SchuIpeDpad 31, Sas van Gent Stadsnieuws. Prooincienieuws HEERENBAAI Kerknieuws. Gemengd Jtieuws. 955e Staatsloterij Marktberichten Firma D. VAN DEN BERG Sas van Gent. j|j Wendt U dan tol D. WINNE, De Bie Zoon Advmrtentlön. M TOT LAGEN PRIJS? Van onze fldverleerders. Ingezonden Mededeeling (9) Uit het Binnenland. MIDDELBURG, 22 Jan. Schoenwark en Reparation. Wenscht gij een goed Zakhorloge een goede Wekker, Regulateur 0 F Pendule Rsparaliën spoedig en billijk aan alle uurwerken. Ko(i|inrlk:i;ii 2.1. Geul. lewanciers van Schrijfmachines en R Venmachinss n andere Kantoorbenoo- Belast zich ook tfet hot nizlen van Machines bij ahonnenent. 16 graden onder nul in Oost-Pruisen. Woensdagavond daalde in de meeste streken van Oost-Pruisen de thermometer tos zestien graden onder nul. De laagste temperatuur, die door den me- teorologischen dienst te Koningsbergen Woens dagnacht is op^eteekend, bedroeg 19.7 graden Celéius onder nul. Donderdagmorgen vroor het nog vijftien graden. HAGEL- EN ZANDSTORM IN PALESTINA. Schade in de haven van llaifa. Over Palestina heeft een hevige storm, verge zeld van verblindende regen- en hagelbuien ge woed. Aan de havenwerken van Haifa werd ern stige schade toegebracht, ook aan de hoofd- pier. Een baggermachine van de regeering en vier lichtschepen zijn aan de kust aangedreven. Nabij Romani kreeg de trein van H üfa naar Kantara lö uur vertraging tengevolge van een zandstorm, die de spoorlijn op sommige plaat sen drje voet diep begroef. Over geheel Palestina aldus een nader Reuter-telegram is door den zandstorm ge weldige schade aangericht, vooral te Haifa, waar het havenhoofd op verschillende plaat sen doorgebroken is. De spoorbaan en het rel lend materiaal op het havenhoofd werden in zee geslingerd. Een electrische kabel werd ver nield. Te Jaffa werden dertig lichterschepen kapot geslagen en liepen de havenbureaux on der water. De sinaasappeloogst heeft aanzienlijk gele den. Een persoon is om het leven gekomen. De griep te Parijs. Te Parijs zijn in de eerste 10 dagen van Ja nuari 364 personen aan griep overleden. Een korte vreugd. Het Fransche ministerie-Steeg heeft na een bijzonder roemloozen strijd, zijn einde i,evon- dnn. Anna Pawlowna overleden Vannacht om 1 uur is de wereldberoemde Russische danseres, mevrouw Anna Pawlowna in hotel des Indes te 's-Gravenhage overleden Het stoffelijk overschot zou nog hedennacht naar Russische kerk in de Sweehnckstraat worden overgebracht. Wielrennen. Onze renner Ranschaert, die eenige weken geleden zijn rennersoefening heeft hervat, en zich dagelijks oefent op dè winterwielerbaan te Gent, zal Zaterdagavond deelnemen aan een 100 K.M. koppelwedstrijd op genoemde baan. Naar wij vernamen is zijn koppelgencot de renner Bogaert Uit St. Jansteen, met wien hj in het komende seizoen verschillende wedstrij den denkt uit te komen. Auto te water. Woensdagavond omstreeks 6 uur reed alhier nabij het suikerdepót van de Coöp. Suikerfabriek een luxe-auto, die uit tic richting Selzaete kwam, het kanaal. De in zittende heeren G. uit Stoppeldijk en K. uit Zaamslag, die mede te water raakten; werden gered. De eerste kon zich al zwemmende ïed- den, terwijl de tweede door toegesnelde hulp op het droge gebracht werd. Beiden waren geheel overstuur doch kwamen er overigens met een nat pak af. De bestuurder moet van den rij weg zijn afgedwaald en tegen een meerpaal zijn aangereden, waardoor de auto van den kanaaldijk, die daar tamelijk hoog en stijl is, jn het water is getuimeld. De auto, die eenige meters /an de walkani, lag, werd 's anderendaags met een stoomlier van de veeboot de La Villette boven water ge haald. Het voorste gedeelte van de auto was geheel in elkaar gedrukt. Ook de kap was ern stig beschadigd. Hanze Hedenavond 8 uur vergadert onze plaatselijke Hanze-afdeeling in hotel „De Zwaan". De schatten der aarde. Iedereen weet, dat er steenkoolmijnen en zoutmijnen bestaan, doch slechts aan enkelen is het gegund deze zeldzaam interessante be drijven nader in oogenschouw te kunnen ne men. Er doet zich nu echter een mooie gelegen heid voor om kennis te maken met deze be drijven zonder het risico van een