No. 3699 De Zeeuwsche Koerier Maandag 1 December 1930 D. Sroote Wolfert Hz soriaering Huishoudelijke artikelen als: kwaliteit is onze Reclame. Moermaa's Speculaas Hearenkleeding naar maat Sint Nicolaas Novelle. Alles prima kwaliteit en concnrreerende prijzen. Vraagt dan steeds HERREBOUT-TAALMAN. Het voordeeligst adres voor Heeren - Mode - Artikelen en Werk mansgoederen is: C. J. MICH1EI, SEN Dijkstraat 49 Terneuzen „De Zeeuwsche Koerier" ST. NIGOLAAS. De mooiste cadeaux van heden A. A. DEES Aria on blank aluminiumBerk-émailleSola Zilver, Nikkelwaren, Alpacca. Prima gowone en roestvrije Staal waren Pristaliot kook- on kookpannen (roestvrij) Uitgebreide keuzo tafelserviezen vanaf f35 de 65. Koffie- en ontbijtserviezen in alle prijzen. Kristal- en Glaswerk. Blik- en Koperwaren Gegalvemmerswasohbakken en teilen on dito waschmachines. Brovedo Bakovens r-db- r Wilt l een heerlijk KOEKJE or SPECULAAS WMOERMAN Kerkstraat 14 Telef. 31 TERNELZEfli Luxe auto en autobussenverhuurinrlchting TERNEUZEN. Axelschestraat la, Telef. 178. ZIE ETALAGE ZIE ETALAGE 120 a 27 ct per pond en GEVULD a 15 ct. per ons Verder alle soorten Koekjes en gebak aan concnrreerende prijzen alles steeds versch en van prima kwaliteit. Ook verkrijgbaar Zoet Rogge brood Wederverkoopers vraagt prijs. Noordstraat 95 üzr Neuzen Gsl. 129 SALON DE COIFFURE Permanent Wave, WatergoIF, Massage Violet bestraling. RUIME KEUZE PARFUMERIEËN EN TOILETARTIKELEN VAN EERSTE FRANSCHE HUIZEN Ruime sorteering in Petten. Speciaal adres voor Heeren Confeotie. Ruime Keuze Lage Prijzen. Nicolaasnum beteekent EEN GOEDE Koopt nu voor uw St. Nicolaas nuttige geschenken, zooals Michelin, Fisk, en Goodyearban- den, radiateur en bandenhoezen, batterijen, klaxons, spiegels, bloemenvaasjes, aschbakjes, schijnwerpers, stoplampen, olie en vetspuiten* 25 Chevrolet, Ford en Willys- Overland onderdeelen enz* enz. bij 3) Moeder, was moedig, ze nam het pakket en de oogen der kinderen zouden het opengekeken hebben, ware zulks mogelijk geweest. Voor zichtig opende moeder het geheimzinnige pak Sponzedoos, lei, griffels! Trom! Pop en lek kers!! O, moeder, hoe mooi! Nu moest vader hier zijn! Gelukkige kinderen! Ja, 't is waar, maar gelukkige ouders. Nelis dacht: ik heb 't van de fooijen uit mijn mond gespaard; en Rica zeide: Goede God, ik dank U, dat mijn kinde ren zoo'n braven vader, en dat ik zoo'n goeden man heb. Eenige oogenblikken later kwam Vader bin nen. Warm was het hem aan het hart. Ook zijne Rica. Of de kinderen dien nacht veel sliepen, weet ik njjet. 's Morgens, al vroeger dan naar ge woonte, was Anny in het park van Duinendaal Lena zag haar. Moeder, mag ik even aan Anny iaten zien, wat Sint Nicolaas gebracht heeft? Jawel kindje, maar kom dan weer gauw terug. Weg was LenaZie eens, Anny, is Sint Nicolaas ook bij u geweest? En Fransje heeft een trom, en Keetje een pop diie kan slapen, en dan nog veel lekkers. Sinter Klaas heeft het zelf door de deur geworpen. Is hij ook bij u geweest? O ja, Lena, kom eens zien, twee ringetjes en een armband en dan nog 0 zoo veel. Maar pop en wagentje had ik reeds lang. Lei en griffels bracht de H. Man niet. Lena was gelukkiger en meer blijde, dan Anny. Anny immers kreeg, wat ze reeds in over Ter Neuzen Dec. 1930 30 Beleefd Aanbevelend, 50 vloed bezat, 't Wasvoor haar geen nieuws. Lena scheen dit te begrijpen. Wel Anny, we kunnen saam op de lei. schrij ven en rekenen. Ik Ireb wel een griffel voor u. want er waren er zes. Dan kan de juffrouw zien of we het goed doen. De kinderen werden grooter. Anny ging naar de kostschool. Lena voltooide hare opvoeding onder het oog harer moeder. De jaren snelden heen. De vriendschapsbe trekkingen tusschen Duinendaal en Parijs be stonden nog altijd. Geregeld brachten ze dc zomermaanden door te Monte Carlo. lederen avond waren de twee vrienden te vinden aan de speeltafel. Eén avond ging het n^et te vlot. Mr. de la Tourinne had zijn dag niet. Hoe boo zer de fortuin was, hoe meer hij waagde. „Die waagt, wint!" Veertigduizend france! 