, dat haar echtge noot, met wien zij in 1922 te Dublin op 20-jari gen leeftijd was getrouwd de man was 16 jaar ouder en die later naar Australië en vandaar naar Canada vertrok, thans naar Enge land was teruggekeerd in verband met een er- fen'fiZaak en dat hij nu, door het overlijden van een familielid te Ajaccio op Corsica niet alleen in het bezit was gekomen van groot vermogen, maar bovendien Peer van Engeland was gewor den, zoodat het kellnerinnetje van het Strand, plotseling Lady Langford was geworden. Toen de man in Engeland i,invoerde, was. hij in het bezit van 3 pond sterling en hij had reis van Canada naar Europa als bediende aan boord van een stoomschip gemaakt. Een baar goud gestolen i De recherche te Bazel ontving Zaterdag mede deeling dat van een uit Egypte afkomstige en voor Du'tschland bestemde goudzending eene baar goud ter waarde van 23.000 Zwitsersche franks vermist werd. Een onmiddellijk ingesteld onderzoek wees uit, dat de goudstaaf te Bazel gestolen was. De politie heeft thans ook den dief gevat. Het is een 20-jarige postbeambte le Bazel, die het goud bereids in veiligheid had gebracht. Het is thans door de politie in beslag genomen. Een trein o prubberbanden. Op de Fransche spoorwegen is een proef ge nomen met een trein, waarvan de wielen uit massieve rubberbanden bestonden. Volgens de .„Journee industr." heeft de proef uit stekend voldaan. Het schokk'en van den trein was veel minder en ook het lawaai werd tot een mini mum gereduceerd. 683 schapen en lammeren, 1471 varkens. Prijzen voor vette koeien eerste kwaliteit f0,90 a 1,15, tweede f0,70 a 0,90, derde fo,6o a 0.70: kalveren ie kwaliteit f 1.40 a I,65 tweede f 1,15 a 1,30, derde f 1,00 a 1,10 schapen eerste kwaliteit f0,58 a 0,70, tweede f0,53 a 0,57, derde f0,45 a 0.52; lammeren f0,70 a 0,80; varkens eerste kwaliteit fo.42 a 0,46, tweede f0,35 a 0.4'. derde f0,38 a 0,37, export 0,44—0,47. Vlas. Aangevoerd uitsluitend schoon. Van blauw 9950 K.G., prijzen 0,45 0,70; van Holl. geel 6900 K.G. prijzen 0,0—0,0, van dauw-rood 2100 K.G. prijzen oo. Blauw Maanzaad 27-29, Karwijzaad 21-29. Aardappelen Zeeuwsche blauwe en bonte 4,50 5.00. Westl. zand, oo, Zeeuwsche Eigenheimers 4,004,50, Drielingen 2.50 3.00, blauwe 4.705,00, Brielsche 0,00.00 Bravo's 4,505,00. Binnenlandsclie granen. Alle artikelen ruim aangeboden. Tarwe f 56; pr'ma Kwaliteit f7- 8; Gerst Chevalier f 5.756.50; i-Iaver f 45; erwten kleine groenen f 68.25; Schokkers f8- II.50; uitgezochte partijtjes f 12-1150; bruine boonen f 7-1075, extra partijtjes daarboven. Voor de zeer vele en hartelijke blijken van deel neming, die wij mochten ontvangen bij het overlijden van onzen geliefden Man en Vader, betuigen wij onzen oprechten dank. Mevr.sYVed. J. A. DREGMANS en Kinderen. Axel, 26 Januari 1931(14)

Zeeuwsche Koerier | 1931 | | pagina 3