PUROL Burgert. Standen Loop der bevolking Gemengd JTieuws. Ingezonden Mededeellno (12) Uit het Buitenland. rm r V *T' DE GEVOLGEN VAN DE DROOGTE IN AMERIKA. De onbarmhartige zon verschroeide alle gewassen; dor en droog staan de velden en geen stortbui kan er leven aan geven. en waaruit alsdan zou blijken, dat er een ba tig slot zal wezen van ruim f 296. Even zoo geschiedt met: VII. Aanbidding begrooting Electr. Bedrijf 1931 en VIII. Aanbieding begrooting Alg. Armbest. 1931. De heer van Heese heeft bij de gemeente- begrooting een post opgemerkt van f 10 als vergoeding voor den veldwachter voor 't rond brengen van biljetten. Spr. vraagt hierover inlichting, daar hij meent, dat dit werk tot de plachten van den veldwachter behoort. De voorzitter geeft hieromtrent de noodige inlichtingen en zegt, dat dit niet tot de functie van den veldwachter behoort, want het zijn geen politiezaken; hiervoor zou eigenlijk een gemeentebode moeten worden aangesteld. Het is derhalve niet meer dan billijk, dat de veld wachter voor deze moeite een billijke vergoe ding ontvangt, want hij is geenszins verplicht dit werk te doen. Nog wijst dhr. van Heese op een post van f 5 uitgave ten behoeve der maréchaussée's en vraagt, waaraan die besteed werden. Dhr. v. Deursen meent ook, dat men dit missen kon. De voorzitter antwoordt, dat de maréchaus sée's door hem gerequireerd worden bij voor komende feestelijkheden in de gemeente of anderszins en maakt door enkele voorbeelden duidelijk, dat zulks nfct noodeloos geschiedt. Deze politiemannen nu dient men toch eenigs .sins te onthalen tijdens of na afloop der sur veillance, bovendien, hoopt spr., dat de leden niet zullen vallen over zulk mimiem bedrag. Met deze inlichtingen zijn de leden vol daan. Rondvraag. De heer van Heese brengt te berde een klacht van een paar aangeslotenen bij het electrisch net in zijn buurt, wier installatie niet is gerepareerd en zegt, dat dit niet enkel vervelend is voor de klagers, maar dat het tevens in 't nadeel van 't bedrijf. De voorzitter verklaart hiervan niets te we ten. Zooals bekend is de electricien met spr. telefonisch aangesloten en deze is verplicht bij belangrijke karweien te waarschuwen, alle daagsche gevallen mag hij op eigen houtje uit voeren. Verscheidene leden verklaren ook van boven vermelde klachten te hebben gehoord en waar uit blijkt, dat de electricien had toegezegd de reparatie uit te voeren, doch vergeten had dit te doen. De voorzitter belooft den elec tric\ën op zijn tekortkomingen te wijzen. Daar niemand meer het woord verlangt, sluit de voorzitter de vergadering SAS VAN GENT. Gedurende Augustus 1930. Huwelijks-aangiften. 5. Petrus Tak, 24 jaar jm. en Hermina Serlecia van der Steen, 24 j., jd. 23. Moxon Johan van den Abeele, 23 jaar jm. en Martha Paulina Scheir, 24 jaar jd. Huwelijks-voltrekkingen. .9. Henri Johannes Goethals, 28 jaar jm. en Melanie \ran Voren, 24 jaar jd. 9. Alfred Stephanus de Causemae- ker, 23 jaar jm. Juliana Eugenie van Voren, 20 jaar jd. 13. Petrus Tak, 24 jaar jm. en Her mina Serlecia van der Steen, 24 jaar, jd. Geboorten. 4. Raphaël Camille, zoon van Raymond Hendrik Winne en Rachel Emma de Caluwé. 6. Denise Marie Seraphina, dochter v. Joannes Ludovicus de Clercq en Anna Maria Belaert. 10. Maurice Emiel, zoon van Désiré de Letter en Leonie Van Himme. 15. Angel Coleta Maria, dochter van Cyrille Wauters en Isabella Sophia Apolonia Geerinck. 