- Europa-Rad - R. VAN GREMBERGEN - DE DOELOER L. J Radionieuws Landb en Veeteelt Gemengd JTteuws. Sport en Spel. JTieuws. Marktberichten A dvortentiën. Dinsdag 18 November 1930, DE GEBOUWEN DE GEBOUWEN EEN LOODS HIEUWEDIEPSTRAAT 1)5 (M M Kerk) - TEI NEUZEN Ingezonden Mededeeling Polderbestuur. Bij Kon. besluit is be noemd in de provincie Zeeland, tot voor zitter der waterkeering van den Calamiteuzen Nieuw Neuzenpolper C. Wolfert Hzn., alhier. Militie Bij beschikking van den Minister van Defensie is aan den dienstpl. lichting 1929 Th. P. Vercouteren uit Hontenisse met ingang van 17 Dec. a.s. vrijstelling van den dienstplicht voor goed verleend. Uit het Binnenland. OOSTBURG, 22 Oct. MIDDELBURG, 23 October. Hontenisse, zal, ten verzoeke van zijn Principaal, op GEDIPLOMEERO TE PARIJS ALS DAMESKAPPER EN HAARVERVER (27) van vitaminen-arm^ levertraan is dat kleur en smaak geheel dezel'fde zijn niets verraadt de afwezigheid van de flOOFDzaak t.w. voldoend vitaminengchalte. U yoor risico, wani Gij Moeders! Wacht koopt zekerheid met ÏECOVITOL LEVI „BROCAPHARM" CIJRAAN verkrijgbaar bij alle 1 Apothekers en Drogisten tegen slechts 1. GEIJKT (d.i. gewüail door een Nederlandsqh zondheidsieer a. d. Prof. L. K. WOLFF, jo eenheden 2jo eenheden voldoende aan de eisi esch. merkt) na onderzoek Hoogleeraar in de Ge- iversiteit te Utrecht, ilj bevattende tenminste: vitamine A. vitamine D. ch :n der geneeskunde. BESTELBON v. „Broc[ a i.door Ap./Droj leverbaar aan Mevr. flesch Jecovitol >harm" te Invul 1 e jrT'iw oor t ij d i g e 1 e v'e r i n g. over een tijdverloop van 30 jaar, terwijl de gemeente in dien tijd totaal f 200,000 zal sub- sidjeeren. SLUISKIL. Zeldzaam. Door den werkman M. v. d. V. werd dezer dagen op het land van den landbouwer L. de M. te Spui een voederbiet gerooid, die het kolossale gewicht had van 14 K.G. Een verpestende lucht, Nu de bietencampag nes aan de suikerfabrieken wederom zijn be gonnen, is de stank van de reeds veel be sproken afvoer waterleiding weer ten toppunt gestegen. Iedere vreemdeling die in de nabij heid komt, trekt zijn neus op en staat ver stomd, dat zoo iets in dezen tijd nog denkbaar is. Het moet ook voor de zieken, die hier in de r.-K. Verpleging liggen, wel een verrassing zijn, als 's-morgens de kamers zoo eens even opengezet worden en deze lekkere geur naar binnen komt. TER NEUZEN. HONTENISSE. AARDENBURG. Gemeenteraad. In de Maandag gehouden raadszitting werd een verzoek van de geitenfok vereeniging om f 50 subsidie afgewezen. Een verzoek van P. Stekelinck om straatver lichting in de Boogaardstraat werd aangehou den. B. en W. zullen later hierop terug komen. Op de annonce voor inschrijving voor het jachtrecht op de gemeentegronden, was slechts één aanbieding ingekomen, nl. van Ch. P. Cau wels voor f 10 per jaar. Gedurende 4 jaren, tot afloop van de thans geldende pachtcontraeten werd hem dit jachtrecht verleend. Aan de orde is thans het voorstel van B. en W. tot het aanschaffen van een motorbrand spuit, ter vervanging van het oude materiaal. Na eenige djjscussie werd dit punt aangehou den tot na de behandeling van de aansluiting aan de waterleiding. Het voorstel van B. en W. tot het rooien van 40 (alle) iepen op de Markt, 30 stuks langs den weg naar St. Kruis, 19 aan de haven, 121 in de Heerendreef, 15 in de Wandeldreef en nog een 9-tal andere, werd z.h. st. aangenomen. Als gevolg van onderhandelingen met de geld schieters aan de gemeente, werd z.h.st. beslo ten aan een viertal gemeenteleeningen het ren tetype te verlagen. In de begrooting is met die verlaging reeds rekening gehouden. De begrooting der gemeente gasfabriek over 1931 (sluitend voor den gewonen dienst met f 16,055 en voor den kap. dienst met f 79.455. Voor 1930 zijn dijé bedragen f 15,779 en f 9,954) werden z.h.st. goedgekeurd. B. en W. stellen voor als proef gedurende 1 