Jubileumviering van het Wit-Gele Kruis. Stadsnieuws. Ouderwijs. Rechtszaken. Pesterijen Gemengd Jlteuws Uitvoering Donderdagavond zal de zang- vereeniging <Polyhymnia< een uitvoering geven in de zaal van den heer de Krijger. Dc verschillende zangnummers zullen uitgevoerd worden onder leiding van den Directeur Aug. Eeckhout uit Hulst Ook ctaan een paar moe ie voordrachten en kluchten op net programma. Ingezonden BS»dedeeling Bij Griep en Gevatte koude Bij Hoesten en Bronchitis Uit het Binnenland. Uit het Buitenland. Niemand verzuime, het T.B.C-museum te be zoeken Hedenavond 7 uur spreekt dokter J. van Maren Bentz van den Berg uit Middelburg over: Zuigelingenbescherming:. Dinsdagavond 8 uur houdt dokter Fuylacré een lezing cv-r het schoolartsenvraagstuk. De jubileumviering van de Sassenaf deeling van het Wit-Gele Kruis is gisteren op alleszins geslaagde wijze ingezet. Ten circa 3 uur werd 4 de openingszitting gehouden, die door tal van genoodigden, waaronder verschillende geeste lijken èn wereldlijke autoriteiten uit Sas van Gent en omgeving, vertegenwoordigers van lus tervereenigingen enz, werd bijgewoond De heer P. C. van Hecke, voorzitter der plaat selijke afdeeling sprak een welkomsttrede uit, waarin hij er o.a. op wees, dat cte vereeniging gemeend had, haar jubileum niet nuttiger en i waardiger te kunnen herdenken dan door de j tentoonstelling van het T.B.C.-museum. Spr. j dankte voorts allen, die de vereeniging op eenigerlei wijze steunen en wekte ten slotte cp tot algemeene toetreding tot het lidmaatschap Na den heer van Hecke sprak nog de heer L. W. G. Hoefnagels, burgemeester van Sas van Gent, d'e o.a. zijn waardeering betuigde voor den door de jubileerende vereeniging voor zijn gemeente verrichten arbeid en getuigde van zijn warme vereering voor het werk der Eerw Zuster wijkverpleegster, Zr. Agatha. Daarna hield dokter Puylaert, medisch adviseur der \er eenigijng een korte toespraak. Toen werd de ver gadering geschorst en met enkele 'o?passel!ike woorden de tentoonstelling door den voorzitter geopend. Ten ongeveer half 5 werd de bijeenkomst hor opend en kreeg dokter Hoorweg uit Middelburg gelegenheid tot het houden van een voordracht over „T.B.C.-bestrijding op het platteland" Zijn interessante uiteenzettingen, verduidelijkt door lichtbeelden, vonden een zeer aandachtig ge hoor Vermelden wij nog, dat tijdens de pauze de firma van Nelle uit Rotterdam voor een geurig kopje thee zorgde. Na afloop van de officieele openingsvergadc- ring werd de tentoonstelling opengesteld voor het publ'ék tot des avonds 9 uur, Velen maak ten van de gelegenheid gebruik om de buiten gewoon leerzame en interessante tentoonstel ling van het T.B.C.-museum te bezigen. De eerste dag mag danook zonder voorbehoud een schitterend succes worden genoemd. Hedenochtend werd de tentoonst ïlling be zocht door de schoolkinderen van enkele klas sen. De tentoonstelling is voor het publiek weder om geopend van 3 tot 9 uur. Om 7 uur hedenavond spreekt de bekende specialist Dr. J. van Maren Bentz van den Berg uit Middelburg over „Zuigellngenbescher- ming", een onderwerp waarvoor in het bijzon der de belangstelling van alle huismoeders wordt gevraagd. Wij doen gaarne een dringend beroep op alle Sassche moeders om indien zij ook maar eenigszins gelegenheid hebben -- deze lezing bij te wonen. Zij zullen er veel kunnen leeren, wat hun kinderen ten goede zal komen. Huismoeders begrijpt Uw taak en laat U voor lichten omtrent hetgeen gij te doen en te laten hetb om de gezondheid van Uw zuigelingen le bevorderen! 