"""Abdijsiroop Sociaal JTieuws. Burgert. Standen Loop dor bevolking Gelengd Jtteams. die Bronchitis! Bestrijdt toch h llit het Binnenland. „Voor de Borst" j Uit het Buitenland. laste gelegd, dat hij alstoen heeft gereden, tér wijl hij onder zoodanigen invloed van nlcohol- houdenden drank verkeerde, dat hij niet in staat moest worden geacht het motorrijtuig naar behooren te besturen. De verdachte was in hooger beroep geko men. Eisch vernietiging van het vonnis van den kantonrechter f 25 of 25 d. h. en intrekking van het rijbewijs voor 3 m. A. van P., 72 jaar, landbouwer te Koewacht, gedetineerd, werd verdacht dat hij te Koe wacht omstreeks Augs. 1930 ter bedriegelijke Verkorting van de rechten zijner schuldeischers in het vooruitz'pht van zijn faillissement ter wijl op 29 Augs 1930 zijn faillissement is uitge sproken aan zijn inboedel heeft onttrokken: 1 roode n e2 bonte koeien, of wel de opbrengst daarvan pl.m. f 200, 6 varkens, een paard of de opbrengst pl.m. f 350, 2 koeien of de opbrengst pl.m. f 405, een hoeveelheid tarwe rogge en haver, of de opbrengst daarvan ad f 3,50 en dat hij eenige zijner schulde'schers heeft be voordeeld. Verdediger was dhr. mr. A. H. Kuipers. De Officier van Justitie vorderde schorsing van de verdere behandeling dezer zaak, in ver band met een tweetal afgelegde getuigenver klaringen, die thans in strijd waren met een vroegere afgelegde verklaring. Het tweetal zekere W. Th. B., 36 jaar, bakker en J. M. v. P., huisvrouw van W. Th B beiden wonende te Koewacht werden aangehouden als verdacht van meineed Zij zijn beiden naar het Huis van Bewaring overgebracht. R. K. WERKLIEDENVERBOND. Groot congres in 1931. Ten kantore van het R. K. Werkliedenver bond had een eerste vergadering van de com missie, welke de voorbereidingen zal treffen voor een in 1931 te houden congres van het R. K. Werkliedenverbond, plaats. De commissie bestaat uit de heeren J. Th. Nijkamp, voorzitter; H. F. Timmermans, secre taris; H. Brouwer; A. C. de Bruijn: H. Eijke- mans; Th. de Groot; J. Karei; Jan Maenen; L. Nelissen; C. Norbart; A. M. Oosterbaan; E. Sjamaar; E. Steinmetz en J. B. Vesters. De commissie ging accoord niet het denk beeld van het Verbondsbestuur om het congres te houden te Utrecht en wel op Zondag 6 Sep tember 1931. Het congres zal staan in het teeken van c".% 40-jarige herdenking der Encycliek „Rerurn Novarum." Verschillende punten, die tot het welslagen van het congres kunnen medewerken, verden besproken. Aan de plaatselijke af deelingen zullen bin nenkort nadere mededeelingen verstrekt wor den. TER NEUZEN Nadruk verboden o Huwelijks-aangiften. 15 Dec. Gustaaf Ste- phan Hemelsoet (van Sas van 3ent), 23 jaar jm. en Mar:£ Anna Rosalia Kegels, 21 jaar jd. Huwelijks-voltrekkingen. 18 Dec. Petrus Ber- nardus Geenevasen (van Haarlem), 37 jaar jm. en Catharina Johanna Jacobs, 44 jaar jd. Se- verino Pagani (van Capriva di Cormons, Italië 33 jaar jm en Johanna Philomena Jacobs 40 j jd., Geboorten. 14 Dec. Jan Marinus Willem, zoon van Jan Jacobus Michielsen en Jacoba Mi- chielsen. Overlijden: 14 Dec. Cornells Josephus de Nijs 80 jaar echtgenoot van Anna Maria Hiel. 18 Dec Theo Aloijsius Neve, 1 jaar zoon van Pe trus Dominicus en Maria Johanna Verdurmen. TER NEUZEN. In de afgeloopen week hebben zich In deze gemeente gevestigd J. L. van Tatenhove, werkman, Kazerv.' str. 21 van Canada (ambtshalve) J. Schmidt, monteur, Tholenstraai 54 y,m Duitschland (ambtshalve) J. Both, ban kwerker Tholensstraat 54 i,dem. W. Vogt, werkman K. Kerkstraat 17, idem. F. Habicht, bankwerker Korte Kerkstraat 27 idem. A. F. Reichelt, metselaar Van Bovenstraat 11 idem. A. Markus bankwerker. 