BERICHT. Omdat LES SI VITE volkomen onschadelijk, Binnenlands Buitenland. Stadsnieuws. Provineienieuws. fOSTREMEHIWE Ni. 52413. "ite Waarom LESSIVITE ZIJ, DIE ZICH PER 1 OCTOBER A.S. OP DE ZEEUWSCHE KOERIER ABONNEEREN, ONTVANGEN DE TOT DIEN DATUM VER SCHIJNENDE NUMMERS GRATIS. zeld van HARE MAJESTEIT DE KONINGIN MOEDER. van ZIJNE KONINKLIJKE HOOG HEID DEN PRINS DER NEDERLANDEN en van HARE KONINKLIJKE HOOGHEID PRIN SES JULIANA DER NEDERLANDEN, en vooraf gegaan door de Commissie, verlaat de ver gaderzaal. De VOORZITTER sluit, nadat de Commissie in de zaal is teruggekeerd, de Vereen.igde Ver gadering. De Millioenennota. De Millioenennota en de verschillende hoofd stukken der Staatsbegrooting 1931 zijn versche nen. De gewone dienst geeft een nadeelig saldo van 9 millioen, dat tot ongeveer 2 millioen kan worden gereduceerd. Prins Boudewijn, graaf van Henegouwen. Bij koninklijk decreet is aan prins Boudewijn van België de titel van graaf van Henegouwen toegekend. Hetzelfde decreet bepaalt, dat de oudste zoon van den hertog van Brabant in de toekomst altijd dezen titel zal dragen, totdat hij dien van hertog van Brabant zelf krijgt. De Paus krijgt van Katholieke Japansche kin deren een pop cadeau. Een prachtige Japansche s;,erpop is op het oogenblik van Japan naar de Vaticaansche Stad onderweg. Het is een geschenk voor den H. Vader van de kinderen der vereeniging van de II. There- sia van Liseux te Nishinomiya. Het geschenk ijs bedoeld om de dankbaarheid der kinderen tot uiting te brengen voor een gift van 2400 gulden, welke de Paus voor den voorgenomen bouw eener Theresiakerk te Nis hinomiya had geschonken. 150 Russische boeren neergeschoten? Naar de „Express Poranny" uit Wilna meldt, zouden aan de Russische zijde van de Poolsche grensplaats Hlobuszany honderd vijftig Rus sische boeren, die uit Rusland probeerden te vluchten, neergeschoten zijn. Duitschland's buitenlandsche politiek De uitslag van de verkiezingen legt men in Berlijnsche politieke kringen aldus uit, dat de voortzetting van de huidige buitenlandsche politiek verzekerd is. De oppositie tegen deze politiek bedraagt in het geheel 224 stemmen, nl. 76 communisten, 107 nationaal-socialisten, 41 Duitóch-nationalen Daar de rijksdag in het geheel 575 af gevaar digden zal tellen, is deze oppositie veel minder dan de helft der afgevaardigden. De tentoonstelling van Luik en Antwerpen. De tentoonstelling te Luik en te Antwerpen zouden op 3 Novermber a.s. gesloten worden. Concertavond. Tijdens het Symphonieconcert dat op Zondag 5 October a.s. in de groote zaal van het Patronaat zal gegeven worden door het R. K. Symphonieorkest van St. Amandsberg zullen als solisten optreden de heeren Georges Naessens (piano) en Maurits De Smedt (helden tenor). 1 - Prijsschieting. Bij de Zondag gehouden prijs schieting gegeven door de Mij. „St. Sebastiaan" alhier, was de uitslag als volgt: Hoogvogel R. Kerckhaert, Westdorpe. Den heer C. Pollet alhier wist zich te onderscheiden door resp. de 2 zij vogels en de eerste kal af te mik ken. De tweede kal werd geschoten door A. de Vleeschouwer alhier. Er namen 43 schutters deel. Bezoek Commissaris der Koningin Maandag 22 dezer bezoekt de Commissaris der Koningin de gemeenten Cadzand, Sluis, St. Kruis en Waterlandkerkje. Vierde R. K. Onderwijzersdag voor Zeeuwsch-Vlaanderen. Naar men ons mededeelt, zal op Woensdag 8 October te Ter Neuzen de vierde R. K. Onder wijzersdag voor Zeeuwsch-Vlaanderen gehou den worden. Bezoek en Jaarvergadering Verbond van Ned. Werkgevers. Naar wij vernemen zal het Verbond van Ned. Werkgevers ter gelegenheid van zijn a.s. Jaar vergadering op Donderdag en Vrijdag a.s. een bezoek brengen aan Vb'ssingen, Sas van Gent en Ter Neuzen. Een gezelschap van circa 130 personen zal Donderdagnamiddag te Vlissingen arriveeren, alwaar de Mij „De Schelde" recipieert met aan bieding van een diner en een bezoek aan de