jaar, te beginnen 1 Nov. a.s. een voordeeliger gastarief in te voeren. Voor particulieren over den gewonen meter zou de prijs bedragen voor de eerste 20 kub. M. 14 cent, voor de 2e 20 kub M. 12 cent en daarboven 10 cent per kub. M. Voor muntgasmeters zijn die bedragen respec tievelijk; 15, 13 en 10 cent per kub. M. Gas vcor industrieele doeleinden wordt geleverd tegen den prijs als voor particulieren. Bovendien kunnen zij die zulks wenschen een vastrechttarief krijgen van f 2,50 per maand en 6 cent per kub. M. Dit tarief komt dus ten bate van hen die gemiddeld 35 kub. M. per maand gebruiken, daar elke kub. M. hun dan slechts 6 cent kost. Het nieuwe tarief is dus u\t sluitend ten bate der groote verbruikers. Per strooibiljet zullen B. en W. den gasverbruikers van deze nieuwe tarieven in kennis stellen. Bo vendun is nog de bepaling gemaakt, dat ieder aangeslotene een minimum van f 12 moet ver bruiken. De gemeentebegrooting werd zonder wijzigin gen van beteekenis als aangeboden vastgesteld op f 53,275,88 voor den gewonen en f4745,31 voor den kapitaaldienst. Thans komt in behandeling het voorstel tot aansluiting bij het nieuwe plan voor een Z.- Vlaamsche waterleiding waaraan vastgekoppeld de aankoop van een motorspuit. Na een korte discussie werd dit voorstel tot de volgende vergadering verdaagd. De kwestie der verbetering van den weg AardenburgSt. Kruis geeft aanleiding tot vrij uitvoerige discussies. De voorzitter stelt ten slotte voor, deze zaak te doen afhandelen door B. en W. Z.h. st. werd hiertoe besloten. De gloflengte van 1071 meter wordt verhoogd. Naar wij vernemen overweegt het hoofdbe- van P.T.T. de golflengte van 1071 M. die op het oogenblik alleen gebruikt wordt voor den Zakefljken Omroep (station Scheveningen-Ha- ven) iets te verhoogen. Deze verhooging ge schiedt in overleg met Oslo welk station tege lijkertijd haar golflengte iets zal verlagen, waar door het verschil tusschen beide stations gro ter wordt. In verband hiermede zal heden (Vrijdagmid dag) te 16.15 uur een proefuitzending plaats hebben van het station Scheveningen-Haven op een golflengte van 1083 M. Deze uitzending zal worden verzorgd door het Persbureau Vaz Dias. De directie van het Persbureau verzoekt rap porten omtrent de ontvangst van deze uitzen ding te willen zenden aanPersbureau Vaz Dias Amsterdam, afdeeling Draadlooze Pers Dienst. Zeeuwsche Landb.Mij. Maandag vergaderde te Goes de Z. L. M. Een aantal mededeelingen van den voorzitter werden na eenige opmerkingen voor kennisge ving aangenomen. Op een vraag van den heer Gast antwoordde de secretaris dat het tekort van de Kringtentoonstelling te Kloosterzande vermoedelijk f 1500f 2000 zal bedragen. Onder de ingekomen stukken bevonden zich de mededeeling van den Kring Westetijk Zuid- Beveland, dat de Kringtentoonstelling 1929 te Goes een batig saldo van f 1181,641/2 heeft op geleverd. Tot lid van het dagelij ksch bestuur in de vacature, ontstaan door het bedanken van den heer Welleman, werd de heer P. Schee le de Putter benoemd. De voorzitter sprak woor den van dank voor hetgeen de heer Welleman in het belang der Z.L.M. heeft gedaan. Het hoofdbestuur verleende aan mej. M. Rei chardt op de meest eervolle wijze ontslag ais leerares in de landbouwhuishoudkunde. Als tij delijk leerares werd benoemd mej. Crijns te Maastricht en tot leerares mej. P. M. Leenhouts te Retrenchement. Besloten werd de contribut^eregeling van 1930 ook voor 1931 te doen gelden. Hierna was aan de orde de behandeling der begrooting 1931. Medegedeeld werd dat door de Kring Noord-Beveland in 1931 geen tentoon stelling gehouden zal worden. De algemeene vergadering en de rijtoer in Noord-Beveland zullen echter wel doorgang vin den. De begrooting werd goedgekeurd in ontvang sten en uitgaven op f 27906 (3u. Bij de bespreking van de in November of December te houden