3choolweg 3 idem. W. Schneider, electri cien, Steen kamplaan 10 idem. H. Pointek, monteur, Markt 6 idem. J. A. Karell, monteur, Markt 6, idem. R. Le Péne ingenieur, Van Bovenstraat 26. van Willebroeck (ambtsha» J. Bartb nonteur, Westkoi-odr&afc 18, van Kassei, K. Cini. Baandijk 1, van aast er dam (ambusüi- N. M. Nordstrc'i, elctriciën Nieuwst .vu as 50 van Antwerpen (ambtshalve) R. E. de Bruijne, tuinier, Waktraat 8, va Hoek. E. Snoek, timmerman, Oostkant 3, van V ningen. J. C. Harte, zonder Viachsteeg 2, van Ned - Indië (ambtshalve) F. Engelke bankwerker, Noords Ir*, at 43a van Duitschland (ambtshalve) 1 T. Becher, electriciën Steenkamplaan 10, ide- S K. Peristein, mecanicien. Walravenstraat 1 van Polen (ambtshalve) E. Handley ketelmaker, Westkolkstraat 8-10 van Engeland (ambtshalve) G. G. Kerr, ketelmaker, Westkolkstraat 8-10 idem. G. K. Carr, ketelmaker, Westkolkstraat 8-10 idem. H. Hille richtbaas Steenkamplaan 10, van Sedzaete (ambtshalve) A. Fichtner, monteur, K. Kerkstraat 17 van Duitschland (ambtshalve.) A. Curth, electro-techniker, Westkolkstraat 4 idem. A. Schreiber. monteur, le De Feijeterstraat 15 idem. E. Rardusch, sm'd, Tholenstraat 56 idem. W. Handwerk, bankwerker, Tholenstraat 56 idem. W. Herrguth, bankwerker, Westkolkstraat 18 idem. A. Fuhr. bankwerker Veldstraat7 Sluiskil idem. J. Steiner bankwerker, Benedenweg 17 Sluis kil idem. L. Kern, monteur, Kanaalweg 106 Sluiskil, idem. J. G. Jordann, electro-monteur, Veldstraat 14 idem. E. Wagner, monteur, Benedenweg 17 Sluiskil van Antwerpen (ambtshalve) G. F. Dudziak timmerman, Kanaalweg '<G. Sluiskil idem. B. Keiler, slotenmaker, N. Kerkstraat 31 Sluis kil van Zwitserland (ambtshalve) W. Kung monteur, N. Kerkstraat 31 Sluiskil, idem. L. Potelevin, bankwerker N. Kerkstraat 76 Sluiskil van Duitschland (ambtshalve) M. M. Vergouwe winkelbediende, Schoolweg 39 van Middelburg. J. C. M. van Sprang, zonder Noordstraat 16 van Pamel (B.) A. L. de Bakker, dinestbode, Nieuwediepstr. 83 van Boschkapelle. A. J. Steketee werkman, Axelschestraat ill van Kruiningen. N. W. de Buck, hotelknecht, Westkolkstraat 8-10 van Vlissingen. Vertrokken: M. L. Maas, dienstbode, Markt 6, naar Stop peldijk. A. M. D. Schelfout, dienstbode, Landstraat 10 Sluiskil naar Axel. F. C. Faas, sleepbootkapitein, Tuinpad 2 naar Sas van Gent. M. S. L. van Dijke, zonder .Burgemeester Geillstraat 7 naar Beverwijk. G. A. L. Doussy, arts, Markt 25 naar Kortrijk (B.) J. C. Meulenberg, zonder Van Steenbergen laan 1, naar Haarlem. M. Heerlens, dienstbode, Kanaalweg 46 Sluis kil, naar Hoek. M. Hardorff, leeraar Ambachtsschool, Axel schestraat 46, naar Sneek. C. J. Jacobs, zonder, N. Kerkstraat 4-5 naar Haarlem. J. C Matena, heijer, Nieuwediepstraat 15 naar Papendrecht. A. v. d. Ree, stuurman, Blokken 7, naar Sin- gapoor. R. M. Molegraaf, zonder, Tholenstraat 99, naar Westdorpe Weer een kind in Rotterdam-West aangerand. Vrijdagmiddag is in Rotterdam-West weder om een meisje ditmaal een kind van 4 jaar, door een onbekend individu aangerand. In de Stolwijkstraat kwam de man het meisje achter op en nam het mee naar een trapportaal van een huis. Een 10-jarig broertje van het kind heeft de politie gewaarschuwd, die den man echter nog niet op het spoor is. Chantagepleger gearresteerd t; Dezer dagen is, naar wij vernemen, een be kend chantagepleger achter