werven. Vrijdagmorgen wordt naar Breskens overge stoken en vandaar met autobussen naar Sas van Gent gereden, alwaar men ten circö, 11 uur zal arrijveeren. Hier wordt een bezoek gebracht aan de Glasfabriek, welker directie het gezel schap een koffiemaaltijd in de fabrieksgebou wen offreert; waaraan ook de burgemeester van Sas van Gent zal aanzitten. Ten circa 2 uur vertrekken de bezoekers naar Ter Neuzen, waar in het Concert- en Bioscoop gebouw de jaarvergadering wordt gehouden. Na afloop dezer vergadering keert men per speciale boot naar Vlissingen terug. WESTDORPE. Landbouwcursus» Naar wij vernemen zal er dezen winter in de lokalen van de R. K. school een landbouwcursus gegeven worden. Deelne mers kunnen zich voor 22 September aanmel den bij het hoofd der school te Westdorpe of bij den heer E. Lansu, hoofd der school te Zuiddorpe. SLUISKIL. Ontvreemd. Zondagnacht is ten nadeele van den heer J. v. D. uit zijn auto een regenjas ontvreemd. Genoemde heer had even zijn auto onbeheerd laten staan voor de woning van d. P. Toen hij weer instapte om huiswaarts te keeren bemerkte hij den diefstal. Door de poli tie wordt een onderzoek ingesteld. TER NEUZEN. De kermis. Behalve de „rupsbaan", die ook te Sas dezer dagen zijn diensten praesteerde, zijn op de Ter Neuzensche kermis de gewone attrac ties te vinden: Draaimolen, schommel, zweef molen, schiettent, gebakkramen enz. benevens in de Burgemeester Geillstraat het circus Ton- deur. Gouden huwelijk. Gisteren mocht het echt paar M. Herrebout-de Kraker zijn gouden hu welijksfeest vieren. WALSOORDEN. Verdronken. Vrijdagmorgen had aan boord van een baggermolen, die bezig is aan het uit baggeren van de haven, een doodelijk ongeval plaats. De 56-jarige schippersknecht B. uit Slie- drecht werd nl. door een lier getroffen en over boord geslagen. Pogingen om hem te redden mochten niet slagen. Het lijk is nog niet ge vonden. STOPPELDIJK. Gemeenteraad. Vergadering van den Raad der gemeente Stoppeldijk van Vrijdag 29 Aug. 1930 n.m. 6 uur Tegenwoordig de voorzitter met de heeren: H. Kerckhaert, W. Staal, D. F. Raes en A. van Cranenbroeck. Afwezig zonder kennisgeving de heeren: Th. A. Adriaansens, P. Baart en J. C. Vereecken. De notulen der vorige vergadering worden goedgekeurd. Van de Nederlandsche Vereeniging tot be scherming van dieren is ingekomen een schrij ven inzake dierenbescherming, waaromtrent afwijzend wordt beschikt. Mede wordt zonder hoofdelijke stemming be sloten tot terugzending van een map iphouden de brochure, kaart enz. voor samenwerking in Nederland tegen tuberculose. De voorzitter deelt mede, dat de Raad inder tijd .machtiging verleende aan B. en W. tot aankoop van een gebruikte brandkast voor op berging van waardevolle archiefstukken, ge heime stukken enz. Dezer dagen werd eene aanbieding ontvan gen van de Fa. Blikman en Sartorius voor een stalen kast, die een hitte van 1000° F. kan doorstaan en waarvan de aanschaffingsprijs bedraagt f 130. Z. h. st. wordt de aankoop dier kast goed gekeurd. De voorzitter stelt aan de orde de voorloo- pige vaststelling van de gemeenterekening met bijbehoorende rekening van het G. E. B. over 1929. Hij vernam, dat de Commissie, die met het onderzoek is belast geweest, die rekeningen nog niet heeft onderzocht. De heer van Cranenbroeck, lid van de Com missie van onderzoek, zegt een van de andere leden gesproken te hebben nl. den heer Baart, die wel genegen was volgende week de reke ning na te zien, doch die tot heden verhin derd was. Hij heeft nog voorgesteld om het Zaterdagavond te doen, doch dan had Baart ook geen tijd door den schietwedstrijd van de Burgerwacht en volgens den heer Baart zou de heer Vereecken wellicht ook geen tijd ge had hebben. De voorzitter zegt, dat de commissie op 14 Augustus - is benoemd toen de rekening werd aangeboden en is door hem aan de Commissie gezegd, dat zij niet te lang moesten wachten