Dankbetuiging. Rheumatiek, Ischias of Jicht HONIG 'S Custard De Herdenkingsfeesten te Hulst. Sport en Spel. Gemengd JTteuws. Laatste berichten Wiukelweek „Terneuzen Kliuiop' Uit het Binnenland. Ieder, die aan lijdt, deel ik gaarne kosteloos mede, wat mijne vrouw spoedig en goedkoop genas. 12 V» Cts. retourporto verzocht. Hs. M L L E R, Obersekretar a. D. Dresden 133, Neustadter Markt 12. V - V 1 te kennen dat de raad toch nog wel eens bij een zou komen om de gevolgen van zijn stand punt nader te bezien, want hij hoopte dat men het niet zoover zou laten komen dat een beroep op de kroon noodig is. Door den voorzitter werd thans breedvoerig besproken de middelen om te geraken tot af schaffing van den gemeentetol echter alsdan met de minst mogelijke kleerscheuren voor de gemeente. Hij gaf een uiteenzetting van zijn plan dienaangaande. Indien geest kregen B. en W. opdracht tot verdere afhandeling de zer zaak. Daar voor de overgroote meerderheid het koffieuurtje was aangebroken stapte men, voor deze keer, ook maar zonder rondvraag op TER NEUZEN. Opening. Ondanks het feit, dat het voor de meeste winkelzaken op het oogenblik geen „seizoen is, wordt aan de winkelweek, welke alhier van 25 tot 30 Augustus gehouden wordt, druk deel genomen. Een 90-tal vooraanstaande winke liers zijn van de partij. Hedenavond worden de feestelijkheden in gezet met een rondgang van bestuur en leden van het Winkelweek-Comité, opgeluisterd door muziek van het plaatselijk muziekgezelschap. Amusante Letterwedstrijd Dinsdagavond 7 uur heeft de groote amusan te letterwedstrijd „Stormloop" plaats. Op klok slag 7 uur wordt in de étalage van iederen deel nemer een lettergelegd, gedeeltelijk verborgen, doch van buiten af voor ieder zichtbaar. Ieder een kan aan den wedstrijd deelnemen; de win keiiers alleen zijn uitgesloten. De letters, die in de verschillende étalages liggen vormen den zin: Winkelweek Terneuzen klimop. Er moet aangegeven worden in welke winkels zich de letters bevinden. Een winkel mag slechts eenmaal genoemd worden ;z oo is 't noodig 6 verschillende winkels met E aan te geven. Zijn de letters gevonden, dan moet men zich vlie gensvlug naar lokaal J N Adriaansen Noordstr begeven. De eerste vijf personen krijgen resp. een eikenhouten bloemtafeltje, een paar prach tige schilderijen, een driedeelig garnituur, een prachtige eikenhouten wekker en een reuzen tulband. Optochten. Woensdagmiddag om 2.30 uur zal een schit terende reclame optocht uitttrekken van al de 85 deelnemende winkeliers met groepen en prachtige praalwagens. Een 85-tal meisjes die in het wit gekleed zijn, met kroontjes op van klimop zullen op schilden de namen der ver schillende deelnemende winkeliers dragen. Des avonds om 8 uur trekt een grandioze licht stoet uit, opgeluisterd door het muziekgezel schap „,De Vereenigde Werklieden". In den lichtstoet zullen 300 kinderen meetrekken. Donderdagavond wordt er in het concert en bioscoopgebouw een opvoering gegeven van „Uilenspiegel" het geweldige successtuk van 't Nieuwe Vlaamsche Volkstooneel, van Renaat Verheijen en Staf Bruggen. Vrijdagavond wordt er geconcerteerd op de met lichtzuilen verlichte Markt door „De Ver eenigde Werklieden". Op Zaterdag 30 Augustus hebben ter herden king van den 50sten verjaardag van HM. de- Koningin verschillende feestelijkheden plaats Op het H.B.S.terrein worden des middags groo te volksspelen gehouden, opgeluisterd door meerdere muziekgezelschappen. Des nam. 2 uur wordt afgemarcheerd van het marktplein De feesten op het sportterrein H.B.S. worden ingezet met 'n gecostumeerden voetbalwed strijd van een tweetal elftallen uit Terneuzen Daarna houden kinderen een ballon wedstrijd. Voorts zal er een eierrace voor meisjes van 1015 jaar gehouden worden; touwtrek