Ls van Waesbergbe-J&nssens. -x St. Nicolaas-Kinderfeest Landb en Veeteelt Burgert. Standen Loop der bevolking Gemengd JTtenwe. Marktberichten Groot DIT KINDERFEEST A dvartmn tién. N.V. PROVINCIALE ZEEUWSCHE ELECTBICITEITS MAATSCHAPPIJ. GELDLEEMIMG 4'[» pCl. Koninkrijk België grool f 10.000.000 in de zaal van het Patronaat te SAS VAN GENT, op Vrijdag 5 December 193 0, des avonds om half zeven, aangeboden en georganiseerd door het R.-K. Patronaat en R.-K. Werkliedenvereeniging. PROGRAMMA: I. Optreden van den vermaarden Professor- Goochelaar A. MATHIJSSEN uit Gent, in zijn humoristische en alom geprezen repertoire. II. Plechtige en blijde inkomste van den Spaanschen Bisschop en Kindervriend ST. NICOLAAS met zijn trouwen knecht ZWARTE PIET. III. Concert te geven door de Mondharmonicaclub van de R.-K. Vereeniging „De Jonge Werkman" te Sas van Gent. IV. Tractatie der Kinderen, aangeboden door de R.-K. Coöperatie „De Volharding". V. Vertrek van den Goeden Sint onder de vreugdetonen van muziek en zang. is gratis toegankelijk voor alle kinderen der R.-K. Scholen, Patronaat en Jonge Werkman met hunne Ouders. DE COMMISSIE. Uit het Binnenland. Uit het Buitenland. Rooien en snoeien van bonnen. INGEZONDEN MEDEDEELING (90) straat 50-52 naar Gouda. J. Dees, handelaar, De Feijterstraat 27, naar Gent. T. C. v d Hof, kapper, Nieuwediepstraat 105 naar Arnhem. F. Reek, monteur, Tholensstraat 52, naar Saarbrücken ambtshalve De Kring Hulst van den N. C. B. verzoekt ons plaatsing van den volgenden open br-:ef. December 1930. Aan alle evgenaars van gronden in Zeeuwsch-Vlaanderen. Onze boerenstand maakt tegenwoordig een crisis door als sinds menschenheugenis niet heerschte. De prijzen van schier alle producten daalden tot ver beneden de rentabiliteitsgrens. Het zeer ongunstige weer heeft een groot deel van de oogsten bedorven en de kosten van het inzamelen aanzienlijk verhoogd. Stellen wij ver der vast dat slechts in weinige streken van ons land het bedrijf zoo intensief en zorgzaam wordt geeexploiteerd als hier, dan mogen we besluiten, dat onze boeren zich niet zelf kun nen redden. Zij zien daarom uit naar hulp van de Besturen van Rijk en Provincie en Gemeente naar hulp ook van hun landeigenaren. Wij mee nen dat er in Zeeuwsch-Vlaanderen gelukkig in vele gevallen nog andere banden zijn, die landeigenaar en pachter binden, dan louter eommercieele. Wij zijn verder van meening toe gedaan, dat het op de been houden onzer boer ren mede, zoowel direct als indirect, van het aller grootste belang j,s, ook voor de landeige naren. Steunende op het boven aangevoerde, toegevende, dat ook voor verschillende uwer de toestanden niet rooskleurig zijn, durven wij U toch met vertrouwen vragen: Helpt naar vermogen mede aan de finan- tieële redding van het Zeeuwsch-Vlaamsche platte land! Verlaagt zoo mogelijk voor dit jaar eenigs- zins uwe pachten! Het bestuur van den kring Hulst van den N.CB. de Voorzitter, J. TRUYMAN, Boschkapelle ■t.M De secretaris, E. van CAMPEN Graauw. WESTDORPE. Gedurendne de maand November Huwelijks-aangiften. 8. Alfred Gustaaf de Bruycker 37 jaar jm. en Christina Rosalia de Vrieze 24 jaar jd. 15. Florent Theophilus Allan- sius 20 jaar jm. en Irma Albina Camilla Go- vaert 17 jaar jd. Huwelijks-voltrekkingen. 13. Louis van Laere 19 jaar jm. van Selzaete en Juliana Alexandra Angelina Kersbulck 21 jaar jd. 27. Alfred Gus taaf de Bruycker 37 jaar jm. en Christinan Ro- sali<a de Vrieze 24 jaar jd. n Geboorten. Paulina Mathilda, dochter van Joseph Francies van Haelst en van Maria Ma thilda Serrarens. 