met onderzoek en heeft hij er speciaal op at tent gemaakt, dat de rekening vóór 1 Septem ber moest worden vastgesteld en zij dus nüet moesten wachten tot het uiterste moment. Nu de rekening niet is onderzocht door de Commissie, zou hij willen voorstellen toch de rekening voorloopig vast te stellen en mochten er heeren zijn, die er prijs op stellen omtrent posten te worden ingelicht, dan kunnen diie in lichtingen thans verstrekt worden. De rekening moet vóór 1 September voorloopig zijn vast gesteld en hij vindt, dat de commissie tijd ge noeg heeft gehad ze na te zien. De raad kan daarop niet blijven wachten. B. en W. hebben de rekening ;n zijn geheel nagezien en in orde bevonden. De heer Raes zegt, dat het moeilijk is om trent bepaalde posten inlichtingen te vragen omdat hij er niets van gezien heeft. De heer van Cranenbroeck vertrouwt, dat B. en W. de rekening wel goed zullen hebben nagezien. Met alg. st. wordt hierop de rekening voor loopig vastgesteld. Ingekomen is de begrooting van het Burger lijk Armbestuur voor het jaar 1931, in welke begrooting door dat bestuur eene gemeentelijke subsidie wordt gevraagd van f 3200. De voorzitter deelt mede, dat B. en W. voor stellen de aangevraagde subsidie met f 700 te verminderen. Zij zijn van oordeel, dat de ge leidelijke doorvoering van de sociale wetgeving ook de armlastigheid zeer vermindert en vele lasten van de gemeente afwentelt. De heer Kerckhaert is van oordeel, dat op de lijst der bedeelden velen voorkomen, die met minder ondersteuning zouden geholpen zijn. Er moet ook een grens getrokken worden. De voorzitter zegt, dat, indien onvoorziene omstandigheden zich voordoen, altijd nog een beroep op de gemeente kan worden gedaan. B. en W. meenden, dat op de lijst der bedeelden ook personen voorkwamen, die inkomsten heb ben van andere gezinsleden. De heer van Cranenbroeck heeft gehoord, dat er personen bedeeld worden, die het absoluut niet noodig hebben doordat zij gesteund wor den door hun kinderen. De heer Staal zégt, dat B. en W. besloten heb ben voor te stellen den post voor geneeskundi ge behandeling geheel te schrappen. Zijn er operatie's noodig, dan moeten de menschen maar bij de gemeente aankloppen. Deze post is geraamd op f 500. Verder meenden B. en W. ook te moeten voorstellen post 1 en post 2 der uitgaven bei den met f 100 te verminderen. Z. h. st. wordt dit voorstel van B. en W. aan genomen en het bedrag der subsidie voor 1931 bepaald op f 2500. De voorzitter zegt, dat het resultaat der voor loopig opgemaakte begrooting voor B. en W. aanleiding is geweest om den raad voor te stel len de opcenten op de grondbelasting, die in 1929 verdubbeld werden, wederom terug te brengen op het vroegere getal, nl. 40 opcenten op de gebouwde eigendommen en 10 op de on gebouwde eigendommen. Z. h. st. wordt dit voorstel aangenomen en de desbetreffende verordening, na voorlezing vastgesteld. Aangeboden wordt de gemeenterekening voor het dienstjaar 1931. De voorzitter deelt mede, dat deze met de daarbij behoorende stukken aan de leden zal worden gezonden ter inzage, waarna behan deling i(n September kan plaats hebben. Van den gemeenteraad van Goes is ingeko men een besluit tot wijziging van de bezoldi ging van den laboratorium-bediende bij den keuringsdienst van Waren te Goes. B. en W. stellen voor met deze verhooging niet accoord te gaan, welk voorstel met alge- mëene stemmen wordt aangenomen. De voorzitter zegt, dat het wenschelijk is gebleken, dat eene instructie werd ontworpen A *f\\ voor het schoonhouden van het gemeentehuis. Thans, nu er niets voor bestaat, kan niet met zekerheid gezegd worden wat onder het schoon maken verstaan moet worden en ook omtrent de j aarlij ksche schoonmaak heerscht verschil van opvatting. De heer Raes vindt het zeer noodig, dat hieromtrent bepalingen worden vastgesteld. Na voorlezing van de ontwerp-verordening wordt deze met algemeene stemmen vastge steld. Sluiting der vergadering. ST. JANSTEEN Gemeenteraad. De raad dezer gemeente ver gadert op Vrijdag 19 dezer des namiddags 7 uur wett. tijd) ter behandeling van de volgen de agenda: 1. Onderzoek geloofsbrieven van den heer A. J. Vinck, benoemd lid van den gemeenteraad. Waar de bij de wet vereischte bescheiden zijn overgelegd en in orde bevonden en geen Wettelijke bezwaren tegen de toelating bestaan wordt voorgesteld te besluiten belanghebbende als. lid van den gemeenteraad toe te laten. 