Gemengd JTieuws. Advartan tlën, M a N.V. Motorschip Limburg te Ter Neuzen. f i Uit het Binnenland. Uit het Buitenland. C' dus allemaal school zal brengen werd afgewezen. Een verzoek van de Handelsdagschocl te Hulstt om subsidie te mogen ontvangen van f 150 per leerling werd aangehouden tot bij de behandeling der begrooting 1931. Een verzoek van Em. Ysebaert om ontheffing van schoolgeld werd ingew:,lligd. Circulaires van den Minister van Arbeid, Handel en Nijverheid, over steun voor krotop ruiming ten platte lande en over steun voor woningbouw werden voor kennisgeveing aan genomen. Een verzoek van H. v. d. Vijver om onthef fing van schoolgeld werd ingewilligd voor 1 kind 3 maanden. Een schrijven van het comité voor verkeers verbeteringen van en naar de Zuid-Hollandsche en Zeeuwsche eilanden en West-Brabant, met verzoek in voorkomende gevallen advies van het comité te vragen werd voor kennisgeving aangenomen. Aan het verzoek van B. en W. van Overslag inzake de afschaffing van den tol zal worden voldaan om adhaesie te betuigen. Een verzoek van A. de Caluwé, om ontheffing van schoolgeld werd aangehouden. De voorzitter deelde mede, dat ten Gemeen tenhuize op 17 Nov. jl. eene bespreking is ge houden met den Hoofdingenieur van den Prov. Waterstaat, over de plannen der wegsverbete- ring. De hoofdingenieur gaf in overweging eene aanvrage i|n te zenden om den weg Grens, Zuiddorpe-Koewacht-St. Jansteeen te plaatsen op het Prov. wegenplan onder overlegging eener raming der kosten. Op verzoek van den voorzitter geeft de Secre taris uitvoerige inlichtingen aangaande de kos ten der be'tfe plans voor wegsverbetering Na tuurlijk komt de verbetering langs het Prov. we genplan iets duurder uit maar dan krijgen wij ook puike wegen vanaf de grens van Zuiddor- pe tot St. Jansteen, met rijwielpaden. Bij het eerste plan blijft nog altijd de weg naar St. Jansteen in slechten toestand. Na langdurige bespreking van beide voor stellen werd met algemeene stemmen besloten aan Gedeputeerde Staten een schrijven te rich ten verzoekende te bevorderen dat bedoelde wegen op het Prov. wegenplan worden ge plaatst. Teneinde de j aarlij ksche uitgaven voor de wegen te verminderen wordt met algemeene stemmen besloten de nog loopende geldleenin- gen voor wegsverbetering aangegaan in 1932 te converteeren. Daardoor wordt eene mindere uitgaaf verkregen van f 750 'sjaars. De kwestie der werkloosheid werd aange houden tot de volgende zitting alsook de an dere punten van het agenda. Inzake de bekende wtee achterlijke kinderen werd besloten met be!;de armbesturen te con- fereeren. BOSCHKAPELLE. Vacature raad. Naar gemeld wordt heeft de heer F. Ferket zich bereid verklaard, zijn be noeming tot raadslid in de vacature P. de Rooy te aanvaarden. BRESKENS. Auto in de haven gereden. Donderdag avond heeft alhier een ongeval plaats gehad, dat won der boven wonder goed is afgeloopen. De heer L. uit Haarlem, die ter plaatse totaal onbekend was, vroeg naar den weg naar de motorveer boot en werd hem gezegd maar recht door te rijden. Het was half zeven en op dat oogenblik geen boot te Breskens aanwezig. De boom, die den toegang tot de brug afsluit is buiten dienst wegens een defect en de automobilist, die geen idee had reeds bij de haven en de Schel de te zijn en die dacht nog een gewone brug te moeten passeeren, reed de op dat oogenblik in duisternis gehulde brug op en met gewone vaart aan de andere