't Werd stil, alleen de dorre stem van den croupier hoorde men. Weg! Het dubbele! Een oogenblik.Mis! De som wordt verdubbeld. Dezen keerverloor mr. de la Tourinne nogmaals. Den volgenden avond zou hij gelukkiger zijn. „Fortuin toch is een wentelend rad". De avond kwam. In den beginne verloor noch won de chevalier. Dat gaf moed. Een bagatel van vijf honderdduizend francs! En nu, nu verloor mr. de la Tourinne nog eens. 't Was niet erg, want mijnheer was zoo rijk. Hij had nog uitgestrekte wijnbergen. Zijn vriend, mr. Van Beverloo bleef borg en teekende het stuk. Binnen een paar da gen zou de som uit Parijs, per telegraaf te Monte Carlo zijn. Een telegrafische wissel en alles was daarmede gedaan. Helaas! De wijnbergen waren overbelast, en mr. Van Beverloo betaalde vijfhonderdduizend francs. Mr. de la Tourinne verdween spoorloos. Dat gebeurt meer te Monte Carlo. Mevrouw ging terug naar Parijs. Uit was de vriendschap. Dui nendaal ging in andere handen over. Menheer en mevrouw vertrokken, naarAnny schrei de, Lena weende. Nelis en Rica hadden mede lijden. Naar gelang de kinderen grooter werden ver meerderden ook de ?nkoms^en bij Nelis. Zelf had hij paarden en wagens. Frans was een flinke oppassende jongen geworden. Keetje en Grietje deden het huishouden met Lena, zoo dat moeder zich meer rust mocht gunnen Dc kleine woning was in omvang toegenomen en ook de grond. Lena telde drie en twintig lentes. Ze was een flinke deerne, niet bang voor het werk. Antoon, de zoon van den vor'gen patroon, had haar ten huwelijk gevraagd. De ouders stem den er mee in, en gaarne, want Toon was een op en top degelijke jongen. Na het huwelijk vestigden zij zich te Rotterdam, en de zaken marcheerden boven verwachting. Twaalf paar den en een uitgebreid personeel konden ter nauwernood volstaan. Toon had het druk! „Het oog van den meester maakt het kalf 'et" Lena deed haar best om de boeken bij en in orde te houden. Meermalen was het gebeurd, dat Toon en Lena een juffrouw ontmoetten, wier blik ang stig "scheen. Ze meenden die juffrouw in het zwart meer gezien te hebben. Echter konden ze maar niet raden wie het mocht zijn. Ver uit de buurt woonde ze echter niet, wijl Lena haar iederen dag in de kerk zag. 't Was weer Sint Nicolaas. Lena ging hare in koopen doen voor hare twee kinderen, en ook voor de ouders van haren man cn voor huis. W|e kent de Hoogstraat niet met de mooie winkels en bazars? Ze gaat het magazijn bin nen, en wandelt zoekend rond„Afdeeling speelgoed", ze slaat in wat ze noodig heeft. In een anderen hoek.... daar, inderdaad, 't is de juffrouw in het zwart. Lena treedt nader, de juffrouw achter de tafel wil zich verwijderen Een oogenblikje juffrouw, mag i,k u verzoe kenmaar neen, ze is het! Anny Lena. Anny ze is het en Anny verbergt het gelaat in haren zakdoek. Anny van Duinendaal, magazijnjuffer» Ze spreken met elkaar, de twee buurmeisjes, 's Avonds laat nog, gingen Toon en Lena de .straat in, no. 18, drie hoog. Een zeer be scheiden zolderkamertje herbergde mevrouw v. Beverloo en haar dochter Anny. Mijnheer van Beverloo was ter ziele. Wat er verhandeld is heb |k niet kunnen achterhalen. Veertien dagen later waren mevrouw v. Be verloo en Anny verhuisd. Ze wonen nu dicht bij Toon en Lena. Anny houdt de boeken, want Lena heeft het te druk met het huishouden. De boeken waren zeker aan goede handen toe vertrouwd, dat wist Lena, want ze hadden im mers saam, Anny en Lena, op de lei geschre ven, die St. Nicolaas had gebracht. „Vol verwachting klopt ons hart". Sint Nicolaas, schenk aam velen de gedach ten, dien gij schonkt aan Lena, toen ze haar oude vriendin en speelgenoote bezocht.

Zeeuwsche Koerier | 1930 | | pagina 9