Ds bedrijvigste man van Chicago. Maandblad SWA H Abo.anementsprijs De Zi de hoogste uitkeeringen verstrekt? I. P£N dat de ongevallen verzekering van Vergelijkt onze verzekering met die van de andere bladen in dit ge vest. Geen enkele komt de onze nabij. VWI lahletien bij Griep en Influenza Gevatte Koude Rheumatiek Zenuwpijnen Hoofdpijn Kiespijn Koorts .1 1 ,r Weekblad „DE BINNENVAART van der Graaf dc Go. N.V. van der Graaf dc Co. N.V. van der Graaf dc Co. N.V. Advertentiën. Het eenige orgaan voer R.-K. Raadsleden en allen, die belang stellen in practische gemeente politiek. Dit maandblad houdt op de hoogte van alles, wat er op het gebied der gemeente-poiitiek omgaat. Hoogst deskundige medewerkers Uitstekende voorlichting. Abonnementsprijs 12.25 per jaar franco per ssm voer Praclisclic (lemeente-poliliek. 's OCHTENDS en 's AVONDS RIJK GEÏLLUSTREERD. DE MOOISTE NEDERLANDSCHE COURANT DE VOORNAAMSTE KATHOLIEKE COURANT 35 CENTS PER WEEK f 1.50 PER MAAND f 4.50 PER KWARTAAL Sanguinose Voor Handelsinformaties Voor Sneldienstinformaties Voor Incasso van Handelsvorderingen AMSTERDAM ROTTERDAM - BRUSSEL. (66) den dichtbijzijnden Katholieken Missierost. De missionaris liet haar de kleine kinderen leeren bi/dden. Toen haar schoonvader hoorde, dat zij op de missiestatie goed verzorgd werd, stuurde hij haar man daarheen om te zeggen, dat zijn vrouw naar huis moest komen en dat ze van wege haar godsdienstige overtuiging geen moei lijkheden meer zou ondervinden. De vrouw gehoorzaamde, maar nauwelijks was ze thuis of ze werd opgesloten, zoodat ze nvet kon ontvluchten. Op alle mogelijke ma nieren trachtte men haar tot afval te brengen: ook stokslagen werden haar niet gespaard. Volgens de Chineesche opvattingen over het ouderlijk gezag, heeft ook de schoonvader daar toe het recht. Toen een Katholieke buurvrouw haar behulpzaam wilde zijn om te vluchten, antwoordde deze heldhaftige vrouw: „Ik zou nog liever onder hun slagen bezwijken. Wan neer ik op de vlucht ging, zouden zij dat als een groote overtreding tegen het ouderlijk ge zag beschouwen en dan was alle hoop op hun bekeering vervlogen. Ik gevoel me trouwens nijet ongelukkig, want ik draag al mijn lijden op voor hun bekeering. Zoolang ik leef, kunnen ze me niet beletten om voor hun bekeering te bidden." Kabel van een electrische kraan gebroKen Een ernstig ongeluk heeft in de buurt van Lyon plaats gehad Van een electrischen kraan waarmeede steenen uit een steengroeve op een vrachtauto werden geladen, brak plotseling een kabel met het gevolg, dat eenige duizenden ki lo's steenen naar beneden vielen. Drie arbeiders werden daardoor op r.lag ge dood. Chineesche stad door bandieten uitgemoord. Er zijn thans nadere bizonderheden ontvan gen omtrent het lot van de stad L hsien in de provincie Kangsoe, die ongeveer een maand ge leden door een groote rooversbende werd aan gevallen. De bewoners boden lang wanhopigen tegen stand, doch waren ten slotte zóó uitgeput, dat de roovers na een beleg van 4 weken de stad konden binnendringen, waarop een ontzettend bloedbad werd aangericht. Niet minder dan 8000 personen moeten over de kling zijn ge jaagd Talrijke jonge mesjes zijn door de roo vers weggevoerd Geo London, wereldberoemd door zijn be schrijvingen van de misdadigers-wereld heeft onlangs in opdracht van een Engelsch blad 'n bezoek