zijde met zijn Chevrolet de haven in. De deuren bleven dicht, maar de kap scheurde geheel open en zoo moet de heer L. er uit zijn geslingerd. Hij kon niet zwemmen en kan niet zeggen hoe hij op een paal terecht is gekomen. Hier riep hij om hulp, die daar men een plof had gehoord, spoedig kwam op dagen per roeiboot. Op medisch advies is de automobilist, die deerlijk geschrokken was, on der de wol gestopt, doch maakt hij het overi gens goed. De auto, die zoo diep lag in het hooge water, dat de motorveerboot er over heen kon aanleggen is later met een biptengrijper op den wal gebracht. SCHOONDIJKE. Gemeenteraad. In de Donderdag alhier ge houden raadszitting waren alle leden aanwezig Medewerking werd verleend aan de maatschap pij tot bevordering van ooft- en tuinbouw, tot het verdelgen van den bastaard-satijnvlinder in deze gemeente. Tot leden der commissie tot wering van schoolverzuim werden herkozen de heeren P. de Hullu, E. Steyaert, F. A. van Rose- velt en gekozen tot nieuw lid de heer F. A. Engels. De heer J. J. Moggré werd herkozen als lid der onderwijscommissie. Tot onderwijzer aan school A werd benoemd de heer Rljkborst, tijdelijk te Retranchement met stemmen tegen 3 op den heer Jansen, me de aldaar. AARDENBURG. Moedercursus. Voor het volgen van den op 1 Januari aanvangenden Moedercursus hebben zich 12 meisjes aangemeld. Verkooping iepen. De opbrengst van de ver- kooping van iepen, d e onlangs door de gemeen te werd gehouden, heeft pl. m. f 1500 opge bracht. Een groot deel dezer boomen was aan getast door de iepenziekte. OOSTBURG. In beslag genomen. Omtrent het auto-onge val dat de vorige week plaats had op den Rijks weg tusschen Oostburg en Schoondijke, en waar bij de heer de H. ernstig gewond werd, ver neemt de Breskennsche Crt. nog, dat de politie de vrachtauto van v. G. in beslag heeft geno men, waarvan vermoed wordt, dat deze de aan rijding veroorzaakt heeft. Onregelmatigheden bij de Groninger Disconto bank. De directeur van het bijkantoor der Handels en Landbouwbank te Groningen, M. H. W., die tevens directeur is van de Groninger Disconto- bank, is Donderdag aangehouden en na ver hoor door den rechter-commissaris in bewaring gesteld. Hij wordt verdacht van het plegen van on regelmatigheden in de administraties van beide banken. Liefde in het water. Donderdagnacht om half één zag een survtil leerende agent van politie op den Nesserdijk te Rotterdam tot zijn groote verbazing dat een juffrouw daar rustig langs den kant liep pootje te baden. Alsof het volop zomer was en alsof zij zich bevond op het zonnige zand langs de zilte zee bij Hoek v. Holland, zóó stapte de dame met haar bloote beenen door het drabbige Maas water. Haar rokken hield zij tot even boven de knieën opgetild en voorzichtig tastte zij zich een weg tusschen de puntige steenen de glas scherven en den rommel, welke gewoonlijk een rivierbodem bedekken. Voor de oogen van den verbaasden agent, zoo vertelt het „Vad.", werden de Jaargetijden ver toond: immers, de vrouw was nog vrij jong en met eenige hoffelijkheid zou men kunnen reg- gen, dat zij nog in de lente des levens stond. Haar bloote beenen beelden den zomer uit, de donkere lucht, de gure wind en het meer Jan kille water zorgden voor de herfststemming en de dikke mantel en het bontje om dtcn poeze- len hals der poedelende dame deden aan den winter denken. Maar de agent dacht niet aan vader Haydn, noch aan de reclame-albums