- Europa-Rad - I Katholieken! Boeken Sijdschr. Rechtszaken. Stonnt den Katholieken L Radio-Omroep herinnert het Nederlandsche volk aan de ja ren 19141918 aan de maatregelen, welke de boerenstand z ph in die jaren heeft moeten ge troosten voor de voedselvoorziening van de ge- heele bevolking; overtuigd, dat evenmin als in andere landen, zonder steun van staatswege aan de steeds toe nemende moeilijkheden het hoofd kan worden geboden overtuigd dat het urgentieprogramma der 3 centrale landbouw organisaties een aantal maatregelen omvat d;e bij oogenblikkelijke toe passing verlichting zouden kunnen brengen; constateerend, dat e Regeering met het ocg op het steeds ernstiger worden van den toe stand weinig krachtig optreedt en te langzaam is met het nemen van maatregelen of doen van voorstellen aan de volksvertegenwoordiging, welke de gevolgen van de crisis kunnen verlich ten en deze beperken, terwijl de steun aan de suikerbietenteelt absoluut onvoldoende i«, om deze loonend in stand te houden; constateerend, dat de volksvertegenwoordi ging nog te weinig doordrongen schijnt te zijn van de toenemende moeilijkheden en van de beteekenis van onzen landbouw voor de volks welvaart; constateerend, dat groote groepen van de Nederlandsche bevolking bij voorbaat stelling nemen tegen eventueele maatregelen i.e. het maalgebod; dringt er ten zeerste op aan bij het Neder landsche volk thans in wederkeerige medewer king den noodtoestand in het Nederlandsche andbouwbedrijf te helpen verlichten; en draagt aan de besturen van de genoemde organisaties op, met klem bij de Regeering en Volksvertegenwoordiging aan te dringen op ;poedige steunmaatregelen en om deze motie oer kennis te brengen van de Regeering. Volks vertegenwoordiging en Nederlandsche pers. Leest iedere Katholieke Zeeuwsch- Vlaamsche boer wel het mooi geïllus treerd stands- en vakblad van den R.- K. Nederlandschen Boeren- en Tuin- dersbond „De R.-K. Boerenstand"? Hij, die zich op dit blad tot dusver niet abonneerde (voor slechts f3.50 per jaar) heeft beslist ongelijk. Hij vrage onmiddellijk proefnummers aan bij de Administratie van «De R.-K. Boerenstand», St. Jorisstraat 37, 's-Her- togenbosch. Verrassend Nieuw Verbluffend Eenvoudig Met 'n schetskaart van Europa in kleuren. Mooie, duurzame kleurendruk! Interessant. Gemakkelijk in het gebruik. Leerrijk, 'n Prach tig leermiddel voor jong en oud. 'n Aardig tijd verdrijf voor Uw kinderen. Ware groote: 24 c.M. middellijn. Een aanbeveling uit velen: Een hoofd der .jchool schrijft: „Europa-Rad", „Verrassend nieuw", „Verbluffend eenvoudig" las ik. Ik Jacht, dat moet ik eens bestellen, het is toch naar 60 cent franco per post thuis. Ik deed net en ik heb er geen spijt van! Het is werke- ijk alleraardigst zoo ik het gevonden heb Alles is zeer mooi en duidelijk uitgevoerd. Voor alle ouders, die hunne kinderen iets mooi's, c.n- derhoudend en leerzaam willen geven, is dat wat je noemt. Ik liet Europa-rad aan de leer lingen van mijn klas zien, den volgenden dag waren er al zes die twee kwartjes meebrachten, een paar dagen later had reeds de grootste helft van de klas een exemplaar gekocht. Ik twijfel dan ook met, of het Europa-Rad zal, wanneer het wat bekend is, succes hebben. Verkrijgbaar bij den Agent: J. BOONMAN, Molendijk, 's-HEERENHOEK. a 50 cent per stuk franco per post 60 cent. Na ontvangst van postwissel wordt het toe gezonden. 1 Door Uw lidmaatschap f 5 per jaar. 2 door Uw abonnement op den f Katholieken Radiogids f2,75 per half jaar. 3 door U op te geven als contri buant (contributie door U zelf te bepalen) Ieder katholiek Radio-bezitter wor de lid van den K.R.O. en abonné op den Katholieken Radiogids Ieder Katholiek niet-radiobezitter worde lid van den K R.O. of geve zich als contribuant op! d Correspondentschap voor Sas van 1 Gent: Oostkade 16 Telefoon nr. 15 STORM OP DE KUST. De Cclunibuskade bij het Lloyd stat/on te Bremerhaven is door den vloed overstroomd. Schuimend slaan de kokende golven over de kade. De Bremen op den achtergrond is vanaf de kade niet meer te bereiken. Alle Boeken en Tijdschriften zijn ver krijgbaar bij den Boekhandel van »DE ZEEUWSCHE KOERIER Tijdschrift voor R. K. Ouders en Opvoeders. No. 10. Het Nederlandsche Boekhuis, Tilburg. Ab. f 5,45 per jaar. Iets over geb)eden of verbieden aan kinderen en anderen. De meeste menschen kunnen dat niet: ze prikkelen veel meer tot verzet dan wel dat ze brengen tot blijde onderworpenheid. Er hoort veel zelftucht