Katholieken! Prooincienieuws. Stadsnieuws. Sociaal JTieuws. Posterijen Burgert. Standen Rechtszaken. te Wemeldhge. Waar het hoofdbestuur in de vacature van een lid van het dagelijksch be stuur moet voorzien, werd goedgevonden dat de secretaris van den kring, de heer P. J. J. Dek ker voorloopig de vergadering bijwoont. Mededeeling werd gedaan van de correspon dentie met B. en W. van Zierikzee voor den bouw van de nieuwe Landbouwhuishoudschool. Waar een der lokalen ;s opgezegd zal ook in de te betalen huursom wijziging worden voorge steld. Met instemming werd kennis genomen van de beslissing van Gedeputeerde Staten, dat de heeren J. J. Geluk te Noordgouwe en C. de Feij ter Jzn. te Boschkapelle zijn benoemd tot leden van de Provinciale Regelingscommissie voor de Paardenfokkerij Ingestemd werd met de door de Gr. Mij. V. Landbouw naar voren gebrachte bezwaren te gen gesloten handelsconventie en Zal het K.N.L.C. geadviseerd worden om de bezwaren aan de Regeering kenbaar te maken. Instemming vond het voorstel van het K.N.L. C. om met andere centrale organisaties en den F.N.Z. en Tuinbouwraad een comité voor eco nomisch verweer op te richten. Naar aanleiding van een ingekomen schrij ven over de wenschelijkheid om te komen tot wettelijke voorschriften ten opzichte van on- kruidbestrijding, zooals in België en Frankrijk reeds het geval is, werd besloten om zich te wenden tot Gedeputeerde Staten of dérgelijke voorschriften door de provincie zouden kunnen worden gesterd. Voorts zal een schrijven gericht worden tot de betrokken Tramwegmaatschappij. Met tnstemming werd kennis genomen van de wijze waarop is getracht om den Ned. Land bouw te betrekken in den aanbouw van gras- en klaverzaden van den Wieringermeerpolder Als afgevaardigde en plaatsverv. naar de Al- gemeene vergadering van het K.N.L.C. werden aangewezen de heeren S. J. de Regt en C. Fran se, terwijl tevens aan de Kringen zal worden gevraagd om op hunne kosten een vertegen woordiger te zenden. Bij de rondvraag werden nog enkele punten behandeld, o.a. de uitvoercontrole op uien en de regeling van den verbouw van origtneele ge wassen. Leest iedere Katholieke Zeeuwsch- Vlaamsche boer wel het mooi geillus- treerd stands- en vakblad van den R.- K. Nederlandschen Boeren- en Tuin- dersbond ,,De R.-K. Boerenstand"? Hij, die zich op dit blad tot dusver niet abonneerde (voor slechts f3,50 per jaar) heeft beslist ongelijk. Hij vrage onmiddellijk proefnummers aan bij de Administratie van «De R.-K. Boerenstand», St. Jorisstraat 37, 's-Her- togenbosch. Rijkswaterstaat. Naar gemeld wordt, zal de heer Ir. H. van Oordt, hoofd-ingenieur-directeur van den Rijks waterstaat in Zeeland te Middelburg, wien met ingang van 1 October eervol ontslag op ver zoek is verleend, worden opgevolgd - door den heer Ir. J. P. Walland, hoofdingenieur van dien dienst te Zwolle sedert 1 Januari 1921. TER NEUZEN. Oplichter. Ongeveer een maand geleden ver leende een hotelhoudster alhier logies aan 'een zekeren van de M., die zich uitgaf voor jour nalist en romanschrijver, en die tevens ver zocht een tweede kamer te reserveeren voor een vriend uit Duitschland, eveneens roman schrijver en vertaler die daar ook zou komen logeeren. Van