gebracht aan de misdadigerswijken van Ch'sago en New-York. In zijn blad geeft hij thans een ontstellend beeld van de geweldige conuptie, welke de V. S. heeft aangetast. Hij had het geluk een beproefde gids in leze on gure en gevaarlijke onderwereld te vinden in den persoon van Dr. Bundesen, de officieéle lijk schouwer van Chicago. „Zoo, ben je naar Chicago gekomen zonder metalen uitrusting? Toppunt van roekeloos heid". Met dezen uitroep heette Dr. Bundesen zijn gast welkom. Reeds bij zijn vertrek van New York had men Geo London goeden raad gegeven, zich een stalen pantser aan te schaf fen op zijn tocht door de onderwereld. L'it was geen goedmoedige scherts en ook Dr. Bundesen was het ernst, toen hij zijn verbazing uitte over de onvoorzichtigheid van zijn gast. Bundesen ;js intusschen niet alleen lijkschou wer, doch ook juridisch-geneesfyeer en onder- zoekingsrechter en deze driedubbele ambtsbe zigheid is in Chicago waarlijk geen sinecure geen wonder dus, dat Dr. Bundesen de bédrij- vigste man van Chicago is. Maar zijn zware en omvangrijke ambtsbezig heden hebben he mzijn humeur en goedmoedig heid niet ontroofd. Uiterst voorkomend leidde hij mij door de nieuwe bureaux van zijn ambtskantoor, dat ge legen is op de vijfde verdieping van het raad huis. Er werd hier rustig gewerkt aan het ont raadselen van allerlei levenstragediën hoofd zakelijk door jonge dames, die deze „bank van lijken" al haar schrikwekkende gedaante ont namen Het eerste geval, dat Dr. Bundesen en zijn eerste assistent te verwerken kregen was dat van den journalist Jock Lingle, die intimus was van den beruchten Al Capone en tevens ver trouwensman van de polity en op 9 Juli mid den in het drukke stadsgedeelte vermoord werd Doch dit was slechts het begin der corruptie schandalen. De inspecteur van politie Pat Roche mocht daarop er in slagen, om de geheime schatka mer te ontdekken waar de onlangs vermoorde Jock Zuta zijn geldmiddelen bewaarde. Men vond daar',n een nauwkeurige statistiek van de velschillende betalingen welke de vermoor de bandiet aan rechters, politici en politie ambtenaren gerémmiteerd had. Zoo was een chèque van 250.000 dollar uitgeschreven op naam van den rechter Ellen, die onlangs tot president van het hoogste gerechtshof be noemd werd. Rechter Schalmann ontving 6500 doilars en uit de zorgvuldig-gevoerde boekhouding bleek dat Zuta (om zich safe te stellen) iedere week een premie van 3500 dollar afschreef op de beambten van het politie-bureau van Chtcago- West. Uit deze boekhouding kon men vaststel len, dat Zuta in zijn bedrijf wekelijks 400.000 dollar incasseerde kortom na aftrek der on kosten een zuivere winst van 75óóó dollar. Bij een dergelijke inkomstenbron viel het hem niet moe (lijk, om de rol van den vrijgevigen gentle man te spelen. Zonder de prohibitie-wetten zou het er met deze lieden wellicht heel anders hebben uitgezien maar daar het smokkelbe drijf zeer tvinstgevend is en bovendien z'n avon tuurlijke attracties heeft, werden zij rijke men schen, doch zonder geweten of eer! Hier is 't rijk, waar Al Capone den scepter zwaait. Hoewel hij aan 't hoofd staat van de 18 gevaarlijkste vijanden van den staat, heeft men hem slechts eenmaal wegens 't onwettig dra gen van vuurwapenen kunne veroordeelen. En toch is zijn leven rijk aan duistere avonturen Waar in de laatste