9 m 9 Voor D'psdag 27 Januari vermeldt het pro gram: 's-Morgens van 9 tot 12 uur is de tentoonstel ling opengesteld voor schoolkinderén Voorhct publiek is zij geopend van 3 tot 9 uur Om 8 uur lezing door Dokter Puylaert ever het schoolartsenvraagstuk. Daarna wordt de tentoonstelling door den voorzitter gesloten waarna verloting. Voor de lezing over het schoolartsenvraag stuk wordt meer speciaal de aandacht van alle huisvaders gevraagd. Ook dit vraagstuk \s oor de gezondheid van het kind van het hoogste gewicht, zoodat wij er niet genoeg op kunnen aandringen, dat niemand, zonde:: ernstige re den, thuisblijft. Gaarne doen wij bij deze nogmaals een be roep op de medewerking van alle stadgenooten om deze dagen te maken tot een groot succes voor een der nuttigste vereenigingen in nze gemeente Het Wit-Gele kruis heeft in de afgeloopen 10 jaren geheel belangloos zoo ontzag'iji: veel gedaan voor U en de Uwen. Al werkt de ver eeniging ook veelal in stilte zoo weet gij toch allen welk een stroom van weldaden zij in on ze gemeente dagelijks uitstort. Thans hebt gij gelegenheid een klein bewijs van erkentelijkheid te geven. Beschouw het als een eereplicht, dat te doen. Veel wordt niet Van U gevraagd. Slechts wordt verzocht, dat gij Uwe belangstelling zult toonen door in zoo groot mogelijke getale de tentoonstelling te be DE VERBRANDE DO X De werkzaamhede n aan den verbranden vleugel van de DO X zijn to Lissabon thans zoover gevorderd, dat de voorgenomen reis naar de nieuwe wereld binnenkort zal worden voortgezet zoeken, die voor slechts 10 ct. toegankelijk is. Dat vérzoek moogt gij niet afwijzen. Het is bo vendien nog in Uw eigen belang, dat het J ge vraagd wordt Om U beter te doen begrijpen welk gevaar U en de Uwen bedreigt en.beo gij dat kunt bezweren. Laat danook heel Sas als één man opgaan naar de T.B.C.-tentoonstelling. Dan zal het doel der organisatoren ten volle bereikt worden Ten slotte: wie eenigszins kan, steune ook fi nancieel en koope een of meer lootjes cm mee te helpen aan de bestrijding der groote kosten, die het inrichten der tentoonstelling vraagt. Weest edelmoedig Het Wit-Gele Kruis mag van deze tentoonstelling, in het algemeen be lang gehouden, geen nadeel hebben. Bovendien hebt ge nog groote kans op 'n f raaien of nutti gen prijs, want er zijn heel wat prijzen beschik baar gesteld. Onzerzijds zullen wij teneinde het doel, dat met deze jubileumviering is beoogd: de bevol king zooveel mogelijk omtrent het T.B.C-gevaar en zijn bestrijding voor te lichten, dezer dagen in een extra-ed;/tie, een uitvoerig verslag van deze jubileumviering publiceeren. Het bewuste nummer zal in deze gemeente huis aan huis worden verspreid z Hanze-vergadering. Onder voorzitterschap van den heer M. van Goethem ver gaderde Vrij dagavond jl. onze plaatselijke Hanze-af deeling. De opkomst was zooals gemeenlijk mi niem. In zijn inleidend woord wenschte de voor zitter den leden im het nieuwe jaar voorspoed in hun zaken en niet minder in hun huisge-f zinnen. Spr. stelde de vraag of dé Sassche middenstand eigenlijk wel belangen te be spreken had. Gezien de geringe opkomst zou men zulks haast gaan betwijfelen. Toch valt het n'pt te loochenen, dat er ook hier voor de middenstanders groote belangen op het spel staan. In onze Sassche middenstand