17. Elly Florentina Maria, dochter van Leonardus Ludovicus Kindt en Cornelia Verbuyst. Annie Jeannette, dochter van Ludovicus Jacobus Rammeloo en Leontina Regina Verschorren. 18. Solange Leonie Marie Theodule, dochter van Emerie Arthur Theodule Marie Coene en Emiliana von Vooren. 22. Wil lem Karei Maria, zoon van Quirinus Tak en Iréne Sophia de Wit. Denise Camilla Prudentia dochter van van Leon Mussche en Augusta Maria Acke. 26. Maria Janny Magdalena, d. In verband met de nieuwe wet geraamd zijn van Jacob Buysse en Levena de Gardyn. 31. gesteld van een commissie van onderzoek. De gemeenterekening 1929 werd voorloopig vastgesteld. Bij de rondvraag vroeg de heer Janssens verbetering van den weg Paal-Duivenhoek, vooral nabij den draai te Duivershoek en ver der van het voetpad in den polder Oude Graauw. De voorzitter zeide verbetering toe. Op voorstel van den heer Janssens, zullen de straatlampen half September branden. GRAAUW. Burgemeester Bij Kon. besluit is herbenoemd tot burgemeester van Graauw en Langendam, de heer F. J. Campen. KOEWACHT. De maréchaussée t alhier heeft aangehouden en ter beschikking van de justitie gesteld, den alhier woonachtigen landbouwer L. v. P. als verdacht van bedreigelijke bankbreuk. HENGSTDIJK. Gemeenteraad. Alle leden zijn present. Voor titter burgemeester v. Esbroeck, secretaris dhr. L. Hermans. De notulen worden voorgelezen en onveran derd goedgekeurd. De agenda vermeldde: I. Ingekomen stukken: 1. Van de Gezondheiidscommissie te Hulst de begrooting van inkomsten en uitgaven dienst 1931 Hierin moet onze gemeente bijdragen f 23.95 2. Van de vereeniging het Wit-Gele Kruis te Hulst, zich ten doel stellende de bestrijd'pg der Tuberculose, een verzoek om subsidie voor dit en 't volgend jaar. Daarin wordt opgemerkt dat de wijkverpleegster in deze gemeente indi reet wordt gesteund door voornoemde vereeni-. ging. De heer van Heese heeft hiertegen eenj/ge bedenkingen, doch de voorzitter stelt voor het adres nog eens aan te houden, opdat de leden informaties hieromtrent kunnen inwinnen, want het valt den leden wel wat vreemd op tlijf. Met algemeene stemmen wordt dit goedge vonden. 3. Een adres van het hoofdbestuur van den N.C.B. om te doen vervallen de heffing der op centen op het ongebouwd voor de grondbe lasting wordt op adv.ves van B. en W. voor kennisgeving aangenomen. 4. Een verzoek van B. Verschuren om ont heffing van de belasting op honden over een half jaar, wordt toegestaan, aangezien de hond is opgeruimd. II. Verslag en vaststelling gemeenterekening 1929. III. Verslag en vaststelling rekening Arm bestuur 1929 en IV. Verslag en vaststelling rekening G.E.B. 1929. Deze drie rekeningen waren in handen ge steld eener Commissie van Onderzoek, waarin zitting hadden de heeren van Heese, Krieck- aert en Warrens. De rapporteur, dhr. van Heese, verklaart na mens de Commissie alles in de beste orde te hebben bevonden en adviseert tot vaststelling ervan, hetgeen met algemeene stemmen ge schiedt. .V. Vaststelling verordeningen in verband met de fijnantieele verhouding tusschen Rijk en Gemeenten. De - belastingvoorstellen van B. en W. worden voorgelezen en met algemeene stemmen goedgekeurd. Zij luiden als volgt: a. De gemeente wordt geplaatst in de zesde klasse voor de gemeentefondsbelasting; er worden 20 opcenten geheven. b> Voor de personeele belasting wordt de ge meente gerangschikt in de negende klasse. De opcenten op deze belasting vervallen. c. Twintig opcenten worden geheven op de hoofdsom Voor de Vermogensbelasting. De uitkeering per inwoner bedraagt f 5.40y2. Blijkens berekening zal tengevolge dezer nieuwe wet door de ingezetenen heel wat min der moeten worden opgebracht. VI. Aanbieding gemeentebegrooting 1931. De secretaris leest de opeenvolgende hoofd stukken van inkomsten en uitgaven voor die Maarten Johannes, zoon van Jannis van Kerk voort en Janneke Elizabeth van den Broecke. Overlijden. 