algemeene vergadering, was men het bij de uitvoerige discussies wel over eens, dat deze in het teeken der crisis moet staan, maar eerst nadat verschillende klanken waren gehoord, werd besloten samen werking te zoeken met den Chr. Boeren- en Tuindersbond en den R. K. Boerenbond, om nadat des morgens de huishoudelijke zaken zijn afgehandeld, des middags te samen eene vergadering te houden, waarin een drietal sprekers de gedachtenwisseh'mg over de crisis zullen inleiden, en waarop de Minister dringend zal worden uitgenoodigd. Besloten werd voor het landbouwhuishoud- onderwijs te Zierikzee een schoolgebouw te st^hten. Naar aanleiding van een rapport over de werkloosheid en arbeidsbemiddeling in den land bouw, waarin wordt geconcludeerd, dat een toe nemende werkloosheid ten plattelande is te ver wachten, en het gewenscht is daar reeds nu de aandacht van autoriteiten op te vestigen en te bepleiten, dat door het verleenen van subsidies voor particuliere werkverschaffingen getracht wordt de werklooshei^d onder de landarbeiders zooveel mogelijk te voorkomen, ontspon zich een discussie, waarbij inzake de verzekering te gen werkloosheid erkend werd, dat het jammer is, dat nog niet alle gemeenten in Zeeland zijn aangesloten bij het werkloosheidsbesluit en bleek de meen^ng te domineeren, dat plaatse lijke verzekeringsfondsen tegen werkloosheid te verkiezen zijn boven landelijke, omdat nu klei ne gemeenten met weinig werkloozen mede be talen voor andere gemeenten, waar de werk loosheid groot is. Bij de bespreking van de controle op den uit voer van uien, werd van verschillende zijden de wenschelijkheid betoogd, dat deze controle niet voor 15 September wordt uitgeoefend. Het vermiste meisje te Apeldoorn terecht. In aansluiting op het bericht van Woens dag wordt gemeld, dat het meisje dat Zon dagavond vermist werd, mej. T. B. door de politie gevonden is in de bosschen vau »Het Leesten* Hulp bij het opsporen bood de bekende speurhond Max van den heer R. Wonnink te Vorden. Mej. T. B. verkeerde echter in zoodanigen toestand, dat haar geen verhoor kon worden afgenomen. Ze werd onmiddellijk naar Apel doorn vervoerd. Wel is komen vast te staan dat niet nader te noemen handelingen zijn gepleegd. Uit enkele mededeelingen van haar later in den middag bleek, det zij haar aanrander wel van gezicht kent, echter niet zijn naam. Mej. T. B. bracht den Zondag middag en -avond te Reekbergen door bij eenige kennissen, die haar 's-avonds tegen half tien een eind vergezelden in de richting Apeldoorn. Nadien werd zij nog door eenige andere kennissen gezien. Zij werd gevonden ongeveer 7 8 K.M. verwijderd van de plaats waar men haar het laatst zag. Voetbal Z. V. B. Progrmma voor Zondag 26 October: le Klasse B. Terneuzen IISassche Boys aanvang 2,15 uur (Odem.) 2e Klasse B. Axel 2Terneuzen 3 aanvang 2 uur (Aarsen) 2e Klasse C. Breskens 3Phivo I 2 uur, (v. Uxem) Phivo 2Breskens 2 2,30 uur (X) 3e Klasse B. Geen wedstrijden. Terneuzen IISassche Boys I Zondag doen de Boys de gevaarlijke verplaat sing naar Terneuzen om aldaar Terneuzen )I te bekampen. Dat de Sassenaars deze reis met geen gerust hart zullen ondernemen laat zich begrijpen. Iedereen herinnert zich immers de smadelijke 8-0 nederlaag welke de Boys in de finale der Terneuzensche seriewedstrijden op 15 Juni jl. te slikken kregen. Wie dezen wedstrijd winnen zal is moeilijk te voorspellen. Beide elftallen zijn nog ongesla gen. Winnen de Boys dan hebben zij op al hun concurrenten een voorsprong van minstens 3 punten, en hebben zij het kampioenschap zoo goed als zeker in hun zak. Bovendien zullen de Sassenaars er op belust' zijn om bovenstaan de nederlaag door een moo?e overwinning uit te wisschen. We zien de Boys dan ook een zwaarbevochten overwinning behalen. De wedstrijd begint om 2,15 uur. Vertrek aan het lokaal per autobus om 1 uur. Supporters allen op post. TUUR DE SÜPORTER Verrassend Nieuw Verbluffend Eenvoudig Met 'n schetskaart van Europa in kleuren. Mooie, duurzame kleurendruk! Interessant. Gemakkelijk in het gebruik. Leerrijk, 'n Prach tig leermiddel voor jong en oud. 