slot en grendel ge zet. Men had hier te doen met iemand, die zich vroeger nogal met beroovingen bezig hield, maar dit bedrijf niet lucratief genoeg vond en zich daarom ging toeleggen op het plegen van chantage. Met dit bedrijf, dat hij hoofdzake lijk in de Resident'*? uitoefende, heeft hij zich v/evtn „opte werken" tot een vermogend man. Hij bezit ten eigen huis op den Z. Binnen singel oen auto en zelfs een eigen renpaard, up ae wedrennen is hij een bekende figuur onder de ken;" op mr s. Hij reisde eok meer malen in België. bij veel in Spa verblijf hieid ei- zijn echtgenoote verblijft momenteel ia ce ii vm.. ruit zij de speelbank van Monte u-uic ye-' xv. Terwijl "ro-vr/ in het duiten •er:.'-1 'e, bvs.h öe echtgenoot hier zijn hoofde op -x«?t van allerlei, chantage- plannen. 'Liy-i slachtoffers zoch hij voorname- j lijk in gehuwde personen, die in verdacht ge- zeischap ware rzeild geraakt. Daartoe had hij relaties nversonen uit het Haagsche nachtleven var hij tele: !*ch was aar I sloten, werd 1 onu. - lellijfc ichu d ala er ee .z te maken vas Indische *rlof gangers, rh< vee .old konden U^i-eih-n, Vfcver» -t verkor Op 1 t oogenblik da- iemand zieh :c». ee- vrouw samen bevond, cxad c*e>c ,heer" plotseling binnen deed zich voor als den echt genoot van de vrouw en stelde zich zeer ver ontwaardigd aan. In de comedie, die zich dan afspeeld% maakte hij met de vrouw, die dan Als eik jaar opnieuw een bronchitis U komt waars-huwen dat het koude jaar getij is ingetreden, waarom dan geen Abdijsiroop genomen - Menschen met sedert jaren telkens terug keerende bronchitis vonden daarbij baat. Abdijsiroop is weten schappelijk samengesteld, verwijdert de taaie met ziektekiemen bezoedelde slijm en helpt Uw ademhalingsorganen. Sedert menschen-heugenis geprezen bij pijnlijk en veelvuldig hoesten, Bronchitis, vastzitten de kou. Kinkhoest, Influenza, Asthma. Alom verkrijgbaar. Prijs FI. 1.50, Fl. 2.75, Fl.4.50 Gebruik buitenshuis Abdijsiroop-Bonbons (60 cL). Dan bespoedigt Ge Uw genezing. ABDIJSIROOP-BONBONS (Gestolde Abdijsiroop) dus als zijn echtgenoote fungeerde, hevige ru zie. Hij wilde van haar gaan scheiden. En het slachtoffer zou dus als getuige moeten optre den. Of hij wilde naar het buitenland, om niets meer met zijn vrouw te maken te hebben «.v» had daarvoor geld noodig. Op deze manier wist de chantagepleger veel geld los te krijgen. Had 't slachtoffer betaald, dan was hij „van de zaak af". Het minimum-taref was honderd gulden. Wilden of konden deze personen niet betalen, dan werden zij steeds achtervolgd en ontvingen zij telegrammen van den buitzoekers. Op deze manier werden de slachtoffer op een pijnbank gelegd en kwamen dikwijls groote sommen bin nen, die zelfs \n de tienduizenden liepen. Voor een zich onlangs in een perceel in de Lekstraat afgespeeld hebbend geval van chan tage, hebben verschillende arrestaties plaats gehad. Na vier dagen zijn eenige personen weer vrij gelaten, doch de verdachte, de 39-jarige v. d. M., werd aan de Justitie overgeleverd en zit thans in het Huis van Bewaring. Ontploffing in een jongensbroekzak. Een 7-jar!,ge L. v. K. wonende in de Acacia straat te 's-Gravenhage, wiens kleeren op de speelplaats van de school Goudenregenstraat in brand geraakten, doordat eenig vuurwerk, dat hij in den zak had, zonder bekende oor zaak ontbrandde, kreeg ernstige orandwonden aan het rechter dijbeen. Hij is aan de Centr. Post verbonden. Doe niet te vlug de deur open. Zaterdagavond omstreeks 5 uur belde een onbekende