ken voor jongens, stoelwedstrijden voor meis jes, hardloopen met hindernissen voor jon gens, touwtrekkenvoor meisjes enz. Des avonds om 7 uur geven de Vereenigde Vrienden uit Sas van Gent een concert op de Markt en om 8 uur de Nieuwe Harmonie „Vlijt en Volharding'" uit Hulst. Tot slot wordt des avonds om 10 uur een schitterend vuurwerk afgestoken. Gedurende de winkelweek en den feestdag zal iederen avond de stadhuistoren verlicht zijn Als bijzondere attractie is aan deze winkel week verbonden een Vlaggenwedstrijd Bij alle deelnemende winkeliers worden aan de klanten gratis strookjes vlag verstrekt. A. heeft roode, B. witte en C. blauwe strookjes Voor het venster der winkeliers staat aangegeven, welke kleeur strookjes bij den winkeliers verstrekt worden. De verkregen strookjes van de winkeliers moeten netjes opgeplakt worden op een stuk papier, of krant tot een Nederlandsche vlag. De vlag, daarvan verkregen, moet steeds drie gelijke banen vormen, ieder strookje, dat de winkelier uitreikt, is van zijn stempel voorzien Ongestempelde strookjes hebben geen waarde Voor prijzen komen in aanmerking zij, die de grootste vlag gemaakt hebben in de grootste verscheidenheid van vlagjes Een extra-prijs, een mooie waschmachine, wordt uitgereikt aan hem of haar, die de grootste vlag in levert. De hoofdprijzen zijn: le prijs Eerste klasse Simplex rijwiel voor heer of dame, 2e prijs Een prachtige zetel, 3e prijs Een luxe klok, Bim- Bam-slag, 4e prijs Een moderne spiegel met barometer Verder 82 prijzen bestaande uit al lerhande nuttige voorwerpen. De vlaggen moe ten ingeleverd zijn uiterlijk Maandag 1 Sep tember om 7 uur des avonds bij M.J. Adriaan sen, Noordstraat, waar ook de prijzen te be zichtigen zijn. HULST. NAAR HET EINDE Viel er gedurende de dagen der afgeloopen week van bijzondere festiviteiten geen melding te maken, behoudens dan een derde opvoering van het openluchtspel „Ter Kruisvaart" op Donderdagavond jl. tegen het einde der feest periode heeft het feestcomité weer voor een climax gezorgd. Zoo waren tegen Zaterdagna middag op het attractieterrein „Oud Hulst" een damspel met levende schijven en volks spelen georganiseerd terwijl tegen den avond attractioneele waterfeesten werden gegeven bestaande uit roeiwedstrijden met kano's, een gondelvaart met versierde en verlichte gon dels en tot slot een schitterend watervuurwerk een en ander opgeluisterd door muziek van de plaatselijke harmonieën en van de mando lineclub „Scheldeklanken" uit Terneuzen, de laatste in versierde gondels op het water. De belangstelling was zeer groot. Ten half acht des avonds bood het ge meentebestuur aan een groot aantal genoodig den een souper aan in hotel „De Graanbeurs" Aan 't souper zaten o.m. aan prof. dr. Mar. tin, directeur van het Mauritshuis te 's-Gra- venhage, onder wiens leiding de waardevolle oude schilderen te Hulst zijn gerestaureerd, de Tweede Kamerleden van de Bilt en Locke- feer, het lid van Ged. Staten van Zeeland van Rompu, de Prov. Statenleden Vienings e^n van Waesberghe, de heeren mr. v. d. Ven, kanton rechter te Hulst; G. J. Sprenger, voorzitter van het Zeeuwsche Genootschap van Weten schappen, Meerkamp van Embden, Rijksarchi varis te Middelburg en de Jonge, directeur van den Prov. Stoombootdienst op de Wester- Schelde, de burgemeesters uit het kanton Hulst en tal van andere gewestelijke en plaat selijke autoriteiten. Burgemeester Truffino opende de tafel met een hartelijk woord van welkom, zijn dank uitsprekend voor wat ieder der genoodigden in het belang der gemeente had gedaan. Door den heer Lockefeer, voorzitter van het uitvoerend comité, werd hulde gebracht aan den burgemeester, terwijl de heer Vienings burgemeester van Clinge, eveneens op hem een heildronk uitbracht. De