reis door de mijnschachten. De N.V. Stoomtabaksfabriek Niemeijer te Groningen toont U in haar album „De schatten der Aarde" op buitengewoon interessante en duidelijke wijze het geheele bedrijf van een steenkoolmijn en een zoutmijn. Zij voert U eenige uren door deze gewel dige bedrijven en boeit U door den pretti<gen vorm, waarin het geheele verhaal is gegoten. De beschrijving wordt aangevuld door 120 plaatjes, welke zijn uitgevoerd in koperdiep druk en uitmunten door duidelijkheid. In de tekst fs tevens nog een aardige ge schiedenis verwerkt van twee vrienden, welke beide verloofd geraken, zoodat het boek dub bel interessant is om te lezen. Zoowel het album als de plaatjes zijn gratis verkrijgbaar op de bons, welke zich in de alom bekende Ster-tabak, Friesche Heerenbaai, enz. der Fa. Niemeijer bevinden. We voorspellen deze uitgave veel succes. WESTDORPE. Gemeenteraad. Hedenavond 7 uur komt de Raad dezer gemeente in spoedeischende ver gadering bijeen. De agenda vermeldt: 1 Ingekomen stukken. 2 Werkverschaffing. ST. JANSTEEN Weg verbetering. De A.N.W.B. en de K.NAC hebben aan de gemeente St Jansteen voor ver beter'jig van de bocht in den Absdaalschen weg een gezamenlijke bijdrage var: f 150 toe gezegd. SLUIS. Zeeuwsch-Vlaamsche waterleiding. De ge meenteraad van Sluis behandelde een brief van de N.V. Zeeuwsch-Vlaamsche Waterleiding Maatschappij met verzoek om voor 25 Januari te berichten, of de raad alsnog bereid \s aan het algemeen plan voor een waterleiding voor de 22 gemeenten van Zeeuwsch-Vlaanderen mede te werken door de geldleeningen door be middeling der N.V. te doen aangaini en de eer ste storting van 10 pCt. daaruit op de aundee- len te doen. Ook nu weer ontspon zich een uit voerige discussie. Ten slotte verklaarden zich 4 van de 7 leden voor een voorstel om zich voor voortzetting der N.V. te verklaren, in dien daarvoor een meerderheid in de a.s. aan deelhoudersvergadering, is te vinden. ECHTE FRIESCHE HimiumiiUumimmiK 20-50ct. per ons A9 Kerkbericht van Sas van Gent. Zondag 25 Januari, om 7 uur de Vroegmis voor madame Nathalie Goossens-Minnaert; om 10 uur de Hoogmis voor het geestelijk en stof felijk welzijn der parochie. Na de H.H. Missen de reliquie van O. L. Vrouw. Om 2,30 uur Lof. Maandag 26 Januari, om 7 uur uitreiking van de H. Communie en bij de Eerw. Zusters de H. Mis voor een overledene; om 3 uur gezongen H. M. voor mej. Malvina Vervaet. Dinsdag 27 Jan. om 7 u. uitreiking der H. Com munie en om 8 uur gezongen jaargetijde voor madame Theresia Mussche-van de Wynckel. Woensdag 28 Januari, om 7 uur gezongen jaar getijde voor madame Leocadia van Goethem; om 8 uur gezongen jaargetijde voor den heer Octave Louis Vermoet en echtgenoote. Donderdag 29 Januari, om 7 uur gezongen H. Mis voor den heer en madame Leopold van de Cotte-Vereecken; om 8 uur gezongen H. Mis voor mej. Irma Wauters. Vrijdag 3D Januari, om 7 uur de H. Mis voor mevr. de Bakker-de Vleeschouwer; <.m 8 uur gezongen H. Mis voor de overleden familie Puy laer t- Cattoir Zaterdag 31 Januarie, om 7 uur gezongen jaargetijde voor mej. Eugenie Bijlevens; om 8 uur de H. Mis voor mevr. Hoefnagels-Ponte nagel. Zaterdagavond biechthooren van 5.30 tot 7,30 uur en om 6 uur Lof. Zondag 1 Februari, om 7 uur gezongen Vroeg mis voor hét geestelijk en stoffelijk welzijn der parochie met algemeene H. Communie na de preek der leden van den Bond van het H. Hart; om 10 uur de Hoogmis voor den heer Augusti- nus Dhaeze. Voor de betoonde belangstelling bij het wel geslaagd Triduum wordt hartelijke dank be tuigd, vooral aan de leden van den Bond van het H. Hart, waarbij 27 mannen en jongens hun opdracht deden, en aan de leden der H. Familie, waarbij 16 vrouwen en meisjes hun opdracht deden. Deze beide heilzame godsdienstige vereent- gingen worden U zeer aanbevolen. Voor de nut tige en leerzame tentoonstelling van het Tuber culose Museum, alhier te houden door het Wit- Gele Kruis in het patronaatsgebouw op 25, 26 en 27 Januari,, wordt uw aller welwillende be langstelling beleefd verzocht. Voor het publiek is deze tentoonstelling geopend van afZondag middag 4 uur, en Maandag Dinsdag 3 uur nam