van bekende koek fabriek. H ijdacht heel nuchter en zakelijk en wat hij dacht, laat zich het beste weergeven in één enkel woord: Maasoord! Maar plots drong golfgeplets tot hem door, komende van verderop over het breede water. Hij keek en keek en eensklaps zag hij een man met forsche slagen het water doorklieven en weer dacht de agent één enkel woord: Medem- blik! De zwemmer naderde den wallekant en bij de ondiepte gekomen rees hij op uit hét groezelige water als mannelijke zeemeermin. Zoo ston den zij een wijle pi het nachtelijke duister: de man, gehuld in een zwembroekje, de vrouw met de bloote beenen en de diep in zijn kraag ge doken agent en er was aarzeling van weerskan ten. De man wilde graag zijn kleeren gaan aan trekken, de vrouw wilde haar beenen drogen en de agent wilde ingrijpen, maar tjonge, als als je zoo heel alleen staat in den nacht, met vermoedelijk twee ontsnapten uit een mrich- t'jng voor geesteskrankenToen vermande hij zich en met de noodige barschheid om bang heid te verbergen vroeg hij, wat of dat most. En toen kwam het verhaal, dat wat wonder lijk klinkt, maar toch slechts de waarheid moest bevatten. De man en de vrouw zijn kort getrouwd. Hij wilde zich bekwamen voor het vaardigheidsdi ploma zwemmen. Het geld om ijn een inrich ting te gaan zwemmen had hij niet en daarom had hij de Maas tot oefenterrein gekozen. Om dat hij vreesde, dat er overdag te veel belang stelling zou komen, ging hij bij voorkeur 's- nachts zwemmen. En het vrouwtje? Ach, als je pas getrouwd bent, wil je zoo veel mogelijk in eikaars gezelschap zijn. Zwemmen kan zij niet, maar zij toonde haar goeden wil, door in de onmiddellijke nabijheid van haar heer gemaal te gaan pootje baden Modderregen. Te Roermond en omgeving is Vrijdagmiddag een vreemd natuurverschijnsel waargenomen. Tijdens een paar regenbuitjes was de lucht eigenaardig geel gekleurd; in de regendrup pels zat een fijne gele stof. Autorijders merkten deze op de ruiiten, de kweekers constateerden, dat al hun serre-ruiten met modderspatten be dekt waren. Toen deze opdroogden, werd de fij ne gele stof duidelijk zichtbaar; het was bulten gewoon zacht en voelde als een soort poeder aan. Het verschijnsel werd ook nog waargeno men te Baexem, Maasniel en Swalmen. Auto het trottoir opgereden Toen Donderdagavond te ongeveer zes uur de chauffeur van een vrachtauto op den Haar lemmerweg de van Schiltenstraat wilde inrij den, werd hem de weg versperd door een wiel rijder. De chauffeur gooide dadelijk het stuur om, waarbij echter de stuurinrichting defect ge raakte. De auto reed hierdoor het trottoir op. De omstanders meenden, dat er een ernstig ongeluk zou gebeurd zijn, daar zij den auto :n aanraking zagen komen met twee vrouwen, een jongetje en een meisje. Achteraf bleek echter, dat niemand van het viertal ernstig verwond was. Een der vrouwen die over inwendige pijnen klaagde, is zeker- hedshalve naar het W\lhelmina-gasthuis ver voerd, vanwaar zij echter naar huis kon gaan De drie anderen kwamen met den schrik viij. De auto werd niet ernstig beschadigd Trein tegen een brug gereden Zaterdagavond omstreeks half toen, is een bieten trein, komende uit de richting Selzaete, nabij Rieme op de Spoorbrug gereden, die op dat oogenblik openstond. De brug werd der mate beschadigd, dat van neerlaten geen spra ke meer was. aar wij vernemen, zal het nog geruimen tijd duren voor de schade hersteld is. Kantonrechter door