heer Meerkamp van Embden bracht een eeresaluut aan de samenstellers van het ar chief, den heer J. Adriaanse en kapelaan C. Dekkers. Kapelaan C. Dekkers, voorzitter van de his torische tenttoonstelling, wijdde huldigende woorden aan het gemeentebestuur, dat toont ook voor de cultureele belangen offers te wil len brengen. De heer Sprenger preesinsgelijks de uitste kende samenwerking tusschen het gemeente bestuur en hen, die Hulst cultureel vooruit wil len brengen, terwijl M. v. d. Ven als kanton rechter zijn waardeering betuigde voor de ge zonde mentaliteit van het gemeentebestuur, dat de stroomingen in de bevolking juist bleek aan te voelen en op uitstekende wijze te lei den. Voorts spraken nog de inspecteur van het Lager Onderwijs de heer v.d. Weijer, die hulde bracht aan het onderwijzend personeel te Hulst en ook den schrijver van het openlucht spel, eveneens onderwijzer, den heer L. Locke feer, in die hulde betrok; verder de heer R. Wilking, die de verloting ten bate van .t caril lon nog eens in aller werkdadige belangstel ling aanbeval; alsmede de heer v. d. Bilt, die den wensch uitte, dat Hulst zou komen te staan aan de spits van Zeeuwsch-Vlaanderen. Ten slotte sprak burgemeester Truffino een hartelijk dankwoord, waarin hij nog speciaal hulde bracht aan den schrijver van het ge denkboek der Hulstersche Stede, den heer J. Adriaanse, die tevens ontwerper is van den belangwekkenden historischen optocht. Spr. wekte op om met eensgezindheid, werk lust en ijver te streven naar het ideaal: Hulst cultureel centrum van Oost Zeeuwsch-Vlaan- deren. Na afloop van het souper werd door de gas ten gezamenlijk nog een rondwandeling ge maakt door de gemeente, teneinde de fantasti sóhe verlichting in oogenschouw te nemen. De drukte te Hulst bereikte gisteren wel haar hoogtepunt. Dank zij het heerlijke zomer weer waren duizenden uit het „Land van Hulst" naar het feestvierende stadje getrok ken en een dichte menigte bewoog zich dan- ook in den namiddag door de rijkversierde straten en verdrong zich in de tentoonstel lingsgebouwen Tegen half 5 trok de Historische Optocht voor de tweede maal uit, gadegeslagen door een overtalrijke menschenmenigte. Vóór het oude stadhuis werd halt gehouden. Een tien tal paren voerde hier eenige zwierige oude rei dansen uit in historische kleedij, een vertoo ning die in dit typische middeleeuwsche milieu uitnemend tot haar recht kwam en danook luiden bijval verwierf. Het was een feestdag in grooten stijl, die den Hulstenaren niet gauw uit het geheugen zal gaan. Des avonds vermaakte „Willy Derby" op het attractieterrein een talrijk publiek met zijn humoristische talenten. Gisteren bracht Z.D.H. Mgr. Coppieters, bis schop van Gent, in gezelschap van zijn secre taris en archivaris, zijn aangekondigd bezoek aan de Historische tentoonstelling te Hulst. Z.D.H. werd begeleid door den Hoogeerw. heer P. Rops, deken van Hulst, terwijl Kape laan C. Dekkers de hooge bezoekers langs de historische schatten rondleidde en de nooaige toelichtingen verstrekte. Z.D.H. betuigde na afloop van het bezoek zijn groote bewondering van de schitterende expositie. OngevaL Toen gisteren de auto bestuurd door den heer A. V. uit Sas van Gent. uit Hulst terugkeerend, even buiten de stad een uit de richting Axel komende auto wilde passeeren, lie peen man, die in beschonken toestand ver keerde en voor laatstgenoemde auto wilde uit wijken, onder de eerste auto en werd tegen de straat gesmakt. Met een bloedende hoofdwon de werd hij opgenomen en naar het Liefdehuis te Hulst vervoerd. Naar wij vernemen is zijn toestand redelijk gunstig. ST. JANSTEEN Onderwijzeres. Aan de Bijz. R. K. Meisjes school alhier is met ingang van 1 September a.s. benoemd als onderwijzeres mej. M. G. Borst, uit Heiloo. Postdienst Het hulppostkantoor aan de Elle straat (Heikant) zal gedurende de maanden Augustus en September eiken werkdag van 8,2012,20 u. en van 14.2018.20 u. openge steld zijn. WIELRENNEN De wereldkampioenschappen. Zaterdag zijn te Brussel de wereldkampioen schappen wielrennen aangevangen met de snelheidskoersen voor amateurs. Gisteren wer den deze voortgezet. De uitslag was als volgt.: 1 Beaufrand Frankrijk 2 Gozens Engeland. 