2. Beëedigmg en installatie van den heer A. J. Vinck, voornoemd, als lid van den gemeente raad. 3. Notulen. 4. Ingekomen stukken waaronder:" a. Verzoekschrift van eenige ingezetenen, wonende langs de Gentsche straat, d.d. 8 Sept. jl. om één of meer lantaarns voor de straat verlichting ter plaatse te willen doen aan brengen. Wordt voorgesteld dit adres voor kennisge ving aan te nemen, aangezien het aanbrengen van een lantaarn ter plaatse reeds in het re organisatieplan van B. en W. is opgenomen. b. Verzoekschrift van het R. K. Par. Kerk bestuur, alhier, d.d. 12 Augustus 1.1. om het voorschot op de gemeentelijke vergoeding ex art. 101 der L. O.wet 1920 voor 1930 te willen herzien in dier voege, dat in plaats van 80 pCt. van f 6,65 per leerlijpg, 80 pCt. van f 7,53 per leerling zal worden toegekend. Waar inderdaad de vergoeding over 1928 in de gemeente Uden f 7,53 per leerling heeft be dragen, wordt voorgesteld de besluiten van 14 Februari 1.1. te herzien en het voorschot over 1930 te bepalen voor: a. De R. K. Meisjesschool op f 1240,94. b. De R. K. Jongensschool op f 909,62. c. De R. K. school te Heikant op f 981,91. c. De begrooting, van inkomsten en uitgaven der Gezondheidscommissie, gezeteld te Hulst, voor het dienstjaar 1931. Vorgesteld wordt het als bijdrage door deze gemeente geraamde bedrag ad f 135,50 op de gemeentebegrooting voor hetzelfde dienstjaar uit te trekken. d. Het door den Directeur-boekhouder van het vormalige Electric\teitsbedrijf uitgebrachte rapport, d.d. 23 Augustus 1930, inzake beleg ging van het door de overdracht van dat be drijf voorkomende kapitaal. Door B. en W. wordt voorgesteld: a. Door de meerderheid van het college, het voorstel in zijn geheel over te nemen, doch te bepalen, dat de huur voor woningen in het dorp niet op 5 pCt. doch op 6 pCt. der totale kosten zullen moeten worden gesteld. b. Door de minderheid van het College, al leen het voorstel over te nemen voor wat be treft het bouwen eener woning te Heikant met als huurwaarde 5 pCt. der totale kosten, verder slechts ééne woning te stichten op den grond bij het gemeentehuis en wel aan de linkerzijde, met als huurwaarde 6 pCt. der totale kosten, de zich ter plaatse bevindende bijkeuken in te richten voor W. C. en het resteerende kapitaal rentegevend te beleggen bij de Coöp. Boeren leenbank, alhier. Verder het College van B. en W. te machtigen tot het doen opmaken van bestekken en teekeningen en het aanbesteden der werken onder bepaling, dat de gunning der werken aan den Raad wordt voorbehouden. e. Het om prae-advies in handen van den burgemeester gestelde adres van P. A. de Block alhier, om verhooging zijner jaarwedde als se cretaris-penningmeester van het Burgerlijk Armbestuur. Overeenkomstig het advies van den burge meester wordt voorgesteld in verband met de jaarwedden in andere gemeenten, de jaarwed de ingaande 1 Januari 1931 vast te stellen op f 175 (thans f 150). f. Het adres van F. Picavet te Nieuw-Namen, om hem eene jaarlijksche bijdrage van f 300 uit de gemeentekas te willen toekennen, voor zijn autobusdiensten Nieuw-NamenHulst v.v. via St. Jansteen Aangezien de totstandkoming eener verbindijng met Clinge en Nieuw-Namen in het belang der ingezetenen is te achten wordt voorgesteld, ingaande 1 Januari 1931, voor onbepaalden tijd eene jaarlijksche btjdra-

Zeeuwsche Koerier | 1930 | | pagina 2