'n Aardig tijd verdrijf voor Uw kinderen. Ware groote: 24 c.M. middellijn. Een aanbeveling uit velen: Een hoofd der school schrijft: „Europa-Rad", „Verrassend nieuw", „Verbluffend eenvoudig" las ik. Ik dacht, dat moet ik eens bestellen, het is toch maar 60 dent franco per post thuis. Ik deed het en ik heb er geen spijt van! Het is werke lijk alleraardigst zoo ik het gevonden heb Alles i,s zeer mooi en duidelijk uitgevoerd. Voor alle ouders, die hunne kinderen iets mooi's, en derhoudend en leerzaam willen geven, is dat wat je noemt. Ik liet Europa-rad aan de leer lingen van mijn klas zien, den volgenden dag waren er al zes die twee kwartjes meebrachten, een paar dagen later had reeds de grootste helft van de klas een exemplaar gekocht. Ik twijfel dan ook niet, of het Europa-Rad zal, wanneer het wat bekend is, succes hebben. Verkrijgbaar bij den Agent: J. BOONMAN, Molendijk, 's-HEERENHOEK. a 50 cent per stuk franco per post 60 cent. Na ontvangst van postwissel wordt het toe gezonden. HET CONFLICT IN HET DRUKKERSBEDR1JF. Maandag geen staking. Onder leiding van den Rijksbemiddeiaar r.ir. S. de Vries Czn., heeft Woensdag .n conferentie plaats gehad tusschen de vertegenwoordigt-rs van beide partijen in het typografen-bedrijf Het resultaat was de volgende overeenkomst: De vertegenwoordigers hebben zich be*-e d verklaard in hun organisaties onderstaande punten te verdedigen: le De collectieve arbeidsovereenkomst wordt weer aangegaan voor den tijd van ongevi r drie jaar, tot den eersten Zaterdag in October 1933. 2de Het uurloon voor volwassen werknemers (vanaf 24 jaar) wordt verhoogd en wel met ingang van 17 November 1930 met 2 ets per uur en met ingang van 17 November 1932 nog eens met 1 cent per uur; voor de jongere werkne mers zal het bureau der Centrale Commit;e een daarmee evenredige verhooging vaststel len. Uit het bovenstaande volgt, dat tot 17 No vember a.s. de thans bestaande collectieve a;- beids-overeenkomst van kracht blijft. Tarwe f7—8, chevalier 5,50, haver f5,50, erwten 10,bruine boonen 11. Op de graanmarkt was de aanvoer redelijk Tarwe f7—8,50, witte boonen 1520, Jarige bruine boonen 1112.50, ronde bruine boonen 1823, kroonerwten 1011, maan zaad f25.50—27. Boter en eieren aangevoerd door Walchersche boerinnen (officieele prijsnoteering)boter f0,92, eieren f9,25. Aangevoerd door han delaren boter f0,85, eieren f8,50. Part. prijs boter f 1,00, eieren f 10,00, poelje f7, eendeieren f8. ■«■i.jji nu' -■ ..uniu&u \immm niuu u .nun iiiuiiii iiinMOTMr- De notaris E. B. DUMOLETN te namiddags 2 uur, in het Hotel «Rotterdam» bij den heer Wyne te Sas van Gent, in het openbaar ver- koopen KOOP 1. met het recht van erfpacht op den grond tot 31 December 1950, aan de Tramstraat te Sas van Gent, kadaster sectie C no. 2550 en deel van no. 2766, sa men groot 1 are (erfpachtscanon f 15 en stoepengeld f0,48). In huur bij M. Hofman ad f4,25 per week. KOOP 2. met het recht van erfpacht op den grond tot 31 December 1950, aan de Tramstraat te Sas van Gent, kadaster sectie C no. 2552 en deel van no. 2766, sa men groot 1 are (erfpachtscanon en stoepengeld alsvoor). In huur bij F. J. van den Ende ad f 4,25 per week. KOOP 3. en open terrein met uitweg naar de Westkade te Sas van Gent, groot 10,47 aren (erfpachtscanon f157,70 en stoepengeld f0,56. Betaling koopsom een maand 11a de toewijzing. Nadere inlichtingen ten kantore van genoemden Notaris. 46 KNIPPEN HAARWASSCHEN ONDULEEREN WATERGOLVEN VAN GEPERMANENT HAAR GEZICHTSMASSAGE MANICURE HAARVERVEN VERVAARDIGEN VAN HAARWERKEN. Beleefd aanbevelend. >evelend.

Zeeuwsche Koerier | 1930 | | pagina 3