24. Elisabeth, dochter van Jan Johannes Oostdijk en Johanna Christiana van Smallegannge Overlijden. Eduardus Vervaet, 93 jaar weduw naar van Leocadia Goethals. TER NEUZEN (Nadruk verboden). Huwelijks-voltrekkingen. 26 Nov. Reinier Eg- bert de Bruijne (van Hoek) 27 jaar jm ij Rei- na de Witte, 28 jaar jd. 27. Jacobus Dubbeldam 31 jaar, jm. en Janneke de Doelder, 28 jaar jd. Edward Snoek (van Kruimjngen) 21 jaar jm. en Maria Anna Meertens, 23 jaar jd. Geboorten. 22 Nov. Emma Eliza, d. van Al- phonsus Hoornaert en Anna Catharina Eliza Vettenburg. 25 Nov. Jan, z. van Jakob Gerrit Deurwaarder en Neeltjen Naeije (wonende Dordrecht) 26 Nov. Jan, z. van Jan de Putter en Maria Ollebek. Overlijden. 24 Nov. Helena Verlinde 62 jaar, echtg. van Abraham Frederiksen. PHILIPPINE. Gedurende de maand November Huwelijken. Maurice de Clercq 34 jaar jm, onderwijzer te Bellem (B) en Margaretha So phie 28 jaar jd. zonder beroep te Philippine. Octave Emil Cornells 33 jaar jm. molenaar te Philippine Forra Adr. E. Fr. Wiskerke 22 Jaar jd. zonder beroep te Philippine Overlijden. Sophia F. Koning, wed van L. C. Segers 86 jaar zonder beroep. Rosalia C. Ploe- gaert, 78 jaar zonder beroep. WESTDORPE. Gedurende de maand November. ngekomen. 2. Augustus Coppieters, met gezin van Chatham (Canada) Jitze Antoni de Jong van Antwerpen 8 Alfred van Hoecke van Tjouki Maye (Ned. Oost-Indië) Herman Frederik lïen drik van Hoecke id. 10. Cornells Jan Egbert Oppeneer met gezin van Terneuzen. 7. Hendrik Pieter Wyngers van Schoondijke. Elizabeth Jo- zina de Kok van Oostburg. 27. Maria Paulina de Vos van Boschkapelle Vertrokken. 6. Bertha Virgina van Hurck naar Enkhuteen. 11. Elzerius Albertus Archange lus Voeten met gezin naar Sas van Gent. 11. Maria Isabella Voeten geb. de Mette naar id. Remi Achiel Elias naar Assenede. 24 Juliana Alexandra Angelina Kersbulck naar Selzaete. PHILIPPINE Gedurende de maand November. Vertrokken .Margaretha S. Cornells van A 170 naar Bellem (B.) Julien Th. Rammeloo van A 66 naar Antwerpen (B) Margaretha C. van Hyfte vart A171 naar Almelo. Ingekomen Wed. P. Grootaert-van Damme van Terneuzen naar A 103. Alfr. v. d. Ve\re-v. Damme en gezin van Assenede (B) naar A76. TER NEUZEN. In de afgeloopen week hebben zich in deze gemeente gevestigd J. J. de Jonge geb. Beukelaar, zonder a.b. Van Steenbergenlaan 46, van Bergen op Zoom. M. L. D. van Walsem, griffier Kantongerecht, Westkolkstraat 8, van Haarlem. C. A. Stuffken, zonder, Heerengracht 8, van Zeist. J. C. Schipper, monteur, Axelschestraat 121, van Goes. H. W. van Heertum, slagersknecht Donze- Visserstraat 43, van Maarssen. W. P. Marinissen, verpleegster. Axelschestr. 58 van Middelburg. V. Facchin, granietwerker, De Feijeterstraat 1-3, van Enghien. S. M. Wullaert, dienstbode, N. Kerkstraat 4 (Sluiskil), van De Clinge (B) Y. L. Schatteman, zonder, Nieuwstraat 30, van Lokeren. O. Capel, bakkersknecht, Donze-Visserstr. 