heerscht echter een soort ongebondenheid. Men is be zield met een soort IK- en HEB-zucht-, die een gezamenlijk optreden in den weg staan. Voor samenwerking is naastenliefde noodig en d!e is bij onzen Sasschen middenstand ver te zoeken. Spr. betoogt dan, dat geen sociale vereeniging kan blijven bestaan als bij de leden r.iet een hoogere bedoeling voorzit. De Sassche midden standers, aldus spr., zijn niet paraat. De coö peraties gaan sterk vooruit en dat zal ten slot te voor den middenstand ernstig nadeel op leveren. Te Hontenisse, waar spr. dezer dagen een vergadering had bijgewoond, trof hij een 60 a 70-tal middenstanders aan. Daar begrijpt men beter z'n belangen. Spr. hoopt intusschen, dat het kle'jne groepje," dat hier de vergaderin gen pleegt bij te wonen, wat kwaliteit betreft, vooraan zal staan. Hij doet dan uit eon riaand- rapport van het diocesaan Hanzebureau enkele grepen om aan te toonen, dat de organisatie voortdurend in de weer is om de belangen harer leden te bevorderen. Ook Sas van Gent zou daarvan in ruime mate kunnen profitee red De secretary las vervolgens de notulen der vorige vergadering, welke ongewijzigd werden goedgekeurd. Daarna werden enkele ingekomen stukken overgelegd, die voor kennisgeving werden aan genomen. De voorzitter bracht dan de Winkelsluitings wet ter sprake en deed aan den aanwezigen de brochure uitreiken van den heer J. P. de Bra bander, directeur van het Centraal Hanze- Bureau te Utrecht, waarin de bepalingen der wet zijn opgenomen, voorzien van een duide lijke toelichting. Het boekje zal bij alle Hanze leden gratis worden thuisbezorgd. Na een korte gedachtenwlssehng over de merites van de wet stelde de voorzitter punt 5 der agenda aan de orde: Bespreking der post bestellingen. Spr. deélde mede, dat gebleken was, dat de post, die 's morgens ten 8 uur ver krijgbaar is, bij sommigen eerst om half 11 werd besteld. De postdirecteur heeft, toen zulks te zijner kennis werd gebracht, terstond inge grepen met gevolg, dat de betrokkenen een be langrijke verbetering mogen constateeren. Door verschillende leden werd erop gewezen, dat van den huidigen directeur van 't postkantoor de meest mogelijke tegemoetkoming en medewer king wordt ondervonden. De voorzitter deelde nog mede, dat besprekingen worden gevoerd om ook de post, die 's avonds om 8 uur met de boot uit Hoedekenskerke te rei Neuzen ar riveert nog denzelfden avond besteld te krij gen. Of zulks mogelijk zal blijken te zijn, kon nog niet worden medégedeeld. Vervolgens kwam de bedriji'sverzeker'ng „Middenstands-Onderlinge" ter sprake, op wel ker voordeelen door den voorzitter werd ge wezen. Spr. vestigde tevens nog eens de aan dacht op de groote voordeelen van de verschil lende andere verzekeringen (brandverzekering, glasverzekering, automobielverzekering etc.), die bij de Hanze zijn ondergebracht. Als hier van algemeen gebruik werd gemaakt, zou jaar lijks voor duizenden guldens kunnen woiden bespaard. Bij de Rondvraag vestigde de voorzitter de aandacht op het onlangs totstand gekomen Economisch Instituut, welks ontstaan >n wer king door hem werden geschetst. Met een dankwoord aan de aanwezigen voor hun opkomst sloot hij daarna de vergadering. Door L. v. C., oud 46 jaar, jager te Axel is cassatie aangeteekend tegen het vonnis van de Arronaissements-Rechtbank te Middelburg van 19 Januari 1931, waarbij hij met vernieti ging van het vonnis van den Kantonrechter