30. Levenloos aangegeven kind van Antonius Cornelius Maria Schalken en Johanna Petronella Maria Diks. WESTDORPE. Gedurende Augustus 1930. Geboorten. 11. Oscar Herman, zoon van Ber nardus Augustinus de Ridder en Maria Coleta de Witte. Cecilia Delph'jia Maria, dochter van Richard Leo Janssens en Bertha Clementina de Coninck. 15. Lucien Alouisius, zoon van Emile Antonius Adam en Maria Magdalena Goethals. 19. Richardus Augustinus, zoon van Johannes Maas en Emma Mathilde de Kraker. 26. Eugène Charles, zoon van Maurice Charles Janssens en Emma Maria van Hecke. PHILIPPINE. Gedurende de maand Aug. 1930 Geboren. Cecillia Johanna, dochter van Julia nus N. de WitRammeloo. Huwelijksaangiften. Albert P. E. Rammeloo 27 jaar jm. en Alice Piters 22 jaar jd. Huwelijks-voltrekkingen. Albert P. E. Ramme loo 27 jaar mosselvisscher en Alice P)^ters 23 jaar jd. Overlijden. Hermanus N. Rammeloo, 19 jaar zoon van C. Rammeloo van den Bos. TER NEUZEN (Nadruk verboden). Huwelijks-aangiften. 28 Aug. Anthonie Wil lem Geensen, 28 jaar jm. en Janna de Putter, 23 j., jd. 29. Theodorus Franciscus van Koute ren, 25 jaar jm. en Martha Maria Virgina Ver haege 20 jaar jd. Krijn de Vos, 29 jaar jm. en Adriana de Bruijne 26 jaar jd. Huwelijks-voltrekkingen. 27 Aug. Daniel de Feijter, 26 jaar, jm. en Janna van de Winckel, 22 jaar jd. Geboorten. 23 Aug. Vera Irène, d. van Pieter Cornelis Pols en Irène Koehler Betts. Hendrik Oscar, zoon van Camillus De Witte en Christi na Scheele. 24 Aug. Anna Elizabeth, d. van Petrus Josephus Hermans en Pieternella Maria de Back. 25. Cornelia Janna, d. van Jozias Pie ter Klaassen en Krina Maria Verberkmoes. 26. Aaltje, d. van Jozias Romeijnsen en Paulina Klaassen. Overlijden. 23 Aug. Maria Mathilde Geilleit, 62 jaar, echtg. van Alphonse Guiliet. 24. Maria Dekker, 75 jaar echtg. van Leendert Dees. 28. Gilles Drabbe, 73 jaar, echtg. van Jeanne Wil- helmina Geensen. BOSCHKAPELLE. Huwelijks-aangiften. 20 Aug. Petrus Bernar dus Maenhout, 47 jaar, weduwnaar van So phia Jacoba de Bruycker (van Sluis) en Maria Theresia Ferket, 46 jaar jd. Geboorten. 9 Aug. Rosalia Mathilda, dochter van Aloijsius Heijens en Maria Mathilda Vink. 12. Hilda Maria, dochter van Augustinus Cor nells Hermans en Emma Christina Otjes. 17. Andries Jan Daniël, zoon van Willem Wester- beke en Wilhelmina de Feijter. 31. Agnes Maria Louisa, dochter van Alouisius Blondinus Ingels en Maria El^abeth Dankaert. 31. Anna Maria Virginia, dochter van Pieter Francies Gelderland en Emerentia Maria van Damme. SAS VAN GENT. Gedurende Augustus 1930. Ingekomen J. M. Baert, dienstbode van Selzaete (B.) W. M. J. van de Ven, zorider van Roosen daal en Nispen. H. Chr. E. Janküs, monteur van Dortmund (D.) P. Sonnek en echtgenoote, monteur van Dortmund (D.) A. L. de Koning, dienstbode van Hengstdijk. G. M. van den Berg, dienstbode van Ter Neuzen. W. M. C. van Baaien, zonder, van Rotterdam A. Th. L. Wouters, fabrieksarbeider van Ant werpen (B.) R. Van Vlaenderen, landbouwersknecht van Basse velde (B.) P. J. Pier hulp-electricien van Selzaete (B) C. M. Vo okoert, dienstbode van Ter Neuzen