en nog meer kennis van kinderen toe om goed te kunnen bevelen. Het hoofdartikel toont dat heel duidelijk. W. E. Frc ger vertelt weer door, over al de voordeelen der verkennersbeweging. Misschien komt er ook wel eens 'n ander jeugd vormer, die het niet heelemaal eens is met deze actie. Een derde ar tikel naar aanleiding van de tentoonstellinng te Rotterdam vertelt een en ander over rchcol en< leven van de Sovjet-unie en over de z.g. pioniers. De Architect Jan van Dongen legt uit wat er voor de aesthetische opvoeding w?huis kan gedaan worden: in dit tweede vervolg artikel wordt plaatsing, vorm etc. van schoor- steenen binnenshuis besproken. Over de on- kuischheid van kinderen volgt 'n goed artikel een harde waarschuwing aan 't adres der ou ders. Eén onvoorzichtigheid van ouders is dik wijls voldoende om het k'<nd voor goed te be derven. Eenige zeer practische wenken bij kin derverlamming worden hier afgedrukt Alte und Neue Welt. No. 2, 1930. Het Neder landsche Boekhuis, Tilburg. Ab. f 5.10 per half jaar. De roman Das Blatt Papier vordert al flink. EEN TANTALUS-KWELLING. Gelukkig, dat er water dichte laarzen bestaan, anders had de arme zouaaf onder de Seinebrug al lang de kwaal van den dag! 't Is spannend met levendigen dialoog, 't Eer ste gedeelte van 'n stud'p over t ontstaan der Duitsche ridderorde, b- t 100-jarige feest, opge luisterd met 11 illustraties, is zeer belangrijk. De Duitsche dorst is 'n amusante cultuurge schiedenis door Dr. Karl. Schonenberger, over drinken en bi/er met leuke Illustraties, vooral de schilderij van Frans Hals „De dronkaard met z'n bierkan." „Berlin-Tempelhof,, het groot ste station voor luchtvart wordt beschreven en met twee illustraties -verlucht, 'n kort studie over Augustus Bier, den grootsten Duitschen chirurg, leert ons iets over ons homoopathie in de geneeskunde. De „Rundschau" met ac- tueele illustraties, de vrouwenrubriek en de boekenrubriek zijn flink gevuld. De kunstplaat „De Mandolinesperer" is schitterend gerepro duceerd. De vereischten tot het verdienen van een vollen aflaat. naar de nieuwste gegevens bewerkt doo* Mgr. Dr. A. C. M. Schaepman. Bij de firma Wed. J. R. van Rossum, Utrecht verscheen als kleine handige brochure, een kor te duidelijke verhandeling over bovengenoemd onderwerp, „de eenige verhandeling", Udua de inleider, pater J, L. Jansen C. s.s. R., „die vol gens de laatste zeer gewichtige gegevens van den H. Stoel is bijgewerkt". Wil de onderv Ai ding leert, dat vaak omtrent sommige vereisch ten tot het verdienen van den vollen aflaat, ook bij overigens goed onderrichte katholieken, onwetendheid bestaat, mag deze uitgaaf een bij uitstek nuttige worden genoemd. Ieder ka- thaliek heeft er groot belang bij van de materie goed op de hoogte te zijn. De prijs, 20 cent per exemplaar (bij 100 of 1000 exemplaren belangrijke reductie), is inder daad voor niemand een bezwaar. Wie aan de verspreiding van dit keurig boekje meewerkt zal verdienstelijk werk verrichten. Een langgewacht boekje. Pater Hendrichs zal weldra, het boekje is ter perse, in druk laten verschijnen, wat hij ter ver klaring van onze Geloofswaarheden 111 de kerk gebouwen en daarna in zalen, op den vervolg cursus uiteenzette Zijn boekje, vernamen wij, zal ongeveer 10 vel kompressendruk groot zijn en voor d'n spotprijs van 30 cent, in fraaien kaft, verkrijgbaar zijn. „De Katholieke geloofsleer, in vragen en ant woorden voor volwassen Katholieken en n?et- Kathol .eken" zal' de titel zijn. Een catechismus dus, die inzicht zal geven in ons geloof, bere kend zal zijn op de mentaliteit onzer volwassen Nederlandsché Katholieken en ook op die der Niet-Katholieken, zooals Pater Hendrichs deze heeft leeren kennen in de jaren, dat hij nu met deze volwassenen, in zeer grooten getale, voeling had, in zoo verschillende plaatsen. Een werkje dus uit de praktijk. Niet enkel theorie maar bovenal aanvoeling van wat onze mcnshchen vragen en eischen, om ons mooi geloof te ver- taan. Werkelijk daarop is lang gewacht Ie mand, die jaren lang aan Katholieke «n Niet- Kaiholieke volwassenen catechismus gaf, moest iiet maken. Pater Hendrichs heeft het nu blijk baar gedaan. Dit wilden wij vast meedeeien. DE MAASBODE, de grootste en beste courant van Nederland bevat voor „clck wat wils" Kantongerecht te Ter Neuzen. Strafzitting van 11 Nov. 1930. Veroordeeld wegens overtreding: Art. 453 W v S. M J K., Philippine, f 30 of 10 dagen h; K

Zeeuwsche Koerier | 1930 | | pagina 7