man aan het perceel van Goch- straat 106 te 's-Gravenhage. De vrouw des huizes, die alleen in huis was, J. J. van D., open de de deur. De man vroeg haar of haar echtgenoot thu's was, waarop zij ontkennend antwoordde. Daarna trok hij een revolver en eischte geld. De vrouw heeft in haar angst hem t en spaar pot met f 12 gegeven, waarna de man ver dween. Kranige daad. Zondagnacht te ongeveer een uur, werd de 28-jarige mejuffrouw Marie van Hal, wonende De Wittenkade 51 huis, uit haar slaap gewekt, door een van buiten komend hulpgeroep. Mejuffrouw van Hal, vermoedende dat ie mand te water was gevallen, begaf zich dade lijk 'xi pyama op straat, waar een heer haar vermoeden bevestigde door te vertellen, dat een persoon in het water was gevallen van de Kost verlorenkade. Zonder zich te bedenken, sprong de dappere vrouw, die lid is van de Amsterdamsche red dingsbrigade, in het water en na een keer te hebben gedoken, slaagde zij erin den drenke ling te grijpen en op het droge te brengen. Onmiddellijk stelde zij pogingen in het werk om bij het slachtoffer, een man, die, naar later bleek, onder den invloed van sterken drank verkeerde, en wellicht hierdoor te water was geraakt, de levensgeesten op te wekken. Na driee kwartier ingespannen arbeid wer- nen deze pogingen met succes bekroond Per auto van den G. G. en G. D., welke in middels was gearriveerd, werd de drenkeling daarop naa het Binnen Gasthuis vervoerd. Ook ejuffrouw Van Hal heeft zich daar heen begeven, ten einde een wonde in het been te laten verbinden, welke zij bij het reddings werk had opgeloopen. Behalve dit letsel en een verkoudheid door het koude bad, 'ieeft oor zoover te bezien valt, dit nachte:,:,k avon nur geen ernstige ge volgen voor de kran s> redster gehad. F *>iendampvergiftiging. Bij een politiepost te Nijmegen kwam de schipper Th: L Adriaanse, die met zijn schip de „Agnes" nabij het abbatoir lag, mededeelen dat zijn vrouw en jf kinderen heftig gebraakt hadden. Dr. van Kessel werd gewaarschuwd. Uit het ingestelde onedrzoek bleek, dat een der kinde ren, de vier-jarige A^nes, reeds was overle den De moeder koh^&A^ iet schip blijven, de vier andere kinderen wc?S^n naar het St. Canissius ziekenhuis overgebracht, waaivzij ter verpleging zijn opgenomen. De toestand van deze kinde ren is redelijk wel. Een onderzoek heeft uitgeweken dat - „n nier met een p bil Aan kolendampvergiftiging te doen heelt doodelijke mist. Naar aanleiding van de in de bladen, de laat ste dagen nog voorkomende berichten omtrent het ook in ons land constateeren van den „doo delijken misf'd eelt een landbouwer uit Wouw, de heer J. L. aan „De Grondwet mede, dat ook hij een soortgelijk geval heeft gehad als de landbouwer uit Someren. Hij was dien bewusteri namiddag te ongeveèr half drie met zijn zoontje op het veld aan het werk toen ze door een zware gele mistwolk werden overvallen. Hij verklaarde dat de hitte ondraaglijk was en erger dan op het heetst in den zomer. De wolk was spoedig verdwenen, zoodat zij er geen nadeelige gevolgen van heb ben ondervonden. Zoo lang zij in de mistwolk waren hadden zij het beiden erg benaeuwd. 