krankzinnige doodge schoten. Te Eberswalde is de kantonrechter van het kantongerecht aldaar door een waanzinnige, den barbier Bornste-'p, doodgeschoten. De dader had op den kantonrechter, dr. Goer cke, geloerd toen deze zich van het kantenge recht naar de bosbouwschool begaf om daar een lezing te houden. Voor het schoolgebouw schoot de barbier met een revolver den kantonrechter in den rug. Ondanks direct operatief ingrijpen kon de zwaar gewonde niet behouden blijven. De reeds dikwijls naar zijn geestestoestand onderzochte Bornstein stond algemeen bekend als niet wel bij het hoofd, doch, aangezien hij niet gevaarlijk geacht werd, kon hij vrij rond- loopen. t De man had jaren geleden een proces verlo ren, waarbij de uitspraak in eerste instantie was gedaan door dr. Goercke. Sedert dien tijd had de man den kantonrech ter voortdurend vervolgd met bezwaarschriften klachten enz. Een onderaardsche magazijn van gestolen goederen. In de omgeving van Ludwigslust werden sinds jaren talrijke diefstallen gepleegd, waar bij een groot aantal waardevolle voorwerpen levensmiddelen, rijwielen, kleedingstukken, zil verwerk enz. werden ontvreemd. Een gedeelte van dezen buit der dieven is thans gevonden in den tuin van 'n zekeren Sig gel uit Teckentin. Toen de be\de zoons van Siggel waren gear resteerd, is de politie op aanwijzing van den 16 jarigen Ernst Siggel gaan graven in den tuin van de ouderlijke woning en vond daar heele wagonladingen met allerlei voorwerpen, die van diefstal afkomstig waren. In een groote onderaardsche bergplaats vond men goedverpakte kisten met worst en ver- duurzame levensmiddelen, heele pakken met linnengoed, zilveren voorwerpen lepels, vorken, zes nieuwe fietsen, die zorgvuld'g waren inge wikkeld, om te voorkomen dat ze tengevolge van de vochtigheid zouden lijden. Ook een zwlïger van Siggel en een neef uit Lauenberg zijn thans gevangen genomen. De politie zet haar onderzoek voor naar de overige leden van deze dievenbende. De goederen, die tot nu toe gevonden zijn, waren afkomstig van twaalf verschillende dief stallen. Lafheid of krankzinnigheid. Volgens een bericht uit Athene aan de bla den heeft te Saloniki een musicus, tijdens de pauze bij het concert, voor de oogen van het publiek op het podium een flesch met vergif leeggedronken. De werking van het vergif was zóó sterk, dat de man terstond neerviel Onder de aanwezigen ontstond een paniek. Een soortgelijk bericht wordt uit Boedapest gemeld. Tijdens een proefvoorstelling aldaar in het Budapester Operettehaus heeft de jeugdige ac teur, Arpad Deak, zelfmoord gepleegd door zich op het tooneel een kogel door het hoofd te schieten. Vrijwillige hongersnood van een doctor. Naar de „Daily Express" uit Parijs meldt, is dr. Meral, een bekend Fransch beoefenaar van land- en volkenkunde, in zijn eenzaam 1 mei huis in het dorp La Motte bij Sa^nt Brieuc, overleden. Dit overlijden is een gevolg van een vrijwil lig hongerlijden, dat de doctor zich gedurende zestig dagen had opgelegd. Wat de aanleiding tot deze handelwijze was, Sportliefhebbers vinden in DE MAASBODE alles, wat zij kunnen wenschen. is onopgehelderd gebleven, want hij weigerde zelfs aan zijn vrienden de motieven voor zijn vreemdsoortig doen kenbaar te maken. Vele collega's hebben dr. Meral bezocht en hebben gepoogd, hem tot andere gedachten te brengen, maar tevergeefs. Zijn oude dienstmaagd deed alles, wat zij kon, om hem aan 't eten