de M. verbleef in het hotel on geveer 3 weken, gedurende wélken tijd ook dé kamer voor zijn vriend, die evenwel niet kwam opdagen, is opengehouden. Daarna vertrok v. d. M., na een bewijs te hebben afgegeven, dat hij 3 weken logees had genoten en deelde hij mede, dat de hotelhoudster over het bedrag der logiestkosten bij een bankier te Ter Neuzen kon disponeeren. Toen de hotelhoudster het geld ging in ontvangst nemen bleek dat zij het slachtoffer was geworden van een oplichter. Van de M. is door de politie opgespoord en ter beschikking van de Justit'.é te Middelburg ge steld. (Midd. Crt.) AXEL. Winkeliersvereeniging. Alhier is opgericht een Winkeliersvereeniging met voorloopig 39 le den om op bepaalde tijden een reclame-actie op touw te zetten enz. Een voorloopig bestuur werd gekozen, be staande uit de volgende heeren: L. P. Bakker, A. Dekker, A. Th. 't Gilde, M. Mieras, C. J. Schie man en P. A. Wondergem en H. J. Harte. Besloten werd, tegen de volgende vergade ring een ontwerp-reglement samen te stellen en alsdan plannen te beramen voor het aanst. St. Nicolaasfeest. Maréchaussée. Naar gemeld wordt, zal de brigade maréchaussées alhier vervangen wor den door een afdeeling bereden maréchaussées^ OVERSLAG. Verdronken. De 50-jarge E. A., alhier,- die aan zenuwtoevallen leed, is in een waterput gevallen en verdronken. KOEWACHT. Politiediploma. De heer Th. Janssen, Kon. Maréchaussée alhier slaagde voor het politie diploma met aanteekening. Stenut eten Katholieken Raflie-Omreep 1 Door Uw lidmaatschap f5 per jaar. 2 door Uw abonnement op den Katholieken Radiogids f2,75 Per half jaar. 3 door U op te geven als contri buant (contributie door U zelf te bepalen) Ieder katholiek Radio-bezitter wor de lid van den K.R.O. en abonné op den Katholieken Radiogids Ieder Katholiek niet-radiobezitter worde lid van den K R.O. of geve zich als contribuant op! Correspondentschap voor Sas van Gent: Oostkade 16 Telefoon nr 15 H. Kindsheid. Luisterrijker dan we 't ooit in Sas gezien hebben, trok gisteren de optocht van de H. Kijndsheid door de straten van onze gemeente. De stoet werd ditmaal n.l. begeleid door muzikanten, terwijl een 2-tal keurige praai wagens het effect niet weinig verhoogden. Bo vendien was de „vlucht naar Egypte" met een heuselijk ezeltje als rijdier voor de Maria - figuur als groep ingelascht en trok ook Jo annes met het lammetje mee. Ook St. Michaël vormde een nieuwe verschijning in de lange stoet, die onder begunstiging van goed weer, véél belangstelling trok. R. K. Kiesvereeniging. Vrijdagavond, 26 dezer ten half acht i$ er in het patronaat ledenver gadering van onze R. K. Kiesvereeniging. De agenda ziet er als volgt uit: I. Opening. Z.EM. KARDINAAL VAN ROSSUM IN ZWITSERLAND. Kardinaal van Rossum in gezelschap van zijn oud-secretaris, Dr. Dreh- mans C.s.s.R. in het klooster „Heilig Kreuz" te Ingebohl. 2. Notulen.' J^. Behandeling agenda a.s. vergadering Rijkskieskringorganisat^e. 4. Verkiezing bestuurslid in verband ontslag mejuffrouw Acda. 5. Rondvraag. 