63-jarige vrouw in de vlammen omgekomen. Maandagmorgen omstreeks 9 uur heeft in de Spoortstraat te Oud-Karspel een binnenbrand gewoed, die een slachtoffer heeft geëischt. De heer W. die als transportarbeider aan de laadplaats werkzaam is, ging, 's-morgens naar zijn werk na eerst voor zijn 63-jarige vrouw een warme stoof te hebben klaargemaakt. Toen later een venter aan de deur kwam kreeg deze op zijn geroep geen antwoord. Te vens zag hij, dat rookwolken uit het huis sloe gen. Na alarm te hebben gemaakt, drong men naar binnen. Het bleek, dat de woonkamer ge heel in brand stond .Met een slang op de wa terleiding werd het vuur gebluscht, waarij men tot de ontdekking kwam, dat de vrouw van den heer W. geheel was verbrand. De vrouw werd eenige jaren geleden door een beroerte getroffen en men veronderstelt, dat zij Maan dagmorgen opnieuw een aanval van beroerte heeft gehad, waarbij zij op de stoof moet zijn gevallen en vervolgens in brand getaakt met het bekende verschrikkelijke gevolg. De woonkamer brandde geheel uit. Een pater te water. Vrijdagavond is de Zeereerw. pater L. Mco- nen uit St. Mich;els-Gestel nabij Den Bosch bijna om het leven gekomen. Hij zat in den trein uit Maastricht, die om 9,15 te den Bosch arriveert. Deze trein kan niet aanstonds het station 's-Hertogenbosch binnenrijden; in verband met. den hevigen mist, of omdat de lijn niet vrij was, stond het signaal op onveilig. Hij stopte ter hoogte van de gemeente-gasfabriek aldaar. De coupé waarin Pater Moonen sat, bevond zich toen juist op de z.g. Zestigelsche Brug. Misleid door den mist moet Z. Eerw. teen in de meening verkeerd h\jbben, dat het station 's- Hertogenbosch bereikt was. Hij stapte uit en kwam van de brug, die slechts smal is in het water terecht, waarin hij geheel onder ging. De machinist en de stoker van den trein kwamen op het geluid van de plons in het wa ter en het geschreeuw van den drenkeling aan stonds toegeschoten en het mocht hun geluk ken Pater Moonen met vuurhaken uit het wa ter van het Drongelsche kannaal te halen. Doornat is hij weer in den treia gestapt om de reis te vervolgen naar 's-Hertogenbosch. Z.Eerw. is er gelukk'g met den schrik en een nat pak afgekomen. Bloedig einde van een debat:. Woensdagnacht ontstond na afloop Van een door de nationaal socialisten belegde debat-ver gadering, waarbij sociaal-democratcn waren uitgenoodigd voor debat, door tot nog toe on opgehelderde oorzaak een ernstige vechtpartij waarbij 20 personen gewond werden. Onder hen bevond zich ook de soclaaï-demo- cratische afgeevaardigde Seifried uit Mun- chen, die door een klap met een bierglas op zijn hoofd vr ij ernstig gewond werd. Een overval commando van de Schupo arres teerde zes personen en herstelde de rust. Alle gewonden konden, na in een ziekenhuis verbonden te zijn, naar huis terugkeeren. Moderne verkeersregeling. Ongetwijfeld is Los Angelos de meest moder ne stad van de Vereenigde Staten van N. Amerika. Dit wordt uit Los Angelos zelf ge meld. Zeker is, dat het aantal moderne verkeers middelen, automobielen dus, er den laatsten tijd schrikbarend is toegenomen, zóó zeer, dat de verkeersregeling op het drukste punt der stad absoluut onvoldoende is. Thans hebben echter de „moderne" autori teiten van Los Angelos tot een zeer ongewoon middel hun toevlucht genomen. Op het kruis punt der voornaamste straten werd de toren van den verkeersagent afgebroken, en in plaats daarvan is nu een ballon-captif gekomen, die aan een ijzeren mast verankerd is. De verkeersagent staat al in den gordel van de ballon, die 15 M. boven den grond hangt. Van daaruit wordt thans het gehce'.e verkeer geregeld. Bij het vaüen van den avond wordt de bal- Ilon door vier schijnwerpers verlicht, zoodat men des verkeersagents gesties en s'gnalen 's nachts even duidelijk waarnemen kan als overdag.

Zeeuwsche Koerier | 1930 | | pagina 6