te brengen, door de heerlijkste spijzen voor hem te koken en ze hem op verlokkelijke wijze voor te zetten. Maar hij sloot zijn oogen en hield zijn neus dicht, als om niet in verleiding te komen om te eten. Den dag vóór zijn sterven geraakte hij hl een toestand van bewusteloosheid, waaruit hij niet meer ontwaakte. Alleen had hij de laatste dagen voor zijn sterven toegelaten, dat men hem een paar thee lepels water gaf. Dr. Meral was van Russische afkomst, d*:eh liet zich indertijd naturaliseeren. Hij had een naam wegens zijn reizen naar vreemde landen. Hij verzamelde waardevolle geografische en historische gegevens over den Hedjas, Yemen en Ethiopië (Abessinië) Hij schreef ook eenige kundige verhandelin gen over de beoefening der kunsten en over de gewoonten in die landen. In vroeger dagen was dr. Meral de gunste ling-doctor en raadgever van koning Mevelik van Abessinië. De overledene bereikte den leeftijd van 53 jaar. Een boete van 1 franc wegens beleediging. Toen in den grooten schouwburg te Bordeaux „Manon" van Puccini werd gegeven viel er plot sel'.ng een regen van stuiverstukken op het theater. Deze twijfelachtige hulde was bestemd voor den tenor Talembert, die toen juist het mooiste stuk van zijn roi stond te zingen. Bij onderzoek is gebleken, dat een dame uit een eerste klas loge met die goedkoope munten geworpen had. De zanger, die zich beleedigd gevoelde, doende tegen de dame een aanklacht in. De rechtbank was van oordeel, dat de be klaagde de eischen der behoorlijke eritiek ver overscrreden had, maar van den anderen kant had het prestige van den zanger toch niets ge leden, want het publiek had hem een geweldige ovatie gebracht. Een en ander overwegende, verklaarde de rechter, dat een schadevergoeding van een franc voldoende was. Weer studenten tijdens een „Mensur betrapt. In een herberg te Hammendorf heeft de po litie een inval gedaan, toen daar 86 studenten bij elkaar waren ter bijwoning van een „Men sur" het beruchte Duitsche studentenduel' dat ten doel heeft, het verkrijgen van een snede en dientengevolge het blijvende litteeken daarvan over het gezicht. De polite maakte proces-verbaal cp en no teerde de namen der aanwezigen, d?p voor het grootste deel behooren tot de Duitsche Stu dentenvereniging te Halle. Het grootste dok ter wereld. Reuter seint uit Londen, dat met iivn len steun der regeering te Southampton, ter vervanging van het drijvend dok, een nieuw droogdok wordt gebouwd, dat 400 m. lang, 45 meter breed en 15 meter d ep zal zijn. Het zal het grootste dok ter wereld zijn. DE MAASBODE, de grootste en beste courant van Nederland bevat voor „elck wat wils" AANDEELHOUDERS worden op geroepen tot bijwoning eenër buiten gewone algemeene vergadering, ie houden op 17 DECEMBFR 1930 des middags i 2 uur in het Hótel Rotterdam* te Terneuzen. Punt van behandeling: Voorstel tot wijziging der Statuten, welk voorstel ten kantore der vennoot schap voor aandeelhouders ter inzage ligt. 22 Toegang tot de vergadering wordt verleend op vertoon der aandeelen. DE PRESIDENT VAN COMMISSARISSEN. en, 8 iger IIKT TE IT (9) mum ter^ n te ■».en be nige Hjën het n. raai in Sgv- nur men f ,,/a.iS Re- ik. v$r- ;on^' .an- -§c- zich ich- schfc zoo ter ïaar ueel na- met :üwe •lgc - Aar- Het len- toe) 1 eie v. 'S. aln ;e> ali- ï.i.i op i d. :rA- 3 In >ote cle.i air ten den an- 4 .'an ook en de sen sa- aat ;er> der out 00

Zeeuwsche Koerier | 1930 | | pagina 3