tot eiken avond 9 uur. De vrouwen e nmoeders worden in 't bijzon der verwacht bij de lezing over zuigelingenver zorging van Dr. J. v. Maren-Bentz van den Berg op Maandagavond 7 uur. P. DOENS, Pastoor. Audiëntie. Z. D. H. de Bisschop van Breda zal a.s. Za terdag en Woensdag der volgende week geen audiëntie verleenen. H. Missie. Van den 24n Jan. tot den 3n Febr. wordt te Koewacht door Paters Redemptoristen missie gegeven. (Sancta Maria). Toename van het aantal priesterroepin <en in Frankrijk. Naar de K.W.P. uit Parijs meldt, is er in de laatste jaren in Frankrijk een gelukkige toe name van het aantal priesterroepingen waar te nemen. In 1922 bedroeg het aantal saemUere pries ters 36.952 d.w.z. 9,42 op de 10.000 inwoners; in 1930 is dat aantal gestegen tot 46.456 of 11.6 op 10000 inwoners. Een kleine ontgoocheling. Het meisje R. Z. was reeds anderhalf jaar in dienst bij mevrouw W. te HiUegersberg. Zij kwam uit Du/tschland, maar ze voelde weinig „Sehnsucht nach der Heimat". Zij had het hier best en in Hillegersberg is het goed wonen. Met Kerstmis zinderde in haar bloed het eer ste verlangen. Dat hebben alle Duitschiers, „wenn das Christk'ndlein" vrede en geschen ken brengt. Toen echter bleef haar wensch on vervuld. Maar nu was er een nog grooter feest cp til. Eerstdaagsch verjaarde moeder en vlak daarop een van de vele zusters im Vaterhuus Bereke ningen werden gemaakt, maar altijd bleven de uitkomsten beneden het benoodigde bedrag. Mevrouw echter werd mild gestemd door de hunkering van het kind naar het samenzijn met de moeder. Dat hebben alle Hollanders, en Willy Derby is hun p'pnier. Mevrouw gaf het reisgeld, haar beste wenschen en haar ont roerde dienstbode vacantie. Zij gaf haar zelfs nog een koffer en een actetasch voor kleeren en geschenken. Dat had iedere Hollandsche huisvrouw ge daan, die de problematiek van den dienstbo- dennood heeft bepeinsd. Zoo was het afscheid vol vreugde en het „Auf Wiedersehen" vol danbaarheid De ontnuchtering is een brief uit het moeder land van de zoozeer gewaardeerde dienstbode. Weinig woorden met veel inhoud: „Tasch met paspoort „im Zug" laten hggen. Kom niet meer terug. Bitte, neem maar een ander". Een ongeluk komt nooit alleen. Mevrouw, het meisje missende, miste nog meer. Behalve de maand salaris, de akte-tasch en den koffer, waren vele artikelen met het verlangen den weg naar het moederland gevolgd. Of de verjaardag feestelijk is gevierd, stond niet ün het briefje gemeld. Gestoorde bruiloft. Te Waalwijk zijn de bruiloftsgasten ten huize van den heer Van Helvoirt allen ongesteld ge worden. Aanvankelijk werd gedacht aan ver giftiging ontstaan, door het eten van bus- groenten. Later is de geneesheer tot de con clusie gekomen, dat de gasten allen door kolen dampvergiftig;ng ziek waren geworden. Hoewèl vele gasten zeer ziek zijn, is levens gevaar niet aanwezig. Vijfde Klasse Vierde Lijst. Trekking van 22 Januari, f 1500 No 3700. j f 1000 No 1094, 4135, 10227, 16873. f 400 No. 8632, 10536, 11636. f 200 No 9880, 20881. f 100 No 658, 3820, 5285, 16640, U445. OOSTBURG, 21 Jan. Tarwe f6,oo7 chevalier 6,00, haver f 5,00, erwten 8,bruine boonen 8.00 Boter en eieren aangevoerd door Walchersche boerinnen (officieele prijsnoteering)boter f0,80, eieren f5,65. Aangevoerd door han delaren: boter f0,75, eieren 5,50. Part. prijs boter f0,90, eieren f6,50 poelje f5,00, eendeieren f7,50. Door den E.A. Heer Rechter commissaris in het faillissement, van G. j. C. DE SMET—Bonne, han delaar in bouwmaterialen, bouwkun dige en aannemer, vroeger wonende te Sas van Gent, Tramstraat No 399, thans wonende te Gent (België), Veldstraat 14, is bepaald ie. dat de termijn binnen welken de schuldvorderingen moeten zijn ingediend, zal eindigen 29 APRIL 1931. 21. dat de verificatie-vergadering zal gehouden worden op Zaterdag 30 MEI 1931, des voormiddags te io1 2 uur, in een der zalen van het Gerechtsgebouw te Middelburg. Oostburg, 31 Januari 1931. 25 De Curator, Mr. J. ERASMUS. 40 (fi9) y©) (!§i) (@1 (>§0 (@J vGfi)} ((§5 {{2)1 (©J (@i HU» TJLFFOON Nr. 4875. isb, nieuw en occasie. REPARATIE-INRICHTING. (86)

Zeeuwsche Koerier | 1931 | | pagina 3