3 Pellizari Italië. Beaufrand werd kampioen. Voor de beroepsrijders werden gisteren ook de verschillende reeksen verreeden, waarna in de finale de uitslag alsvolgt luidde: Michard, 2 Moeskops, 3 Piani, 4 Falck Hansen Michard werd, na nog een beslissingsreeks te hebben betwist met Moeskops, wereldkam- pioen. Wervelstorm bij Raalte. Donderdag om half tien werd Ramele ge meente Raalte, geteisterd door een wervel storm. Deze wervelstorm nam zijn oorsprong aan den zelfkant der gemeente Raalte en be woog zich voort van Zuid-Westelijke in Noord Westelijke richting, had een breedte van 100 M. en een lengte van ongeveer 3 K. M. Na eerst in een groot dennenbosch een aan tal dennen te hebben ontworteld, werd de boerderij van de Gezusters Huisken geheel uit een gerukt. Een der gezusters moest onder de puinhoopen vandaan gehaald worden, ze had wonder boven wonder geen letsel bekomen. Door ijlings te hulp geschoten buren werden drie koeien en een varken met jonge biggen onder de puinhoopen weggehaald. Verderop had de boerderij van Booigink veel schade ge leden. Van deze nieuwe boerderij was de helft van de pannen afgerukt en van een groote varkensschuur was het dak totaal weggerukt. Eveneens van den hooiberg de kap afgerukt, die een 30 M. verder in het land lag. Van een landbouwer Hegteler was van een hooiberg de kap afgeslagen, overal lagen dik ke boomen ontworteld en andere midden door gebroken. De storm moet een geweldige kracht gehad hebben, daar een kap van een hooiberg van de boerderij Huisken ongeveer een 100-tal M. verder in een weiland lag. Persoonlijke ongelukken zijn niet voorge komen. Wndhoos boven Zaandam. Donderdagavond jl. te 8 uur heeft in het Westelijk gedeelte van Zaandam een windhoos beduidende schade aangericht. Door de enor me kracht werd o.a. in de Langestraat een zonnescherm vernield, waarna in de Reiger straat van een twintigtal huizen pannen en schoorsteenen werden afgerukt en verschil lende ruiten ingedrukt. Een groote chaos ont stond, maar gelukkig werd door de neerval lende steenen niemand getroffen. Het oprui- mingswerk is onmiddellijk ter hand genomen. De hoos is langs het Papenpad, waar een hooiberg werd verstrooid, in Noord-Oostelijke richting getrokken en wist nog in het Oost zij derveld een ouden houtzaagmolen van de firma Giskes en diverse daken te vernielen. De bevolking van de Vereen .Staten Thans is het resultaat bekend van de volks telling, die in Mei jl. in de Vereenigde Staten is gehouden. De vereenigde Staten hebben 122,698,190 in woners; dit is vergeleken met de vorige volks telling, die tien jaar geleden werd gehouden, een vermeerdering met 16.987.000 Het sterkst is de bevolking toegenomen ifi Californië, nl met 65 pCt. Presidents-verkiezing Daniël Salamanca is tot president der re publiek Bolivia gekozen. Tot vice-presidenten zijn gekozen Ismaël Montes en Baptista Savedra. Ward Hermans onderwerpt zich. Ward Hermans heeft aan de kerkelijke over heid zijn onderwerping aangeboden. In „De Schelde" publiceert hij thans de vol gende verklaring: „Als kind der Katholieke Kerk en in erken ning van het geestelijk gezag, herroep ik al de oneerbiedige uitlatingen over den laatsten her derlijken brief, voorkomende in mijn artikel van 15 Juli jl., in „De Schelde" i Bak** O

Zeeuwsche Koerier | 1930 | | pagina 2