A. R. Ph. Verhoosel, dienstbode van West- dorpe. L. Dhaeze, zonder, van Halle bij Santhoven (B.) M. de la Ruelle, dienstbode, van Ter Neuzen C. Bulté en gezin, zonder, van Gent (B.) Y. A. Verplanken, zonder, van Gent (B.) Vertrokken: L. J. Kotvis en gezin, machinist bij de PZEM naar Westdorp. I. L. van Geersaem, dienstbode, naar Zuid- dorpe. P. De Backer, landbouwersknecht naar As senede (B.) M. van den Berg, dienstbode naar Luik (B.) Wed. Hemelaer geb. Claessens en gezin, zon der, naar Selzaete (B.) J. Schmitz, monteur naar Selzaete (B.) H. M. Willems, dienstbode, naar Assenede (B.) L. Simoens, metselaar, naar Angrés (Fr.) Ambtshalve afgeschreven). C. P. Stroowinder, dienstbode, naar Zuid- dorpe. P. V. R. Plets en gezin, ijzerdraaier naar Selzaete (B.) F. Luijk en gezin, machinist, naar Selzaete (B.) A. V. de Mol en gezin, monteur, naar Sel zaete (B.) C. H. van Baaien, zonder, naar Bergen-op- Zoom. G. C. J. De Smet en gezin, aannemer naar Gent (B.) D. M. Wauters, zonder, naar Roosendaal. WESTDORPE. Gedurende Augustus 1930. Ingekomen: Leyn Jacobus Kotvis met gezin van Sas van Gent. Margriet Clemence Marie van Hoecke, van Gent. Cornelia Maria Zaman van Axel. Evert Rutters met gezin van Ter Neuzen. Elsa Crucke van St. Maria Lierde. Irena Irma Catharina Baecke van Ouden bosch. Bruno Willems van Sleydinge. Emerence Josephina Maria Plasschaert van Graauw en Langendam. Jacob Pieter Mol met gezvn van Hendrik Ido Ambacht. Vertrokken Adriana Regina Pharaildis Verhoosel naar Sas van Gent. TER NEUZEN. In de afgeloopen week hebben zich in deze gemeente gevestigd: J. H. C. Seegert, artist, Baandijk 1, van Glad beek (D.) ambtshalve. J. G. Verpoorte, huishoudster, Veldstraat 5, Sluiskil, van Axel. E. Fontana, mecanicien, N. Kerkstraat 32, Sluiskil, van Heerlen, ambtshalve. P. Jansen, machinist, Tholensstraat 90, van Zaamslag. Vertrokken: P. B. Cos, griffier kantongerecht, Axelsche straat 55, naar Hoorn. A. L. Taalman, landbouwersknecht, P 102, naar Philippine. E. Rutters, grondwerker, Landstraat 7, Sluis kil naar Westdorpe. J. van Keulen, zonder, Grenulaan 54 naar Terschelling. Ch. A. Rijnberg, zonder, Steenkamplaan 2b, naar Schiedam. F. C. Keutel, timmerman, Kanaalweg 8, Sluiskil, naar Parijs, ambtshalve). P. C. Verbeek, kantoorbediende P. en T., Tholensstraat 53, naar Rotterdam. S^Huid en^!te®h en Doorzitten bij Wielrljden. Zonnebrand en Smetten der huid. verzacht en geneest men met _Doo» 30-60. Tube S0 ct. Bij Apoth eo Drogiitea Een vliegtuig op hol! Op het vliegveld van le Bourget trachtte dezer dagen een onbekende zich met een pas sagiersvliegtuig uit de voeten te maken. Hij had reeds In het vliegtuig plaats genomen, doch daar hij met het schakelbord niet over weg kon, gelukte het hem niet het vliegtuig te laten opstijgen. Wel maakte dit verschei dene luchtsprongen, zoodat de onbekende ten 1 slotte uit het vliegtuig werd geworpen. Voordat hij door zijn achtervolgens werd be reikt, wist hij zich uit de voeten te maken. Het onbeheerde vliegtuig reed over het vlieg- veld en kwam ten slotte tegen een hindernis terecht, zoodat het geheel vernield werd. .Tienjarig jongetje door inbrekers vermoord. Te Klein Rudesboy bij Radeberg vond een landeigenaar bij thuiskomst zijn tienjarig zoontje vermoord op den grond in één der ka mers liggen. Het kind was geworgd. Waarschijnlijk waren inbrekers aan het werk in de verlaten woning en werden zij door het kind, dat onverwacht thuiskwam verrast.

Zeeuwsche Koerier | 1930 | | pagina 11