6. Sluiting. Het bestuur onzer Kiesvereeniging dr'jngt erop aan, dat de leden nu eens door een tal rijke opkomst van- hun belangstelling in het politiek leven zullen doen blijken. Als iedere kiezer (en ook iedere kiezeres, want óok die moeten we, evengoed als de mannen, óp de vergaderingen onzer Kiesvereeniging zién) zich goed bewust was van de belangrijke taak, die hij (zij) op politiek gebied te vervul len heeft, en wat er van afhangt of hij /zij die taak inderdaad goed vervult, zou men stellig van een vergadering van de Kiesvereeniging hïé't zónder geldige reden wegblijven. Óm zijn kiezerspliclit goed te kunnen ver vullen, is het nooriig, dat men op de hoogte zij eh daarvoor is weer dringend gewenscht, dat men geregeld de vergaderingen zijner kies- vereenigingen bezoekt. Er zijn nog tal van an- dëre redenen, die den kiezer tot dit vergadering tiézoek moesten brengen, doch die bespreken we wel eens in een speciaal artikeltje. Voor heden mogen we volstaan met een drin gend beroep op alle kiezeressen en kiezers om dóór trouw bezoek der enkele algemeens verga 'deringen, welke door de kiesorganisatie worden belegd, blijk te geven, dat het hun met het ver vullen van hun plichten als kiezer ernst Is. De vergadering van Vrijdag a.s. moge hiervan getuigen. Hanze. Het hoofdbestuur van de Hanze in 't Bisdom Breda heeft tot de geestel. adviseurs en be sturen der afdeelingen een schrijven gericht, waarin gewezen wordt op de weinige activiteit welke door sommige afdeelingen wordt ontwik keld en verzocht wordt, alle zorg te besteden aan de voorbereiding van een ledenvergadering Vooral wordt ook aangedrongen op het houden van meer bestuursvergaderingen en om iedere ledenvèrgadèring door een bestuursvergadering te doen voorafgaan. De algemeene ledenvergadering wordt gehou den te Oosterhout op Donderdag 23 October. DE EERSTE HERTOG VAN ENGELAND, de Katholieke teert bij zijn terugkeer te Londen de Guards. Hertog van Norfolk, inspec- Bij Kon. besluit is,, met ingang van 16 Septem ber 1930, benoemd tot referendaris der poste rijen, telegrafie en telefonie de referendaris 2e klasse der posterijen, telegrafie en telefonie T. Horensma, directeur van het post-, telegraaf- en telefoonkantoor te Workum; bij beschik king vah den directeur-generaal der posterijen, telegra^e en telefonie is de benoemde met in gang v&n denzelfden datum aangewezen als directeur van het post-, telegraaf- en telefoon-' kantoor .'te Ter Neuzen. HULST. Gedurende Augustus 1930. Huwelijks-aangiften. 2. Florent de Nijs, 22 j., jm. en Leonie Mar e van Goeye, 26 jaar, jd. 23. Petrus Johannes Henri Volleman, 39 jaar, jm. en Anna Louisa Amelia Baart, 22 jaar jd. 28. Petrus Anthonius Johannes Bauwens, 30 jaar. jm. en Margaretha Elodia Volleman, 26 j. jd. Huwelijks-voltrekkingen. 6. Petrus Francis- cus d'Hooghe 26 jaar jm. en Louisa Maria Elisa Lebbinck, 23 jaar jd. 20. Florent de Nijs 22 jaar jm. en Leon'p Marie Van Goeye 26 jaar jd. 20. Honoré Eugene Reyns, 24 jaar jm. en Hendrika Margaretha Korthof 20 jaar jd. Geboorten. 4. Margaretha Maria Martina, d. van Iman den Boer en Jozina Cornelis van den Berge. 16. Maria Julia Theresia. dochter van Karei L. van den Ende en Cornelia A M M van Wesemael. 7. Raymond Camiel Marie, zoon van Augustinus, L J Cattoij en Angelie F. Corte- beek. 3. Cornelia Jacoba Maria, dochter van Theophilus Verstraeten en Maria M. Blommaert 8. Aline Lena, dochter van Johannes H F Taal man en Rosalia M. De Plukker. Overlijden. 