9, van Du^schland (ambtshalve). M. Roth, dienstbode, Noordstraat 18, van Saar brücken (ambtshalve). M. L Ivens, dienstbode, Scheldekade 16, van Hontenisse. Vertrokken: G. A den Decker, tijd. leeraar R. H. B. S., Vlooswijkstraat 17, naar Amsterdam. A. C. van Baal, kantoorbediende, Lange Kerk Liefdesdrama te Rijsbergen. Zondagmorgen begaf zich de 21-jarige R. naar de woning van zijn meisje de 17-jarige dochter van H. te Rijsbergen. Daar vroeg hij aan het meisje haar alleen te mogen spreken. Toen zij zich daartoe naar de voorkamer had begeven, vroeg R. haar of het waar was, dat zij verleden week Zondag met een anderen jongen was uitgeweest. Toen zij daarop bevestigend antwoordde en verklaarde niets meer met R. te maken te willen hebben werd deze zoo woe dend, dat hij zijn revolver trok en vi.er schoten op het meisje loste. Ofschoon ernstig gewond, wist zij naar de buren te vluchten. Haar 21-jarige broer, die alleen met haar thuis was de ouders waren naar de kerk kwam op het hooren van deschoten toegesneld j Hij werd door R. ontvangen met een revolver schot, dat hem in een arm trof. Toen de jongen daarop wilde vluchten, kreeg hij nog een schot in den rug. De dader verliet daarop de woning en pleeg de in een nabij gelegen kreupelbosehje zelf moord. De bei.de slachtoffers zijn naar het Ignatlus- ziekenhuis te Breda overgebracht. Naar wij vernemen is de toestand van het meisje zeer zorgwekkend, terwijl haar broer het naar omstandigheden redelijk wel maakt. Het lijk van n. werd naar het lijkenhuisje te Rijsbergen overgebracht. Botsing tusschen motorrijder en fietser Gisterenavond te ruim kwart over elf vond in de eerste Oosterparkstraat een ernstig motor ongeluk plaats. Uit de richting Amperstraat na derde een motorrijder. De man had een kalm gangetje en hjjeld rechts van den weg. Tus schen den Sparrenweg en den 33 j cg zwenkte hij plotseling zonder eenige naspeur bare oorzaak naar links en ered op een van tegenovergestelde richting komenden fietser in. De wielrijder werd van zijn rijwiel geworpen, doch was wonder boven wonder terstond weer op de been. De motorrijder echter smakte met een slag tegen de straat en werd nog eenige meters door den motor medegesleurd, waarna hij hevig aan het hoofd bloedend bleef liggen. Hoewel het ongeval ziph op geen 20 Meters af stand van den hoofdingang van het O.L.V. Gasthuis afspeelde, moest de motorrijder met een auto van den G. G. en G. D. naar binnen worden gebracht. Met een ernstige hoofdwon de werd de man in bewusteloozen toestand in het O.L.V. Gasthuis opgenomen. Het. bleek te zijn de 33-jarige C. Brouwer uit Hilversum. Zoowel het motorrijwiel als de fiets werden slechts licht beschadigd. Met een kapel-auto bij de mijnwerkers. De Zeereerw. Pater Owen Dudley maakt op het oogenblik met een z.g kapel-auto van de katholieke M'psievereeniging een dienstreis door de mijnstreek van Groot-Yorkshire. Over de godsdienstige toestanden onder de mijnwer kers deelt hij het volgende mede: De groote massa van deze mijnwerkers heeft zeer weinig belangstelling voor den godsdienst De oudere generatie heeft nog een vage her innering aan het Protestantisme, maar de jon geren behooren tot geen enkel godsdienstig ge nootschap. Zij komen nooit in een kerk of ka pel. Van den anderen kant kan pater Dudley toch meieden dat hij overal welwillend ontvangen wordt. Er kwam een groote menigte arbeiders bijeen en zelfs bij regenachtig weer werden rij niet ongeduldig maar zij bleven geduldig luiste ren om de leer van het Evangelie in zteh op te nemen. Onder de toehoorders bevonden zich slechts enkele vrouwen. 