jaren een groote misdaad plaats greep Al Capone was steeds als aan stichter of deelnemer van de partij. Eens trok ik er op uit, om zijn schuilhoek te ontdekken. Ik wendde me tot dat doel op de eerste plaats tot zijn verdediger Thomas Nasch een der meest geziene advokaten van Chicago. Ik werd zeer hoffelijk ontvangen, doch toen ik hem onder 't geanimeerd gesprek terloops vroeg: Waar is uw cliënt op 't oegenblik, kreeg ik ten antwoord ten antwoord: „Dat is niet mij nzaak; doch van judirisch standpunt ge zien vind '|i geen enkele grond aanwezig, waar om hij zich niet in Chicago zou mogen op houden. Ik moest dus elders mijn geluk beproeven. Nadat ik Capone vergeefs in zijn vroegere hoofd kwartier: Hotel Lascington gezocht had, richt te >k mijn schreden naar het dorpje Cicero, waar hij zich soms verborgen hield, doch even eens zonder succes. Doch in dit plaatsje, dat in tusschen een gemoedelijk provinciestadje is van vredige hard-werkende 40,000 inwoners, deed ik de merkwaardige ontdekking, dat iedereen voor Capone een groote genegenheid en achting koestert. Voor de inwoners van Cicero is Capone een Macenas wiens mildadigheid algemeen geroemd wordt. „Hij is een voorbeeldig huisvader en een groot kindervriend" zei mij de bezitter van dc Zanzibar-bar, waar de officier van justitie Mac Sw:,ggin onder raadselachtige omstandigheden vermoord werd. (Nadruk verboden W 4^, DE MAASBODE Ondergeteekende wonendete verzoekt U voor hem een week-, maand-, kwartaal abonnement op de Maasbode te noteeren. Weet U, Sanapi"- ZUIVER PLANTAARDIG TONICUM, gij een bleeke gelaatskleur hebt, bleeke lippen, bleek tand- Als vleesch. Als gij lijdt aan hoofdpijn, slapeloosheid, gedurende vermoeidheid. Als gij gebrek aan eetlust hebt, lusteloos zijt en prikkelbaar. Als gij moet klagen over gebrek aan energie. 40 Denk dan aan de SANGUINOSE! Dat is ,,het" middel dat U snel en goed helpt. Zij verrijkt uw bloed, versterkt uw zenuwen, wekt uw eetlust op en bevordert een algemeene levensopgewektheid. Per flacon f2.6 fl. fn.12 fl. f21. Bij Apothekers en Drogisten. VAN DAM Co.. De Riemerstraat 2C/4. Den Haag. ll (100) Het officieel orgaan van het Onderwijsfonds voor de Binnenvaart te Amsterdam. Dit weekblad beslaat de geheele Binnen- en Rijnvaart van ons land en komt bovendien op de kantoren van alle groote scheepvaart maatschappijen. Het heeft tot zijn lezers ie. Alle bij het Onderwijsfonds voor de Binnenvaart aangesloten binnenscheepvaartorganisaties. 2e. De leden van de Nederlandsche Vereeniging van Gezag voerders bij de Binnenvaart. 3e. Directies der Binnen- en Rijnvaartreederijen en der groote scheepvaartmaatschappijen. 4e. Directies van alle sch^psw^rven in den lande. 5e. Scheepsagenten, scheepsmakelaars, motoren- en machine fabrikanten, scheepsbevrachters, assuradeurskantoren, haven kantoren, honderden particuliere schippers enz. enz. Abonnementen en advertenties worden aangenomen door den Boekhandel »DE ZEEUWSCHE KOERIER*, Sas van Gent. Abonnementsprijs f 1,25 per 3 maanden. Ook losse nummers verkrijgbaar k 10 cent. 5° (niet te verwarren met particuliere informaties, welke wij niet verstrekken) in rechtstreeksch verkeer met de daarvoor aangewezen bijzondere correspondenten in pl.m. 3500 plaatsen in Nederland (achterstallige of betwiste) VRAAGT TARIEVEN.

Zeeuwsche Koerier | 1930 | | pagina 4