2. Elodie Eulalia Wuytack 8 jaar dochter van Achille B. Wuytack en Rosalia Meys. 6. Maria Loujfsa Weesepoel, 44 jaar echt- genoote van Andreas Josephus Jansen. 7. Jo hanna Catharina de Booy, 96 jaar weduwe van Louis H. Josiassen. 1. Cornelia Maria Leyten 49 jaar dochter van Johannes Leyten en Maria van der Weë. 24. Isabella de Weirdt 81 jaar weduwe van Carolus L. Burm. 29. Judoca Mei, echtgenoote van Alouisius Crombeen. TER NEUZEN 1 (Nadruk verboden). Huwelijks-aangiften. 15 Sept. Francois Ver- brugge, 57 jaar, weduwnaar en Johanna Magda - lena Jurrij, 49 jaar jd. 18 Sept. Pieter Cornelis Verbeek (van Rotterdam) 28 jaar jm. en Corne lia Maria Johanna van der Peijl 25 jaar jd. Huwelijks-voltrekkingen. 17 Sept. Pieter Jo- hannis Joorst Cornelis van Gaaien 27 jaar jm. en Pelagie Doeree Louise Durinck (van Ant werpen) 19 jaar jd. 18 Sept. Theodorus Fran- ciscus van Kouteren, 25 jaar jm. en Martha Vergina Verhaege 20 jaar jd. Achille Charles D'hert 37 jaar gesch. van echtg, en Irena Anna Taalman (van Graauw) 22 jaar Jd. Jan Jaco bus Harms 20 jaar jm. en Tanneke Leuntje van de Voorde 17 jaar jd. Geboorten. 14. Pieter Hendrik zoon van Leen- dert Jan Berwald en Willemina van de Linde 17 Sept. Georgette Elisa dochter van Maurice Emile Stockman en Zulma Paulina van Gemst Overlijden 18 Sept. Franciscus Lauret 85 jaar weduwn. van Gudula van Saeenkiste Emma Sophia Maria Verschraegen (wonende te Koe wacht) 36 jaar echtg. van Augustus Augusti nus de Waele. Kantongerecht te Ter Neuzen. Strafzitting van 9 September 1930 Veroordeeld wegens ovetrreding: Visscherijwet: J D, Axel, f0.50 of 1 d.h. M. en R. R. wet. J C de R,, Zaamslag f 5 of 1 w. tuchtsch; G. G, Selzaete f 2 of 1 d h; W. V., Muddelburg f 1 of 1 dh; J S, Ter Neuzen, K W, Axel beiden f 5 of 3 dh; S M, Zaamslag f 1 of 1 dh; J H K, Zaamslag, K W, Axel AZ, HdJ, SvK, PJE allen Zaamslag ieder f 5 of 3 dh; F O F d V, Zaamslag f lof ldh; JSvdH.CdT.VD, al len Zaamslag ieder f 5 of 3 dh; G S St Jan steen f 10 of 10 d.h. Spoorwegwet. D.S, Axel f 5 of 1 d.h. Art. 461 W. v S. dagen hechtenis. Alg. Pol.-ver. Ter Neuzen. J A v H, a.b. sch:tp Sido IV f 25 of 10 dh; H A M, Ter Neuzen f 10 of 5 dh. Art 426 W. v. S. H A M, J K, beiden Ter Neuzen ieder f 25 of 10 d.h. Art. 453 W. v S. J V, Rosmalen M M V, Ter Neuzen, A S, Sluis kil, HAM, Ter Neuzen allen f 10 of 5 dh; Trekhondenwet. E G, Sas van Gent, 3 maal f 1 of 3 maal 1 dag hechtenis. Alg Pol.-ver. Axel. P. J. v P, Westdorpe f 3 of 1 dh. Rechtbank te Middelburg. In de zitting van 19 September jl. werden o.a. de volgende zakenbehandeld: A. G., 58 jaar, voerman te Zaamslag, werd ten laste gelegd dat hij in den loop der jaren 1926 tot 1930 te Zaamslag 2 bussen zinkwit toe behoorende aan Johannis Krim, welke htj en- der zich had om te vervoeren, heeft verdui sterd. Eisch: 1 maand gevangenisstraf. I A F, 41 jaar. leurder te Breskens gedeti neerd, werd ten laste gelegd dat hij op 18 Au gustus jl. te Axel 2 rijwielbelastingplaatjes 1930-'31 die hij gevonden had, zich heeft töe- geeigend. Eisch 3 maanden gevangenisstraf. Mr. Zaaijer, verdachte's raadsman, achtte

Zeeuwsche Koerier | 1930 | | pagina 2