te Ter Neuzen ter zake van overtreding van de Jachtwet is veroordeeld tot f 40 boete of 10 dagen hechtenis, met verbeurdverklaring van het niet inbeslaggenomen gewee?, bij niet-In levering daarvoor te betalen f 12, .0 subsidiair 5 dagen hechtenis. Door H. J. H., oud 53 jaar, evangelist te Am sterdam is cassatie aangeteekend tegen het vonnjs der rechtbank te Middelburg van 19 Januari 1931, waarbij hij ter zake van het inzamelen van geld te Axel zonder toestem ming van den Burgemeester is veroordeeld tot f 3 boete of 1 dag hechtenis, met bevestiging van het vonnis van den Kantonrechter. Door M. Ph. G., oud 20 jaar, koopman wonen de te Philippine liooger beroep aangeteekend tegen het vonnis van den Kantonrechter te Oostburg, waarbij hij ter zake van overtreding van de Motor- en Rijwielwet is veroordeeld tot f 20 boete of 20 dagen hechtenis. (6) Diploma Boekhouden. Bij het vanwege de Vereenig'ng van Leeraren in de Handelswetenschappen gehouden examen voor het praktijk-diploma boekhouden is ge slaagd de heer J. C. Loof, te Terntuzen. VERKOOP VAN WELDADIG HEI DSZEGELS. Belangrijk lagere bate. Van de weldadigheidszegels welke van 10 De cember tot en met 9 Januari jl. verkrijgbaar waren, zijn volgens voorloopige cpgaven de vol gende aantallen verkocht: vorig jaar V/z cent (toeslag iy2 ct. 1.539.018 1 606.799 5 cent (toeslag 3 ct. 1.056.453 1,169.666 6 cent (toeslag 4 ct. 1.664.640 1.900.769 12i/2 cent (toeslag 3y2 ct. 512.116 622,325 De opbrengst boven de frankeevwaarde be draagt derhalve rond f 139.U00 tegen rond f 154.000 in het vorig jaar. Geluktelegrammen. Ten einde het gebru'k van geluktelegrav.imeii te bevorderen, worden met ingang van 1 Febr. a.s. in het binnenlandsch verkeer ein in het verkeer met de Nederlandsche scheepsstations drie nieuwe modellen voor de aflevering van deze telegrammen ingevoerd. Het bestaande formuleer blijft tevens gehand haafd. Derhalve zal de afzender dan een keus- kunnen doen uit vier verschillend'? formulie ren. Sanapirin-tabletten. Buisje 75, 40, 25 ct. Anga-siroop. Flacons van 1 gld.en f1,75 •v Bij Apoth. en Drogisten. In een meertouw verward. Schipper H. Pais uit Ten Boer (Groningen) arr. veerde met zijn schip in de haven te Zwartsluis. Bij het vastmeren raakte zijn vrouw met een been verward in het meertouw. Dit lichaamsdeel werd geheel afgeknepen. De vrouw is naar het ziekenhuis te Zwolle ver voerd. Meisje beide beenen en een arm afgereden. Vrijdagavond is op het station te Uitgeest een ernstig ongeluk gebeurd. Een 17-jarig l», j\ je, dat te Beverwijk woonde en in Uitgeest op een fabriek werkte, liep op het perron van et station een eindje mee met den sneltre'n, die naar Amsterdam vertrok. Zij kwam hierbij te vallen en geraakte onder den trein. Nadat deze tot stilstand was ge bracht, bleek dat het meisje beide beeneh en de rechterarm waren afgereden. Toen men de ongelukkige onder den trein vandaan had ge haald, leefde zij nog. Met een aparten goederen wagen, die achter den trein werd gehaakt, is zij naar Beverwijk vervoerd, alwaar aan het station een ambulance-auto klaar stond cm haar naar het ziekenhuis te brengen, alwaar zij inmiddels is overleden. Upton Sinclair heeft den hik. De Nobelprijswinnaar Upton Sinclair is aan getast door een zoo ernstige hikziekto dat men een tijdlang gevreesd heeft voor zijn leven. Thans schijnt zijn toestand minder zorgwek kend tc zijn.

Zeeuwsche Koerier | 1931 | | pagina 3