1 Bloedig einde van een familietwist. Een ernstig bloedbad is Vrijdagavond aange- richt in een kleine gemeente in de nabijhe d van Rennes. De burgemeester dezer plaats had eenige fa- milieleden en vrienden te zijnen huize uitge- noodigd. i Toen men de deur voor de bezoekers opende, kwamen twee familieleden binnen, elk met een dolk gewapend. Terwijl de één tot de aanwezigen „goeden avond" zei, stortte de ander zich op den burge meester en verwondde hem doodelijk in de borst Daaro pkeerde de moordenaar zich tot de vrouw, die hij levensgevaarlijk verwondde. Een ander familielid, dat tusschen beiden trachtte te komen, werd eveneens ernstig ge wond. Eerst na een hevigen strijd gelukte het, de beide mannen te overmeesteren en aan de po litie over te leveren. De oorzaak van het bloedbad is gelegen in een familietwist. AXEL. Ter graanmarkt van Zaterdag waren de prijzen als volgttarwe f 6,oo a 7,00 r°gge ^4»5° a 5. wintergerst f6,a f7, zomergerst f 6 a I 7,00, haver f 5,00 a 6, erwten f 7, a 9, paardenboonen f a dui- venboonen fo a bruineboonen f a lijnzaad f 10 a 12, groen vlas f2,a 5, gebookt vlas f0,3 a f0,6 gezwingeld vlas f0,35 a 0,40, aardappels f2,25 a 2,65, stroo f 10 a 12, boter f 1,60 a 1,65, eieren f 7.50 a8. HULST, 1 Dec. Graanmarkt. Middenprijs per 100 kgr. Tarwe f 6 a 7,50, rogge f 4 a 5,00. wintergerst f6 a 7,00, zomergerst f 6 a 6,50, haver f 4 a 5,00, erwten f9 a 10 br. boonen f9, a 10,00 lijnzaad f 10 a 12, kool zaad f 00 a 00. Boter per kgr. f o,a o, Eieren 26 stuks f 0,00. Slachtvee aangev. 21. Verk. II. Varkens aangev. 58. verk. 35. 60ES, 1 Dec. Boter f0,75, eieren f6,50 Aanvoer V.P.Z. 8121 stuks, f6,90 per 100 stuks. ROTTERDAM, 1 Dec. Veemarkt. Op de veemarkt van heden waren aangevoerd 440 vette runderen, 233 vette en graskalveren, 168 schapen en lammeren, 1271 varkens. Prijzen voor vette koeien eerste kwaliteit f0,99 a E10» tweede f 0,80 a 0,90, derde f0,70 a 0.80; kalveren ie kwaliteit f 1,48 a 1,78 tweede f1,35 a 1,53, derde fi,io a 1,31 schapen eerste kwaliteit f0,58 a 0,70, tweede f0,53 a 0,58, derde f0,45 a 0,52; lammeren f0,75 a 0,95; varkens eerste kwaliteit f0,48 a 0,50, tweede f0,46 a 0,48, derde f0,45 a 0,46, export 0,440,46. Vlas. Aangevoerd uitsluitend schoon. Van blauw 3566 K.G., prijzen 66080; van Holl. geel 5800 K.G. prijzen 0,55 0,75, van Groningsch: 6.000 K.G. prijzen 50-70. Lijnzaad voer f 1012, Mosterdzaad geel f1921, blauw maanzaad 26--28, karwij- zaad 2628. Aardappelen Zeeuwsche blauwe en bonte 3,103.80, Westl. zand, 78, Zeeuwsche Eigenheimers 2,903,20, Drielingen 2.00 2.40, blauwe 3,00 3,20, Brielsche 3.203.80 Bravo's 3804,70 Eerstelingen 2,202.50 Binnenlandsche granen. Tarwe flauw gestemd f67,25, uitgezochte partijtjes f8- 10.25, gerst chevalier f 6.006,50 haver f5 5,00, erwten kleine groene f810,75, schokkers f811.50, uitgezochte partijtjes f 1214, bruine boone f811.50, begin markt voor enkele goede partijten iets meer betaald. De Gemeente-Ontvanger van SAS VAN GENT maant de achter stallige belastingplichtigen der ge meente wegens Hondenbelasting en Schoolgeld aan, tot spOedlge betaling. De Gemeente-Ontvanger, 10 F. STUBBÉ. De Directie verzoekt degenen, die boomen, welke staan in de directe nabijheid van electrische geleidings draden, moeten rooien of snoeien, tijdig het kantoor te Middelburg hiermede in kennis te stellen, opdat in gemeenschappelijk overleg zoo danige maatregelen getroffen kunnen worden, dat gevaar voor ongelukken, alsmede voor storing van de stroom voorziening zooveel mogelijk voor komen kan worden. 20 in stukken van f IOOO. ff 500.en f 100. tot den koers van 95 V* °/o. Inschrijvingen op deze leening wordrn kosteloos aangenomen tot VRIJDAG 5 DECEMBER 1930, 4 uur n.m. door Nadere inlichtingen en prospectussen worden gaarne verstrekt. 40

Zeeuwsche Koerier | 1930 | | pagina 3